Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
23. júl 2009

ahojky kocky...
dnes zahajujeme bobrika odvahy...ako zvladnut extremne horucavy...
miri...uz netestuj...vies ono keby sa nieco aj tak stalo.. tak rychlo hcg z mocu sa nevyluci.. takze nemysli na hrozostrasne scenare.. bude vsetko ok .. .. nebojkaj.. len vydrz...vies clovek si povie keby uz som mala utz za sebou clovek je kludnejsi do je fakt.. no zacnu sa potom rozne odbery, tam zase to cloveku na psychike neprida....take a take bolenie -pichnutie... clovek si dava rozne hranice v tehu dokedy by bolo dobre aspon vydrzat.... atd atd...proste s // nic nekonci.. vsteko sa este len zacina...psylium vo vode je 😝 ...
..........babulky.. ahojte....

zuzla80
23. júl 2009

Ahojte
Táni a teba prečo nechávali "vyčkavať" - viem, že si špinila - ak môžeš tak mi napíš do ip. Inak som domka, špinenie už prestalo, ale aj tak tomu nedávam veľmi nádej - aj keď by som rada, veeeľmi rada veriť, že nádej je, ale obávam sa toho najhoršieho. Inak myslíte si v prípade, že to bude všetko na prd, že urobím dobre, ak nepôjdem na kyret - lebo ja som to hneď na začiatku odmietla aj v nemocnici.
Môj doki dnes robí až poobede od 15-19hod a výsledky krvi budú až zajtra, ale už mi to čakanie akosi nevadí. Už som zmierená so všetkým - hlavne s tým najhorším.

Miriček zbytočne budeš robiť testy - tie budú pozitívne, lebo máš vysoké hcg - nepanikar, bude dobre uvidíš, pokiaľ nešpiníš tak sa zbytočne nestresuj, už to vydrž do utz.

pozdravujem vás všetky, ste zlaté, že na mňa myslíte a dodávate mi nádej, aj keď ja som už voči tomu hrozne skeptická

julietka
23. júl 2009

zuzlicek prosim nehadz flintu do zita ako sa hovori..ved nekrvacas tak by to malo byt ok, o mimomaternicove nejde, lebo doki videl dutinku, ja moc tomu verim ze to bude ok, o kyrete prosim nerozmyslaj...
...a aj keby preco by si nanho mala ist?pokial by tam ostal odumrety plod tak vtedy asi ano...inak ja som tiez po prvom neuspesnom IVF odmietla kyret, ale ja som zacala krvacat a chceli si ma nechat v nemocke, ale ja som odmietla, povedala som ze ked to ma odist tak to odide, a potom som krvacala 14 dni v kuse..ale to len na okraj zuzlik, toto sa teba netyka, tvoje mimisko je urcite v poriadku, len ta chce trosku potrapit 😉

zdravim vsetky babulky 🙂

tanitka veru, dnes bude zatazovy velmi zatazovy den, dnes ma byt najteplesie.. 😕

kamaratka ma kazdu chvilu porodit, chuda uz sa nevie ani hybat..tak tipujeme ze to bude dnes, ked bude to najvacie teplo 😅

lenka20
23. júl 2009

zuzlicek drzim ti palce nech ti to dobre dopadne... viem, ze sa tomu tazko veri, ale este naozaj je sanca, ved v podstate nikto nic takeho nepovedal, ze jednoznacne koniec... musis este verit zlatko, aspon v kutiku srdca...
ak by to predsa nedopadlo dobre tak myslim, ze kyret je dolezity...pokial tam nieco stale je... inak hrozia zapaly atd.. ak by bolo sono ciste tak nie...ja som ani raz na kyret nemusela, ale zo mna tieklo ako z prasiatka... takze sa vsetko vyplavilo..
do zajtra to nejak vydrzime, hlavne bud silna, ja viem, ze si.. uz nech to akokolvek dopadne, bude to len dalsi novy zaciatok.. a drobcek ta mozno milo prekvapi... este stale musime verit..dat drobcovi sancu...
mirindik nebojkaj, ja viem, je to dlho cakat na sono, ale drobcek je isto ok, nespinis, nic sa nedeje, takze mu je isto dobre u teba v brusku 😉

lenka20
23. júl 2009

a vsetky vas samozrejme pozdravujem - lahhelik, beus, julie, avus, tanit, reny, adra.. no skratka vsetky, urcite som niekoho zabudla, prajem vam krasny slnecny letny dnik a nech su uz len dobre spravicky..

mirinda10
23. júl 2009

zuzlik nadej umiera posledna tak treba verit ale dnes doki bude robit utz tak budes vediet co poraba bobacik moc na teba od 15,00 budeme mysliet

hlasim stale ziadne priznaky, prsia nic, brusko iba obcas raz, dva krat za den, nespinim no ani neviem, ze som tehu iba sa obmedzujem v kave 😀 inak vobec nic

zuzla80
23. júl 2009

Mirindik stačí ak budeš na mňa myslieť okolo 18tej, isto sa skôr k nemu nedostanem 😉 Dúfam, že mi urobí utz, hlavne aj kvôli tomu tam idem.

Lenik viem, že môžu vzniknú zápaly, ak tam niečo ostane, ale myslím, že v takto rannom štádiu tehu by sa to mohlo samo všetko vypudiť. Ti poviem, že naposledy po kyrete som mala hrozné problémy a k tomu som ešte dostala aj zápal močových ciest - takže žiadna výhra. Najradšej by som to nechcela - veď kto by chcel.

Juli vieš, že by som najradšej o tom nerozmýšľala, ale tak ma to napadlo, teda nielen tak, ale tá "skvelá" lekárka na urgentnom príjme ma s tým začala strašiť - ešte ma ani krava nevidela cez utz a už sa ma pýtala, či som nalačno v prípade kyretu - no je my z nej nagrc - a ani večer na vizite nezabudla spomenúť nech ráno radšej nič nejem. Ale ráno prišiel našťastie iný lekár a to bola komunikácia o 360stup. iná. A to vám ani nehovorím, že keď ma vyšetrovala, tak 2krát odbehla k telefónu - kebyže niečo urgentné, tak nepoviem, ale vychechtávala sa tam s nejakou sestričkou, alebo lekárkou, ani kúsok súcit. Ach to naše zdravotníctvo 😔

mirinda10
23. júl 2009

zuzli no to nase zdravotnictvo bude este horsie ako je teraz, co mozeme ocakavat ked mnozstvo lekarov uteka do zahranicia a ostava iba to co mame aj ked ja sa nemozem stazovat na mojho obvodneho juli mi dobre poradila a som moc spokojna, nikdy necakam viac ako 10min. Takze o 18,00 sa spolu spojime budem na teba moc, moc mysliet

inak zvysok klanu krasny den prajem ale je dovolenkove obdobie, tak niektore tu ani nie su, asi lezia niekde na plazi juj ako by som aj ja isla ale pojdem za mesiac dufam, ze to bude ok a doki nebude proti

julietka
23. júl 2009

zuzlik, zial, u nas je to kruta realita s tym zdravotnictvom, viem si predstavit ako si sa citila..pre tych vsetkych lekarov a sestry sme len "material", cislo poistovne ..ziadna ucta, naozaj malokedy je mozne natrafit na niekoho s ludskym pristupom
aj tak im nerozumiem ze ked ich ta praca otravuje ze po rokoch profesionalnej deformacie nezmenia zamestnanie, ved nikde nie je napisane ze musi byt lekar dozivotne, alebo nech ide robit ambulanciu...riadim sa cely zivot heslom ze "ked sa ti nepaci dovidenia" ja sa nestazujem na svoju pracu a ked zacnu byt signaly ze nie som spokojna poviem si ked sa ti nepaci dovidenia, je to len moj problem ze nie som s praciu spokojna, bud prijmem co sa mi ponuka, alebo zbohom..tak naco zotrvavaju na tych miestach? prisaham ze niekedy sa asi nezdrzim a ked zazijem takyto pristup tak urcite im nieco podobne poviem..

mirindik som velmi rada, ze si spokojna s lekarom co som ti poradila..este to by tak bolo aby si na mna nadavala 😀 😉

mirinda10
23. júl 2009

juli nadavat na teba to by som si nedovolila 😵

lenka20
23. júl 2009

zuzlinka ja mam z toho vsetkeho taky pocit, ze si skratka natrafila na nejaku neskusenu alebo nezodpovednu doktorku, ktora sama nevedela co s tebou tak ta radsej pripravila na najhorsie namiesto toho aby ta povzbudila ale kedze to hned neriesili tak myslim, ze aj oni tomu davaju sancu, takze musime verit.. dnes okolo 18-tej ked budeme vsetky na vas intenzivne mysliet tak to urcite dobre dopadne a prides s vybornymi spravami..
julie - presne presne si to vystihla.. ja sa takto pravidelne rozculujem na predavackach v obchode a uz ked mi niekto povie, ze co by som od nich chcela ze aky maju slaby plat atd. tak ma ide rozhodit... vsak nikto nemusi robit robotu ktoru nechce robit.. ale ked uz nieco robim, tak nech je to poriadne.. ti zakaznici, resp.pacienti predsa nesmu pocitit ze je ten druhy nejak nespokojny v praci...a v zdravotnictve je to este 100xhorsie, lebo to nema byt zamestnanie ale povolanie... lekar, sestra, ucitel - to nie su veci, ktore sa robia pre peniaze, do toho treba dat aj kus seba, ked na to niekto nema tak nech to radsej nerobi..
mirindik, ty bezpriznakova tehula 😀 ja sa dobre zasmejem ked o par tyzdnov budes hlasit kazdodenne grckanie 😀 😀 😀 ale privolavas si ho 😉 😎 tusim nejake v blizkej dobe zazijes 😉 😀 aby ti nebolo luto 😝 😀

lahhel
autor
23. júl 2009

Ahojte babulky 🙂

Zuzlicek, budem dnes na teba velmi mysliet, este nie je nic stratene, ja verim tomu, ze tvoj mimisek bojuje zo vsetkych sil, aby zostal u teba..

Ked sa mozem pridat k tejto debate o zdravotnictve, tiez mozem povedat, ze som zazila tiez strasne chvile..
Ked sa nam podarilo otehotniet prirodzene, bola som na prelome 5 - 6 tt, a v sobotu som zacala strasne krvacat, tak sme utekali na pohotovost...tam dokonca mal sluzbu sam pan primar, pozrel ma len rukou, skoro po stojacky, spytal sa, ze kolky den mi meska, skonstatoval, ze na UTZ by aj tak nic nevidel, ze mam ist domov...Tak som sla domov s velkymi bolestami a krvacanim..rano som musela ist znova, lebo tie krce sa nedali vydrzat a krvacanie neustalo...na druhy den robil taky mlady lekar, trosku ho poznam, pozrel ma hned aj na sone, ale skonstatoval, ze uz je neskoro, keby som prisla vcera, ze by sa to dalo mozno este zachranit...tak som mu povedala, ze ma poslali domov, tak na mna len ziral...takze ja som takto pochodila, potom ma hned v pondelok rano dali na kyret a nikto sa so mnou nekaslal..tak vdaka primarovi som prisla o mimino...

lenka20
23. júl 2009

boze lahhelik to je hrozne... neuveritelne, ale take veci sa asi deju na dennom poriadku... asi kazda z nas by vedela porozpravat kadejake hrozne veci... lahhelik tak ty si otehu aj prirodzene, no dofrasa tak preco to uz potom neslo? no nic, tak otehulkujes teraz IVFkom, ved je to teraz aj moderne, nie 😉 a mozno budu naraz dve deticky a vynahradia ti to vsetko... ako sa ma psinda? nas dneska prepadol v potoku howawart, som rychlo tych nasich dala na voditka a sli sme prec 😉 esteze su taki blbucki ze si ho ani nevsimli 😝 som stihla rychlo zareagovat.. ved nasi by mu urcite nic nespravili, ale co on.. to neviem.. tak sme radsej vzali nohy na plecia 😎

julietka
23. júl 2009

jaj lahhelik to je naozaj strasne..ale ked si zoberiete kolko zien takto pride o miminko a castokrat uz aj pri narodeni, no ani nema vyznam tu o tom pisat...naozaj pokial to babo nedzrime v naruci a nie sme s nim uz doma stale budeme mat strach aby sa mu nieco nestalo...vlastne ten strach tam ostava uz celozivotne..

lahhel
autor
23. júl 2009

Ano lenik, je to strasne, dlho som sa s tym nemohla zmierit, nikto nas nevie pochopit, co to pre nas znamena..a najhorsie je, ze kvoli niekomu inemu lahostajnemu cloveku, prides o to, po com najviac tuzis...a pre nho je to len dalsi na pase...
Nas hafo je totalne mimo, cely den lezi v zachode na dlazke, tam je najstudensie, ani na zachod sa jej nechce chodit...akurat vecer vybehneme s nou na jazero, nech si zaplava a osviezi sa, inac je zavreta vo vnutri, nechce ani von chodit...Ved to, labrador urcite nikomu neublizi, ale druhym sa neda verit, ani psom ani ludom, proste nikomu...inac tu rasu hovawart nepoznam...

julietka
23. júl 2009

mirindi ked bude vsetko v poriadku idete naozaj na dovolenku? a kam sa chystate ak to nie je tajne?
ja som povedala ze radsej nikam nepojdem, ale muzik mi vcera poposielal do mailu nejake adresy na chorvatsko, tak normalne mi nasadil chrobaka...ked si to tak uvedomim tak zas nablizsie 2,3 roky nikam urcite nepojdeme...

mirinda10
23. júl 2009

juli aj ja si myslim ak si ok tak nie je dovod neist na dovcu, presne ako pises najblizsie 2-3roky s dovjkami budes doma a ked tak pojdes k babke a niekde na bazenik a dost. No zlatko mame letenky do Spanielska od marca a odlet je 19.8 na tyzden tak dufam, ze uz budem vediet ci je srdiecko a ci je vsetko ok. Zatial nemame ubytko ale tam urcite nieco najdeme aj ked letenky mam na Sky a neviem ci vobec poletia ale ak nepoletia tak Chorvatsko to isti berieme auto a sup nieco tam najdeme. Takze Chorvatsko mozem odporucit tak zacni nieco hladat nemusite ist az dole na Makarsku mozete ist na Istriju a tam si za par hodin.

lenik no ta uz sa tesis na moje grckanie len aby prislo radsej grckanie a budem vediet, ze bobak je ok ked mi je zle ale ked nic mi nie je tak neviem ale ja dufam, ze vsteko je ok no a ked budem grckat tak aspon 2kg dole boze aka by som bola rada 😀

julietka
23. júl 2009

miri a vies nieco konkretne odporucit v chorvatsku? ja som tam este nikdy nebola a radsej idem niekde kde su dobre referencie..

mircalla
23. júl 2009

mirinda, ja som vracala len raz a este 2 krat mi bolo tak horsie od zaluudka, inak nic, ziadne nevolnosti
takze zatial nic, len priberam🙂))

zuzla80
23. júl 2009

Vidím baby, že každá máme svoje skúsenosti s našim "super" zdravotníctvom - škoda, že sa nevedia niektorý lekári vžiť do našej nie ľahkej situácie 😒

Lenik a ty si domka? Dovolenkuješ? Ešte, že tí vaši hafani sú taký mierumilovný aj keď veľkosťou... Inak my máme u našich rasu shitsu (neviem ako sa píše) a on presne tak isto, v takýchto horúčavach len vylihuje na chladných dlážkach. Inak je hrozne zlatý - viete akú radosť prejavuje, keď prídeme k našim - to ani človek takúto radosť nevie prejaviť.

Inak baby ako je to s dovolenkou, keď by som bola náhodou na PNke. To musím prerušiť PNku, vziať dovolenku a potom opäť nastúpiť na PN? To ma tak napadlo, keď tu riešite dovolenky - my máme ísť 8.8. do chorvátska - Juli my ideme do časti Vodice cca 900km, ale ubytko máme cez cestovku. Inak sestra je práve teraz na Krku - išli na blint - a volala, že je tam perfektne, ale koopec ľudí.

julietka
23. júl 2009

zuzlik toto presne sa chcem opytat doki, v pondelok ideme na ten prvy velky ultrazvuk co sa robi v 10 tt tak sa popytam aj na to..lebo si neviem predstavit ukoncit PN a ist na dovolenku..a muzik by si uz rad konecne oddychol a kvoli mne nebude predsa diskriminovany..no v najhorsom pripade mi nezaplatia jeden mesiac PN..nezblaznim sa..

inak do toho chorvatska by som rada sla niekde kde nie su vobec ziadny ludia, uplne by som chcela mat klud a sukromny pristup k moru...ale to je asi nerealne..

zuzlik a teraz ako ti je? uz nespinis?

zuzla80
23. júl 2009

Juli ani ja nemám rada veľa ľudí - no len neviem, či v Chorvátsku nájdeš nejaké miestočko s málo ľuďmi. Síce som tam ešte nebola - ale z počutia.
Ani neviem, či to nazvať špinením - len sem tam (dnes 2krát za deň) zo mňa vyšiel taký maličký hnedý kúsok - a aj brucho ma zvykne pobolievať.

mirinda10
23. júl 2009

juli no zalezi na tom ako dlho chces ist autom ak tak 900km tak Vodice alebo Sibenik je ok, Makarska a urcite sa najdu miestecka kde nie je tak vela ludi alebo ist na ostrov kompov no je vela ponuk ked hladas sukromne ale zbehni do cestovky a zaplat iba ubytko nech ti poradia nieco menej rusne urcite tam nieco budu mat v ponuke ak nechete ist na blint aj ked to ma tiez svoje caro ale ak mas vychadzky tak sup do cestovky zajtra sa ma ochladit inak tam mozes dostat inspiraciu a mozes potom hladat nieco na nete. Ja som bola stale na mori na lodi v Chorvatsku ja potapam aj ked teraz pod vodu nemozem 😎

lenka20
23. júl 2009

babulky ak chcete ist niekam kde nie je vela ludi a je krasne a pohodicka tak odporucam bavorsko - alpy, boli sme vlani, super super super.. v lete je tam nadherne a nie je to preludnene a predsa je kam ist a co vidiet.. ak samozrejme nepotrebujete k dovolenke more 😉
zuzlik ano, ja mam teraz nutenu dovolenku - cela firma - ale dobre mi to padne... nasi hafani tiez sa teraz tisnu len dnu, ale chodim s nimi rano na prechadzku ked este neni tak teplo..potom cely den prespia na dlazke v byte, inak u mna je chladok doma.. vnutri..a ked uz je to fakt moc tak im pustam ventilator 😎
babule ja vam prave odporucam ist s detickami na dovcu kym budu malicke... je to sikovne, vozite ich v kociku, este nemozu behat, protestovat.. a vacsinou to velmi dobre znasaju.. ale to je vec nazoru... ja som za 😉 urcite nebudem 3 roky trcat doma kvoli detickam...nikomu to neprospeje a deti nech si zvykaju na cestovanie hned od malicka.. mozno to znie, ze nechcem obetovat svoju dovcu pre deti, ale nemyslim to tak.. myslim, ze detom to neuskodi, prave naopak, budu rozhladenejsie a otrlejsie 😉 no, esteze uz mam vsetko premyslene len dieta nikde, vsak 😉 😝
lahhelik chapem ta.. tiez by som sa asi s tym nevedela zmierit keby som mala pocit, ze sa dalo nieco spravit a niekto neurobil vsetko co mal.. je to uplna bezmocnost.. verim, ze ked budes zas tehulka tak si to vsetko vynahradis a preboli to...

lahhel
autor
23. júl 2009

Lenka, reprofitu davam velku nadej, tak dufam, ze budem zase tehulka...tak ako my vsetky ostatne...
Akurat som pisala Machacovi, ze presuvam stimulku o mesiac, a ze nemam este zaplatenu junovu stimulku..bol zlaty ako vzdy, aby som sa s peniazkami ani len trosku netrapila, ze staci ked prideme v septembri a zaplatime to...No viete si to predstavit u nas na Slovensku, aby ste za nieco nezaplatili 3 mesiace, asi by som uz chodila niekde po sudoch 😠

mirinda10
23. júl 2009

zuzlik o chvilocku bude 18,00 a moc na teba myslim ako cakas pred ordinaciu a ten stres ako to vsetko dopadne, ja stale verim ze je nadej a dufam, ze mi to potvrdis ked sa vratis

mircalla
23. júl 2009

ja ja drzim silno palce

avaka
23. júl 2009

Ahojte babulky 🙂 To bol dnes ale hic.. 🙄
A vy si tu dnes provokujete dovolenkovymi temami...Som len zvedava,ci sa aj my niekam dostaneme..Dufam,ze ano ,lebo ked si predstavim,ze leto stravim v robote...Ja mam dovolenku nahlasenu,vtedy ked Zuzlik,tak dufam,ze este dovtedy stihneme nieco vymysliet..
Zuzli,moc na Teba myslim,a verim,ze dnes prinesies dobre spravicky..
Vsetky Vas pozdravujem kocky 😵

julietka
23. júl 2009

lenik to mas pravdu s tym bavorskom, my chodime na podobnu destinaciu, do tirolska kde je panenska priroda, tuzexovy vzduch 🙂 , takze viem o com hovoris, ale straaasne rada mam chut si zasa zaplavat v mori, tak preto rozmyslame nad niecim pobliz, kde nemusim cestovat lietadlom. Je pravda ze lietat sa moze az po troch mesiacoch co uz vlastne v polke augusta bude, ale aj tak nechcem ist daleko..

lahhelik oni su v tom repraku fakt nenornalne uzasni..ja viem ze sa opakujem, ale v iscare ma ani na OPU nepustili ked som si zabudla doma doklad o zaplateni...sestricka potom chcela po mne aby som si isla rychlo vybavit novy do kancelarie, asi nikto nie je tak na prachy ako oni

zuzlik myslime na teba vsetky, sme s tebou a verime ze to dobre dopadne 😵

julietka
23. júl 2009

ahojki avaka, ze sa tu aj ukazes niekedy 😉 ja viem..mas toho v praci vela vsak?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre