Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
20. máj 2009

julie..... 😔 ..no ber to tak ze vsetko zle je na nieco dobre vies otehotniet aj ked v tomto momente je to slaba utecha...ale bude dobre len treba bojovat dalej... ja som prisla o mimi v 9tt... 😔

tinka12
20. máj 2009

Ahojte, babulky moje, tolke trápenie!!! 😔 julietka, je mi to luto! strasne ma to mrzi... Ale vidis, vzdy je to lepsie a lepsie, kazdym pokusom sa maternica posiluje. V Reprofite urcite vymyslia ako ti pomoct aby bol dalsi pokus uz uspesny. Aj tvoji anjelikovia ti budu pomáhať, neboj sa, aby sa im narodil "bracek ci sestrička" 😉

Labusik, nemá dobre správicky ☹

Baby krásny den prajem vám všetkým a často na vás myslím... ja kedze som nezacala so stimulkou, som zavalená prácou , nastastie nie nudnou, takze stale niekde behám. Teraz mam pár dní takých, ze vobec neviem, či začnem.... strasne sa bojim sklamania to po prvé a po druhé, nestíham veci okolo seba, čo znamená, že pôsobím, ako keby som stále bežala dopredu za novými métami, ale nikdy nedobehla do ciela.
😠

zuzla80
20. máj 2009

Tinka fakt ani Labusik nemá dobré správy 😔 😔 😔 Ja som tajne dúfala, že šli dnes na transfer, do kelu 😠

avaka
20. máj 2009

Ahojte babulky,to je fakt hrozne.. 😔 To si myslite,ze Labusik nema dobre spravicky,alebo viete?
Ked sa ja vtrepem konecne do temy,same zle spravy.. 😒

Julietka.. 😔 ,Tanittka ma pravdu,nevzdavaj,ved to skoro vyslo..a hlavne kasli na vesticu,to ti nepomoze,ked budes aj nad takymi blbostami rozmyslat..clovek si vie vela toho vsugerovat..

Lahhel,tak ako kontrola?dufam,ze mas dobre spravy aj nakupy.. 😉

Zuzlik,zajtra drzim palce..nech je dost vajok
😵

My mame zatial 6 peknych 4-bunkovcov
🙂 Odporucili mi nechat na PK,tak sme dohodli na sobotu ET,ale zajtra mam zase volat,toto sa mi paci,ze kazdy den si zavolam,ake su embryjka,nie ako inde,ze sme dohodli PK,a potom som 5 dni obhryzala nechty.. 😖
Inak co ste sa tu kocky bavili,ta PK nie je v cene...hovoril mi 6tis.na konzultacii,a aj teraz do telefonu..Boze to bude palka..ale neva,keby to vyslo...

julietka
20. máj 2009

tanitka, tinka zuzlik, avaka, mirinda ...babenky ste vsetky moc zlate. ja to nevzdavam uz teraz sa tesim na dalsiu stimulku, uvidime co Stelcl vymysli, odpisal mi ze mu je to velmi luto, a ak sa na to budem citit mam sa mu ozvat a vymysli nieco aby sme mali viac vajok.

lahhel dufam ze aspon ty tu dnes prides s pozitivnymi spravickami 🙂

labusik, urcite nemas chut ist ani na net, ale ak nas aj nahodou citas tak sme vsetky s tebou a drzime palce aby si zmobilizovala vsetky posledne sily a sla do dalsieho boja 🙂 😵

zuzli na zajtra ti velmi moc drzime palce, aby boli co najkvalitnejsie foliky 😵

julietka
20. máj 2009

avaka a samozrejme sa velmi tesim z tvojho uspechu, a neboj peniaze boli aj budu, ak vam to ma pomoct k uspechu tak nech to stoji co to stoji 🙂

bobjan
20. máj 2009

Ahojte,

Julietka, držkaj sa a verím, že sa čoskoro zadarí 😉

monika0001
20. máj 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4listkyII/

Pre všetky ženy na koníkovi!!!

lahhel
autor
20. máj 2009

Ahojte babulky...takze ani ja nemam dobre spravy, uz som si poplakala, je to trosku lepsie...bola som u dok. Vitouskovej, tiez je velmi mila a super...maternica bola pekna 6mm, aj sa cudovala, ze pri clostile az ukazkovo dobre (mozno ta alchemilka fakt pomohla), nasla tam 3 folikuly - jeden 10mm, co je prilis malicky na 8DC, druhy zase 22mm co je az prilis velky a jeden dobry 17mm...takze v piatok idem na 8.00 na odber, predtym sa urobi UTZ ci tam je aspon ten jeden dobry a podla toho sa bud urobi odber alebo neurobi...pichli mi argolutin, aby to neprasklo predcasne a o 21.00 idem pichnut pregnyl... takze som dost sklamana a smutna, ten clostil je asi velmi slaby.. ☹

lahhel
autor
20. máj 2009

Julietka moja jedina, je mi to nesmierne luto, ale nevzdavaj to a bojuj dalej, urcite sa to v R. raz podari...mam taky zly pocit, ze ani moja stimulka nedopadne dobre..este mam taku malu dusicku, ved jedno vajko je dobre, ale ako sa bude vyvijat dalej...

lahhel
autor
20. máj 2009

Avaka, tebe blahozelam k 6 mimiskom..nech sa pekne vyvijaju... 🙂

Zuzli, tebe drzim zajtra palceky, aby aspon tvoje vysledky boli pozitivne, lebo ako pise julietka, dnes je na h....o den, tak vela stastia zajtra.. 🙂

lenka20
21. máj 2009

dobre ranko 😵
len som nakukla co je nove v reprofite a vidim, ze to tu vcera nebolo ruzove....
julietka - dobre je, ze sa aspon nieco udialo v brusku, zrejme sa embrijko prestalo vyvijat, je to zly pocit, ale radsej takto ako neskor... a hlavne, ze ta vestica nepovedala, ze ,, nedonosis dieta ,, to znamena, ze sice po problemoch, ale donosis, no a problemy uz boli, takze dalsie kolo bude to prave orechove 😉
lahhel - uvidis co bude z vajka, mozno krasne embrijko, nezalezi na tom, kolko je vajok, jedna kocka raz v heliku so mnou bola na punkcii, mala vyse 20 vajok a len jedno jedine sa oplodnilo a aj zostala tehotna 😵 tak bodaj by to bolo aj u teba tak 😉 a ak by punkcia nebola tak to neber tragicky, skusis znova s inymi liekmi a bude to celkom ine, jedna kocka tu z konika - renuska - mala stop stimulku s clostylom a potom hned dalsi soft a su z toho dvojicky na ceste 😵
zuzlinka drzim vsetky palciaky na dnes - nech ti kontrola dopadne na vybornu 😵 😵 😵 😵
tanicka cau 🙂
monikaaaaa - ake krasne stasticka si poslala 😵 😵 😵 😵 😵 beriem si 4ks na 4 deticky 😉 😵 😵 😵 😵

julietka
21. máj 2009

dobre ranko lenik, dakujem za povzbudenie 🙂 vidim ze teba caka uz 6IVF, musis byt velmi silna ako to zvladas, ale verim ze ta zenie dopredu viera ze raz prideme "do domceka" 😵
U vas zistili nejaku pricinu preco sa nedari, alebo je to naozaj len o stasti?

Lahhel 🙂 ale ja to vobec nevidim tragicky, ved ja som tiez isla na odber iba 2 folikov a napokon boli 3, aj ked jeden napokon nedozrel..no a vidis jeden pekny bojovnik nam ostal a krasny jednotkovy, uz nech to skoncilo ako to skoncilo

Babenky po neuspesnoom IVF vam kedy prisla mrcha? pytam sa lebo ja som takto daleko este nedosla a vzdy som zacala skor krvacat bez ohladu na to ci som brala crinone/utros.

bobjan
21. máj 2009

Ahojte,

dievčatá brali ste niektorá Femigard?

lahhel
autor
21. máj 2009

Dobre ranko babulky 🙂
Lenka, julietka dakujem vam za povzbudzujuce slova, velmi mi to pomaha 🙂..este nehadzem flintu do zita, stale verim, ze sa to moze podarit, ved aj doktorka povedala, ze z jedneho moze byt krasne embryjko, len je to ovela mensia sanca, ako keby ich viac..aĺe zajtra budem mudrejsia...

Julietka, ja som dostala nejako do 5 dni mrchu po tom co som bola na teste a hcg bolo tiez nizke...tak nejako..ale tiez je to individualne...Chces ist hned na tento dalsi cyklus na stimulku? Ja by som tiez asi hned isla, ale uz by som si pytala injekcie, zostal mi menopur, ten som vobec nepotrebovala, takze keby sa to dalo s nim, bola by som rada...

bobjan
21. máj 2009

Lahhel, držím moooc palce, aby všetko dobre dopadlo OPU bol a zhryzol sa u teba 😉

julietka
21. máj 2009

bobjan a co je ten Femigard?

lahhel ano chcela by som ist hned do dalsieho, ale cakam co mi vecer odpise Stelcl ci mi to odporuci, alebo mam pockat, podla toho sa zariadim a vidim to tak ze asi bude chciet tiez aby som iba pichala, napisal mi ze chce aby som mala viac vajok coho sa ja trosku obavam lebo u mna je vzdy kvantita na ukor kvality
napr. zo 14 vajok mi ostali 3 a z 13 vajok mi ostali 2😕

lahhel
autor
21. máj 2009

Bobjan, dakujem 🙂 ...a tiez neviem co je femigard?

Julietka, ved to, ono je to velmi tazke...zase u teba ten clositl zabral, ved si mala 5 vajok, 2 sa oplodnili, to podla mna staci...mozno zvysit davku clostilu, ked pises ze z vacsej davke mas sice vela vajok, ale malo zostane...snad vedia doktori co robia...
Ja som mala 2xkrat merional, to bola slabota, len dva foliky, na to ze to bolo klasicke IVF a raz som pichala gonal, z toho som mala 8 vajok, 6 sa oplodnilo, ale zasa to skoncilo u mna..myslim, ze to je nas problem, vzdy to skonci u nas v brusku...tak ja by som rada nieco silnejsie...
Inac tam sme isli po dialnici, a normalne ba loveli vyjecniky z toho natriasania, na lavej strane co mam ten velky 22mm folik ten ma tak bolel, ze naspat sme isli popri dalnici cez Mikulov a cesta proste uzasna, nie vela dedin, takze si nemusela ist ani pomaly, krasny kraj, malo auticko, uplna pohodicka, takze aj zajtra pojdeme tade, nebudem to riskovat...to len tak na okraj..

bobjan
21. máj 2009

Lahhel, Kuk: http://www.ohm.sk/femigard.htm

len zisťujem, či mi to pomôže pri raste sliznice....

lahhel
autor
21. máj 2009

Bobjan, nakukla som..ja som uz nejaka nedoverciva bylinnym extraktom, lebo jeden som si kupila, tiez obsahoval len tri bylinky na lepsiu cinnost vajcnikov a na to ako som to zacala brat sa mi urobila cysta..takze ja uz nic podobneho nebudem uzivat...inac na tu sliznicu sa mi osvedcila ta alchemilka, od 1DC som poctivo kazdy den vypila pol litra caju a doktorka bola prekvapena aku mam krasnu sliznicu, takze az do ET (ak bude, dufam, ze ano) ju budem pit...a odporucam ju pit kazdej kočke, fakt pomaha..

bobjan
21. máj 2009

lahhel, práve, že alchemilka nepomáha 😒

nevieš, ako dlho sa čaká na 1.konzultáciu? Na kedy objednávajú? Nemajú tam nejakú veľkú dovolenku cez leto?

lahhel
autor
21. máj 2009

Bobjan, ja som cakala na prvu konzultaciu 5 dni, takze uplne v pohodicke...podla mna objednavaju stale, ked sme tam vcera sedeli, stale im zvonili telefony a objednavali stale niekoho..Ved tam napis, alebo zavolaj, ja som volala a hned ma objednali. Neviem, ci maju dovolenku, na to som sa nepytala...

bobjan
21. máj 2009

Lahhel, ďakujem 😉 Vyzerá to, že nás tam objednám, ale musím sa ešte dohodnúť s manžom na kedy zhruba....má toho dosť veľa teraz....

5 dni? To je riadna rýchlovka 😉

julietka
21. máj 2009

bobjan ja som z tych bilinnych extraktov co existuju uzivala iba gynex, ale to uz je davno..

My sme vsetky niekedy take zufalky ze sme pre mimco schopne verit asi vsetkemu a tak skusame kadeco.
Ja som v tychto veciach rezignovala po 2 IVF a prvom KETe. Cokolvek som uzivala vzdy to malo rovnaky efekt.
Takze budem sa spoliehat uz len na vedu a klasicke "nepančovane" bylinky napr.tu alchemilku, alebo cervene vinecko 🙂

Lahhel ja mam normalne taku radost ze zajtra mas OPU a potom sa budes tesit na ET, tak sa tesim ako keby som isla zasa ja 😅

zuzlik dufam ze podas hlasenie ako dopadol dnesny USPESNY UTZ 😉 inak zabudla som co ty pichas? 😕

Babenky ja som taka nažhavena na dalsiu stimulku ze som vcera povedala manzelovi aby sme nesli ani na dovolenku a hned skusali dalej 😅 😵

julietka
21. máj 2009

avaka tak aky je dnes stav? 😉

julietka
21. máj 2009

bobjan ako si sa rozhodla, idete teda do tej stimulky do reprofitu este ako pokus pred ferti?ak hej tak verim ze ferti uz nenavstivite 😉

bobjan
21. máj 2009

Julietka, vyzerá to, že som sa rozhodla pre RF 😉 Mám doma lieky a najskôr sa do ferti dostanem pichať až v septembri, tak som si povedala, že to je škoda ten čas nevyužiť....

musím ešte popreratúvať riadne peniaze ....

lahhel
autor
21. máj 2009

Julietka, aj ja sa tesim, davam nadej aspon tomu jednemu vajku, snad bude dobre 🙂 ...a tesim sa, ze si taka nazhavena, ze si nestratila chut bojovat dalej...si taky nas hnaci konik, lebo ty si to vsetko zacala a ides dalej a my ta budeme opat nasledovat, nech to dopadne hocijako..

bobjan
21. máj 2009

Lah, pekne mu posielaj pozitívnu energiu a uvidíš, že bude bojovať 😉

lahhel
autor
21. máj 2009

Kočky a mam jednu otazku, ked by nedoslo k odberu a teda ani k prenosu, tiez sa plati tych 10000 Czk?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre