Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
13. mar 2013

@tinka9075 ahoj tinča len teraz som si všimla, že párik 😀 😀 😀 krásne. Gratulujem. Tak vám sa to splnilo nie na 100% ale na 1000%. Tam hore vás musí mať niekto veľmi rád 😀 😀 😀 . Musím začať poslúchať aj ja 😀 😀 😀

ria191
13. mar 2013

@izabela7 ja som síce nebola na laparke, ale Štelcl je fakt dobrý operatér.

fantinka
13. mar 2013

@mimickapn no ja ju vidím tiež 🙂 a koľký si deň?

tinka9075
13. mar 2013

@ria191 ďakujem ja som chlapčeka tipovala hneď ale muž povedal že bude párik od začiatku tak sme štastný obaja 🙂 🙂 ten hore nás musí veľmi ľúbiť no konečne po tých neúspechoch 🙂 🙂 ale aj Štelcl sa trafil presne 🙂 🙂

mimickapn
13. mar 2013

@fantinka dnes 10 den odET🙂 ale dufam ze mi ukaze aj na dalsomtestiku lebo som si robila iba jeden

dafy
13. mar 2013

@tinka9075 Gratulujem 🙂 chcem sa ta spýtať ked som si vybrala stelca uz si spolu aj píseme bude mi on odoberat vajíčka a aj vklad mi spraví on?? lebo tak by som chcela len teraz neviem lebo dievcata pisali ze iny lekar robil vklad a iny odber 😕

fantinka
13. mar 2013

@mimickapn super, ja si spravím v nedeľu, to bude 9ty deň, tiež by už malo byť niečo vidno, ak to vyšlo.

ria191
13. mar 2013

@dafy väčšinou OPU robí MUDr. ku ktorému patríš, ale chodia na školenia a dovolenky tak moc nerátaj, že by to bol iba on sám. To by si musela mať veľké šťastie, ale aj to sa stáva.

tinka9075
13. mar 2013

@dafy ďakujem 🙂 mne robil všetko soná aj iui ja som mu hneď povedala na konzultácii že chcem k nemu chodiť na soná aj na zákrok pôjdem k nemu tak sa usmial a povedal že jo 🙂 🙂 si myslím že sa s ním dá dohodnúť 🙂 🙂 ja som druhých lekárov poznala len z videnia keď som len jemu verila 🙂 🙂

holly74
13. mar 2013

@tinka9075 Jééj, Tinka, super 🙂 To je fakt úžasné ako vám to vyšlo...

dafy
13. mar 2013

@ria191
@tinka9075 ach jaj tak budem len dufat 😵 začiatkom aprila chcem začať ani neviem od ktoreho dna mš sa začinaju pichat injekcie 😝

ria191
13. mar 2013

@dafy od druhého dňa začneš pichať

tinka9075
13. mar 2013

@holly74 podaril sa párik tak mužovi vyšiel tip ja som tipovala dvoch chlapčekov 🙂 🙂 keď nám povedal na sone že jedno bábo ma pipíka tak som plakala ja a druhé že pipík nemá tak smoklil muž 🙂 🙂

ria191
13. mar 2013

@dafy koľko jednotiek ti dali?

tinka9075
13. mar 2013

@dafy keď mu povieš aby ti robil opu aj vklad a keď tam bude tak ti spraví bez problémov 🙂 🙂

holly74
13. mar 2013

@tinka9075 tak to je super... si môj veľký vzor 😉 ... (i ked u nás síce iui neprichádza do úvahy...)

rot
13. mar 2013

@dafy mne robil OPU Štelcl, ku ktorému patrím a transfer Machač, lebo nám vyšiel na sobotu a Štelcl nemohol. Veľmi sa snažia byť pri svojich pacientkach, ale naozaj to niekedy nejde. A oni sú všetci naozaj perfektní a milí, takže by to určite bolo rovnaké aj pri akomkoľvek inom doktorovi. A navzájom sa veľmi podrobne informujú, Machač bol pripravený, vedel o nás pred transferom všetko a naopak - už v pondelok Štelcl vedel o tom ako Machač skratoval monitor utz pri našom vklade... 😀 😀 😀

dafy
13. mar 2013

@ria191 no napísal mi ze 75j podla toho co zozeniem a k tomu clostylbegit 3krat 1 🙂 len ci to bude stačiť 😒

martinusa22
13. mar 2013

@mimickapn blahozelam super a na kolkaty krát sa vam to podarilo?

ria191
13. mar 2013

@rot ja mám tiež takú istú skúsenosť ako ty. OPU mi robil Štelcl, ale ET sa nedalo, lebo išiel na školenie. Mohla som gúľať očami ako som chcela skrátka to nešlo. Ale na požiadanie mi vybavil Koudelku a bol super. Fakt pre človeka spravia všetko, čo im na očiach vidia.

radina
13. mar 2013

@mimika1973 uff , to veru neviem, ale reprod. imunologiu robia v Prahe, tam nas to vyslo 7tis.CZ. Genetika , ta zakladna tusim na osobu stoji cca 300e.

ria191
13. mar 2013

@dafy ak ti to nebude stačiť, tak ti to potom upravia. Neboj sa. Najprv sa vždy začína s touto najnižšou dávkou. Tak veľa šťastia

radina
13. mar 2013

@falin Ahoj, ja som chodila do statneho v univ. nemocnici v BA. Su tam byvali lekari z iscare, durechova a marsik. V medirexe prave cakam na termin.

radina
13. mar 2013

Zienky, takze som po opu doma. Mame 8 oocytov. Vsetko ma boliiii. ... snad nam nasli aj nejake zdatnejsie spermosky, lebo nakoniec moj muzik musel ist na dva odbery. ☹

tinka9075
13. mar 2013

@holly74 vidíš a mňa na sk len do ivf hnali a Štelcl hneď povedal že mne stačí iui a mal pravdu 🙂 🙂

dafy
13. mar 2013

@ria191 dakujem 🙂 ja len ze ani ten clostylbegit nepoznam ja som brala predtym ked dobre pamätam estrimax a 220j menopur......niekde som citala ze ten clostylbegit nepomohol niektorým tak neviem nevyznam sa v tom ani neviem načo presne je 😅

rot
13. mar 2013

@radina aj môj bol na dvoch odberoch a nič lepšie sme nemohli urobiť, v tom druhom mal toho habadej (a to sme nikdy nemali viac ako niekoľko ks!). Nepovedali vám, koľko toho bolo pri druhom odbere? lebo to bolo prvé, na čo som sa ja pýtala po OPU 😀 (teda okrem počtu vajíčok).

rot
13. mar 2013

@dafy ja som mala v RF prvýkrát clostil a zareagovala som naň úplne rovnako ako som reagovala v sk centre na 175 jednotiek merionalu. Merional som dopichávala vlastne iba preto (2 injekcie), aby sme to ešte "pdoporili" a išli na istotu a preto, že som ho mala doma z precdhádzajúcich IVF.

falin
13. mar 2013

@mimickapn - mimi gratulujem, kasna ciarocka, zopakuj testik o 2 dne. Verim ze bude pekne silniet a vsetko bude ok. Drzim palceky

radina
13. mar 2013

@rot vies co , u nas to bolo tak, ze muz dal 1 odber, potom som lezala na izbe, pytala som sa na to, len vysledky este nemali, asi ich museli sakra hladat, tie spermosky. Potom dosla embryologicka, ze ved nieco tam uz najdu .Tak som jej povedala, ze ved moj muz moze ist este raz, pre istotu. najskor ze netreba a uz pri odchode nas stopli, ze predsa len nech ide este raz. Esteze sme sa s tou dr. z labaku stretli v chodbe, lebo inak by sme sa minuli. 😖 Takze ked dal druhu vzorku, uz sme odtial hned aj odisli, lebo som ho taka ubolena cakala pri recepcii. Mam pocit, ze mi stupa teplotka. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre