Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
24. feb 2015

@silvia545 jednine co ma tesi ze su take rovnake "ako keby ich jedna sliepka mala" 🙂

lilitela
24. feb 2015

@haimi A platila si teda svojmu gyndosovi za to? ci to islo cez poistovnu prosim ta? Na kolku si tam chodila na to sono do toho Brna? Ked to tak pocitam, to su take 3 hodky casu, neviem, ci sa v Reprofite caka na to sono, ako v Gynfive (aj hodinu)? Parkujes v Brne kde?

silvia545
24. feb 2015

@ingrid0105 dorastú moja,,ja som mala 15,16,16 na 9 dc,,no moja ak by ti v piatok dali pichnúť posl.injek. tak OPU v nedeľu,,a ak nie,,tak ti OPU vychádza na pondelok 😒

nelly3
24. feb 2015

@lilitela
no ja som sa mojho gynekologa nikdy nepytala ci mi urobi 😀 objednala som sa na utz a hotovo - ved on vie ze chodim do car.
@martuska00
su rovnake

haimi
24. feb 2015

@ingrid0105 to neviem, ale je to mozne. Ja som tusim pichala rano orgalutran a vecer pregnyl. Neboj, pojdes na sono a podla toho ti popr pridaju jeden orgalutran navyse.ja som pichala az 3.

haimi
24. feb 2015

@lilitela som ti pisala, ze ja som chodila na sono vzdy do brna, takze neviem 😀 😀 😀 v brne objednavaju na sono na konkretny cas, ale vacsinou som sa dostala na rad o cca 15min neskor. Parkovat sa da priamo pred rf.

andy175
24. feb 2015

Ahojte! dnes som bola na kontrolnom utrazvuku v Brne. Som ôsmy deň cyklu a doktor ma už objednal na piatok čo je 11. DC na odber vajíčok. Veľkosť bola 17 a 15 mm a na lavom neviem kolko... Mne sa to vidí nejako skoro... a aj to že sú už teraz folikuly také veľké... Nemáte niekto podobnú skúsenosť?

silvia545
24. feb 2015

@andy175 ahoj,ja som mala odber na 12 dc 😉

haimi
24. feb 2015

@andy175 neskor ta uz asi nechcel davat, aby nepraskli, resp neboli prezrete. Folik narastie za den v priemere cca 1,5-2mm

andy175
24. feb 2015

@haimi
@silvia545 dakujem vám za reakciu... ja som bola tak v šoku, že ich mám tak malo, že soms a dalej ani nepýtala... Doktor mi videl len tri... a to mi zvýšili dávku hormonov a mam ich menej.... 😒

lamamma
24. feb 2015

@andy175 ahoj, tiez som raz mala odber na 12dc. niektore baby idu na OPu skor a su aj pripady, kde sa natahuje cyklus a stimuluje sa dlhsie, lebo foliky nedorastaju. oni sa riadia podla velkosti folikov, zajtra ten 17 mm bude mat 19 a predpokladam, ze pichas zajtra pregnyl. dnes si este pichla hormony a zajtra uz nie?

haimi
24. feb 2015

@andy175 a aku mas stimulku?

silvia545
24. feb 2015

@andy175 ja som mala tiež len 3 foliky 😒

haimi
24. feb 2015

@andy175 inac 15 a 17mm nie je take strasne. Ja som mala pri prvom ivf na 8 den foliky cez 20 a to len bolo zle. Doktor mi rovno povedal, ze budu bud prazdne, alebo to budu cysty a tak aj bolo. Cize u teba to je este v norme 😉

andy175
24. feb 2015

@lamamma ešte dnes som pichala merional a orgalutran a zajtra rano orgalutran a večer pregnyl
@haimi ja beriem od 2 DC trikrtá denne clostyl... a merional tri ampulky... minulu stimulku som mala to iste ale merional dve ampulky denne...
@haimi no ja sa toho obávam že tam nič nebude

Už som zúfalá a ešte sa nič nedeje... 😒

ingrid0105
24. feb 2015

@silvia545 no podla toh ako pise @haimi, tak tie moje by mohli mat v piatok 19,18,17mm a dnes mi dr. povedal, že pri 17mm uz planuju OPU

ingrid0105
24. feb 2015

@andy175 a minulu stimulku si mala kedy OPU a vajok?

andy175
24. feb 2015

@ingrid0105 na 13 DC

haimi
24. feb 2015

@andy175 uvidis ako to dopadne. Mne aspon pri prazdnych folikoch uctovali len anestezu. Ja som presne mala pri 1ivf tu istu kombinaciu clostil + 150j merional. Niekomu tato stimulka sedi, mne nie. Z clostilu som mala len cysty a 0 vajok. Ako si dopadla pri prvej stimulke?

ingrid0105
24. feb 2015

@andy175 mozno to urychlil ten merional navyse 😒 budem drzat palce

haimi
24. feb 2015

@ingrid0105 tak potom by to mohlo byt do nedele v poho. Ved este narastu aj od piatka do nedele 😉

haimi
24. feb 2015

@andy175 a ake mas amh?

ingrid0105
24. feb 2015

@haimi som z toho celeho viac pos...ta ako 1x 🙂

sarasota
24. feb 2015

@andy175 ja som mala oba odbery na 11 den.

haimi
24. feb 2015

@ingrid0105 pri 5 rovnomerne rastucich folikoch? Co si, ved to je super. Aby som mala ja plus minus taky vysledok ako ty, musela som dat 225j gonalu 😀

andy175
24. feb 2015

@haimi pri prvej stimulke som mala odobratých 10, z toho päť oplodnovali a napokon zostalo jedno embryo. Aj som otehotnela ale som potratila v destiatom týždni...
@ingrid0105 ďakujem.
@haimi čo je amh?

haimi
24. feb 2015

@andy175 inac este jeden pre ukludnenie, ja som mala pri poslednom kete v native dominantny folikul na 9 den bez liekov uz 18,5mm

andy175
24. feb 2015

@haimi fíha... a z toho sa aj zadarilo? ja sa len bojím, že tam nič nebude. že nebude čo oplodnovať.

haimi
24. feb 2015

@andy175 tak potom ti ta stimulka nerobi nejako zle. Mozno teraz sa obidve oplodnia a budu sa delit aj po pk. AMH - "Jedná sa o hormón, ktorý je produkovaný granulozovými bunkami skoro vyvíjajúcich sa antrálnych folikulov. To sú nezrelé vajíčka, ktoré čakajú na vzbudenie - hormonálny impulz, aby v budúcnosti dozreli. Ich počet sa s vekom prirodzene znižuje, a tým sa tiež kontinuálne znižuje AMH. Tento hormón nám teda správne ukazuje počet zostávajúcich vajíčok." Niektore kocky maju tuto hodnotu vysoku - cize maju vajicok viac ako treba, a niektore zase nizku. Mozno by bolo fajn, keby to vedeli, mozno by vedeli lepsie nastavit stimulku.

andy175
24. feb 2015

@haimi aha... no tak toto som nevedela... neviem či mi niekedy takéto vyšetrenie niekedy robil... uvidím, ako to dopadne a potom si to dám spraviť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre