Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

franzziska
28. jan 2015

@evadek nie...mokro nie..ale obdivujem ze si sla do prace...mne by sa nechcelo ani za nic...a hlavne som sa na to necitila...mala som citlive brusko

evadek
28. jan 2015

@franzziska fakt???...ja som nic necitila...absoltune nic..za to ked mi to robili v iscare..tak som bola ubolena riadne..
Stelcl ma zlate rucicky🙂

franzziska
28. jan 2015

@evadek myslim ze to nezalezi aaky je doktor a jak to robil...robia to rovnako...ale embryo si myslim nejako "komunikuje" s okolim....predsa je to cudzia a nova vec v tele...mne zas pride normalne ze ho citim

haimi
28. jan 2015

@evadek super ti vkladali. Moj tip bol min 3 hb, tak vidim, ze sa to aj naplni. A to co si pisala o tej dvojkovej kvalite, to su nejake este ine? Mne mrazili 2 kvalitu a uz ma ta 2 kvalita 18tt. Tak snad ti zamrazia hb aj 2 kvality. Drzim teraz silno palce a papaj par dni cerstvy ananas 😉

diska
28. jan 2015

@ingrid0105 to triple line je praveze super ked je ,no 12 je asi este OK,ale potom uz ak rastie vyssie tak je to asi na zvazenie ale tak verim ,ze oni ak nieco take vidia tak postupuju ako u mna a navrhnu odlozit vklad.

haimi
28. jan 2015

@ingrid0105 dakujem za sms 🙂 vsetko stale ok. Dnes som 17+0 a babatka stale popredu 17+5 a 17+6, takze sa tesim. Jedno vyzera na dievca, ale to sa ze vraj este moze zmenit. Dufam strasne, ze bude aspon jedna kocka. A inac k tej tvojej sliznici, tak 12mm nie je taka vysoka, aj ja som mala 12mm a tu tripl neviem aku a pozri 😉

evadek
28. jan 2015

@haimi som na teba rano myslela...ze kiez by si mala pravdu🙂
kuknem to a napisem..teraz neviem🙂
Idem jest dnes ananas..tesim nan🙂len toto ..v kuse ked zasmejem alebo prudsie stanem to so mna tecie...dufam,ze embrijko ostane na mieste 🙂

haimi
28. jan 2015

@evadek neboj zostane. To ti asi vyteka ta tekutina, ktoru ti tam supli s embryom 😉

evadek
28. jan 2015

@haimi tak ta moze🙂..a ty si sa ako citila prve dni?🙂

haimi
28. jan 2015

@evadek nijako specialne a pred mrchou presne ako pred mrchou. Este ked mi prestal ucinkovat pregnyl, tak ma aj prestali boliet prsia a zacalo ma boliet 3 dni pred mrchou brucho, ako vzdy. Bola som si na 100% ista, ze to nevyslo. Prsia ma zacali zase trochu boliet az ked mi 3 dni meskala mrcha, tak som si urobila test. Ked hovorim za seba, podla mna sa to zistit neda 😀 jedine, co sa mi stalo, ked to nevyslo, ze som mala cca 3-4 den v noci po vklade strasne krce v bruchu.

gagirl
28. jan 2015

@evadek
@franzziska drzim palce kocky..

ingrid0105
28. jan 2015

@haimi no dufam ye to bude ok, este tuto stimulku stihnem v starej praci a aj preto chcem odlozit vklad, jedno s druhym suvisi, nova praca a nepodarene ETcka. Ja velmi verim KETu zda sa mi to prirodzenejsie a da sa to lepsie nacasovat ten vklad, podla realnej ovulky a nie ovulky riadenej liekmi. Ty si mala kt. den vklad pri KETe uz si nespominam. Super ze deturence su v poriadku, tak uz len to dogulat 🙂 do uspesneho konca 😀

franzziska
28. jan 2015

@gagirl dakujeme...ja posielam tebe vela sil

speranza1
28. jan 2015

@gagirl ahoj moja...zistovali vam kvoli comu sa stalo, to co sa stalo? Samozrejme, viem, ze je to cerstve, takze ak nechces, samozrejme nemusis mi odpovedat... Posielam objatie..

gagirl
28. jan 2015

@franzziska dakujem pekne..

ingrid0105
28. jan 2015

@silvia545 mas sa?

liana75
28. jan 2015

@skaredekacatko no tak to sme na tom teraz podobne 🙂 ja tiež čakám na vyšetrenia. som normálne šokovaná koľko veci som si mohla dať spraviť a predísť tomu aby sa to nepodarilo. V Brne som mala úplne iný pocit Otevrel sa s nami úplne inač rozprával ako lekári v Martine. Tam bolo všetko hr hr a nikto nemal čas. Vždy som odtiaľ odchádzala veľmi zmätená. Kedy sa chystáte na zákrok ?

gagirl
28. jan 2015

@speranza1 ahoj..chodievam vas sem pozerat ako sa mate..aj ked by som nemala lebo mi to nerobi moc dobre..Asi sem isty cas nebudem chodit..Robili mi amniocentezu este predtym..aj ked to bolo trocha skor ako sa to zvykne robit ale ze skusia..vysledky by mali byt asi za 3tyzdne..uz presli dva..tak uvidime
.som zvedava aj ked sa trocha toho bojim..Posielali aj plod na histologiu.
To by mohli byt vysledky trocha skor..uvidime..Je to velmi tazke obdobie ale musim ist dalej a verit za onedlho budeme stastni aj mi..Velmi ti drzim palce aby ste boli vsetky tri v poriadku..drzkajte sa..

haimi
28. jan 2015

@ingrid0105 ja som mala pri kete vklad na 16 den, mam standardne 25-6 dnovy cyklus. Na kontrole som bola 9dc, uz som mala 18mm, tak mi este v ten den okolo obeda pichli v rf pregnyl. Ovulka prebehla cca 10 den v noci/11 den rano a vkladali 6 dnove embryo. Cize to aj vychadza na ten 16 den.

liana75
28. jan 2015

@mitka85 ďakujem ti za odpoveď. To som rada, že máme ten istý názor. Môžem vedieť čo je pcos ? teraz skúšate znova ? Nás čaká ešte kopec vyšetrení, ale už to nechcem robiť tak ako v Martine. Tam bolo všetko rýchlo, rýchlo a žiadne vysvetlenie 🙂 aj ty máš pocit zúfalca s úsmevom na tvári ? 🙂

liana75
28. jan 2015

@gagik jej tak to Vám gratulujem. Som rada, že aspoň niekomu to vyjde. Môžem vedieť aký ste mali problém ? a aj Vám zvolil soft stimulku ? Dávla si si robiť aj genetiku a imunologiu ?

ingrid0105
28. jan 2015

@haimi aj ja som na kontrole u doc. tomasa mala na 11DC 18mm folikul , no mozem to brat ako 10DC lebo som skoro den len spinila, ja mam tiez take kratke cykly

speranza1
28. jan 2015

@gagirl dakujem moja...vy ste mali niekedy robenu genetiku? Budem ti osobne velmi fandit vo vsetkom, o co kolvek sa budete nadalej snazit... Budem sa velmi a vela za teba modlit....

ingrid0105
28. jan 2015

@gagirl posielam objatie a vela sil do dalsieho pokusu, lebo aj ked je to teraz strasne tazke, budes raz mamina

silvia545
28. jan 2015

@ingrid0105 Ahoj 😉 mám sa tak všelijak,,bruško pobolieva,,vaječník pichá,,brušku sem tam cítim pichanie a dnes ma začali aj kríže bolieť ako ked má prísť ms,,tak mám strach ☹ ☹

liana75
28. jan 2015

@zuzu1108 ďakujem za odpoveď. Tak to sme dve 🙂 mala som ten istý pocit v Martine ako ty. A nikdy nezabudnem na to keď nám to posledný krát nevyšlo a nikto nám okrem toho je nám to ľúto nič iné nepovedal. Krajkovič mi prišiel dosť rozlietaný a nevedel čo skôr. Bolo to tam ako na pasovej výrobe. Vždy keď sme tam čakali som rozmýšľala koľkým sa to podarí a ktorí z nás budú zúfalci 🙂 je to strašní pocit . A kedy máte naplánovaný zákrok ak môžem vedieť ?

skaredekacatko
28. jan 2015

@liana75 este neviem. V martine som bola aj ja v iscare. Ty kde? Skadial si? Hej on sa snazi hlada riesenie aj stymulku upravoval pokial mi ju dal. Rozmyslal pri tom len ked som mu pusala o imuno tak tvrdil ze netreba ze vsak dame medrol preventivne . Ale po nepodarenom pokuse som tu od bab zistila co treba ake vysetrenia a sla

haimi
28. jan 2015

@ingrid0105 podla mna aj tebe to tak bude vychadzat ako mne. Ja som pila dost alchemilku ten cyklus, aby som mala dobru sliznicu, tak mozno to trochu pomohlo aj tej skorsej ovulke. Ked sa rozhodnes ist na ket, tak sa tiez radsej objednaj skor na sono, lebo pri kete sa robi az na cca 12 den, co moze byt neskoro. Ja som isla ten 9den nahodou, lebo sme isli do rima a mohla by som az 14. Tak sme sa dohodli radsej na 9 a dobre sme spravili 😉

gagirl
28. jan 2015

@speranza1 dakujem moja velmi pekne..si zlata..vazim si to...Verim ze onedlho budem znova tehulkovat..Na genetike sme boli minuly rok aj s manzelom..vsetko v poriadku..Teraz pockam ake budu vysledky a ci sa nieco zisti a potom uvidime co dalej..Pisala som Stelclovi..on pisal ze za tri mesiace sa mozeme stretnut a pustit sa znova dotoho..ale neviem..uvidime este.Teraz tri mesiace by som nemala zostat tehotna.Potom skusime par mesiacov prirodzene..a ak nie potom ivf..Neviem ci by som zvladla psychicky keby nam ivf hned nevyslo..Tak uvidime..tak velmi tuzim mat znova dietatko v bruchu..Zatial budem drzat palce tebe aj ostatnym kockam..

vero83
28. jan 2015

@liana75 ahojte holky,chcem sa Vas spytat,tie co chodite do reprofitu Brno,preplatila Vam slovenska poistovna nejake zakroky??Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre