Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimiqa
1. dec 2018

@zuza00 tie iste ceny aj pre teba...fakturu daju v cz preratanu na eura...

zuza00
1. dec 2018

@mimiqa práve že nie. soft na stránke majú za 21tis. a mne poslali cennik soft za 1150 e

zuza00
1. dec 2018

@mimiqa aj iui majú v cenníky za 2600cz a platila som 130e

mimiqa
1. dec 2018

@zuza00 to su orientacne ceny....co vidim pocujem kazda platila uplne inak....asi sme drahsie potom....netusim podla coho to rataju...skus narovinu opytat ze na stranke maju tolko a ja mam platit tolko....ja som.mala len vyber vajicok partner spermiogram samozrejme vklad a platila som okolo 3000e

babikadaska
1. dec 2018

@simik411 ahoj dakujem za opytanie. Stale nejake problemy, ale zatial sa im uspesne vzpieram... mam lepsie dni a potom aj horsie...psychika pracuje. Tehotenstvo s dvojcatami je narocne,niekedy ma fyzicke prejavy tak vystrasia,ze neviem ci letiet do nemocnice alebo nepanikarit. Napriek tomu stale pracujem cez PC, to mi trochu krati cas.

No ale co ty,ako sa citis ? Fyzicky aj celkovo? Si pripravena / rozhodnuta na dalsi vklad dufam...

@vecicky32 ty snad tak isto ?

Baby je to tazke, ja mam niekedy taky strach...
Otehotniet udrzat a vynosit dieta - kym som toto cele nezacala zazivat,tak si az spetne uvedomujem,ze vsetky problemy boli oproti tomu nic. Ved viete o com hovorim...

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vecicky32
1. dec 2018

@babikadaska tesim sa s tebou a dufam, ze si to viac uzivas nez sa strachujes, aj ked chapem ten strach ten uz bude o tie krasne stvorenicka cely zivot , ale urcite to stoji za to ❤❤. Ja mam do dalsieho vkladu este daleko, aspon mne to pripada ako cela väcnost . Teraz mam stale este pobolievanie okolo pupka a sem tam krvacanie, ale snad to tak ma byt uvidim o tyzden na kontrole. A dalsi vklad mozme az o 2-3mesiace , takze este sa nacakame . Hlavne aby to tento krat dopadlo vsetko ok a tieto nase male anjeliky 😇😇, ktore nas opustili aby ochranovali tie, ktore pridu .

mimiqa
1. dec 2018

@zuza00 tak.ano v e maju o dost viac...🙈opytaj sa priamo ich preco

ateragram
3. dec 2018

Ahojte. Prosim Vas ako dlho ste cakali na schvalenie od VZP? Od poslania ziadosti po zaciatok stimulky. Dakujeeeem

evushka007
3. dec 2018

@ateragram myslíš schválenie od Petrenka či priamo už od VŠZP?

ateragram
4. dec 2018

@evushka007 celkovo od podanie ziadosti po stimulku. Dakujem

evushka007
4. dec 2018

@ateragram Ja som Petrenkovi dávala žiadosť v polke septembra (bola mu doručená 19. 9.), k stimulke som sa ešte nedostala. Petrenko mal zjavne čas, držal mi to držal cca mesiac a pol (ešte aj to som to urgovala cez jednu lekárku). Po tom čo mi doručili jeho zamietnutie som to obratom posielala na VŠZP. Tam to trvalo asi dva týždne. V RF mi dali termín raz dva (mne to vyšlo 21. 11.) a tam som dostala všetko na stimulku. Mrcha mala prísť 30. 11. - 2. 12., ale dodnes ju nemám. čiže tento mesiac už stimulku kvôli Vianociam nestíham.

lakukaa
4. dec 2018

@evushka007 ahoj ja som to mala presne tak ako ty minuly rok od augusta sa to motalo az tak.ze som to do konca decembra uz nestihla.musela som poziadat Vszp o odklad a dostala som to na dalsi rok.cele zdravotnictvo a papierovacky onicom.tolko to stoji namahy a nervov ze vo finale si taka vynervacena ze sa vobec necudujem ze sa to nepodari😐

evushka007
4. dec 2018

@lakukaa tak to si vystihla úplne presne, lepšie by som to nenapísala... je to 2 a pol roka čo sa snažíme, rok čo nás moja gynekologička poslala na IVF.. A už to šlo.. prefuk vaječníkov, lieky, aby sa zrovnali hormóny, zdravotne jedna zlá správa striedala druhú a to ja som bola aká vytešená, že moje zdravie sa po toľkých rokoch liekovania zrovnalo a prišli facky. Zdravotné a aj finančné, ale ako tak sme to poriešili. Konečne sme šli v júli do Brna, veľmi sme sa tešili.. psychicky sme sa nachystali na august na vklad ale viac som to videla na september (lebo poznáme úrady).. Ale chceli ešte nejaké odbery - boli dovolenky a tak ok.. Potom Petrenko, vravím si má na to 10 dní to dáme raz dva 🙂 Ale pán si dával načas a zrazu bol november :( A potom poisťovňa, teraz toto.. Ja už som z toho unavená a to vlastne ešte nemáme nič podstatné za sebou. Tiež som dnes písala mail na poisťovňu kvôli odkladu, mám pocit, že je to nekonečný kolotoč papierov a potvrdení. A najviac ma dojme ak mi niekto povie že čo s deťmi stále čakám a kde som bola doteraz, že každý mesiac je dôležitý.. no nikde - vybavovala som si papiere - rok! ☹ Obidvujem každú čo toto rieši už napríklad 5 rokov či nejakú takú strašidelnú dobu, prežije x neúspechov bojuje. Fakt klobúk dolu baby.

anavianavi
5. dec 2018

Ak by nekton potreboval, mam 2 nove balenia Gonal f 900. expiracia 10/2019.

mkatkam
5. dec 2018

@fantinka super

lakukaa
5. dec 2018

@evushka007 ja uz bojujem 4, 5 roka s partnerom tolko lekarov som pobehala ze uz sa priatelova obvodna spytala ze ci ideme do kozmu kolko mame vysetreni.neskutocne a na niektore som cakala 8 mesiacov.no zle to tu je a este som dostala z toho vsetkeho aj cukrovku.nervi stresi lieky a potom to takto dopada.cele mi to pride ze sme ako pokusne mysi.

rada2002
6. dec 2018

@lakukaa ja som na tom rovnako. Tiež neviem čo si mám o tom myslieť. Snažíme sa 4roky. Všetko ok a nevedia prečo. A že lekári. Iba ťahajú od nas peniaze. Snáď bude budúci rok úspešný.

kape05
6. dec 2018

@rada2002 ako ste dopadli s DV? Už ste po?

lakukaa
6. dec 2018

@rada2002 ano viem sledujem to tu chodia sem skoro tie iste dievcata.zmenila som aj hematologicku.ta mi dnes polozila otazku.prirodzene sa to neda? 🤔hm to keby viem nechodim k lekarom😂ze moje diagnozi nie su az taky problem otehotniet ale pokracovanie v tehotenstve je uz ina vec.pokial som sledovana a nadstavena je to vsetko ok.no tak preco sa to nedari? To vie uz asi len ten hore.

lakukaa
6. dec 2018

@rada2002 stretla som sa uz aj stym ze kamoske povedal lekar ze je stara.tak naco robia tie pokusi?podla mna ak ma zena ovulku a produkuje vajicka a su ok tak uplne staci jedno vajko a je to.neviem ja uz si nemyslim asi nic.neverim ani tomu ze treba taky vitamin a bla bla.bar aka narkomanka a alkacka ma dieta a ta ma co zdrave v tele?nic cista chodiaca chemicka tovaren.tak sa nad tym treba asi zamysliet ze bud alebo.nic ine nam neostava iba bojovat.

evushka007
7. dec 2018

@lakukaa tebe sa to tiež riadne komplikuje. Tak to s tebou súhlasím, ja tiež behám od odberu po odber, skúšajú tak či onak a vždy si to odnesie len moje fyzické a psychické zdravie, lebo človeku je ľúto že preto robí prvé posledné a nič. A pritom kdejaké iné baby si raz vrznú a sú v tom. Tie neriešia nič, skrátka deti majú a aj to ich vychovávajú že je to fakt na uváženie či nevolať sociálku. Je to nespravodlivé, ale je mi jasné že to nezmením. Len to človeka to mrzí..

callisia
7. dec 2018

Vedel by mi niekto povedat v ktore dni stimulky su tie kontroly (a odber)? Su v rovnake dni u kazdej ci je to individualne? Chcem mat predstavu ako si potom rozvrhnut cas a pracu.

evushka007
7. dec 2018

@callisia Ja som mala plán od druhého dňa cyklu že sa začne brať, siedmy a desiaty je sono a 12 odber. Ale či je to rovnaké u všetkých neviem.

mkatkam
8. dec 2018

Ahojte dala som stručný postup vybavovania Brna sem:
https://www.modrykonik.sk/blog/mkatkam/article/ivf-p5die0/

mkatkam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zimik
8. dec 2018

@mkatkam super nápad ten postup 🙂. Kedy mas naplánovaný vklad?

mkatkam
8. dec 2018

@zimik hádam sa to niekomu zíde, ja nebanujem že sme tam išli,škoda že sme nešli skôr. Nemám naplánovaný ale dúfam že bude v januári kvôli tomu že som už pol roka na medrole.

zimik
8. dec 2018

@mkatkam fuu tak to už riadne dlho berieš 😟. Verím že vám to vyjde konečne. Aj my chceme ísť v januari. A rovnako sa nám to celé ťahá od decembra minulého roka 😬

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre