Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sussah
25. apr 2017

@osky no ja som si myslela,že bez liekov...A pýtam sa ho že predpokladám že bez liekov? A on že nie spolu s liekmi. A keď ešte máte zvyšné lieky z predchádzajúceho ivf tak suma bude nižšia...Tak neviem, dúfam že tak bude ako povedal.

osky
25. apr 2017

@santeema
sranda.no vidis,kazdy sme iny....mne zase prave vyhovuje ta anonymita velkych miest-zijem si svoj Zivot a nikto ma neriesi.
pridem na dedinu a zu musim kontrolovat milion veci,lebo co by povedali...co by si pomysleli...ani hlasnejsie rozpravat lebo ved suseda je na zahrade....
a skje to ine,mozno,ale tu v at...katastrofa

osky
25. apr 2017

@sussah

fiha
no dobre.
ja som si to zatial prepocitala,co vsetko by sme chceli a vyslo to okolo 3400 eur-bez liekov..
ved uvidim
v at stoji jeden pokus pre samoplatcu 4000-bez liekov,embrya glue a pod.....takze zu ratam so vsetkym...

sussah
25. apr 2017

@ericia ahoj,tá suma ktorú si uviedla bola s liekmi alebo bez? Tiež sa chystám podať žiadosť do všeobecnej.dakujem

sussah
25. apr 2017

@osky no chcem verit tomu, že tá suma bude taká. Embryo glue si už nebudem dávať. A aj lekár nevyzeral že to nejako podporuje a hatching vraj keď treba dávajú už automaticky. U nás by bola zmena keď bude treba PICS (predtým sme mali len ICSI)

malebaby
25. apr 2017

@sussah my sme platili 3000€ s liekmi... zaplatis celu sumu a potom do 3 mesiacov ti posle poistovna refundaciu, cize cas nakladov. Zavisi od toho ake lieky budes brat, stoja rozne, potom ake oplodnenie budete davat,lebo ICSI,PICSI, MACS, embryoskop, AH to vsetko postovna nepreplaca.

ericia
25. apr 2017

@sussah áno to bolo aj s liekmi.. Klasické IVF, ale iba s jedným embryom, bez PK...

ericia
25. apr 2017

@malebaby. Však to.. Ono nás to nejak asi zoceli 😉 ale tak stále hovorím, klobúk dolu pred tebou, té to nevzdavas po toľkým sklamaniach... Inak ja som si odrevala celú túto cestu z Brna... Ešteže to mame iba dve hodiny 😂 a budeme teda rovnako vedieť výsledok 😊 juj držím nám palce 😘 aj ta boli niečo?? Mňa začala teraz dosť hlava, ako pred menzesom...

babusik85
25. apr 2017

@malebaby ahoj!Prosim Ta Ty si isla do nativu hned dalsi cyklus po IVF?
Lebo ja som stimulovala min.mesiac a rozmyslam,ze by som tento mesiac isla na nativ.Brala si aj nejake lieky?

babusik85
25. apr 2017

@cherrinka11 ahoj!na co je dobry clostyl?to ti oni ponukali?ja by som tiez chcela ist do nativu ale neviem ci bez alebo s liekmi

malebaby
25. apr 2017

@ericia to mate super ze len 2 hodky cesty...my mame 5,5 hodiny cestu tam...neboli ma nic, akurat dva dni po vklade ma pichalo tam dole v brusku a inac nic...2 dni po ET som pri utreti mala vlasocnicu hnedu, ale to pripisujem po ET mozno oskrety krcok maternice mohol byt trosku. U teba to je asi dobre znamenie ked sa citis ako pred menzesom, baby opisovali ze sa tak citili,ale menzes neprisiel 😉

sussah
25. apr 2017

@malebaby ideme asi s PICS a nejaké lieky mám a dúfam že ešte nejaké pozhanam 😃

malebaby
25. apr 2017

@babusik85 ano,uz som ti to napisala aj vo fore Reprofit,kde si sa na to pytala, ci isiel niekto do nativu hned dalsi cyklus po neuspesnom IVF... nativ sa robi bez liekov, preto sa vola nativny cyklus=prirodzeny cyklus. Ak budes brat Clostil a nejake ine hormony na srimulaciu v malych davkach, uz to nie je Nativ, ale je to Soft,cize lahka stimulacia hormonmi. Na ultrazvuku som mala 5 fokikulov, ale iba v jednom bolo zrele vajicko, ostatne boli prazdne...cize ako v prirodzenom cykle ked sa vytvori len 1 vajicko.

malebaby
25. apr 2017

@sussah lieky na stimulaciu ti poistovna preplati z casti, cize tie sa oplati kupit a dat na poistovnu 🙂

sussah
25. apr 2017

@ericia aha chápem,tak preto menej, bez zamrazene a PK. A teraz pokračuje s? Ideš do toho ďalej?

sussah
25. apr 2017

@malebaby áno ale keď ich zoženiem za menej na MK? Tak lepšie nie? Či sa neoplatí? Neviem,ja už začínam počítať všetko.

babusik85
25. apr 2017

@malebaby prepac,vela citam,tak uz neviem kto ako napisal.A Ty si mala po neuspesnom ivf aj Et a tak si isla potom dalsi cyklus na nativ?
Moj doki je prec,tak vypisujem len s koordinatorkou.
Som jej pisala ze by som isla na Ket.a ona mi dala na vyber ci chcem s liekmi alebo bez.ale ja to neviem,nemam skusenosti.
A na ten nativ,ze by som isla neodpisala.Skoda ze doki je prec.

malebaby
25. apr 2017

@babusik85 v pohodicke 🙂 a preco chces ist na nativ ked mas este zmrazene a mozes ist na ket??? Ja som ket nikdy nemala takze neviem ci je lepsie s liekmi alebo bez... mala som klasicke IVF, na 3.den ET a ked sa ukazala ze neuspesne tak hned po vysadeni liekov ako mi prisiel menzes som isla vyskusat ten nativ do Brna.

babusik85
25. apr 2017

@malebaby citala som,ze niektore baby mali po Ivf dalsi cyklus 2-3folikuly.tak keby som mala aj ja,chcela by som aby mi odobrali.ked budem mat len jeden,tak pojdem len na Ket.Mame jedneho mrazacika.

cherrinka11
25. apr 2017

@babusik85 ahoj ja som tiež zvažovala či clostil či bez neho.Ale idem do Nattivu s ním som sa rozhodla. Pri clostile sa mi minule vytvorili tri folikuly a keď som ho nemala len jeden,tak je dobrý na to..Môže byť z neho viacpocetne tehotenstvo, ale mne by to ani nevadilo😉

babusik85
25. apr 2017

@cherrinka11 tak ty nemas potom soft? Clostil nepoznam,to je tiez ako gonal apod. je to na stimulaciu folikulov? Kolko z toho clostilu pichas a kolko dni?
Oni Ti to navrhli?

malebaby
25. apr 2017

@babusik85 ja som si tiez myslela ze po IVF budem mat viac vajicok ze budem este nastimulovana,aj ked doktor mi povedal ze to nebyva, na ultrazvuku som mala 5 peknych velkych folikulov a plno malych, ale len v jednom bolo vajicko, ostatne boli prazdne. Nemusis tam mat vobec vajicko aj keby si mala 6 folikulov a mozes mat aj 2-3 vajicka...to ti nikto nepovie ako to dopadne.

babusik85
25. apr 2017

@malebaby ved hej,viem.piatok idem na kontrolu tak uvidim co povie moj doki.
Ked bude len jeden,tak pojdem len na ket.a ak viac,tak to risknem.

kitta
25. apr 2017

@miskab nas to vyslo 2200€ aj s mrazenim 4embryi, a vratili nam 960 €. Myslim, ze som mala menej liekov, nakolko mam len jeden vajecnik.

malebaby
25. apr 2017

😉 uvidis jasne...

miskab
25. apr 2017

@cherrinka11 jeeeeeej moja zlata sa tesiiiiiiiiim s tebou moooooc , ja by som mala zacat 28.5 ak pride menzes ako ma 🙂 juuuuuj ale sa tesiiiim ze ides do toho uz a ja ta budem hned nasledovat 🙂 🙏👶😍😘

cherrinka11
25. apr 2017

@babusik85 clostil sú lieky papaju sa na tretí DC 5dní aspin ja som to tak mala..nepichas si nič a anoje to na tvorbu folikulov.Doktor mi dal na výber buď úplný Native bez clostilu alebo minim.stimulaciu s clostilom, a keďže som naňho minule pri IUI dobre reagovala tak som sa rozhodla pren.Pitom už len pregnyl a nič viac..ty si pi ivf?oni dávajú po ivf mesiac pauzu väčšinou a pitom môžeš skúsiť Native,ale ešte máš v sebe hormóny z minula tak by to možno stačilo pozrieť..😉

miskab
25. apr 2017

@malebaby jeeeejha moja zlata urcite nie jasneeee ze patris k nam , prepac :( 😘

miskab
25. apr 2017

@ericia tak supeer to ty pekne vratili 🙂 supeeer

cherrinka11
25. apr 2017

@miskab ďakujem misicka 😀
Už sa mám to blíži..A ty ideš na Soft?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre