Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
20. sep 2012

@horalka79 moja ja pojdem na krv az v pondelok, ja mam skusenost so sebou-nezvycajnu, na 15 den krv neg. test pozit. a bola som tehu, to preto 😉

isabellaa
20. sep 2012

@melisska
ahoj, ako moze byt krv negativna, test pozitivny a ty tehotna? vdaka

melisska
20. sep 2012

@isabellaa neviem, dr. som povedala, ze mozno v labaku rozbili ampulku s mojou krvou, alebo co a tak radsej napisali vysledok neg. ale stalo sa mi to, aj moja dr. to nechapala

isabellaa
20. sep 2012

@melisska pytam sa preto, lebo na teste som mala ducha, ale krv neg....

isabellaa
20. sep 2012

@melisska to si podla mna nemozu dovolit, myslis, ze by sa nepriznali?

melisska
20. sep 2012

@isabellaa tak skus este dva dni pockat a zopakuj test, ak bude silnejsi je to OKI 😉 podla toho budes vediet

isabellaa
20. sep 2012

@melisska asi z toho nic, pride mrcha, dnes uz ani duch poriadny nebol ☹
Tebe drzim palce, nech sa uchytia. Ja idem v utorok na konzultaciu do Brna a uvidime co dalej.

melisska
20. sep 2012

@isabellaa to je mi luto ☹
dakujem

tinka9075
20. sep 2012

@melisska
@horalka79
@hora_lka babenky nám hned doki na prvej konzultácii povedal že máme platit českými korunami nie eurami 🙂 🙂

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 ja som tiez platila czk, stale, len po zmrazeni poslu fakturu v eurach 😉 vsetkym

marie12
20. sep 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda je možné poškození embrya nebo vytlačení. Jsem po prvním IVF, které bylo neúspěšné. Teď po roce budeme absolvovat druhé IVF. Za celou tu dobu jsem dostala takový zlozvik, že snad každou půl hodinu nárazově silně zatlačim, když to udělám ve vaně, vyplave ze mě jakoby výtok. Zatím bez úspěchu se to odnaučit. Myslíte, že by se mohlo embryo poškodit nebo vytlačit? Nemám raději počkat a vyhledat odbornou pomoc s odnaučením? Nerada bych se pouštěla do IVF aby mou hloupostí bylo opět neúspěšné.
Děkuji za radu.

tinka9075
20. sep 2012

@melisska no zaujímavé to by mali poslat tiež v cz korunách nie? 🙂 🙂 ale hlavne nech to všetko dobre dopadne a budeme všetky tehulky 🙂 🙂

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 nie, ved nam ta pani odpisala, ze toto nie, lebo sa palti prevodom a sme cudzinci 😒

melisska
20. sep 2012

@marie12 s tym som sa este nestretla 😕 a to som tu uz inventár 😀 podla mna to musiš vyriešiť s dr. 😉

tinka9075
20. sep 2012

@melisska no to áno škoda že sme sa s čechmi rozdelili 😒 všetko mohlo byt ok 🙂 🙂

tinka9075
20. sep 2012

@marie12 zaujímavý problém máš 😀 😀 no treba to riešit s odborným lekárom 😅 😅

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 ano, esteze su taki zlati a liecbu platime v czk 😉 neviem ci by boli aj slovaci taki ustretovi 🤐

tinka9075
20. sep 2012

@melisska tak to máš pravdu 🙂 🙂 no slováci asi nie čo je smutné 😒 😒 a o slovenských centrách ani nehovorím ☹

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 ved to 😠

tinka9075
20. sep 2012

@melisska my sme z Brna odchádzali s úsmevom na tvári 🙂 🙂 a u nás som stále nevedela na čom som a tie úsmevy na silu som mala dost 😒 môj muž mi hned povedal že sme hned mali íst do Brna a nie sa tu trápit na sk 😉 😉

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 VED TO ZE SME MALI IST DO BRNA AJ MY HNED 😔 nie tak neskoro 😔 a naozaj sa tam rada vraciam 😉 ale uz nechcem 😉

horalka79
20. sep 2012

@tinka9075 tak Kozumplik na to asi pozabudol (mozno aj preto, ze som bola najprv objednana u inej Dr. a ona mi poslala prvy odhad Eur),alebo to bral tak, ze ked zijem teraz v zahranici, tak ma nebude brat ako vas slovenky co su na Slovensku...co uz, neskoro. Neva, hlavne nech nam to dobre dopadne.
@melliska to je dost divne ze by ti krvny test zle ukazal, vsak to je ten tutovy.
....hm. tak teraz vazne neviem, ci piatok, alebo potom az tu dalsiu stredu test /skor nemozem :( hm
@hora_lka ako dnes? volalla si? 🙂 drzim palce

tinka9075
20. sep 2012

@melisska presne tak my sme na sk pochodili všetky centrá skoro a nič z toho všetky zlé až na jedno tam to bolo ako v brne 🙂 🙂 a ked už sme mali íst na ivf tak docenta odvolali a bolo to o ničom 😒 v Brne cítiš že ti chcú pomôct 🙂 🙂 neboj do Brna už pôjdeš len bábo ukázat 🙂 🙂

tinka9075
20. sep 2012

@horalka79 možno to bolo tak už s tým nič nenarobíš 🙂 🙂 ale hlavne že budeš tehulka a bude dobre 🙂 🙂

melisska
20. sep 2012

@horalka79 no je, ale stalo sa mi to 😉

horalka79
20. sep 2012

@tinka9075 to bude squelee, ak sa nam to podari..uch, nech nam to vsetkym vyjde! uz by to chcelo nejaku pozitivnu spravu..

melisska
20. sep 2012

inac pojdem na krv 1.10. presne v den, ked sme prisli o babo 😔 pred 4 rokmi

holly74
20. sep 2012

Ale s tými rozdielnymi cenníkmi pre cudzincov to nie je nič iné ako diskriminácia, veď náklady na daný výkon majú rovnaké či sa jedná o Češku, Slovenku, Talianku... Jedine čo by si mohli da cenníka pre zahr. klientov pridať sú služby tlmočníka, čo sa zase Sloveniek netýka...

tinka9075
20. sep 2012

@horalka79 neboj podarí sa už musí 🙂 🙂 a ja verím že všetky budeme tehulky 🙂 🙂

tinka9075
20. sep 2012

@melisska neboj teraz to bude ten správny dátum 🙂 🙂 ved pozri kolko babenok ti bude držat palce 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre