Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
1. nov 2014

@lenka54321happy ukaz nam foto,,lebo ma zlostis 😀
ved ciarocka za 2 dni naozaj nemusi zosilniet a zalezi aj co a ako ,kolko si pila a tak...naozaj sa netrap,je to tazke kazda to vieme ale musime verit.

diska
1. nov 2014

@zibi ahoj,a ty sa ako mas? uz si zacala nieco spekulovat? 😉

zibi
1. nov 2014

@diska nejaky plan uz mam...len cas keby siel rychlejsie..je to tazke 😒

zibi
1. nov 2014

@skaredekacatko viem ze je to tzke..ale fakt radsej menej na pc..a snazit si zamestnat mysel niecim inym...rychlejsie to prejde 😉 drzim palec

diska
1. nov 2014

@zibi hlavne,je mat plan ,a netreba sa nikam ponahlat,treba zit aj inym ako IVFkami.

zibi
1. nov 2014

@diska a viem..ale..babo by uz bodlo 😝

diska
1. nov 2014

@zibi urcite bude babo ,ked to pride tak sa len budes cudovat,ze je to tu..velmi ti to zelam,kazdej zene ktora tuzi po dietati,ja mam taku zlatu hemto,chodim k nej uz 5r, a kazdy neuspech somnou prezivala,vsetko sa zaujimala aj sa ma casto pytala,ze kolko krat este toto chcem podstupovat,ze je toho uz vela ale ,ze chape,ze kazda zena by mala mat aspon jedno dieta.

bergalm
1. nov 2014

@benny11 aha tak nic teda tiez Ti vkladal Stelcl??boli ste tam aj vy sami???

bergalm
1. nov 2014

baby,ja sa nechcem nejako pozorovat,ale akosi ma bolia vajecniky a som plna plynov myslite,ze to je z Utrosu???alebo sa mam rozlucit s bublinku??

skaredekacatko
1. nov 2014

@bergalm ja mam nafuknute brucho a tiez som plna plynov. Vobec neviem co to je.
@zibi hej citam knihu ale moc mi to nejde stale sa vraciam sem 😀 dnes som aj vysavaka a umyvala aby rychlejsie ubehol den.

zibi
1. nov 2014

@skaredekacatko super kedy testujes..
boze sme to mohli spoliu aj prezivat 😝

ina7
1. nov 2014

@bergalm Ach moja, tak mi povedz jediný logický dôvod prečo by si si mala myslieť že sa máš rozlúčiť s bublinkou ... Všetky sme po hormónoch nafúknuté. Oni nám navodzujú tehu stav a jeden z fyzio následkov tehotenstva je spomalené trávenie, aby sa mohli živiny lepšie vstrebávať. Preto nás nafukuje, plyny, zápcha a iné tráviace neduhy.
Všetky čakateľky na dve //, mali by ste sa dohodnúť a všetky naraz vyhlásiť embargo na negatívne myšlienky. Lebo tu plašíte samé seba a jedna druhú. 😉
Posielam pozitívne myšlienky a tehu bacily. 🙂

mircalla
2. nov 2014

Baby, tak zial negativne - testovala som na 11. den a 3 testy.....na ziadnom ani duch. Som smutna, lebo ina sanca uz nebude. Tie embrya boli este mrazene nejakou starsou metodou, lekar nam povedal, ze sanca asi 30%, po rozmrazeni mali dvojku - uz to mi nejako nedavalo najvacsie sance
Myslite, ze mozem vysadit lieky? Krv nebude potrebna, nebol tam ani duch
Som sa zobudila o 4 hod, bolo mi treba hrozne cikat, tak reku ze testnem - odvtedy samozrejme nespim:((

mircalla
2. nov 2014

I ked neviem na tom RF teste sa mi zda taky naozaj mini duch....ale zda sa mi to malo na 11. den, prevdepodobne si to namyslam....
kedze predtym 3 x krat tehu...a bolo tam aspon daco viac.......moze HCG po ET rast pomalsie

zufale zeny davaju zufale otazky.......

lemoni86
2. nov 2014

@bergalm , @skaredekacatko... babky take iste pocity som mala aj ja.. nedalo mi to ani spat .. dufam velmi prevelmi, ze to je koli tehu aj u vas..🙂 .. drzim palceky ako len viem... a tie pocity mam aj dodnes, len sa to troska zniernilo 😉

benny11
2. nov 2014

@bergalm áno vkladal Štelcl, a sedel tam jeden pár, keď sme odchádzali

lelia
2. nov 2014

@mircalla urcite nevysadzuje lieky. Pockaj este niekolko dni a testuj nie kazdy den, aj ked sama viem ako som testovala ja. Skus kupit mamatest, ak sa da. Drzim palce. 🙂

mircalla
2. nov 2014

RF ukazal len miniduch, mamatest - no idem si oci vyocit, ale nic tam nevidim, asi skusim este o 2 dni
@lelia dnesne 3 testy som urobila z jednej vzorky o 4 hod rano, chodim na zachod inak snad kazdu hodinu

lelia
2. nov 2014

@mircalla no mamatest by mal bytnajcitlivejsi, ale reprofit ma dobre testy. Ja som testovala aj pepinom z DM. Tiez som mala len taky dusok a postupne silnel. Veriiiime. 😉

lelia
2. nov 2014

@mircalla skus testnut vecer. Ja som na testy minula veela penazi. Vzdy som sa snazila nieco vidiet a ked tam bol duch tak som neverila. A teraz mi v postielkach spia dve malinke babiky, jedna ma rok a 10 mesiacova druha 4 mesiace.

lemoni86
2. nov 2014

@mircalla tak ako radi lelia, skus spravit vecer.. drzim palce nech je silnejsi 😉

mircalla
2. nov 2014

@lelia ja uz mam chlapceka, len som chcela este surodenca...ale obavam sa, ze to nevyjde.

lelia
2. nov 2014

@mircalla ja som druhe rodila 42,5 rocna.

mircalla
2. nov 2014

@lelia my sme mali darcovske vajicka, toto bol ET po skoro 5 rokoch. v kazdom pripade dakujem baby🙂

skaredekacatko
2. nov 2014

@zibi no mala by som o tyzden v pondelok ale doteraz som sa k tomu nedopracovala bo ms prisla vzdy na cas a ja skor netestujem zbytocne sa nestresujem. Veru je mi luto ze to neprezivame spolu.

haimi
2. nov 2014

@skaredekacatko aj ja som mala predkramove stavy ako hodiny. Kym nedostanes mrchu, tak si tehotna 🙂 a tie plyny som mala a mam doteraz. Je to hrozne. Tak strasne si chcem niekedy prdnut a neda sa 😀 a ty uz co si vcera upratovala,neprehanaj to! Kedy mas dostat mrchu, nech viem, kedy mam posielat najviac pozitivnej energie 😉 ja sa mam kazdy den inac. Noc z piatka na sobotu otrasna. Zobudila som sa za noc asi 5x, bud ma bolelo brucho, lebo som lezala na chrbte, alebo prsia, alebo hrdlo. No des. Uz som dufala, nech je rano. Tuto noc som zas spala sko zabita 😀 ale zatial v pohode. Som sa nastavila na pozitivny mod, ze to proste dobre dopadne a bodka. Tri roky stacili a minute prachy tiez. Uz je cas setrit prachy na matersku s na bublinku 😉

haimi
2. nov 2014

@lenka54321happy viem, ze to je tazke, ked nemas ist kam na krv. Ale podla mna za 2 dva dni sa nic take vyznamne na teste nemusi stat. Mala si ten isty test ? A ako baby pisali, ze zalezi aj od mocu. Kym si nezacala krvacat, tak sa nic nedeje. Ja som si robila test tiez minuly tyzden v nedelu a potom utorok o 2 dni a tiez tam nebol nejaky rozdiel. Som kukala na to nestastna ako puk a vidis, v stredu hcg vysoke. Dala som si pokoj s testami a urobila som si test az dnes po 5 dnoch a to uz rozdiel je, ale predsa je to rozdiel 5 dni. Uz to neriesim, minula som posledny 3 test z rf, ktore som si setrila, kedze mi vzdy prisla skor mrcha ako bolo potrebne testovat. Uz si pockam na sono. A hlavne pozitivne mysli, ved raz sa to snad musi podarit, tak preco nie teraz 🙂

lemoni86
2. nov 2014

bre ranko vsetkym .. chcem sa pochvalit s mojim maniaceniim 🙂 vcera som ale pila pomenej, viac som jedla zeleninu a tak ... brucho stale nafuknute, tu pichne, tam pichne, no snad je vsetko v poriadku .. zajtra testujem rf testom a idem uz na krv.. tak drzte palce 🙂

skaredekacatko
2. nov 2014

@haimi v piatok mam dostat mrchu dnes uz nic necitim vsetko postarom . No to je dobre ze myslis pozitivne len tak dalej.

haimi
2. nov 2014

@skaredekacatko aj ja som to tak mala. Prestal ti ucinkovat pregnyl. Toz vse, nic ine za tym nehladaj 😉 mna napr prsia zacali opat boliet az 1-2 dni po meskani mrchy. Dovtedy nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre