Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 no ja takeho super suseda nemam 🙂 a mozno ked uvidi Tvoje, tak bude potom chciet aj svoje ..

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka ja mám takého fajneho 🙂 🙂 chodíme na kávičku navzájom a jeho žena sa strašne na to jedovala a to sme sedeli na terase a ked som volala aj ju tak nechcela íst 🙂 teraz mi to aj chýba to kávičkovanie je na služobke v Japonsku tak si aspon cez FB píšeme 🙂 🙂 presne tak možno nájde nejakú a bude bábo aj u susedov a budeme vozit spolu 🙂 🙂

nelly3
16. sep 2012

@hora_lka
vies co na 8 DC na utz v brne som mala vela a malych do 6mm, o 2 dni neskor na utz u svojho gynekologa na sk som mala 4 ks do 13 cm. takze tak. opu mi robil koudelka, k nemu aj chodim, bol mily, este pred opu ma prisiel na izbu kuknut 🙂 dufam, ze zajtra mi bude aj vklad robit 😵 no a pri opu ak je volne miesto moze byt na izbe s tebou aj manzelik, len ked som ja bola, mali vsetko obsadene a zajtra idem sama na vklad busom, manzelik ide do skoly - zacina 1. rocnik externe studovat na vyske, takze mam doma vysokoskolaka 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@nelly3 bola by som rada, keby pri mne mohol byt, uvidime, neviem kolko nas tam bude .. ja som sa dnes nespytala na velkost, v piatok mali 14 mm, tak snad volaco podrastli, dnes som pichala posledne lieky, teda zajtra este orgalutran, vecer pregnyl a v utorok nic .. vsimla som si, ze si uz viac krat pisala, ze chodis busom, ja som tiez na tym rozmyslala, lebo ja nesoferujem, aj ked vodicak mam, zatial ma manzel vzdy zobral, ma tolerantneho sefa v robote, vie o co sa snazime, a drzi nam palce .. ja ja Tebe budem drzat zajtra a hned treba zacat brusko hladkat 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 mozno si dovedie Japonku domov .. no nechapem co je zle na posedi pri kave 😒 preco to niekomu vadi, no ale co uz

nelly3
16. sep 2012

@hora_lka
ano chodim, aj ja mam vodicak aj soferujem, ale sama do brna si netrufam, ale uz sa vyznam v brne, vystupim na nadrazi, zoberiem metsku a ficim, nie je to take hrozne.

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka ved dnes som mu písala muž mu odkázal že nech dovedie nejakú gejšu 😀 😀 no ona strašne na mna žiarlila ved mám muža tak čo sa bála neviem asi že jej zvediem muža 😉 😉 a nakoniec to dopadlo tak že si našla ona frajera 😒

hora_lka
16. sep 2012

@nelly3 ja som prave dnes sledovala cestu, a zdalo sa mi to jednoduche, ze uz by som aj trafila, ale dnes bola uplne prazdna cesta, ine je to v tyzdni .. ale pokail manzel moze, tak som rada ked ide so mnou

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 mozno ziarlila ze si stale vesela a smejes sa .. to sa nie vzdy kazdemu paci 🙂 ale mozno je aj dobre, ze je prec, mate klud a on si urcite najde lepsiu

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka asi áno ona chodila stále naštvaná a sused mi vždy hovorí že nám závidí manželstvo že spolu všetko robíme raz sme aj plot murovali sused nechápal 😀 😀 a rád chodí k nám lebo sa u nás dobre cíti 😉 😉 fakt je klud ked tu nie je taký pokoj 🙂 🙂 aj sused je rád 😉 😉

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 ved aj oni mohli robit vsetko spolu, deti nemali? my tiez s manzelom sme spolu skoro stale, teda okrem roboty, ale aj cez den si volame, sme radi spolu 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka majú jedno chalana a vieš čo som nechápala že pri rozvode sa malého vzdala to čo aká matka 😒 vtedy som si o nej urobila obraz 😖 no my sme stále spolu jak cecky a ked je v robote tak mi volá viac krát denne 😉 😉

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 tak to je sila, ako je to na tomto svete zariadene, my deti mat nemozeme a tie co ich maju, tak sa s nimi dorkazu rozlucit a vzdaju sa ich .. ja to tiez nechapem .. jaj idem dozehlit co mam a do postele .. pekny vecer 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka to áno ja by som sa za dieta bila zubami nechtami 😒 neviem ako sa ho mohla vzdat ☹ pekný večer 😉 😉

holly74
17. sep 2012

Ahojte žienky, dnes je tu akosi ticho... Všetky ste v Brne? 🙂 🙂 Dnešným "vkladateľkám" držím palce 😉

tinka9075
17. sep 2012

Čaute babulky nejak tu je dnes ozaj tichúčko 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@horalka79
@kaja81
@tinka9075 Ahojte, volala som ohladne konzultacie a najblizsi volny termin maju az v polovici oktobra .. ufff 😀 boli velmi mili.

tinka9075
17. sep 2012

@jomini super to prejde uvidíš a ku komu ta objednali? 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 spominala mi nejaku doktorku, no meno mi vypadlo z hlavy .. nakoniec som nas neobjednala, nakolko mm ma volno len tento tyzden a dovolenku mu uz nedaju. Tak sme sa rozhodli ze vyskusame soft ivf v repromede, tam sme uz boli na konzultacii. ..pokial to bude potrebne, tak sa objedname do reprofitu ..no dufam, ze teraz sa nam to podari 🙂 drzim palceky

tinka9075
17. sep 2012

@jomini ved uvidíš kamoška chodila do Repromedu a hovorila že je to tam dost drahé 😒 bola tam na prvej konzultácii a potom šla do Reprofitu 🙂 🙂 podarí sa uvidíš musíme len verit 😉 😉

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 plati sa tam za konzultaciu 20 eur, dali nam komplet kalkulaciu na klasicke ivf, co bolo dost drahe, potom sme sa dohodli na soft ivf. Jedna baba tam bola na soft a vychadza to okolo 500 eur, no presne neviem.. 10 000 czk je odber a vklad, nerobi sa PK a ICSI je za 1000 za 1 vajko, no povedal, ze mozeme ist aj bez icsi, nakolko predtym sme mali klasicku kultivaciu, potom sa plati za gonal, no ten sa da zohnat aj na MK.. urcite sa opytam na presnu cenu. 🙂

Tebe uz povedali cca kolko bude stat ivf?

tinka9075
17. sep 2012

@jomini tak to nie je až tak vela 🙂 🙂 mna vyšlo tolko na sk klasické ivf 😉 my tiež nebudeme mat icsi a pk je v cene ivf soft nás bude stát 13000kč 😉 😉 len ja najprv skúsim iui ked som bez problémov otehotnela aj po nej 😉 😉 gonal zoženieš na mk babenky tam predávajú mne tiež zostal po ivf tak si ho nechám ak by som šla na ten soft tak budem dopichovat 😉 😉

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 tak cena je cca rovnaka 🙂 nas vyslo ivf na sk okolo 900 eur a to sme mali extra len PK a jeden KET ..tak jeden soft v brne snad neolutujeme, uz len ten pristup bol iny, celu hodinu sa venovali nasmu zdravotnemu stavu na sr sa lekarka len zacudovala so slovami ,,toto som este nevidela,, drzim palceky, kedy zcinate s iui?

tinka9075
17. sep 2012

@jomini nás asi preto vyšlo tak lebo mne vždy na 10 alebo 11dc už brali vajká rástli ako bláznivé a to som pichala len 125 gonalu tak uvidíme 🙂 🙂 ja mám ešte na sk zmrazené embrijká tak sa pripravujem na vklad ale po tých skúsenostiach s našími centrami velmi tomu neverím že sa podarí a možno budem prekvapená 🙂 🙂 a ked nič tak ideme na iui 🙂 🙂 ale asi risknem bez tabletiek mne sa vždy po nich vytvorili aj 4 vajká a to riskovat asi nebudem nech je radšej jedno ale kvalitné 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 ja som zacala s 150 a potom 225 gonalu, celkovo som mala len 10 vajok, polovica sa oplodnila ale vsetky boli silne 🙂 dost dlho som stimulovala, preto som za soft ivf. Nikdy nevies 🙂 ked najmenej pocitas, tak sa to podari. 🙂 🙂 🙂

tinka9075
17. sep 2012

@jomini ja som mala 20 vajok 13 odobrali k ostatným sa nemohli dostat ale nevadí a z 13 sa oplodnilo 8 prorodzene 🙂 🙂 len po odbere som mala hyperstimulák tak mi hned nasadili infúziu a potom som bola na druhý den po odbere na pohotovost aj tam som vybrala dve infúzky a bolo dobre len brucho trochu bolelo ale nejak som to prekonala 🙂 🙂 ja si myslím že ivf soft je v pohode aspon nepicháš velké dávky 🙂 🙂

freeze24
17. sep 2012

baby prosim vas viete mi poradit ake mate skusenosti s doktorom koudelkom???dakujem krasne za kazdu spravicku 😉

holly74
17. sep 2012

@freeze24 Len tie najlepšie. 😉

hora_lka
17. sep 2012

@tinka9075 cauky, ako dnes?

hora_lka
17. sep 2012

ahojte, rano posledna injekcia, vecer 21,15 pregnyl 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre