Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
13. aug 2014

@haimi ja mam dohodnute s otevrelom ze ci mi to schvalia alebo nie mam soft..on mi to tak vysvetlil
tak uvidime hadam nie je blby 😉 😀 😝

katkacernakova
13. aug 2014

@fantinka ahoj, mozem sa Ta spytat, ze ku komu si chodila do IS Care?

katkacernakova
13. aug 2014

@sisikiki ahoj, ja som minuly tyzden absolvovala odber bez narkozy. Podali mi tabletku Dormicum, z ktorej sa mi tocila hlava a bola som trosku malatna, no aj tak som citila vsetko. Ja mam dost bolave a citlive brucho, mna aj vysetrenia bolia. Dalo sa to vydrzat. Inac neviem na zaklade coho sa takto rozhodli, ze nebude narkoza, to som nechapala vobec.

zibi
13. aug 2014

@katkacernakova a kolko si mala vajok? lebo ked je len jedno tak nedavaju ale ja by som pytala..dost bolesti si clovek uzil este ze by osm trpela pri tomto
nemala si nahodou nejaku reakciu na narkozu? alebo si nebola chora pripadne srdcove problemy?

ludinka
14. aug 2014

@haimi ahoj mne moj gyndos napisal na ten vymenny listok na genetiku ze prosi o vyseetrenie srerilneho paru, ale ak ti tvoj napisal ze maju vysetrit len teba aj tak zober aj manzela a ked tak ten vymenny listok donesiete este dotatocne 😉 myslim ze na tej genetike su nauceny nato ze vysetruju oboch

fantinka
14. aug 2014

@katkacernakova najprv k Petrovej, no to bolo zle, nič nepovie, musíš sa vypytovať a potom k Reismullerovej, tá bola úžasná fakt. Ale za 2 roky a 3ivf žiadny výsledok...tak je treba zmenu. Aj keď na 4ivf dávajú 50% zľavu 😀

annavi
14. aug 2014

@haimi ahoj ja som na genetiku nepotrebovala odporucanie, len som Dr. povedala ze ake vysetrenie potrebujem a objednala ma...mam si vziat zdrav. dokumentaciu od obv.lekara+aj manzelovu a aj moju kartu od gyn.na vysetrenie ideme az v okt. na hematologiu som ale musela mat odporucanie od mojho gyn., ktory mi napisal vyšetrenia ake mi maju spravit..na zaklade odporucania z Brna.

korenka17
14. aug 2014

@ludinka blahoželám a zároveň držím palce!!!...,máme ďalšiu tehulkuuuuuuuuuu! 😅

ludinka
14. aug 2014

@korenka17 dakujem 🙂
a ty sa ako mas? kedy mas dalsie sono?
mne byva dost nevolno, aj ty si to tak mala?

evadek
14. aug 2014

@zibi ahoj...citala som, ze ked chces aby ti schvalili v CR IVF najprv musi slovenske centrum podat ziadost...co je na tom pravdy?...aky je postup na schvalenie?..mam vszp...
Inak ktore vitaminy mozu skodit tsh a pod?...dakujeeem...

zibi
14. aug 2014

@evadek ahoj
no mne to bolo tak vysvetlene - reprofit mi poslal domov postou papiere - 2 tlaciva a ja som ich poslala rovno na generalne riaditelstvo do blavy.malo sa k tomu pridat aj cestne prehlasenie a aj potvrdenie od gyndosa ale moj mal dlho dovolenku a nechcela som cakat, ved ked budu daco potrebovat tak sa ozvu... cize posles ziadost co ti da centrum, plus cakas na schvalenie - ked ti to schvalia tak vsetky blocky od liekov odlozis , plus fakturu od RF a po ivf posles poistovni
niekedy to bolo tak ze babam zo 750 e preplatili aj 600 eciek teraz neviem ...preto mi doktor povedal ze podla jeho nazoru sa mi neoplati precerpat jeden pokus zbytocne ze soft sa neoplati ... ze si ho mam este usetrit do 39 rokov mameste cas
ale postup je taky ako som pisala.... to ci ti to musi schvalit sk centrum neviem..to boli pociatocne infosky ked este len zakon vstupoval do platnosti.co je na tom pravdy ? neviem fakt ... akurat ze kocky poisali ze to tlacivo ti musi vypisat gynekolog tak to dali asi namiesto centra., lebo podla mna by tym zbytocne zatazovali sk centra...
inak som nahnevana vsetko robia proti ludom, zenam , vsetko sa zakonmi len komplikuje nemoze ostat nieco uplne jednoduche ako to bolo..? vsetko co sa da potrebuju skomplikovat....

ludinka
14. aug 2014

@evadek tak ako pise zibi nepotrebujes papier zo slovenskeho centra, staci ked ti da odporucenie tvoj gynekolg 😉

haimi
14. aug 2014

@annavi dakujem.Fuha, to fakt mame zhanat tolko dokumentacii ?? Ved ja v nej nic nemam, posledny zaznam z roku 2010 aj to kvoli seknutym krizom 🙂 Proste som zodpovedny navstevovac lekarov. No to aby som sa objednala, aby som mala v oktobri termin. Chcela by som tam doniest vysledky z hemato, aby mi nerobili zbytocne duplicitne nejake vysetrenia, len vysledky budem mat az v druhej polke septembra.

evadek
14. aug 2014

@zibi dakujem velmi pekne🙂 Inak moje sk centrum chce poslať žiadosť na ivf ( nevedia, že chystam do Brna )..nebude s toho pruser..ked mi to potvrdia aj pre ine centrum (ale ja tam nepojdem)

evadek
14. aug 2014

@ludinka dakujem🙂 inak maju v Brne fakt vyssiu uspesnost?..su naozaj lepsi?...ja mam velmi nizke amh 0,9 a plus ine veci...ach..

evadek
14. aug 2014

@zibi inak ake su to tie vitaminy co mozu uskodit..co si spominala v jednom komente...

zibi
14. aug 2014

@haimi neim co ohladne hematky pisaes a nestiham hladat, ale ak ti mozem poradit , daj si spravit hemato nanovo nie vsetky veci ako faktor laiden sa nemeni ani protrombin ci mthfr mutacie , ci faktory ale moze samenit antifosfolipidove protilatky zodpovedne za uhniezdenie plodu - najma anexin, kardiolipin, fosfatidylserin, fosfatidyletanolamin - tiez zodpovedaju za embryo a mozu mat na to vplyv a mozu sa menit - zvysovat a vtedy sa ET, ci KET nemusi podarit
napr. anexin je zodpovedny za tvorbu malych trombov v placente alebo v maternici a vplyva na uhniezdenie cize ked je zvyseny tak sa tvoria zrazeniny a neuhniezdi sa embryo alebo neskor mozes potratit, kardiolpin suvisi tiez s krvou a zrazeninami , tie posledne dve ochranuju embryo a aj obal cize aspon toto si daj spravit a protilatky ANA tie su dolezite su tiez zodpovedne za potrat
plus TSH do 2 ale naj do 1 hodnoty tak mi bolo povedane 😉
nk bunky najma tie CD56+ pod 18 optimum do 12 - cekova imunita by mala byt ok ..ked mas zle imuninte vysledky je dobre sa najprv preliecit lebo kazda zataz aj zapal v tele vplyva zle na babatko a aj na samotnu mamicku cize tolko moj nazor amoje skusenosti 😒
ver radsej by som ich nemala 😖

katka1710
14. aug 2014

Ahojte baby, viete mi prosím povedať, či je možné, že mi vložia dve embryjka, ak budem chcieť, alebo vkladajú výlučne len jedno? ja už mám za sebou 3 IVF a chcela by som, aby nám dali dve. Doteraz som absolvovala IVF v Gyncare a tu mi lekár vkladal koľko som chcela, aj keď viem, že niektorým babám vkladal po jedno a dve im neodporučil. Ďakujem za info.

ludinka
14. aug 2014

@evadek ja som v svk centre na ivf nebola, bola som len v brne ale som max. spokojna, cenovo ta to vide rovnako ako na svk ,ak nie aj lacnejsie, navyse ked mas nizsie amh tak soft je pre teba lepsi ako klasicke ivf,
okrem toho to je tam vsetko jednoduchsie ako u nas, nie je tam tolko odberov krvy a kontrol, nepotreujes predoperacne vysetrenia , vsetko sa da odkomunikovat s lekarom cez mail.....ked mas nejaky problem tak maju 24 hodinovu nonstop linku..

haimi
14. aug 2014

@zibi fuuuu, ty si aka zbehla, normalne si to vsetko vypisem na papier 🙂 ja som na hematologii este nebola, idem na krv az v septemri, takze ked pojdem na genetiku a budem mat 2 tyzdne stare vysledky, tak to netreba robit nanovo, ci ? A to vsetko co si napisala su ukazovatele, kt. sa riesia na hemato ? 🙂 🙂

ludinka
14. aug 2014

@katka1710 ak budes chciet tak ti vlozia aj dve, nerobia s tym ziadny problem

zibi
14. aug 2014

@evadek
no vseobecne sa radilo uzivat na lepsie vajka napr.
melatonin, materskukasicku, pel a propolis, koenzym q10, vitamin D3,
co sa tyka melatoninu je super na vajka odstranuje z oocytov oxidacny stres a mas lepsie a kvalôitnejsie vajka ... len vplyva zle na tsh zvysuje ho norma ma byt od 1 do 2na ivf naj je 1 - cize ked ho 12 dni beries a myslis si ze mas stitku ok moze ti to zvysit hormony lebo on vplyva na vsetky zlazy cize aj na stitku - ale to by sa dalo este zvladnut pod dozorom napr. zvysenym euthyroxom keby ze sa dohodnes s lekarkou
horsie je ze zvysuje nk bunky - imunitu a ked mas tento problem tak si to najma pred vkladom nepotrebujes zvysit - a to sa tazko potom znizuje . aj ked nevieme ktore nk bunky zvysuje tak ja to radsej neriskujem pred ivf..co je skoda..
ked si zdrava a nic ti nie je stitka ok imunita tak melatonin mozes brat 3mg
ked mas len stitku tak sa treba spytat endo ze ides na ivf, chces brat melatonin zvysuje mierne tsh ci ti nemoze dat vyssiu davku a sledovat ta pripadne pred odberom zobrat tsh par dni a pred vkladom aby ste vedeli ako na tom si 😉

koenzym - dobry na vajka ale zly na nk bunky , aj ked mas problemy s krvou z eby sa mal opatrne ze vraj su kontraindikacie s vararinom liek na riedenie krvi aj ked heparin je na inej baze ale trochu opatrna by som bola

vitamin c - niekde ho odporucaju napr. malickova z prahy ze znizuje nk bunky ale on vseobecne zvysuje imunitu tak co ja viem nebrala by som ho

dalej materska kasicka - neviem ako stitka ale vplyva na nk bunky

vitamin d3 - je asi jediny co sa moze na vsetko a zvysuje AMH alebo oh znizuej pri pco , zlepsuje plodnost, zelpsuje kvalitu spermii, vajok, plus zlepsuje sliznicu maternice

neskor napisem viac teraz uz nemozem pisat keby daco sa pytaj

haimi
14. aug 2014

@zibi ozik a to nestastne TSH o tom sme si uz pisali, ze ho mam 4,2 a Marcel mi napisal, ze nevadi, lebo FT4 a anti TPO mam ok, takze 4,2 nevadi. Vadilo by len vtedy, keby som mala aj dalsie hodnoty hranicne, ale nemam. Ja uz fakt neviem, co si mam o tom mysliet, ale co mu mam neverit ?? Rozmyslam normalne, ci nenapisem nejakemu endokrinologovi, co si o tom mysli.

evadek
14. aug 2014

@ludinka dakujem ...🙂 Len nechapem preco je pre mna vhody nosft..ked mam slabe a malo vajicok..podla toho amh....inak som rada,ze soft je lepsi...lebo ja som chcela aj soft...no uvidim co povie Stelcl....🙂

haimi
14. aug 2014

@zibi teraz ked som si precitala teraz tvoj prispevok ohladom TSH a melatoninu, tak mozno mam to TSH aj ok, lebo v case odberu krvi som melatonim jedla dost casto 😉

ludinka
14. aug 2014

@evadek prave pri znizenom amh je podavanie vysokych davok hormonov kontraproduktivne, je tu viac kociek ktore mali tento problem, podstupili ivf na svk a vajicka sa im vobec nevytvorili, alebo boli nekvalitne a pri soft v reprofite sa im to podarilo 😉 ale ved uvidis co ti povie doktor,na vsetko sa ho popytaj

haimi
14. aug 2014

@evadek da ti soft. Vzdy to tak najprv skusaju 🙂 Moj tip: 150j merionalu + clostil 1-1-1 🙂 ked mas nizke amh, tak ti uz ani velka davka hormonov neurobi ziadny velky rozdiel. Menej hormonov, menej vajok, ale vacsia pravdepodobnost, ze budu kvalitnejsie.

evadek
14. aug 2014

@zibi 🙂 dakujem..ja beriem b6, inozitol, kyselinu listovu, omegu 3 , c, matersku kasicku sem tam...a pijem gynastan..este mam e, selen, zinok...Mam zlu stitku...beriem euthyrox..momentalne mam tsh 3,99 este mi ho znizuju kvoli ivf...
takze toto asi mozem..hm?
Votamin 3d som brala. . no vyhadzuem sa s neho🙂
a mam problem aj s krvou..mam aj injekcie...
co su to nk bunky?

haimi
14. aug 2014

@evadek ozaj, a ake mas amh, ked sa smiem opytat ? Mne pomohlo na amh vitamin D3. Zvysil mi ho raz tak, ale je pravda, ze FSH som mala vzdy dobre.

evadek
14. aug 2014

@haimi to by bolo super ..inak uz som mala 5 merionalov pri iui na sr..mala som tri vajka..dve s toho boli schopne....len kto vie ake boli naozaj ( kedze to bolo iui- nikto nepoznal ich kvalitu)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre