Skúsenosti s operáciou Mesa/tese?

kavickova
17. sep 2018

Ahojte baby,mate skusenosti s operaciou mesa tese?? Manzel bol v piatok v Gyn five na tejto operacii,ale bohuzial ziadne spermie nenasli. Co teraz?? Mali ste niekto taketo vysledky? Ako ste dalej postupovali? Skusit ine centrum?? Alebo nejake lieky? Dakujeeem

pantapanta
18. sep 2018

@kavickova ahoj.. Môj manžel je ten istý príklad.... Bohužiaľ.... Museli sme použiť spermie od darcu...
Keď ani pri operácii žiadne spermie nenašli asi tam už nieje šanca... Teda aspoň ten môj mal aj nízke hodnoty na krvných testoch.. Vyzerá to na prekonaní nejakú chorobu v dectve alebo úraz z dectve.. Proste sa mu spermie netvoria...

kavickova
autor
19. sep 2018

@pantapanta dakujem za odpoved. A dr.kociho ste neskusali?? Vela dobrych recenzii som na neho citala.

pantapanta
19. sep 2018

@kavickova skúšali.... Aj tam sme boli.. Aj on povedal ze to je beznádejne... Každopádne ho odpozucam skúsit. Myslim že je naozaj odbornik...

kavickova
autor
20. sep 2018

@pantapanta fu,tak to ma mrzi,neviem co spravim ak to bude aj nas pripad. Manzel tam mal este pred rokom spermie,sice malo,ale mal. A ked sme prisli do CAR,hned prvy spg s vysledkom azoospermia. Dva mesiace po tom co ich tam este mal..

pantapanta
20. sep 2018

@kavickova vôbec to neberte tragicky... Vždy je tu možnosť darca... My to tak riešime.... V Apr mam to bohužiaľ nevyšlo mimomaternivove.. Ale teraz sa už pripravujeme na transfer mraziakov... Vždy sa nájde riešenie.. 😉😉😉
Držím palce aby sa to nejak vyriešilo alebo aspoň manžel aby akceptoval... My to riešime tajné.. Takže nikto nevie ze nieje biologicky otec... Je to len medzi nami.. Takže je to super... Držím palce...

luckalukas_1
21. sep 2018

ahojte.. my sme po 2 rokoch bezvýsledného pokusu o bábetko šli do gyncare v KE, kde sa zistilo po spermiograme, že manžel nemá ani jednu spermiu, tak isto neboli ani v moči. Azoospermia. Ale manžel mal pred pár rokmi na semenníku cystu, ktoru mu museli odstrániť chirurgicky a je možné že sa tam niečo poškodilo..lekári nám odporučili MESA/TESE, ale bojíme sa že tam nič nenájdu.. čítala som na nete že pri poškodeni pri tej operacii cysty, na oplodnenie stale stačí druhý semennik, že to neni problem.. a u nás predsa nenašli ani jednu spermiu, neviem či na mesa/tese nepojdeme zbytočne

kavickova
autor
22. sep 2018

Nam tiez hovorili,ze to bude mozno zbytocne,ale moj muz chcel.spravit vsetko preto aby mal vlastne dieta. S takou moznostou som ja ani neratala,ze tam nic nebude. Bol to riadny sok. Ale odoberali mu vzorku len z jedneho semennika,mohli podla mna uz vyskusat aj ten druhy ci nahodou.

maj2019
22. sep 2018

My sme boli na MESA TESE a našli nám a už máme aj po vklade a vyšlo nám tehotenstvo po 6 dnoch od oplodnenia som skúsila test a vyšiel duch potom na 10 den sme boli na krv a potvrdili tehotenstvo HCG v krvi som mala 100 a po 4-5 dnoch som mala hcg 490 tak nám sa to podarilo na prvý krát teda dúfam lebo sme mali tú poslednú krv na hcg v polovici augusta a na prvú kontrolu idem na budúci týžden 28.9

pantapanta
22. sep 2018

@luckalukas_1 ahoj... Môj manžel bol tiež na operácii tiež mu nič nenašli ani v jednom semniku... Potom sme skúsili Dr kociho v Prahe a ten povedal ze on to neodporúča... Ze nieje zástancom tých operácii.. Možno by ste mohli skúsiť tam... A potom zvažovať tu operáciu.. Predsa je to len zásah do organizmu...

luckalukas_1
26. sep 2018

@pantapanta asi to najprv skusime v KE..manžel chce skusiť M/T, kedže nám pán doktor povedal že buď skusiť M/T kedže nevieme či sa spermie vobec vytváraju(a jediná možnosť ako to zistiť je M/T).. alebo len spermie od darcu :/ ..na spermiograme sme boli dokopy 4x aby sme si boli diagnozou istí, a tiež opakovane sa hľadali spermie aj v moči, kedže može byť že idu do močového mechura, absolvovali sme aj genetické testy, aj krvné testy, a nič sa nezistilo, všetko je v norme, takže nám ostáva naozaj len operácia M/T ..chcem byt optimistka a veriť že sa tam nájdu spermie 🙂

luckalukas_1
26. sep 2018

@maj2019 gratulujem vam, tak sa drž prajem veeela zdravia hlavne, pre teba aj pre mimi :* ..a nám ostatným prajem aby nám to vyšlo tiež tak krásne ako vám 🙂 :P

kavickova
autor
26. sep 2018

Baby ja uz komunikujem s dr. Kocim cez maily,poslala som mu muzove vysledky a uz mamme aj nejake predbezne zavery. Nic nam sice neslubuje,ale nasiel hned niekolko dovodov preco to asi nefunguje a ako to sppravit aby to fungovalo. Je to naozaj odbornik a doktor s velkym D. Mozno by ste mohli este pred tou M/T skusit jeho nazor. Nie je to sice najlacnejsie,ale aj nam napr. povedal,ze to u mamzela robili len tak nahodnou vzorkoy,nie cielenym hladanim. Proste len ako keby si chceli napisat nejake bodiky za operaciu a uz vysledok nech je aky chce...

maj2019
26. sep 2018

@luckalukas_1 aj vam všetkym prajem nech sa dočkate my ideme po mesiaci a pol v piatok na kontrolu strasne sa nevieme dockat ci je vsetko v poriadku

luckalukas_1
27. sep 2018

@kavickova čo som sa dočítala ten Koci je fakt drahý ..jedna baba písala, že zato že jej odpísal na mail si učtuje 200€ :D tak ja neviem, o mesiac sa chystáme do gyncare v KE, uvidíme čo nám povedia tam a podľa toho zvážime dr. Kociho. Možno nám pomožu aj v KE, dufam. Som s nimi celkom spokojná, nemožem na nich povedať nič negatívne

luckalukas_1
27. sep 2018

@maj2019 dakujeme krasne. Držím palce, nech je všetko ok, potom nám určite daj vedieť :*

luckalukas_1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pantapanta
27. sep 2018

@luckalukas_1 ja som sa cítila tak isto..sice on sa nejak nezmenil ale videla som ze to bol pre neho šok a bol sklamaný tak som nechcelanmu pridávať ešte... Nechala som ho sa aj samého rozhodnúť ci teda chce ísť do darcovstva... Chvalabohu nezaváhal ani na sekundu.. Keď to inak nejde musíme ísť do toho.. Takže to dobre dopadlo... V máji sme. Mali 1ET.. Bohužiaľ mimomaternivove, a zrovna dnes som bola na KET... Takže len oddychujem a 8.10 si pôjdem pre výsledky.. Verím že to tentokrát vyjde.MUSI haha
Držím všetkým palce nech sa sny splnia. M
Áno Dr koči je drahý, mi sme tam nechali dosť peňazí, za konzultácie mailom, potom sme boli u neho na konzultácii a ešte aj krvné testy tam robili... Ale. Odborník je super vyzná sa a vysvetli...
Ešte raz držím. Všetkým palce.. 👍👍

maj2019
27. sep 2018

@luckalukas_1 jasne zajtra vám npíšem ako sme dopadli. už sa bojím lebo nemám žiadne príznaky až na občasné bolesti v podbrušku

kavickova
autor
27. sep 2018

My sme tiez u dr.kociho platili 200€ za emailovu konzultaciu,ale manzel chce spravit hocico aa dat hocico za to aby mal vlastne deti. Ja zas musim povedat,ze skor sa tesim z jeho pristupu,bol aj on zle na tom,opustal sa a popijal... ale ja som taka sekera a dala som mu na javo,ze ked sa bude on snazit na 100%,tak ja na 200%. Ale bez jeho snazenia sa aj ja na to vykaslem a uvidime ako dlho to vydrzime. Tak odvtedy je ako vcelicka.. 😉 samozrejme ze pre tych chlapov je to tazke,ale pre nas zeny tiez... a este nas urolog nam to oznamoval ako keby nic,zajtra bude prsat a inak nikdy nebudete mat deti. Este nam povedal,ze nikto na svete nam nepomoze a dr.koci hned zistil kde je problem. Mozno nam nepomoze ani jeho liecba,ale aspon ma snahu pomoct. Uz ho asi moc vychvalujem,ale som fakt rada ze existuje niekto ako on.. 😊😊

luckalukas_1
28. sep 2018

@pantapanta moj manžel tiež suhlasí s darcovstvom, hoci po váhaní ale rozhodol sa sám 🙂 ale najprv chce určite skusiť operáciu m/t, aby mal svoje vlastné dieťa ked sa nájdu spermie.
Tak dufam,že ti to tentoraz vyjde 🙂

luckalukas_1
28. sep 2018

@maj2019 no medzi prvé príznaky patria práve bolesti v podbrušku, možno sa uhniezďuje tak veeeelmi držim palce :*

luckalukas_1
28. sep 2018

@kavickova tak to bolo od neho dosť necitlivé. Nám doktor oznámil diagnozu s citom, opatrne (ale na tom asi ani nezáleží, ajtak je to strašne ťažké)
Držím vám palce, aby ste mali mimi čo najskor 🙂

maj2019
29. sep 2018

@luckalukas_1 tak je to všetko v poriadku

pantapanta
29. sep 2018

@maj2019 gratulujem.... 😘

kavickova
autor
29. sep 2018

@maj2019 jeej graatulujem. Dufam,ze aj my ostatne budeme zachvilku v podobnej situacii 😊😊😉😉

maj2019
30. sep 2018

My ani nevieme ako to všetko rýchlo ubehlo a zatial je všetko v poriadku hned na prvý krát

luckalukas_1
2. okt 2018

gratulujem :*

nelinkabublinka
8. nov 2018

Pekný deň dámy 🙂 , vo Wiki máme mnoho odborných článkov, no ako isto viete, osobné skúsenosti sú to najcennejšie, čo nám často modrý koník ponúka. Preto také možnosť vo Wiki vznikla. Chcela by som vás preto veľmi pekne poprosiť, či by ste sa nepodelili s tou vašou. Takto to bude pekne pokope a ak bude ďalšia žena hľadať informácie a rady, nájde ich omnoho jednoduchšie. Tu sú odkazy na články. Veľmi sa potešíme každej vašej skúsenosti. Pekný deň.

https://www.modrykonik.sk/zdravie/mesa/
https://www.modrykonik.sk/zdravie/tese/

A ešte raz ďakujem v mene žien, ktorým možno takto pomôžete.

mkatkam
29. dec 2018

@maj2019 ahoj a prosím ťa v akom centre ste boli?

maj2019
3. jan 2019

@mkatkam ahoj my sme boli v gin fiv a teraz sme uz v 24 tt na prvy krat vsetko vyslo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre