Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

violoncielka
15. jún 2010

Ahojte
Orsulka tak to je bomba sprava.....normalne som zostala v nemom uzase. A to si hovorim, ze ja na zazraky verim, ale takemuto niecomu by som asi tazko verila...no a vidis. No to bude radosti!!!!!
Tak baby sa mi zda, ze toto je jedna z najpozitivnejsich temiciek.
Jupiii....normalne sa uz tesim do Brna!!!
Prajem pekny den. Pa

orsulka
15. jún 2010

@violoncielka @moni19
@ninockaskv dakujem pekne.....
aj ja som vcera zostala v nemom úžase, keď sa so syndromu miznuceho dvojčata nakoniec vykukla dalsia bublinka 🙂 🙂 ona sa doteraz schovávala 🙂))))))

@violoncielka len sa teš do Brna !!!!!! dobre robiš......ja som sa tiež velmi tesila a nevedela sa dockať.....asi najviac dakujem Taky...... ona mi hned medzi prvymi odporucala Brno.....aj tuto temicku.....no a ked som tu precitala referncie, a popytala sa na par veci...bolo rozhodnute.....

citala som ,že dalsia kocka ide ku Stelclovi ..... 😉 😉 tak nech sa pekne zadari.......je fakt super mladas . ako mu ja vravim 🙂 🙂

shandy
15. jún 2010

ahojte dievcence 😵 😵
avi ela je velky smejo 😀 😀
olycek, tak brucho uz rastie, tak dufam, ze aj uroda nejaka bude 🙂
orsulka to je uzasna spravicka, gratulujem k dvom drobcekom 😅 😅 😅 😅 😅
rebeka verim, ze aj ty nam donesies dnes pozitivnu spravu....
mne sa rano podarilo zasa rozdrvit ten vrch z ampulky s roztokom, tak som musela dat druhy a potom som si pre istotu napichla asi cievku, auuuuu tak do tretice sa potom podarilo 😀
pekny den dievcence

orsulka
15. jún 2010

@shandy s tou cievkou sa mi to stalo predvcerom...fakt že auuuuuuu........ 😉
a vieš ako sa vravi...do tretice vsetkeho dobreho 🙂))))))

shandy
15. jún 2010

@orsulka a co pichas? fraxik?
babulky a viete ako dioricek, ako sa maju chlapci?
a co zuzlik a taky?
olycek dnes ma byt prijemne, tak snad ti bude lepsie a zvysok tyzdna tiez nic moc pocko, tak to je dobre pre nas momentalne 🙂

orsulka
15. jún 2010

@shandy picham clexane - co je to iste ako fraxiparin.....

takyna
15. jún 2010

Ahojte kočany 🙂
takže u nas sa asi este rodit nebude 🙂, zmena po vybraty stehu ziadna, ale v podstate som aj rada, lebo mame este casu dost, aj ked ja by som najradsej uz mala vsetko za sebou

neviete nahodu ten link co pisala Lenka na konika pre rozmery babetka biometriu????

Lenka gratulujem ku krasnym embrijkam, a nech sa riadne zahryzkaju 😵

pozdravujem 😵

takyna
15. jún 2010

Orsulka co to citam , ze dvojky no gratulirujem 🙂

Inak aj ja idem mat urobene predoper. na internom pre istotu tiez ten cisarsky sa moze predsa len uskutocnit 😉 🙂

orsulka
15. jún 2010

@takyna dakujem 😉
a celkom fajn, že žiadne velke zmeny.....a este chvilku to s bibkou potiahneme spolu 😉

shandy
15. jún 2010

orsulka, sa priznaj, ze ti to pichanie chybalo, tak si si nechala naordinovat clexane 😀 😝
taky, to je super, ze este nerodite, ved do terminu je este daleko, nech sa len Bibka neponahla 😉

orsulka
15. jún 2010

@shandy - som odhalenááááááááá 😀 😀

@takyna malo tam byt - potiahnete spolu ....nie potiahneme 😀 😀 😀 😀

takyna
15. jún 2010

Orsul tebe to pekne bude vychadzat 3 trimester na zimu, nebudes mat take teplo aspon von 🙂

dakujem dievcence, no hadam to potiahneme ešte chvilu spolu 😉 😀

shandy
15. jún 2010

orsulka co ty to tu planujes s takynkinou bibkou? 😀 😀 😀 😀 😀

lenka20
15. jún 2010

ahojte zlaticka, my sme prisli domov vcera neskoro, lebo ET bol az poobede a kym sme sa dohrabali tak bleeee uz sme boli obaja polomrtvi, ja som si naobed dala utros oralne a uspaval ma tak, ze az... ET prebehol krasne, nase embrijka su vraj suce do ucebnice, fakt boli krasne hatchujuce uz vyliezali tie bunky z toho obalu, no sikulky dve 😉 😵 😵 manzel sa pohral s postelou zase, nechcel verit, ze ostatni chlapi ju neposuvaju hore dole, dokonca aj na sono si trufol, ale nevedel prepnut z bananu na klasicke sono, tak vysetrenie sa nekonalo 😀 😀 😀 😀 ostatne embrijka vcera este fungovali, ale 3 boli take slabe trojkove a 5 blastocyst ale dvojkovych, tie vraj este maju sancu, tak mozno sa este dnes pochlapia a budu sa mrazit, alebo aj nie, to nevieme, pride mail... ale hlavne ze ti dvaja bobaci v brusku su super 😵 😵 😵 😵 😵
veru tanickovci nas v nedelu popluli, maleho veduceho sme pochytkali, baby on je taky zlaty, hotovy chlap 😵 😵 😵 😵
orsulka gratulujeeeem, ja som to predsa vedela ze dvojky 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵
rebeka zlatko dufam, ze sa srdiecko najde, fakt niektore sona nie su dobre... viem podla mojho myomu, ze na kvalitnom sone ukazuje celkom ine rozmery ako na menej kvalitnom a v obv.ambulanciach vies aka je technika, 100 rokov za opicami... tak drzim palce, nech hcg je vysokanske a nech v stredu najdu krasne bijuce srdiecko 😵 😵 😵 😵
zuzlik, takynka - nechcete nahodou rodit v rovnaky den, aby ste si nezavideli 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
shandy kedy kontrola?
ani nestiham na vsetko reagovat, dnes mi pol dna nesiel net, a teraz uz sa ponahlam, ale zajtra docitam aj tie porodne podrobnosti 😝

orsulka
15. jún 2010

@shandy 😀 😀 😀 šak som sa pobavila sama na sebe !! hahahahahaha a sak Bibka ja nasa - vsetkých..... 🙂 😉
@takyna len si davat pozor, nech nie som viac na zemi ako v stoji .-)))))))))

@lenka20 presne tak...dvaja v brusku su hlavní.......a ti ostatní su tak trosku "pohlavní"... 🙂 🙂 aj my sme mali este embryjka take dvoječky, co nechávali do 6 dna.....a nakoniec poslali mail, že ich zamrazili v stadiu blastocyst......tkaže verim, že aj tie Vase sa pekne schopia 😉 😉 taaaak a teraz len pohoda a klííídek 🙂 😉

zuzla80
15. jún 2010

@lenka20 to je krása, nádherné hatchujúce embryjka, lepšie ani nemohli byť - tak thuj thuj thuj nech sú tie D1tky ako vyšité ale hlavne už až dokonca dobre 😵 🙂
@orsulka takže dve, jupiiii, to je ďalšia úžasná správička, tak nech sa držia obe pekne krásne až do konca - to po tých všetkých peripetiách, ktorými ste si prešli 😉
Takynečka no nikdy nevieš, či aj dnes ešte neporodiš - vieš koľké prišli z kontroly, že sú zatvorené a večer utekali do pôrodnice 🙂 Ale nie, nechcem strašiť, hlavne, že ste v poriadku 😉

No my sme dnes pochodili tak, že cisársky je schválený, termín máme 25.6., ale v prípade, že odtečie plodovka, tak jasné, že sa to bude konať skôr - oproti soboty, kedy bol krčok zatvorený, som dnes už na prst otvorená a krčok je vraj úplne zmäknutý - aj cítim také mrchobolenie podbruška a viac tvrdne brucho, tak uvidíme. Takže Taky dávame zraz 25teho na sále 😀 Ja teda osobne dúfam a verím, že budeme rodiť skôr, nechcem čakať až do 25teho. No a podľa dnešného utz sme váhovo 3811g

tanitta
15. jún 2010

@zuzla80 ja tipujem ze najneskordo21 to bude 😉
@orsulka no to je prekvaapko 😵 .. to bol bonus 😉 dvojnasobna gratulacia 😉
@takyna istota je gulomet to je dobre ze pouvazovali aj na sekciou 😵
no a uz neviem co som citala 😝
aha @rebeka... tiez sa priklanam ze niektory dr maju take utz ak ja kg pred 15r... 😉 ...aj technika ide dopredu a vcasne akciu srdiecka nemusia zachytit este... drzim vsetko co mam aby naozaj tam to srdiecko bilo ako zvon 😉
paa kocky
@lenka20 ten tvoj muz je pripad... 😵 ze ho pozdravujeme a ze ci si nezmylil povolanie 😎

takyna
15. jún 2010

NO ak budu nasi hrat tak futbal ako dnes , tak asi ani do toho 21ho nepotiahnem 😠 hruza , smola 😝 ň

Zuzik my sme mensi nemame asi este ani 3kg vraj, ale tak este mame v podstate cas, bude to proste nasa krpka 🙂
aspon vyuzijeme tu 56 lebo tej mame najviac

Lenik veru ten tvoj muzik je riadny experimentator 😵 , tak nech sa zadari tym embrioskam Brnenskym 😵

posielam ti specialne tehu virusiky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Moj doktor ma dovolenku v juli, tak ja tiez dufam, ze to do konca juna zvladneme ci uz prirodzene, alebo cisarom

tanitta
15. jún 2010

@takyna nie je dolezite kolko dieta vazi ale koly tt je porodene... 😉 bude to mala sikulka 😵 huzevnata 😎

takyna
15. jún 2010

Tanitka ved aj ja si len prajem jedno , aby bola zdrava, ved my ju vykrmime 😉 🙂

mirinda10
15. jún 2010

taky ak potiahnes dalsi tyzden tak mala naberie 250gr, teraz priberaju najviac, tak si to vypocitaj ale neboj ona to dobehne nebojkaj nasa uz je aky valibuk 😵 vydrz aspon do ukonceneho 38tt to je dobre potom uz mozes rodit kazdy den

zuzik, to budes mat co 40tt toho 25teho to mas este 10 dni ale ako pises tak to moze byt aj skor, babo si povie

orsulka krasa, takze dvojky velka gratulacia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka, gratulujem teraz uz iba cakat na D1 vela kludu a pohody, thuj thuj teraz to uz je tutovka 😵 😵 😵

avi ja pridavam stale foto na facebook tu moc nie, to je pravda

diorka si asi uziva drobcov ak je vsetko ok, za chvilocku su domka a potom sa urcite ozve uz sa tesim na fotecky

mircalla
15. jún 2010

ahojte

orsulka - no parada
lenka - tentokrat to musi vyjst!!!!
taky - bud rada, ze neni moc velka....ono aj segre povedali ze maly je dost maly a mal peknych 3,3 kg...v 38tt rodila, presne ako pisu baby...bola na kontrole....ze vy mate cas a v tu noc dostala kontrakcie
ja sa naopak obavam, ze sa dostnem na 4 a viac kg, ak neporodim o tyzden dva skor

rebeka33
15. jún 2010

ahojte babule, ja ešte stále bez svojho netu, ale musela som sa zastaviť.
Diorík sa má ako?
Oršulka super správička.
Lenka uvidíš tie sa chytia je to naj výsledok aký môže byť.tfuj-tfuj
Ja som dnes zašla k známemu dok. (nie mojej doki- má super sono s farebným echom a nevidel nič, no potom mi volal asi o hodinu ,že nech ešte nejdem na čistenie. Nech tomu dám týždeň a prídem znovu, že príroda je nevyspitateľná.
No on asi nevie ako sa čaká ,týždeň sa zbláznim. A mám si vybaviť genetiku pre partnera. Máte to niektorá a keď ano tak kde vám to robili a čo k tomu treba. Ďakujem.
A ešte sa hnevám na hematologičku,že mi nedala ten fraxik . Všetky čo ho picháte ste tehule , len ja a keď dobre pamätám tak cavik. Tak mala pravdu ,že na kontrolu pôjdem až po potrate. No dúfam, že zajtra už budeme mať net a budem môcť vás poriadne dočítať. Prajem pekný večer.

maciatko31
15. jún 2010

Caute babule, pozeram, ako sa dari.

Rebeka - nepostrehla som - od IVF ti este nezistili srdiecko? No tak nech sa bobak pochlapi a pri najblizsej kontrole sa ukaze v plnej parade. Verim, ze su to nervy. Ja som mala riadne nervy uz od Et-ka, tak si viem predstavit, co to musi byt, ked sa stale caka na srdiecko.

Orsulka - to je prekvapko - tak nech sa drobcekom dobre dari v brusku

maciatko31
15. jún 2010

Babule, citam, ze ste rozoberali fraxik. A to ste ho vsetky pichali uz od OPU? Ja som sa soktora pytala a vravel, ze nie je dovod davat ho preventivne, ale teraz nedavno mi zase ina doktorka povedala, ze je to lepsie. Tak neviem, ci sme prave v tomto nespravili chybu, ci sme to nezanedbali.

Orsulka - t y si tiez pichas fraxik uz od Et ka?

Ja prave zvazujem, ci skusit cez leto dalsi pokus. Este som sa nerozhodla. 🙂

Taky, Mircalla, Zuzla - uz to mate za par - tak drzim palce.

Pozdravujem vsetky.

lucifuk321
15. jún 2010

Mal tu niekto z vas skusenost, ze pri ivf sa neoplodnilo ani jedno vajicko, t.j. embrijka sa vobec nevyvijali? Ziadne :(

Vdaka za rady...

mircalla
15. jún 2010

baby, ten fraxik sa ozaj nedava preventivne, treba na to mat nalez na hemato
narozdel od anopyrinu su to inak hrozne drahe injekcie a su len na predpis
rebeka, dufam, ze zabojuje
zajtra ides na dalsie hcg?
ja som sa dneska stretla s ex, a citim sa uplne mizerne, doteraz som revala....to sa z toho zase budem par dni dosavat
lucifuk - mne osobne nie, ale zial stava sa aj to, citala som tu take pripady

mircalla
15. jún 2010

rebeka genetika - opat by som odporucila pani doktorku drakulovu v synlab BA
netreba nic, papiere od gyndosa pripadne IVF
mozes to urobit aj tak, ze ta tam posle gyndos, da ti odporucanie, ale kazdy gyndos ma svojich zmluvnych

lucifuk321
15. jún 2010

@mircalla - nepamatas nahodou, kto to tu riesil? alebo ako postupovali dalej?

dik 🙂

mircalla
16. jún 2010

urcite som to na koniku citala, ale ze kto, nepamatam
otazne je, ci mal par Mikroinjekciu spermie do vajíčka (ICSI) alebo klasicne oplodnenie
ISCI sa pouziva pri malom pocte vajicok alebo pri zlej kvalite spermii, ci kombinacia oboch.

no co robit....moze byt problem v spermiograme, v pouzitej metode (vid hore), ci vo vajickach (nie su kvalitne - zavisi kolko bolo odobratych vajicok a ich kvalita, od FSH a veku partnerky). takisto ci sa nahodou netvoria protilatky proti spermiam (ale to sa da lahko obist tym ISCI, je to skor problem pri standardnom oplodneni), dalej ci nahodou neboli vajicka este nie uplne zrele a nemala sa robit punkcia o 1-2 dne neskor....

pricin moze byt mnoho, tazko radit, ked neviem detaily. co hovoria doktori?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre