Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono som sa zasmiala, že ležia ako laty 😀
som myslela, že teraz si bola už u Doubka....... tam to troška dlhšie trvá, hovorila mi vtedy sestrička, že niektoré babätká sú tvrdohlavé, malé stvorenia a už si vymýšľajú, naše sa vtedy troška ukázalo a potom ho to prestalo baviť, chcelo mať kľud a my sme ho rušili 😀 fakt je to srandovné

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa presne tak to povedala 😀 no aj nase sme ocividne vcera dost rusili a okato nam to dalo najavo.to bude riadny expert.a co u doubka dlhsie trva?aj ta zobrali hned na hodinu ako si bola objednana?

cecil36
14. dec 2011

@zarabono dakujeme 🙂

leamax
14. dec 2011

@zarabono no ved hej, ved si vypytam. som zvedava, co mi tam zajtra povedia

zarabono
14. dec 2011

@leamax no zas trepne cosi vesele

leamax
14. dec 2011

@zarabono ona je taka? tak to som rada 😵

zarabono
14. dec 2011

@leamax ja som myslela mina,hehe,ale vraj je prijemna ona

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono nie nezobral presne na hodinu, museli sme čakať, aj nás upozornili lebo bábätko pred nami tiež štrajkovalo a nechcelo sa ukázať a keďže on musí všetky orgány vidieť a premerať tak musí sa bábätko pootáčať, ale radšej je tam treba prísť na dohodnutú hodinu

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa dufam aspon,ze je blizko vecko

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono my sme boli v tých provizórnych priestoroch a tam boli dosť blízko, máš s tým tiež problémy? ja kde prídem tak je prvé čo hľadám vecko, je to niekedy fakt hrozné 😀

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa no ani nehovor.jedine na co myslim je vecko.a to aj za bezneho stavu,nie este teraz 😀 v noci chodim aj kazdu hodinu a pol na vecko

leamax
14. dec 2011

@zarabono mina mam az utorok, zajtra musim tu hematosku vybavit. som zvedava, kto mi to tu pripomenie 😀

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono ja som na tom podobne a keď idem niekam na dlhšie tak radšej ani nič nepijem, ale Ty tiež chodíš aj v noci často na vecko? mňa sa doktor pýtal, že koľkokrát chodím v noci, ja idem tak 2 - 3krát a dr mi povedal, že to je vyšším tlakom a telo neoddychuje, ale čítala som, že aj baby chodia častejšie tak neviem čo si mám o tom všetkom myslieť, mám pocit, že ten tlak mi chce nanútiť ☹

zarabono
14. dec 2011

@leamax daj si listok pri pc 😉
@gabinkaa no ja si veru ani moc oddychnuto nepripadam.sice zvacsa si doobeda pospim,ale poobede pride na mna neskutocna unava.ja idem len od polnoci do rana do siedmej aspon trikrat.aj pijes vela?ja dost.stale som smadna

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono ja tiež tak po polnoci a hlavne zle spím a to sa už pomaly bojím noci, že zasa nebudem môcť spať, cez leto som pila viacej, teraz sa mi veľmi nechce, ale sa nútim a sledujem si to, síce dnes som nepila veľa, ale bola som na služobke, tak až doma, už sa mi veľmi nechce chodiť ďalej od domu, nejako to do sviatkov vydržíme a potom už len tak oddychovo a to ešte periem a chystám vecičky

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa ja vypijem denne aj 4l a aj v noci musim pit.ma nejak susi.ja vacsinou hned zaspim,ked dojdem z vecka.tiez mam take dni,ze moc mi pit nechuti a vtedy sa len nutim.ved uz si oddychnes.uz zostavas od vianoc doma az do porodu,nie?tak ty si sikulka,ked uz chystas 😉

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono fíha tak veľa? no ja ani polovicu a to asi nie je dobré ☹ , ja neviem ako to bude s nemockou, cez vianoce máme voľno a potom uvidím, ak budem doma, tak budem ešte trocha pracovať a ak budem v nemocke tak to nie, nejako si tú materskú ja neužijem a je mi to ľúto, dokonca uvažujeme, že pôjde tatinko na materskú, bude sranda, chystať už musím, nie je to také jednoduché, všetko poprať a požehliť, postieľku už máme v izbe, ale sťahovali sme sa z izby do izby, tak máme ešte stále chaos

leamax
14. dec 2011

@zarabono a teba mam na co? 😀 😀 😀
a si tu a furt nemas tt v pase

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa skoda,ze si to neuzijes.este stale ta strasia,ze ta nechaju v nemocnici?
@leamax no ja z mojou demenciou zabudnem aj na to,ze co sama som chcela.a kym si spomeniem,tak ti dr uz ani ordinovat nebude 😀

leamax
14. dec 2011

@zarabono 😀 a s tou tvojou demenciou si si este furt zabudla dat tt do pasu

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono veru škoda, je mi to normálne ľúto ☹ , na poslednej kontrole nehovoril nič o nemocke, uvidím čo povie v pondelok lebo idem na poradňu, ale určite sa nebudem brániť ak ma tam pošle skorej, lebo sa budem aj báť byť doma až do konca, nepoznám príznaky pôrodu, všetko bude záležať aj od toho ako sa budem cítiť a hlavne ako bude držať krčok a neviem ešte či to bude sekcia alebo prirodzene, lekár sa vyjadril ešte v 20. tt o sekcii a viac sme o tom nehovorili

zarabono
14. dec 2011

@leamax ale sak mi pas neodoberu 😀
@gabinkaa no ja by som asi na tvojom mieste bola aj skor za sekciu.a niekedy sa neda vybrat,co je pre cloveka lepsie,ale musis spravit to,co musis.blba doba.snad ta este par tyzdnov necha doma.ved uz budes chodit castejsie na poradnu.uz mas aj poslickov?

leamax
14. dec 2011

@zarabono ty len slubujes, ma nestvi

zarabono
14. dec 2011

@leamax 😀

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono myslím, že všetko má svoje výhody a aj nevýhody, síce manželka môjho bratranca, boli sme tam v nedeľu ešte pre nejaké veci čo nám požičali, mala aj sekciu a aj prirodzene a je jednoznačne za sekciu 😀 sme to preberali, že po sekcii bola fit hneď, ale z prirodzeného sa nemohla dlho spamätať, sme sa trocha aj zasmiali, ale ak počúvam prehľad dennej tlače a tam vraj v TT nemocnici zomrela rodička po sekcii tak som z toho na nervy, dúfam, že to nejako prežijem 😀
teraz nerozumiem čo myslíš tými poslíčkami

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa ale prezijes neboj,zvladli druhe,zvladnes aj ty.no ci uz ti chodia poslickovia,pripravne kontrakcie.aj budes mat ten matrac na monitor dychu?

leamax
14. dec 2011

@zarabono uz ani neverim, ze si chces pas upravit 😝

gabinkaa
14. dec 2011

@zarabono čo sa týka bolesti a podobného z toho nemám obavy, vydražala som veľa toho, tako ako každá z nás čo sme podstúpili IVF, nie je to jednoduché, len sa môžu pridať iné komplikácie čo sa asi nedajú ovplyvniť, zatiaľ si myslím, že nie len ako sa zväčšujem troška ma pobolieva bruško a občas pichá, ale inak to zvládam, matrac a ani monitor sme zatiaľ neriešili, neviem skúsim sa dohodnúť aj s lekárom

zarabono
14. dec 2011

@leamax ale upravim,aj na to pride.ked budem mat ten spravny pocit,ze je ta prava chvila,tak upravim.

leamax
14. dec 2011

@zarabono no ako ta poznam, tak ho upravis az na: mam jedno dieta 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre