Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
1. dec 2009

a kedy ides na krv?
vela odychujem, nic nerobim, a predychavam jedlo, a prsia mam ako slonica, podprsenku si musim zabezpecit 😵

tomka12
1. dec 2009

Na krv idem az 9.12., dnes som len 7 den od ET.
Ty si tiez nemala PK? Ktory den si si robila test?

takyna
1. dec 2009

nie nemala som PK, robila som na 8den, drzim palce Tomi, nech je krásny vianocny darcek z Brna 😵

julietka
1. dec 2009

tomka tiez som robila testik ako taky na 8 den a tiez sme nemali PK, takze ty ak si mala PK uz by ti teoreticky mohol ukazat aspon ducha 🙂 drzim palce a pridi sa pochvalit 😉

kanhwa
1. dec 2009

Babule, ja som zatial netestovala, este je skoro...ale tie pocity na mrchu mam stale, ako aj pri predchadzajucich ivf ☹ ale aj tak este verim...

takyna
1. dec 2009

Kanvi ked ono je to podobne, priznaky tehu a na mrchu, to sa velmi tazko da rozlisit, ja som citila teraz zmenu, ale to len preto , ze som pred rokom bola tehotna, inak by som nevedela rozlisit rozdiel medzi tym....

julietka
1. dec 2009

kanhwi a ty si dnes kolkaty den po ET?

kanhwa
1. dec 2009

Juli dnes som 6. den - povodne som chcela skusit testik tento piatok, co bude 9. den, ale hrozne sa bojim...tak neviem. Chcela by som si udrzat nadej co najdlhsie...

julietka
1. dec 2009

chapem ta, tiez som si nikdy nechcela robit test, ale posledne dva razy som si robila a ako som uz vyssie pisala na ten 8den bez PK som mala peknu ciarku, ale predtym som mala slabucku aj na 10 den ale to potom aj mimi vzdalo, takze bola slaba opravnene..
kanhwi no ved uvidis podla seba ako sa budes citit na to, ja som uz to potom chcela mat za sebou a povedala som si ze nebudem to uz natahovat a trapit sa zbytocne nejakymi nadejami..
tak drzim palce, nech naberies odvahu a hlavne aby bola pekna ciarocka 😵

dior
1. dec 2009

ahojte kocky, asrdce mi islo vybuchnut- cho vam budem hovorit, skoro som tak skolabovala, lebo som zase zacala spinit,ale babatka su v poriadku - uz je rozoznat hlavicka a aj rucicky 😵 😵 jedno je dokonca popredu a to druhe je presne na den-mame biamnialne,takze sa im nemozu pootat pupucnikove snury

Mirinda napis mi prosim IP ako sa vola ten dr . co si u neho teraz bola a tesim sa, ze babika tak krasne pribera a je jej k svetu 😵 len tak dalej 🙂

zuzla80
1. dec 2009

Juliček ja som tiež nepočula o tom, že tehule nemôžu pichať do brucha. Niekedy som zvykla čítavať tému trombofílie a tam baby-tehule bežne pichajú do bruška. Inak ja sa snažím stále tak viac pichať ku bokom, čo najďalej od pupíka. Ale ono je to asi fakt, že čo lekár to iný názor - ja sa tiež svojej opýtam, či môžem pichať do brucha. Ja som sa jej napr. pýtala či mám pichať aj ten vzduch, ktorý je v striekačke, tak vravela, že áno. Neviem, čo vaše dokiny na to...

Diorik super, že sú malý drobci v poriadku - to špinenie je stresujúce, každá vieme svoje. Bodaj by to už prestalo aby si si mohla tehuľkovanie užívať.

Táni pozdravujem 😵

Babule testovateľky stískam palce 😉

takyna
1. dec 2009

Diorík som rada, ze ste spolu s Diorciatkami ok, som sa bala, si sa neozyvala... 🙂

ja som sa prave zobudila, co budem robit v noci? 😉

takyna
1. dec 2009

Diorík este nam napis co je to biamnialne dvojciatka?

julietka
1. dec 2009

zuzlik ked mi zacal pichat muzik do ramena som mala z toho nervy ze to bude viac boliet a bude to neprijemne a tak, ale mozem ti povedat ze ako mi pichol prvu do ramena tak som lutovala ze sme od zaciatku nepichali tam..lebo neviem ako tebe, ale mne uz ani nevedel pichat do bruska, mala som ho uz okolo 10tt velmi napnute a nedalo sa mu chytit ani kusok koze, kde by mi to pichol, takze nam je to aj pohodlnejsie do toho ramena...
naozaj je zvlastne ze co doktor to iny nazor, ako keby kazdy studoval niekde inde..

diorik super ze je vsetko v poriadku a pekne drobci rastu tak ako maju 🙂

pecka
1. dec 2009

ahojte prisla som k vam sem nakuknut 😉 tehulky krasne vam nabiehaju tehulkovske tyzdne 😵 😵 😵

u mna sa rodenie este zatial nekona, som zavreta ako vaznica parmska, krcok je este cely, maly je sice dole hlavickou, ale este je vysoko........ no, dobre mu tam je 😉 😉 , zeby si to odlozil na vianoce 😕 😕 😕

citala som, ste sa bavili o tych injekciach, ja som tiez ta "stastna" pichacka, a cele tehu si picham clexane do brucha, teda po bokoch, este aj teraz sa mi da nastastie urobit riasa na vpich. Mna to do svalu fest boli, tak so ostala pri bruchu. Konzultovala som to aj s hematologickou a nemala proti tomu nic. A tiez som jej vravela, ze si ten vzduch zo striekacky davam von, lebo ked si pichnem aj s tym vzduchom, tak mam podliatinu na pol brucha, tak tiez v tom nevidela ziadny problem. Ale je pravda co doktor, to iny nazor. Ale ta "moja" dokyna je dost znama a chodia k nej zo sirokeho okolia, tak jej doverujem...... a po porode si mam este 4 tyzdne pichat a potom vysadit, tak sa uz tesim ......... trosku sa obavam pripadnych komplikacii pri porode, aby som sa im tam nejako moc nerozkrvacala, ale radsej si to nejdem pripustat......
Tak drzte palce, nech to dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

lulu27
1. dec 2009

Ahojte
dakujem za radu ohladne certotide. Dobre sa citaju tie vaše dobré správičky 😵
Zajtra ideme uz aj my na OPU, dufam ze tam nejake vajko bude, lebo doki povedal, ze sa moze stat ze mi foliky prasknu skor pretoze su vacsie ako by mali byt, no uvidim, zajtra napisem ako som dopadla, ale dufam ze dobre. Ak budu Tomka alebo Kanhwa testovat, drzim silno palce🙂

julietka
1. dec 2009

ahojki peculik 🙂 kraasne sa drzite s malinkym, aj cele tehu ti krasne prebiehalo bez problemov.
Aby ta maly neprekvapil este 😉 , to sa moze aj zo dna na den zmenit, ale v takomto case ako ste to dotiahli je to uz jedno, ved malinky je uz isto krasne veliky a zdravucky 🙂
hlavne drzime palce aby vsetko prebehlo hladko a co najskor si drobca drzala v naruci 😵
kamaratka co si pichala fraxik rodila teraz v septembri cisarskym, a ziadne problemy sa nevyskytli pri porode, nebojkaj vsetko bude dobre 🙂

julietka
1. dec 2009

lulu drzime palce na zajtrajsie OPU a nebud smutna ak nebude vela vajok, viacere sme tu mali len po dve, po tri a su aj babenky v inych temach co mali len jedno jedine a uz maju zdrave babatka, dolezita je kvalita, nie kvantita 😉

lulu27
1. dec 2009

Juli dakujem, zajtra si na tvoje slova spomeniem 😉 Co tvoje srdiecko, nerobi neplechu?Cim je brusko vacsie tym tazsie ti musi byt, ale hlavne ze si s babatkami ok 🙂

julietka
1. dec 2009

lulu zajtra idem kardiologovi tak uvidim co mi povie 🙂
drz sa na zajtra 😵

tanitta
1. dec 2009

Julie.. tak dufam ze vsetko dobre bude zajtra... 😉
lulu.. staci niekedy aj malo 😉 thuj thuj 😉
baby ma napadlo prave... keby som este raz tehulka kupila by som si tehotensky pas take tie okrasne a nemusela by som vyhadzovat peniaze za origos tehu tricka a podobne...to len taky tip 😉 hodite pas na to tricko co ste kedysi nosili a ide sa 😉 brusko zakryte ... 😉

avaka
1. dec 2009

Ahoj kocky 🙂
no dnes ste toho tolko popisali,ze ani nestiham sledovat...
ale Mirindinu princeznu som si vsimla 😵 Miri,krasne dievcatko 🙂

Tak aspon tak narychlo,baby,co budete testovat,nech su nadherne dialnice..
Lulu,krasne vajka na OPU a Peculka,ked to pride,nech to dlho netrva a krasne chlapciatko v naruci.. 😵
Juli,aj Ty sa zajtra drz,dufam,ze bude vsetko o.k 🙂
Diorka gratulujem 🙂
Dobru nocku,my sme nejako zle spali tak dnes musime dobehnut... 🙂

lenka20
1. dec 2009

caute babulky, ja len na skok pred spanim 😵
mirindik no kraaasne je to tvoje dievcatko a krasne meno ste jej vybrali 😵 pristane jej 😎
julie drzim palce na kardio, segra moja mala problemy so srdcom v tehu, uplne ho mala posunute a to jej robilo tachykardiu a problemy s dychanim, po porode sa vratilo do normy, len tachykardia jej zostala ale to zo stresu..to ty mat nebudes, ty budes pohodova mamina 😉
peculiatko no ja uz na teba intenzivne myslim, maly bude uz coskoro na svete, drzim palce nech je porod lahucky a bezproblemovy a nech ste cim skor doma aj s malym pokladikom, ja tipujem ze rodis na Mikulasa 😉
lulu drzim palce na OPU, urcite nejake tie vajka vydolujete 😉
tomka, kanhwik - 8.-9.den mozte testnut uz kludne, ci s PK alebo bez nej, minimalne duch tam bude 😵
pozdravujem vsetky vsetky vsecucky 😵 😵 😵
inak - ja myslim, ze s tym pichanim do bruska je to tak - v BA kazu pichat do ramena alebo do stehna a v ostatnych castiach republiky bud tam, alebo aj do bruska 😵 to vyplynulo zo statistiky 😉
tanicka ano, tehu pas je super vec, ja budem urcite nositelka 😉 😵

tanitta
2. dec 2009

ahojte...
tak idem pokracovat 😎
Pecka... jemine ty si uz jedno nohou v cieli... vsetko nachystane domka... tak uz len cakat kedy maly stlaci stopky 😵 drzim vsetko vsetko na porod....aby si nan spominala len ze bol v podstate fajn 😉
Miri.. ako si tam princeznicka spokojne spinka 😎 dobre jej je a meno jej urcite pristane presne ako pre princeznu 😵
Leni.. to asom ani nevedela je moja svatka mala taketo problemy 😕 alebo som uz asi zabudla 😎
Tomka,Kanhwi... uz ocikajte 😵 ...
Diorka.. idem si vygooglit tie tvoje dvojcatka.. ale dufam teda ze je vsteko ok 😉 je neuveritelne vsak ako rychlo ten maly zivot rastie 😉

dior
2. dec 2009

ahojte ,tie biamnialne su take, ze sa embryo rozdelilo medzi 4-8 dnom , maju spolocnu placentu,ale kazde ma svoj amniovy vak,tak a vonkajsi plodovy obal-aj pre mna su to nove veci -je to ten lepsi pripad ,lebo su aj monochorialne a tie maju aj vonkajsi aj vnutorny splocny vak-mozu sa obmotat pupoc. ak by ste nieco dobre nasli na nete,tak mi to prosim pioslite -dakujem 🙂

avaka dakujem 🙂 ty uz to mas pekne vela zasebou -drzkaj sa 🙂

julietka - drzim ti palce na dnesnej kontrole- ozvi sa

ano Zuzla je to take stresujuce, vzdy si myslim, ze ma ulz upokoji a ze mi to vydrzi aspon tyzden,no pridem domov a zase nieco,tak som hned taka prelaknuta-ved to poznas ,ale musime verit, ze vsetko dobre dopadne 😵
taky a takyncatko ahojte 🙂 ja negrckam, ale je mi cele dni zle a zle,papam kazdu chvilku.nasilu

takyna
2. dec 2009

Ahojte kočky 🙂 pozdravujem vás

testíky nič?
Juli držím palce nech je srdiečko v poriadku

Diorík budeš mať vynahradené tie smutné chvílky, tými dvojkami 😉 🙂

tomka12
2. dec 2009

Ahojte, no ja od vcera spinim ☹ a je tam aj krv...Vobec neviem, co si mam o tom mysliet, ale asi si to len nechcem pripustit 😢 😢

takyna
2. dec 2009

Tomka a neskusila si testnut?

zuzla80
2. dec 2009

Nazdárek baby 🙂
Peculka ja na teba myslím skoro každý deň, či nepríde správička od teba, že už je malý Matúško na svete. No dáva si chlapec načas 🙂 . Stískam palce, nech to máš čo najskôr za sebou a nech vám už maličký pod stromčekom rozdáva úsmevy - drž sa peculik 😉 Inak si ma s tými injekciami potešila, lebo už mám obavy aby som niečo nepototo...Včera som si zo strachu, teda mužík, pichla do ramena.

Juli držím palce na kardiu, nech srdiečko poslúcha 😉 Ešte k tým injekciam, mne ešte tak bruško nevadí, riasu v pohode naberiem, ale mám problém prepichnúť kožu, nejako mi zhrubnela či čo 😅 Ja to asi budem robiť tak na stredačku, aj rameno aj brucho a na kontrole sa opýtam.

Táni takže odporúčam tehu pás - ja už musím začať riešiť nejaké nohavice. Ak v piatok všetko dobre dopadne, tak skočím nejaké kúpiť, z netu sa nohavice obávam kupovať.

Leni, že o 00:33 pred spaním, však ja sa už na druhú stranu obraciam a počítam baránky v druhej ohrádke 😅

zuzla80
2. dec 2009

Tomka aj ja by som skúsila testnúť, a ak by tam bol náznak pozitivity, tak by som si nasadila lieky proti špineniu, ktoré ti dala hematologička. Inak nemôže byť, že si sa rozkrvácala práve kvôli tej zvýšenej dávke heparínu? Sú to stresy, každá to vieme - veríme, že je to na dobrej ceste 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre