Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

andrejta
3. okt 2012

ahojte, skusam, ci ma niekto podobnu skusenost ako ja - som 7 den po ET, ale mam take pocity ako na menzes (standardne by som mala dostat v sobotu) a mam taku otazocku, pre tie ktore toto absolvovali viackrat emoticon - vkladali mi jednu morulu a jednu vcasnu blastocystu a 4 embrya, ktore zostali, kultivovali este jeden den po vklade - ale ked som si druhy den zavolala, tak mi embryologicka povedala, že sa zial prestali delit. Myslite, ze tie co mi vlozili maju sancu? Dakujem

zabka1124
3. okt 2012

@andrejta maju, my sme mali presne takto isto a pozri, uz sme v 17tt 😀

andrejta
3. okt 2012

@zabka1124 jeeej, dakujem, trosicku sa mi ulavilo

zabka1124
3. okt 2012

@andrejta hlavne ako som to tu uz viac krat pisala, nestresovat sa,oddychovat, mysliet pozitivne a hladkat brusko!!!A testovat az vtedy ,ked nakazali🙂!
Inak my sme mali podobne ako ty, len nam este kultivovali 1embryjko, ale tiez bohuzial!
Ale ja som vzdy hovorila si, ze to musi vyjst 😉aj si to hovorim, ze tehu doklepeme stastne do konca🙂!!!Drzkaj sa a cakam na pozitivne spravicky za 6dni 🙂

andrejta
3. okt 2012

@zabka1124 ved ja v podstate nestresujem, len mi je tak menzesovo a nikto mi neodpisoval, tak som bola trochu smutna, ale dakujem este raz a aj ty "vy" sa drzte do uspesneho konca 🙂

zeina62
3. okt 2012

@andrejta ahoj, neboj embrikam sa lepšie dari vo vnutry ako vonku je tam pre nich prirodzenejšie miesto na to aby sa delili a prežili, takze bud kludna a netreba stresovat 🙂

zabka1124
3. okt 2012

@andrejta nebud smutna, to vies babenky su tu asi hlavne po ranu 🙂🙂🙂, to len my sme asi nocne vtaciky🙂!!Urcite by sa ti ozvali, su super!!!

zeina62
3. okt 2012

@zabka1124 ja sem furt nakuknem🙂

andrejta
3. okt 2012

asi pisem v nespravnom case, ale tu mi vzdy niekto odpise 😉 , v ostatnych temach tykajucich sa podobnej problematiky si pripadam ako votrelec 😖

andrejta
3. okt 2012

@zabka1124 asi pisem v nespravnom case, ale tu mi vzdy niekto odpise , v ostatnych temach tykajucich sa podobnej problematiky si pripadam ako votrelec ;o)

zabka1124
3. okt 2012

@zeina62 ja tiez 🙂🙂🙂🙂, prezivam vsetko s vami babenky🙂🙂🙂

zabka1124
3. okt 2012

@andrejta nie si votrelec a uz vobec nie v tejto teme🙂🙂!! Idem do hajan, lebo rano bude tazke vstat oo boze, zas do roboty 😒

zabka1124
3. okt 2012

@andrejta ja sa niekedy-momentalne na 90%citim ako votrelec v sukromnej teme-marcovky!Baby si tam pisu od rana, ale ked mne sa da ,len takto po veceroch, tak ked sa ich nieco opytam, tak nic!!Ale nastastie su tu aj ine temy s podobnymi problemami a vzdy sa niekro najde, kto poradi!!!

andrejta
3. okt 2012

@zabka1124 dobru noc, idem aj ja

zeina62
3. okt 2012

@zabka1124 niesi votrelec cosi pekne ta vitame pekne sa usad a mozeme debatit 🙂

horalka79
3. okt 2012

@bibi24 mna tiez bolia stale este prsia, ale take to velke nafuknute brucho,co ma kadejako tlacilo, co som mala na naciatku uz nemam. Akurat tiez vecer mavam trochu zvacsene,pred zrkadlom vyzera smiesne a aj ma pred spanim pobolieva,ako prave teraz. Ja by som tiez od ET pracovala,ale menila som robotu, tak som mala mesiac prazdniny medzi tym, co sa mi aj hodilo na IVF a tak. Ako to u teba vyzera s prvym ultrazvukom? Kedy asi pojdes? Pa

dudkav
4. okt 2012

Ahoj, poprosim vas o radu, ci celkova anesteza ma vplyv na spermiogram, lebo manzel sa chysta na operaciu krcovych zil a potom by sme mali absolvovat IVF v Reprofite. Dakujem.

falin
4. okt 2012

@rot - vdaka za infosky 🙂

@sarasota - krasne testiky, som zvedava na dnesne HCG, urcite bude krasne cislelko

@tinka9075 - vyzera to nadejne, drzim palceky, aby si nemusela dokreslovat 😀

falin
4. okt 2012

@andrejta - ahojky, Andrejka maju sancu, neboj sa a co najmenej stresu, hladkaj brusko a ver im. Silno drzim palceky

tea284
4. okt 2012

Ahojte dievcata, ako sa dnes mavate, babatka su v poriadku? a co nove tehulky? 🙂 🙂 🙂 ja som dnes 4 den po ET a rano som sa zobudila na take mierne krce v lavom vajecniku, dosta ma to vystrasilo, mate s tym niektora skusenost?

bibi24
4. okt 2012

@andrejta Andrejka, mne vkladali tiez kompaktnu morulu a vcasnu blastocystu presne pred 18. dnami, dokonca mali gr. 2, zvysne dve sa prestali delit.
Od 9. dna po ET som mala silne pozitivny test, na 12. den hcg 1900, na 15. den cez 6000 a v maternici mam dve dutinky, takze sa chytili obe. Teraz zacinam len 6 tt, ale dufam, ze vsetko bude v poriadku. 😵
Takze moja odpoved, ano, mas sancu 😵

bibi24
4. okt 2012

@dudkav Neviem presne odpovedat na tvoju otazku, ale podla mna skor nie.

bibi24
4. okt 2012

@tea284 Moze to byt, je to normalne po stimulacii, vajecnik moze byt este zvacseny, tvoje telo ovplyvnene hormonmi a pod. 😉 Drz sa.

holly74
4. okt 2012

@horalka79 Waw, horalka, ty si menila robotu a šla na ivf? Takže si teraz tehu v skúšobnej dobe? A v novej robote s tým budú ok?

tea284
4. okt 2012

Tak mi prave prisla sprava z RF, ze mame 1 mrazacika, blastocystu HB/2. Prognozy neboli moc dobre tak ma tato sprava celkom prijemne zaskocila 🙂 . Idealne by bolo keby som ju uz nepotrebovala 😉 , ale v pripade nezdaru mame nejaku malicku poistku.

horalka79
4. okt 2012

@holly74 ono je to trochu komplikovanejsie, som v zahranici a zacala som nieco akoby stáz,zmluva na rok. Jasne,ze este nic netusia,ale nebude to problem,pozname sa. Nemala som moc na vyber, babo je pre nas prvorade.

holly74
4. okt 2012

@horalka79 áno, to chápem, tiež som bola v situácii, že som do toho išla ked som menila robotu, ale aj keby som bola otehotnela a boli by ma prepustili, neľutovala by som to... 😉

tinka9075
4. okt 2012

@falin dakuje,m uvidíme čo z toho bude 🙂 🙂 testík možno spravím v pondelok ak sa odhodlám 😉 😉

zabka1124
4. okt 2012

@tea284 ja som mala bolesti v oblasti vajecnikov az do 13tt, aj mi to dr. Vitouskova povedala, ze nech sa nebojim, ze niektore babenky to mavaju🙂!!!Mne stacilo jemne pomasirovat🙂a bolo dobre🙂.

tea284
4. okt 2012

@zabka1124 ja dúfam, že to prejde skôr, sú to take nepríjemne bolesti, až take krce 😕. Ale čo žena nevydrzi že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre