Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
28. jan 2010

mimka vo FC mi určite nič robiť nebudú a ani neviem aké vyšetrenia máš na mysli,mne ani iadne extra vyšetrenia nerobili po tých potratoch,c´všetky vyšetrenia som si vydupala sama,
Na IVF sme sa dali,lebo po mimomatern.som už spontánne neotehotnela,ale teraz vidím,že nemáme len problém donosiť ,ale aj otehotnieť 😒

mimka29
28. jan 2010

vikuš ja som myslela nejaké imunologické, alebo také niečo, alebo aby si pred KETom dlhšie užívala Prednison na oslabenie imunity, alebo ja neviem čo. Veď to nemôžu nechať len tak a stále skúšať transfery a vôbec sa nezapodievať s tým, že prečo sa embryjka nechytia. Mňa to tak štve, že si nevieš ani predstaviť. Ako keby to všade brali iba od výkonu, akože dnešný limit sme si splnili a dosť. Vôbec nechápem, kde nabrali tie percentá úspešnosti, čo majú na tých krásnych grafoch na svojich stránkach.

vika34
29. jan 2010

mimka,vieš čo je úplny paradox,že ja som doma otehotnela cca za rok a teraz sa už dva razy nepodarilo,možno je to vekom,možno /ani neviem čím/.
Ja už mám prebehané všetko a podľa doktorov sme zdravý,len výsledok je na nič

mimka29
29. jan 2010

ahoj vika,
myslím, že vekom to u teba nebude, veď ty vôbec nie si ešte taká stará. Určite je to pravé emryjko ešte zmrazené a čaká na teba.
Minka berie to ležanie fakt vážne, ani nám nedá vedieť ako to prebiehalo ... ja som hrozne zvedavá.

vika34
29. jan 2010

to je od teba milé,že nie som stará 😀 ,podľa toho na čo ,na materstvo je to len tak tak

minka051
29. jan 2010

Ahojte babenky tak som tu.
Tak včera to bolo hrozné tedy myslím cestu. Do brna sme išli krokom cez obchádzky stále sme stáli lebo kamióny zatarasili cesty už som mala pocit že tam neprídeme. Navyše ked sme museli cez nejakú obchádzku ani sme dobre nevedeli kde sme tak nám vypovedalo GPS a už som bola z nervami na konci. No nejako sme vyšli kde sme to už poznali a ja som na šťastie mala napísanú trasu. Ešte som rýchlo volala do Brna že určie nestíhame na čas lebo cety sú hrozné ale povedali že nevadí, tak skoro z dvojhodinovým meškaním sme dorazili. Tak vložili dve pekné blastocysty a jednu zamrazili. Mali byť dve ale jeden to vzdal. No nevadí. Inak sa cítim dobre len som unavená. A to blbé GPS odrazu na ceste späť fungovalo.No nechápali sme lebo nič sme s ním nerobili. Niekto tam" hore" nás asi skúšal. No takže domov sme prišli o 18:00. Dokopy sme cestovali 9 hodín. Večer som padla mŕtva a spala som do 8:15 aj to ma zobudil mobil. Tak včera som nikomu nepriala aby cestoval. Tak dúfam že po tom všetkom sa to mimi musí podariť.

mimka29
29. jan 2010

Ježin to tak blbo viznelo 😀 soráč.

mimka29
29. jan 2010

minka už som sa nemohla dočkať a čo ako to prebiehala, približne tak ako som písala a kto ti robil transfer? Nech sa drobčekom u teba páči a lepší jeden mrazáčik ako žiadny, aj keď dúfam, že ho nebuš potrebovať.

vika34
29. jan 2010

minka pekne oddychuj

mimka29
29. jan 2010

Ano, jasné, nech oddychuje 😉

minka051
29. jan 2010

dakujem ved nerobím nič drahý ma kontroluje po telefone ja ležím a PC mám pri sebe.

marrad
29. jan 2010

minka
preco si mala stopnute IVF? ak to nie je tajne?

minka051
29. jan 2010

marrad Lebo sa mi netvorili vajíčka vôbec nerástli a hormóny pri najvyšších dávkach klesali, takže vaječníky mi už tak nepracujú. Toto bola jediná možnosť a som rada že to prišlo tak rýchlo. 🙂

mimka29
30. jan 2010

ahojte zlatíčka 😉

minka sko sa cítiš?

mimka29
31. jan 2010

Tak pozerám, že všetky podstivo odpočívate.
Ja som celý deň na PC, píšem bakalársku prácu 😝 tak mi to nedalo vám nenapísať. Nejak sa necítim dobre, stále mi je tak nejak na zvracanie, či som hladná, alebo sa najem, to je jedno. Asi som si niečim pokazila žalúdok, lebo som nenažranec, tak tak mi treba.
Dúfam, že vy sa máte lepšie a u minky sa už drobčekovia poriadne zakúsli 🙂

vika34
31. jan 2010

ahojte ja som bola od včera na tenečnom detskom sústredení ,teraz sme sa vrátili,takže oddychovať idem teraz
minka ty oddychuješ?

minka051
31. jan 2010

Ahojte
Tak oddychujem ale pri tom aj navarím dnes som strihala syna. No ndeá sa len ležať to by som asi zmagorila 😀
Inak sa cítim dobre. Trochu ma bolia prsia, ale inak nič. Včera ma aj trochu v brušku pár krát pichlo a inak nič.

vika34
31. jan 2010

držím palčiská

minka051
31. jan 2010

mimka no dúfam že majú dobré zúbky a poriadne sa do mňa zakusnú 😎 😎

mimka29
1. feb 2010

Ahojte,
som pri PC, tak nás posúvam dopredu 😉

vika34
1. feb 2010

kuk

mimka29
1. feb 2010

Aho vika čo robíš? Ja som musím učiť, tak ma zaujíma všetko ostatné, len učenie nie 😀

vika34
1. feb 2010

ja som dnes mala voľno a prala som asi 10 pračiek,my máme sušičku,takže už to mám všetko aj suché,len sa mi to nechce poskladať a nasúkať do skríň

mimka29
2. feb 2010

Dobré ránko,
vika tak tomu sa hovorí veľké pranie 😀 Ja zbožňujem prácu s prádlom ako je pranie, vešanie, žehlenie a skladanie ... čudná som ja viem 😀 Včera chvíľku na to ako som písala prišiel manžel z práce, tak som mala dôvod zbaliť učenie a venovala som sa mu. Večer mi bolo zase hrozne zle. To už asi nebude z prejedenia, lebo som si nasadila takú slabšiu diétu. Skôr sa bojím, že sa u mňa zase niečo deje, nejaká cysta, alebo čo, lebo ma bolia aj vaječníky 😝 Po menzese musím ísť určite ku gynde.

minka 😉

Pekný deň

minka051
2. feb 2010

ahoj mimka
No čože sa to s tebou zasa deje... Ja sa mám inak dobre nič zvláštne okrem citlivých pŕs. Stále čakám nejaké príznaky a zatial nič. Asi je ešte skoro ved je to len 6 dní 🙂 🙂

mimka29
2. feb 2010

minka ja neviem čo mi je, už sa cítim ako debil, že sa stále sťažujem. Teraz ma z toho napínania nad záchodom stále pichá dole v pravom boku, keby som ešte mala slepé črevo, tak si myslím, že to je ono.
To je dobre, že ťa bolia prsia. Mňa po KETe prestali asi na 4 deň bolieť a už som tušila, že niečo je dobre, tak nech ťa pekne bolia aj ďalej.

minka051
2. feb 2010

mimka a merala si si teplotu. Lebo pri slepáku sú takéto príznaky a ver mi mám to za sebou. Zvýšená teplota, občas vracanie bolenie pichanie v brušku a nedá sa ísť na záchod. Sú to niekedy až krče. A od kedy ťa to takto bolí?

minka051
2. feb 2010

ešte jedna vec lahni si na postel rovno na chrbát pokrč nohy a potlač si na mieste v pravo dole kde ťa to bolí ak to poriadne zabolí tak už aj bež doktorovi. Ja som takto letela so synom a bol to slepák. Skoro na poslednú chvílku.

mimka29
2. feb 2010

minka zlatúšik ja už nemám slepé črevo 😀 Viem ako to bolí, ešte si to pamätám, veď práve, že u mňa tá bolesť je ako keď bolí slepé črevo, to som tým myslela. A teplotu mám zvýšenú už niekoľko dní, tak na 37,2 stupňov.

mimka29
2. feb 2010

So slepákom mám zlé spomienky. tri dni mi bolo hrozne zle, vracala som, ale ako na potvoru som dostala vtedy aj krámy, tak mi na pohotovasti dali inekciu od bolesti a poslali ma domov. Za dva dni ma priviezli skoro v bezvedomí a hneď ma viezli na operačnú sálu, lebo slepák som už mala prasknutý, takže hnusná spomienka 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre