Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
18. dec 2014

@ivetahe vsimla som si ze jedna baba na mam nemam liekky pisala ze ma merional... mozno to este stihas

lemoni86
18. dec 2014

@ivetahe prave som si vsimla aj ze si tam uz pisala.. .tak drzim palce ze to zozenies 😉

ingrid0105
18. dec 2014

@speranza1 zajtra nebudem robit nic ine len mysliet na teba a drzat ti palceky nech su tam tvoje vytuzene bublinky 🙂 🙂 🙂

speranza1
18. dec 2014

@ingrid0105 😵 😵 😵

speranza1
18. dec 2014

@ingrid0105 zlatko a to ty nechodis do prace??? ved musis aj pracovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ingrid0105
18. dec 2014

@speranza1 na kolkatu ides?

ingrid0105
18. dec 2014

@speranza1 pracujem na smeny a zajtra mam volno takze mozem intentivne stiskat prsteky, velmi ti fandim 😵 😵 😵

speranza1
18. dec 2014

@ingrid0105 😵 😵 😵 zrana by som tam mala byt... cca medzi 08-09.00... uvidim, kedy ma zoberie Dr. a dakujem velmi pekne...snad bude vsetko tam, kde to ma byt a snad bude vsetko v poriadku 😉 🙂

crazybabenka
18. dec 2014

babulky mne už asi šibe 😀 😀 😀 dokedy sa po keď drobček uhniezďuje.....priznám sa....že som marcela včera veľmi nepočúvala 😕 pozerala som drobca na monitore......a teraz prepáčne za to ako to napíšem....ale bola som na wcku.....a na papieri som mala výtok....taký jemne naružovelí.....nie utrošový....iný

crazybabenka
18. dec 2014

@speranza1 určite...bude všetko v poriadku....tak si píšem do kalendára...zajtra medzi 8-9 myslieť na sperču 😀 😀 😀

speranza1
18. dec 2014

@crazybabenka po KET alebo ET je to uplne normalne.... nic sa neboj...ja som to mala skoro stale...aj teraz som spinila trolinku po ET... no a na treti den som mala tiez taku ako vlasocnicu...a od vtedy tuk tuk tuk...nic...chvala Bohu... nech to tak je este 9 mesiacov....

speranza1
18. dec 2014

@crazybabenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .. no to jaaaa si piiisu taky 😉 😉 😉 😉 😉

kako23
18. dec 2014

@ingrid0105 ahojky, bola som včera u doc.Tomáša na tom vyšetrení testu plodnosti a môžem Ti ho odporúčať. Fakt veľmi ľudský a profesionálny prístup. Určite sa k nemu ešte objednaj. 🙂

diska
18. dec 2014

ahojte baby,vcera som mala kontrolu u gyn.Nas drobcek pri utzv zas spal ale ja som chcela vidiet ako sa hybe 😀 tak mi doktorka kazala nech sa otacam dopravaa,do lava tak prudsie a asi sme ho zobudili lebo potom uz sa krasne ukazal aj maval,rucickami ,nozickami.Zodpoveda presne 12tt+2 tak sa tesime a uz mame aj tehu knizku.Krv je ok az na vlemi znizene TSH ale t3 a t4 su ok a vraj tie su dolezitejsie.Preistotu som ale zasla na endo,ta mi povedala,ze je to ok ale pre istou mi brala este krv ,vraj na zacitaku tehu TSH dost klesa.

ingrid0105
18. dec 2014

@speranza1 bude to dobre, musi, inak toho tam hore vytaham za usi 😀 😀 😀

ingrid0105
18. dec 2014

@kako23 jeeej super, vcera som rozmyslala ze asi bol ten datum navstevy u neho 🙂 a co ti povedal? mam termin na 7.1.2015

kako23
18. dec 2014

@ingrid0105 tak pre mňa žiaľ nemal dobré správy... ☹ ale za to on nemôže. vysvetlil mi čo znamená predčasné ovariálne zlyhávanie, príčiny, ako to ovplyvňuje kvalitu vajíčok a aké sú vyhliadky a odporučil mi veľmi silno zvažovať darované vajíčka ak chcem rodiť, keďže u mňa je šanca na tehu s vlastnými vajíčkami v podstate minimálna ☹ porozprával mi o centrách na SR aj v ČR jeho názory, bol veľmi milý a venoval sa mi strašne dlho, skoro hodinu som u neho bola.

ingrid0105
18. dec 2014

@kako23 no tak to je mi luto , ale aspon vies pravdu a podla toho sa zariadis. A z Ceskych CAR odporuca Reprofit ci?

kako23
18. dec 2014

@ingrid0105 Jednoznačne na moju diagnózu len Reprofit, ale asi aj všeobecne je to centrum najlepšie. Hlavný rozdiel je najmä v odbornosti lekárov (ich skúsenosti a to, že sa vzdelávajú a sledujú trendy aj zo zahraničia, nové výskumy a pod. a potom embryológovia, to je najdôležitejšie).

ingrid0105
18. dec 2014

@kako23 tak fajn, ja tiez uz jednine len Reprofit. A vy co dalej?

gennara
18. dec 2014

@kako23 Ahoj, ako to prebiehalo to vyšetrenie? a ako si dopadla? 🙂
ja ešte nie som objednaná, keďže idú sviatky, v januári skúšame nativ a po ňom, ak to nevyjde, išla by som na tie testy 🙂

kako23
18. dec 2014

@ingrid0105 nooo...vyskúšame ešte max.2 až 3 pokusy nativu, prípadne úplne slabulinká stimulka aj keď tá šanca je nízka, ale chceme to ešte skúsiť aj doc. Tomáš to tak doporučil. a potom buď adopcia alebo darcovské...ale asi sa zatiaľ skôr sústreďujeme na darcovské. som mladá a jednoducho túžim byť tehu a prežívať všetky tie veci okolo a popravde si to neviem predstaviť, že to nezažijem...neviem, čas ukáže ako sa s tým vysporiadame. je to sakra ťažké a najväčší úder od života, môžeme len bojovať alebo si to hodiť na najbližší strom 😀
A Ty, už máš aj nejakú konzultáciu do Reprofitu dohodnutú?

kako23
18. dec 2014

@gennara v podstate dlhý rozhovor o tom, čo si doteraz absolvovala, aké máte iné diagnózy aj ty aj partner a potom veľmi dlhé sono, vaječníkov a maternice. to sono trvalo asi 20 minút ak nie aj viac. a všetko do detailov pozeral, či nie je nejaký problém v maternici ako polyp či myóm a potom asi 3x kontroloval vaječníky a rátal tie neviem ako sa volajú folikuly, ktoré hovoria o rezerve.

lina129
18. dec 2014

Ahojte, mam termin v RF 19.1., konzultacia u Dr. Kozoublika... mate s nim nejake skusenosti? to je daky mlady, ze? dakujem 🙂

franzziska
18. dec 2014

@lina129 ja nie, ale neboj sa ak su mladi....su to odbornici 😉...to len na SVK mladost akoze ospravedlnuje 😀

ingrid0105
18. dec 2014

@kako23 nemala som vybranu lekarku, tak mi dali Pastorcakovu, a dali mi termin 12.1. ale pisala som ze nemozem, my obaja pracujeme na smeny tak som im napisala mozne volne nase dni, tak snad dame nieco dokopy. Som zvedava co mi navrhnu, ja by som rada uz len soft. Stacili 2 IVF, 2x KET kopa liekov a hormonov a 10 kg navyse 😉

santeema
18. dec 2014

@katarina0810 ahoj. no ja mam za sebou ivfiek 6🙂. ak ta to povzbudi, tak z jedneho mam babo a druhe cakam, ale to nie je z ivfka, ale tesne po nom, takze tie hormony urcite nejak ucinkovali

kako23
18. dec 2014

@ingrid0105 ona mi robila vklad v novembri. je zlatá a milá ale povie veci na rovinu ako sú. aj keď je mladá, ale tak má tam dosť skúsených učiteľov 🙂 verím, že budeš spokojná 🙂 budem držať palce 🙂

diska
18. dec 2014

baby mam otazku,tehulky ked chodite ku gyn,robi vam len utzv alebo vam aj kontroluje palpacne,ci je vsetko ok,krcok a tak?

yanni
18. dec 2014

@diska myslis uz tehotne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre