Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
29. sep 2014

@malickaberuska Aj ja som zvedavá, či mi v Nitre urobia všetko, čo potrebujem. Aspoň budeme vedieť, kde robia kompletnejšie vyšetrenie a podľa toho sa môžu zariadiť ostatné kočky 😉

leontinka27
29. sep 2014

Baby neviete niejake nove infošky ohladom toho otvorenia Reprofitu na Slovensku?dakujem

malickaberuska
29. sep 2014

@diska no isto vedia povedať ake vyšetrenia ponúkajú, ale to by som asi musela s doktorkou hovoriť, a tú nie je ľahké zastihnúť. A povedali mi, že potrebujú lístok od gynekológa, alebo z CAR, aby bola istota, že poisťovňa nebude robiť problém. A ten lístok nemám momentálne a naháňať teraz gyndoša sa mi nechce. Jeden test na jednu látku môže stáť okolo 30-50 EUR a zase nechcem riskovať, že potom mi poisťovňa pošle papier že zaplaťte 😕
A aj bude lepšie, keď tam pôjdem s výsledkami z hematológie, lebo tuším aj pani hematologička niečo spomínala, že niečo kvázi imunologické mi dá zobrať. Tak nech potom v Nitre zoberú presne len to, čo ešte zobraté nebolo 🙂 a prípadne aj zinterpretujú výsledky aj z hematológie 🙂

možno vyšetruju 10 látok/protilátok a mne bude málo platné ke

ja sa nevyznám ktorá je ktorá. Ak im výsledky spracovávajú rôzne labáky, tak tie položky na výsledkových listoch môžu mať aj trošku iné označenia. To už som si všimla, ked mi niektoré veci vyšetrovali opakovane.

diska
29. sep 2014

@malickaberuska hotova kovbojka 😀
mne hemato brala antifosfolipidove protilatky a to brava aj imuno a ostatne neviem .

tixx
29. sep 2014

@evadek a co ti to sposobuje? je ti z toho zle alebo co? ja zatial vsetko ok, vo stvrtok dalsie sono,tak dufam,ze to dobre dopadne a uvidime ♥ 🙂

evadek
29. sep 2014

@tixx v kuse som chora...nechuti mi jest ..a navyse mam v kuse hroznuuuu zapchu..a nic nepomaha..nic...
Tak to je skvele..ani sa nenazdas a budes citit prve kopanceky 🙂

tixx
29. sep 2014

@tlucka ale je zac... si mi usetrila cestu do Brna alebo aj kopu peniazkov,kedze tu je to raz take drahe. no a jasneeee, obedik kedykolvek, s kavou to teraz neprehanam, ale v nedelu som si po mesiaci dala, ved uskodit by to nemalo raz za cas 😀 co si dnes zistila,volala si do Medirexu?

tixx
29. sep 2014

@evadek fuha a to su bezne tie priznaky? no ja som si zatial vytrpela len pri tom ohss,aj to som ho nemala az taky strasny, niektore baby s tym koncia v nemocnici, ja som to v podstate vylezala 🙂

diska
29. sep 2014

@evadek na zapchu je dobre vela zelninky,tekutin a drepovat 😀

evadek
29. sep 2014

@tixx vraj znizena imunita, nechtenstvo ano..aj ked castejsie je prejedanie sa....a zapcha..netusim..len je to uz bolestive...
ale tak hadam to prejde🙂ved ty si statocnaaa🙂

zibi
29. sep 2014

baby a cvicite? lebo ja sa zasa bojim ze priberiem z hormonov ... 😝 a ledva som schudla 😅 mam hrozu z toho ..najma z clostylu a utrosu..
a co si mam dat predpisat ? utrogestan alebo ten gel? poradte??
@diska
@tixx
@evadek
@malickaberuska
@tlucka
@ludinka
a spol? 😀

evadek
29. sep 2014

@diska pohybu mam vela-mam psa..jem bezlepkovo..vela ovocia..zeleniny..no nechaaaapem...

evadek
29. sep 2014

@zibi ten gel...je vrasj cenovo to iste...a menej neziaducich...🙂

haimi
29. sep 2014

@zibi zober crinone, ale kup ho v lekarni pod rf. Cena rovnaka ako utros a praktickejsi 😉

diska
29. sep 2014

@evadek ale vazne skus drepovat aj ked mas vela pohybu 😀 daj si aspon 20 a uvidis ci nepomohlo 🙂

zibi
29. sep 2014

@haimi a nevies kolko obsahuje progesteronu? lebo ze vraj pir ivf by sa malo cca tych 1200mg co je utros..4x3 ..

diska
29. sep 2014

@zibi ty co tolko spekulujes 😀 😀 😀 crinone je lepsi ,super sa dava tam kde treba a nevyteka tak a cena porovnatelna.

zibi
29. sep 2014

@diska som hrozna ... 😅 😀 😀 a kolko baleni potrebujem?
myslis ze z neho sa tak nepribera??
a najdem ti to ohladne toho progesteronu...to je moj strach aby som zasa daco nezanedbala..to je uz 4 ivf tak stresujem 😝

diska
29. sep 2014

@zibi no ved jasne ja ta chapem aj ja stresujem ako sialena,ale neviem ci sa to da tak na mg preratavat ak je to v inej forme,mozno sa to inac vstrebava do tela a tak,cize ak ti doktor v RFpovie,ze sataci crinone 1x denne tak mu ver ak by trebalo 2x naordinuje 2x je to tam uvedene na letaciku ze niekedy sa ordinuje aj 2x denne.
V Baleni je 15 apliktor. tak asi 2 balenia lebo do testu to mas 14 dni no a zacinas brat uz pred transverom.

tixx
29. sep 2014

@zibi ten gel je uplne super 🙂 vecer si ho das a mas pokoj, utrosu sa berie viac, a vraj vyteka, tak s tymto pri tom geli nejake problemy nemam 🙂 dnes mi tlucka priniesla 2 balenia po 15ks, vyslo ma to 45 €,ale treba to kupit v Brne. tu to bud nemaju,alebo zaplatis raz tolko (a to myslim vazne, 44 €/1 balenie)

tixx
29. sep 2014

@evadek juuuj no to ma mrzi,ale zvladnes to, ako vsetko,co este bude treba podstupit 😉 ved co by si neurobila pre to vytuzene mimi 😉

zibi
29. sep 2014

baby sice mam uz 4 utrogestany ale problem nebude predat si myslim a ste ma prehovorili ..ja z utrogestanu hrozne priberam a puchnem 😖 z toho nemate take neziaduce ??a clostyl ako znasate? aku ste mlai stimulku? ja clostyl a merional
@tixx
@diska

zibi
29. sep 2014

baby citam tie neziaduce ucinky ohladne priberania v tom gele ..tak "len" zadrziavanie vody..a neziaduci ucinok zvacsenie prsnikov 😕 😅 😀 😀 😀 fakt to je neziaduci ucinok? 😝 😀 😀

diska
29. sep 2014

@zibi tie ucinky su podobne pri vsetky utros,crinone a agolutin

zibi
29. sep 2014

@diska no mozno z neho tak nepribereim alebo sa nenalejem ... 😝

diska
29. sep 2014

@zibi aspon sa pripravis na tehotnenie 🙂

malickaberuska
29. sep 2014

@diska Áááá to fakt s tou hematologiou a stimuláciou? No do prčíc. Ja som bola na odberoch minulý týždeň akurát keď som brala clostyl. 🙄 🙄 🙄

malickaberuska
29. sep 2014

@zibi ja som clostyl znášala psychicky veľmi zle ☹ Veľké depky som mala. Akoby som mala zatemnený mozog, vnímanie, doslova temné nálady a myšlienky ☹

tixx
29. sep 2014

@zibi ja som mala clostyl + fostimon... opuchla som po vklade, kvoli ohss, ale inak som si prirastok na vahe moc nevsimla 😀 ja skor mam opacny problem,mne nechuti jest 😀

diska
29. sep 2014

@malickaberuska ked si bola na hemat.tak sa ta nepytala ci beries neake lieky?
napr ,fibrinogen sa pri hormonoch zvysuje,mne moje hemato povedala ,ze to ovplivnuje vysledky ,tak neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre