Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
3. jan 2015

@lenka54321happy lenka mám kámošku, ktorá po prvý krát rodila asi v 36 a plávať chodila 2 x do týždňa pri oboch deťoch. Ale neotehotnela po ivf a vždy bola dosť akčná. Takže v pohode. No ja som chcela tiež chodiť plávať (aj ja som som dosť akčná), ale nebudem to riskovať (ani mm tým nebol nadšený), idem vyskúšať tehotenskú jógu, ale až po 12 tt. 😉 takže je to len na tebe, ak si s plávaním niekdy nemala problémy, tak je to ok. Ale ak ideš začať len teraz asi by som to neriskovala. 😉

lienka_1
3. jan 2015

@diska Dr. bol uplne super. Ja som uz na hadicku raz bola a skoro som sa zadusila. Lekar bol besny a sestricky uplne harpie. Ja sama som sondu niekolko-krat ako sestricka zavadala a viem, ze sa to da zvladnut, len nesmies natrafit na sadistov. Ten doktor sa vtedy spraval tak nemozne, ze som mu po vykone povedal, ze aj posledny chrapun sa sprava lepsie. Uz bol kludny, asi mu spravilo dobre, ze zo mna tlacilo oci a modreli mi pery.
A som rada, ze som mohla pomoct. Je super, ze si takto navzajom vieme pomahat. 😉

lienka_1
3. jan 2015

Dakuejm za srdiecko! 🙂

diska
3. jan 2015

@lienka_1 och boze to su doktori len nenatrafit na takych.
U Contosa je aj mila sestricka ale ta Marta,tak snad budes mat stastie nanu. 🙂
Inac je pravda,ze neberu ludi z vonku,vysvetloval to potom otcovi,ze oni ako zeleznicna maju vsade obodakov,az po ciernu nad tisou ,ale ze vraj jednu vynimku mozu spravit 😀
Povodne som mala ist aj ja k nemu ale nedal sa nam z Ba behat casto na vychod,tak som bola tu v Ba v centre Thalion a boli velmi zlaty aj sestricka a aj doktorka,a mala som hadicku aj z vrchu a aj zo spodu a ta druha bola horsia premna .

tinka9075
3. jan 2015

@lienka_1
@tinkatinulka babenky poslala som vám srdiečka myslím na vás stále nakúkam čo máte nové 🙂 🙂 ja som si tiež hovorila že do 40 musím aspon otehotnieť no a stíhala som aj porodiť ako 39 ročná 😀 😀 aj keď ten pôrod bol komplikovaný ale zvládla som 🙂 🙂
@lienka_1 hadičku zvládneš neboj ja som už bola na ňu 5x prvý krát som myslela že sa zadusím ale dalo sa to vydržať 😉 😉

lienka_1
3. jan 2015

@diska Som velmi zvedava ako to nakoniec dopadne, lebo ak budu krvne testy zle, ze ani hadicku nebude treba robit. Ale to si myslim, ze ma iba utesoval, aby som sa tak nebala. veru mi povedal s betarskym zmurknutim, ze som VIP pacientka a ze taky skory termin dostavam uplne exkluzivne. No ked som mu povedala cislo, kolko-krat sme boli na IVF len mu vyskocili oci von. Potom, ked hladal termin ukazal mi diar, ze ako su vybukovani....ja ze presne ako moj. Esteze idem vo stvrtok do prace a stihnem ludi preobjednat. Nechala som diar v praci a absolutne netusim ako to u mna vyzera v piatok. No ale hadicka je hadicke...dokonca exkluzivna 😀 🙄

lienka_1
3. jan 2015

@tinka9075 Dakujem! 😉

diska
3. jan 2015

@lienka_1 exkluzivna zena musi mat exkluzivny termin 😀

diska
3. jan 2015

@tinka9075 jej ahoj,neviem ci si namna spominas ale vdaka tebe ked sme si pisali cez IP som sa zamerala na lepive dosticky a boli mi zistene,tak mam k fraxiparinu aj anopyrin a po 7ivf sa nam podarilo otehotniet,tak mozno aj tato zmena trosku dopomohla. 😉

tinka9075
3. jan 2015

@diska pamätám jasne som rada že sa podarilo 🙂 🙂 ja som tiež tak brala fraxík a anopirín 😉 😉

vlasatica
3. jan 2015

@ingrid0105
@tinkatinulka
A ako sa k nemu dostat. Objednat telefonicky? Nejake cislo som uz googlila na nete.

dorotka66
3. jan 2015

@tinka9075 ahoj tinka, ja beriem clecane a anopyrin. akú dávku si brala? moja gyn by ho najradšej vysadila, ale hematologička nie. beriem len polovicu najnižšej dávky. Ď

buba08
3. jan 2015

@lienka_1 tak to máš fakt exkluzívny termín 🙂, neboj, to zvládneš, aj ja som musela a u dr. Contos mi bral viac materiálu kvôli tomu, ze to dávali ešte na testy na laktózu, normálne ma sestrička držala za ruku a bola veľmi zlata 🙂. Budem na teba v piatok silno myslieť a dúfam, ze natrafis na tu lepšiu sestričku 🙂

buba08
3. jan 2015

@diska aj ja som mala Contosa vybaveného, bol hrozne milý, aj mne robil gastro aj kolono, ale kolono som dala v narkoze, takze som nič necítila😉 keď som mala ísť na gastro, tak sa mi v nedeľu urobil hrozný herpes, v pondelok som mala termín u nho na hadicku, do KE to mam cez 100 km, tak som na nete našla 2 jeho mailové adresy, skúsila som napísať a on do 2 hodín odpisal, samozrejme, ze pondelkový termín mi kvôli herpesu zrušil a hneď mi dal další o 2 týždne, lebo o týžden by ešte herpes nebol zahojeny, fakt ústretový dr 🙂

tinkatinulka
3. jan 2015

@tinka9075 ďakujem moc

buba08
3. jan 2015

@diska prosím ta ešte som sa ta chcela opýtať aké dávky fraxiku a anopyrinu berieš, ja mam tiez lepive doštičky 2 typu, moja hemato mi dala dávkovanie 100 mg aspirínu každý druhý deň a fraxik 0,3 každý den

dalida
3. jan 2015

@lienka_1
@buba08 dievcata, ake ste mali problemy, ze Vas to viedlo na gastro... ??? Dakujem za odpoved 🙂

buba08
3. jan 2015

@dalida mne pri laparke videli nastrieknute, zcervenale a hlavne opuchnuté čreva, bolo podozrenie na Chronovu chorobu, tak veľmi rýchlo smer kolonoskopia a na hadicku som bola kvôli bolestiam žalúdka a mojim alergiam a podozrení na celiakiu

dalida
3. jan 2015

@buba08 dakujem za odpoved. Pevne verim, ze vysetrenie dopadlo dobre. 😉

diska
3. jan 2015

@dalida mne vysli z krvi pozit testy na celiakiu a mavam uz roky mierne zvysene CRP,cize zapal tak hladali a moja imuno vravela,ze casto aj pre gastro problemi,sa neda otehotniet.

buba08
3. jan 2015

@dalida Chron sa naštastie nepotvrdil, ani celiakia, ale alergia na mliečnu bielkovinu, takze uz 2,5 roka mam prísnu dietu, zatiaľ ale ani prísna dieta mi k otehu nepomohla, ale mam aj protilátky, takze asi jedno s druhym

diska
3. jan 2015

@buba08 ja berim fraxik 06 a anopyrin 50mg denne,kazde 3 tyzdne ma kontroluju,ci netreba zvysit alebo znizit.

nelly3
3. jan 2015

@dalida
mne dost casto z nicoho nic byvalo zle, hruza, nic mi nezistili, nakoniec to same prestalo, ale mam aj tak ten moj zaludok dost citlivy na jedlo 😝

buba08
3. jan 2015

@diska ja som mala brat tiez len 50 mg aspirinu denne, ale nedá sa polit, tak preto 100 mg obdeň, anopyrin nemôžem kvôli laktoze

diska
3. jan 2015

@buba08 mne Marcel kazal tiez brat 100mg obden alebo 50 mg den,takze ono je to jedno .

diska
3. jan 2015

@buba08 no ved nevybavovala by som nemileho 😀 😀 😀

nelly3
3. jan 2015

@vlasatica
idem ti pisat IP 😉

buba08
3. jan 2015

@diska no veď jasnacka, si zlata, ze si to @lienka_1 vybavila 🙂

dalida
3. jan 2015

@diska ja mam za sebou 4ty potrat. Pri konzultacii s mojou imunologickou sme hladali v zaznamoch vysledky CRP... zaujimali ju hodnoty... ani v jednej sprave sme nenasli ziadne info 😕 Uvidime, ako dopadnu vysledky vysetreni, co mi nasadi... budem vsetko konzultovat aj s Dr. Koudym... nech sa vyjadri aj on... este by ma zaujimalo co s tymi lepivymi dostickami??? riesila si to s hematologii??? Ja mam preventivne nasadeny fraxik 0,3

@nelly3 no... tak to je asi neprijemne, ze? Mavala som problemy vzdy pri tehotenstvach... travenie... zaludok - zial, vzdy to netrvalo dlho ☹

buba08
3. jan 2015

@dalida na lepive doštičky sa dáva anopyrin, ten je pri nich lepší ako fraxik, ale ak máš aj tie mutácie, tak sa dávaju oba, ja som pri poslednom tehu mala anopyrin aj fraxik, ale nepomohlo ☹, ale ja mam toho veľa, takze asi nebol problém len v tomto ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre