Skúsenosti s IVF vo veku 39 a viac

dagmarlaly
26. sep 2020

Ahojte. Som v procese umelého oplodnenia. Pred týždňom mi boli odobraté vajíčka a oplodnené. Rada by som sa podelila o skúsenosti aj s inými snažilkami, ktoré sú vo veku 38, 39 a viac. Mala som 10 vajíčok odobratých, z toho 6 sa oplodnilo a 3 sa vyvinuli do blastocysty a boli zmrazené. Mám 41 rokov. Aké máte skúsenosti? Úspechy?

adara777
7. nov 2020

@ingelika78 ďakujem, no ja som bola spokojná aj s počtom odobratých vajíčok a embrii po PK na môj vek 😀, len sa akosi nedarí aby sa uhniezdilo 🤔...tebe gratulujem že ti to tak pekne vychádza ✊

ettella
7. nov 2020

@butterfly333 obdivujem Ťa ♥️ Nezvládla by som to keby mali byť vajíčka od darkyne.

ingelika78
7. nov 2020

@butterfly333 Nie nesla - nezijem na SK cize tá hranica do urciteho veku by sa ma netykala ani keby mam pod 40. Je to v prepocte na EUR okolo 7,500 za 1 cyklus.

ingelika78
7. nov 2020

@adara777 Áno áno - to som vlastne chcela dodat ze si to mala vyborne vzhladom k veku. Drzim palce aby Ti to aj vyslo do vitazneho konca.

makrame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ettella
8. dec 2020

@makrame napíšem ti svoje - október 2020, Helios Košice. Za lieky na stimuláciu 300€, v deň odberu 890€ - bolo v tom predĺžená kultivácia, geri inkubátor, ICSI a PICSI ( mali sme z Unionu príspevok 200€ na ICSI). A na kontrole pred KET som platila 400€ za mrazenie embryí čo robili po kultivácii - 4 kusy, počítam že niekde to chcú zaplatiť hneď pri mrazení.

makrame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
butterfly333
8. dec 2020

@ettella ale to si cez poisťovňu?

ettella
8. dec 2020

@butterfly333 áno, to som zabudla napísať 🤭

butterfly333
8. dec 2020

@ettella ďakujem ja som už samoplatca tak to vychádza dosť drahé.

ettella
8. dec 2020

@butterfly333 ja budem mať 40 v lete, teraz som bola na prvom IVF a na ďalšie už nepôjdem. Podarili sa 4 embryá po PK, teraz som 10 dní po vklade prvého ale na teste ani ťuk, takže už sa zmierujem s tým že to nevyšlo. Dúfam že z tých 4 sa aspoň jedno ujme..... A keď nie, tak sme si povedali že cestujeme až do smrti bez obmedzení 😁

butterfly333
8. dec 2020

@ettella ešte sa môže ukazat na teste // budem držať palce. No my skúšame s darovaním embryo prvý vklad nevyšiel .

ettella
8. dec 2020

@butterfly333 všimla som si, je to celé veľmi ťažké 🥺

makrame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makrame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ettella
8. dec 2020

@makrame poisťovňa prepláca len základ, neviem koľko, ale to priamo centru. Toto boli doplatky. My sme si povedali že skúsime jednu stimuláciu a keď to nevyjde tak to nevyjde ale budeme si môcť povedať že sme spravili všetko čo sa dalo. 4 embryjká prežili PK čo že je v mojom veku až až, takže máme 4 pokusy. Čo už, bude ako má byť. Som s manželom veľmi šťastná a keď bude dieťa bude to super a keď nie život pôjde ďalej. Vy máte detičky?

makrame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirmenka
10. dec 2020

Ahojte/dobry den, mam 33, no pocet vajicok 99rocnej zeny :( chcela by som aspon tych par si dat zmrazit, viete mi doporucit kliniku? Citala som najlepsie recenzie na brno, a najhorsie na bratislavu. Budem rada za kazdu radu, dakujem.

dagmarlaly
autor
16. máj 2021

@mirmenka Ahoj. Až teraz čítam tvoju správu. Ja by som na tvojom mieste zvolila určite Brno Sanatorium Helios, lebo má skvelé výsledky a patrí aj medzi najlepšie na svete, chodia tam aj zo zahraničia kvôli vysokej kvalite. Keď som postúpila umelé oplodnenie, tak som tieto informácie nemala, a zvolila Bratislavu, lebo to je najbližšie. Pred embryotransferom sa mi podarilo prirodzene otehotnieť a teraz som v 30. týždni tehotenstva a bude to dievčatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre