Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

denulkl
12. feb 2014

baby potrebujem vedet, ked ste si pichali kolko ks ste potrebovali orgalutranu?neviem kolko si ho mam kupit, lebo stelcl mi poslal recept len na merional a neviem ten orgalutran kolko ks si mam zohnat..dakujem moc

nelly3
12. feb 2014

@denulkl
no to je individualne, niektore nepotrebovali vobec, ja jeden krat 2 ks a raz aj 3ks.

denulkl
12. feb 2014

lebo ja budem si myslim...a mozem si zohnat namiesto toho cetrotide?

nelly3
12. feb 2014

tak som doma a mam razitko aj od klinickeho pracoviska, takze zajtra idem za mojim gynekologom nech mi posledne potvrdi a sup na postu doporucene to poslat. ani to nebolelo 😉

nelly3
12. feb 2014

@denulkl
jasne, to je to iste, ja som mala raz orgalutran a raz cetrotide.

lucka_220809
12. feb 2014

babule este sa vas chcem opytat, ked chodite do RF, kde parkujete obvykle? budem moc vdacna za info 🙂

speranza1
12. feb 2014

@lucka_220809 hneď oproti RF je parkovisko 😉 ...prajem veľa šťastia 🙂

denulkl
12. feb 2014

@nelly3 dakujem 😉

lucka_220809
12. feb 2014

@speranza1 dakujem, ja som si nebola ista, ci sa tam da parkovat, bola som tam len raz a sla som vtedy vlakom a salinou 🙂 Dakujem pekne...

nelly3
12. feb 2014

@haimi tak ako si pochodila v dovere?

falin
12. feb 2014

@speranza1 - no moja, ked som citala tvoj prispevok tak som si pomyslela ze opisujes nas. Sme na tom presne tak isto, nic neriesime a neplanujeme. A ten vek mi ani nespominaj, cas strasne leti a roky pribudaju. ☹ ☹ ☹ Takze asi tak

falin
12. feb 2014

@nelly3 - super ze sa ti to podarilo vybavit. Len si neviem predstavit ze iba tak niekomu potvrdia ked u nich predtym vobec nebol 😒
Drzim palce nech to poistovna schvali

ludinka
12. feb 2014

@kako23 ahoj tak ako sa maju vase embrijka? 😵 🙂 zajtra ides po ne?

jjajka
12. feb 2014

Ahojte,
chcem Vam len povedat, ze decembrove IVF mi prave dnes preplatili. Dolozila som papiere, ze s liecbou som zacala uz pred 1.11.2013 a odporucanie od svojho gynekologa na navstevu CAR a je to.

nelly3
12. feb 2014

@falin
ved to, ach jo, ved nemam vyhrate, uvidim co poistovna, ale nedam sa tak lahko, ja som schopna to dat aj do markizy ....... nech urobia reportaz atd. 😀

nelly3
12. feb 2014

@jjajka
tak super a kolko ti nakoniec preplatili?

ludinka
12. feb 2014

@jjajka prosim ta a kedy si ty mala vklad? lebo ja 13 dec, a mne to uz nepreplatili 😠

buba08
12. feb 2014

@nelly3 medzi klinicke pracoviska patria aj univerzitne nemocky? vdaka

jjajka
12. feb 2014

@nelly3 zda sa e mi preplatili vsetko okrem 2xICSI, zo 700€ mi preplatili 617.

zuzi20
12. feb 2014

@nelly3 super, tak nech ti to vyjde ! A za kym si bola v tom klinickom pracovisku? Dufam, ze to schvalia..

nelly3
12. feb 2014

@buba08
ano
@zuzi20 ved uvidime, co poistovna, bola som za gynekologom, co ma 10 rokov dozadu tam operoval.

kako23
12. feb 2014

@ludinka zatial sa delia pekne obe, takze zajtra o 12 si ideme po nich. Tak uvidime ako dopadneme 🙂

haimi
12. feb 2014

@buba08 viac menej v nasom pripade len univerzitne nemocnice ☹

haimi
12. feb 2014

@nelly3 ako si aj pisala, nijako. Bola tam taka prispata dievcina, ktora nic nevedela. Ked sme sa pytali ci to ma zmysel podavat, tak povedala ze nevie, nieco sa schvali a nieco nie. Podla mna to bol taky alibisticky drist. Ale ty mas peciatku z klinickeho pracoviska, perfektne 🙂 🙂 som zvedava ako dopadnes. Na stranke maju napisane schvalovanie do 15dni. Ale chcela by som ta poprosit o radu. V akej nemocnici si bola a ako sa volal ten gynekolog ? Co ste s doktorom popisali do tych volnych poli - odovodnenie potreby planovanej starostlivosti v inej krajine eu a potvrdenie zdravotnej indikacie klinickym pracoviskom ? Ja som dnes pisala mojmu gynekologovi, ze pridem na krv a s tou ziadostou a napisal mi, ze pokial sa dane ukony daju vyriesit na slovensku, tam mi to nemoze potvrdit a ze aj tak mi to podla neho poistovna zamietne. Aka motivacia. Ale je to znamy, tak ho snad zlomim 🙂

vlasatica
12. feb 2014

ahojte dnes mi volala pani zo vseobecnej poistovne ze ziadost je schvalena.Davala som vyplnenu ziadost z Brna+ vyplnene papiere od gynekologa plus jeho peciatka+ peciatka primara gynekologie v nemocnici+ predbezna kalkulacia.

sona_fit
13. feb 2014

@miskanr1 Ahoj Miška, ako to prebiehalo na tej imunológii a čo všetko zisťovali?

haimi
13. feb 2014

@vlasatica perfektne 🙂) v akej nemocnici si bola vybavovat peciatku ? bola si tam na nejakom zakroku, ked ti ju dali, alebo si tam doniesla vysledky ? Bola si v nejakej speci ambulancii ? ake dovody ti napisal gynekolog do toho volneho pola, kde ma vyargumentovat dovod, preco odporuca liecbu v zahranici ? kolko IVF mas uz za sebou ? dakujem za odpoved a pomoc 🙂

buba08
13. feb 2014

@vlasatica takze netrebalo ziadne klinicke pracovisko? ako dlho plati ziadost po schvaleni? rozmyslam, ze si to tiez dam co najskor schvalit, ale na ivf pojdeme asi az v lete

nelly3
13. feb 2014

@haimi
bola som v ruzinovskej nemocnici - je to univerzitna-klinicke pracovisko, tam uplne v pohode mi to gyn. potvrdil lebo ma operoval a mal tam vsetko o mojej diagnoze - doc. Krizko, dneska som bola za mojim gynekológom, nakolko mi to nechcel potvrdit, ze az ked mi to potvrdi klinicke pracovisko - bol prekvapeny, ze mi to potvrdili, chcela som to uz dneska aj poslat doporucene, ale moj gyn. to urobi az poobede, ze to bude trvat aj hodku pokial to vyplni 😠 tak rano si idem pre tu ziadost a poslem to 1. triedou doporucene.

vlasatica
13. feb 2014

@buba08 nie ziadne klinicke pracovisko nepytali. malo by to platit rok.
@haimi bola som v meskej nemocnici co mame pre okres. primar gynekologie mi to orazil.som mu vysvetlila na co to potrebujem. a v novembri som tam lezala koli mimomaternicovemu. A dovod pre liecbu v zahranici mi dal zaujem o soft protokol. Mam za sebou dve ivf.
ja si myslim ze to klinicke pracovisko neni treba ved ide o gynekolog veci.a tomu sa rozumeju gynekologovia a ich primary.
a dolozila som vsetky papiere aj z prveho aj z druheho ivf. nakolko chceli gynekologicke vysetrenie prefotene.tak som im prefotila vsetko co som mala.nech maju co citat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre