Skúsenosti s Iscare

elenkataki
27. sep 2015

Ahojte baby, prosím ktorá momentálne navštevuje ISCARE MT alebo BA?- prípadne nejaká spokojná mamička z tohto car?...začínam tam po dlhom odhodlávaní chodiť tak budem rada ak budem mať s kým zdielať pocity a skúsenosti..našla som tu nejaké zmienky, no tých diskusí je aj na 1600 strán:/...zatiaľ pozitívne pocity, ale budem rada ak sa zapojíte a pridáte tie svoje!

usiatko308
30. sep 2015

Ahoj, my sme boli v Iscare BA. Nahodne som si vybrala dr. Hruzika a mame z neho dobry pocit. Sice mam z neho dojem, ako keby si stale robil srandu, ale mne taky pristup vyhovuje, teda ze to, co sa deje nie je ziadna tragedia. Navyse, obidvaja sme biologovia a ja som dokonca robila cytogenetiku a prenatalnu diagnostiku, takze trochu do toho vidime. Vela doktorov s tym ma problem, ale tu sme sa s neg. pristupom nestretli a doktorovi akoby trochu odlahlo, ze sa vyzname a nemusi nam vysvetlovat vsetko uplne od zakladov 🙂

Absolvovali sme tam spermiogram, imunologiu a genetiku. Zistili mi protilatky proti spermiam, navrhli nejaky postup, ale este cakame na vysledky z genetiky, takze az potom to zacneme riesit.

Moja kamaratka chodila do gynfivu, ale nebola velmi spokojna, presla do iscaru, zopakovali im vysetrenia, zistili, ze ma problem so stitnou zlazou, nasadili liecbu a dnes je uz tehotna 🙂

Zatial sme teda spokojni, ale len s pristupom, realne sme este nic neriesili, takze este neviem ake budu vysledky.

elenkataki1
6. okt 2015

@usiatko308 Ďakujem za odpoveď, ja som mala Hruzika ešte v Pro Care, tiež ma vždy povzbudil, raz som sa mu rozplakala v ordinácii 😀 ..ale tak zvládol to somnou 😀 ..a v gynfive tej tvojej kamarátke neprišli na štítnu žlazu?-veď to e medzi základnými vyšetreniami nie?

usiatko308
6. okt 2015

@elenkataki1 Pokial viem, tak stitnu zlazu jej zistili az v iscare. Tiez sa mi to zda divne, lebo je to uplne zakladna vec. Ale tu na konikovi som sa docitala v niektorych diskusiach ako boli niektore dievcata na umelom oplodneni a az po neuspesnych pokusoch im zacali riesit imunologiu. Takze ako rozmyslaju niektori doktori je pre mna zahadou.

melmel78
8. okt 2015

Aj ja chodim do Iscaru a som spokojna s pristupom. Konkretne s Dr Petrovou. U nas to bude skoro rok co bojujeme. Tiez som si presla roznymi vysetreniami no imuno mi zatial nerobili. Akurat protilatky na spermie. Tie sa ale casom upravili. Uz mam za sebou IUI, 1x Ivf a hysteroskopiu. Zial neuspesne...Drzim vsetkym palce musi to predsa raz vyjst 😉

usiatko308
9. okt 2015

@melmel78 Ahoj, ako sa ti upravili protilatky proti spermiam, prirodzene alebo si musela brat na to lieky?

melmel78
9. okt 2015

@usiatko308 ja som brala nejaky cas Prednison, co predpisala dokyna a potom aj abstinencia v sexe bola dolezita 😉 respektive, aby som sa spravne vyjadrila, s ochranou. Telo proste musi zabudnut na to, ze reaguje na spermie, vraj po par mesiacoch by to malo odzniet. Sex mozes praktizovat udajne len cez plodne dni bez ochrany, inak vzdy s ochranou....zalezi aj od toho, aku silnu alergiu mas. Drzim palec, je to neprijemne, tak nech to rychlo odznie 🙂

usiatko308
9. okt 2015

@melmel78 To, ze len v plodne dni viem, aj je to logicke. Mne sa tak uz raz dokonca podarilo otehotniet, nevedela som, ze si tvorim protilatky a evidentne sme trafili presne ten spravny den a mozno aj spravnu hodinu a boli sme rychlejsi ako imunita. Len skoda, ze to nakoniec nedopadlo dobre 😢 .

Ale bola som zvedava, lebo tak si to napisala, akoby to preslo same od seba 😀 😀 Este ma zaujima, ze po akom dlhom case sa ti to upravilo, teda odkedy si zacala uzivat lieky az pokym neboli vysledky uplne ok?

melmel78
9. okt 2015

@usiatko308 To si mala riadne stastie ze si otehotnela 😉 no zrejme to tak malo byt, netraba sa nad tym nejako zamyslat a trapit sa, ze to nevyslo . Stres nepomaha na nic.....Mne to preslo asi tak po 2-3 mesiacoch. Sme si s priatelom hovorili, ze toto je vrchol, este aj sexovat nam zakazuju 😀

usiatko308
12. okt 2015

@melmel78 Bola som u urologa a upozornila som ho, ze budem brat kortikoidy. On mi na to povedal, ze pri takychto problemoch sa odporuca prestavka 3-6 mesiacov. Ked som povedala, ze podla mna je problem trafit ten jeden den D, tak on mi povedal akoby to bola ta najsamozrejmejsia vec na svete, ze ved den pred ovulaciou 😀 . To ma teda fakt prekvapilo, ze sa imunita tak upravi, ze spermie si budu moct dovolit cakat cely jeden den na vajicko. Ale je to dost nanic metoda, ked do roka su len 2-4 pokusy :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre