Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
28. jún 2010

dakuje za blahozelania.. musim povedat, ze v kostole mi bolo do revu, ked som si spomenula na maleho.. lebo on stale, ze boh je s nami a neviem co.. a prislo mi to take, ze kde bol, ked sme cakali maleho.. ☹ ☹ ☹

a uz mam take mrchove priznaky, podla jednej veci viem, ze dostanem mrchu.. 😖 😖 😖 😖

prihadzujem zopar fotiek, mam ich len asi 8 nikto mi nic nechce poslat 😅 ostatne prebrate vraj budu neskor 😉 😉

mircalla
28. jún 2010

@ninockaskv krasni ste....fesanda a fesacisko
som rada, ze sa svadba vydarila....naozaj aj super pocko vyslo, a to je dnes loteria

@lenka20 jasne, ze uz budu vidiet dutinky

@shandy - dufam,ze su 2 vnutri

@moni19 chodenie na wc je dobry znak....

mne bolo celu noc zle...zase sa mi vratila zaha, trva to uz tyzden, vrrrrr...teraz som poobede dospavala...idem pozerat futbal, ale na dalsi zazrak uz neverim

shandy
28. jún 2010

ahojte dievcence 😵 😵 😵
v prvom rade chcem pogratulovat mircallikovi dodatocne k narodeninkam. nech ta coskoro tesi aspon jeden chlap 🙂 a verim, ze coskoro sa najde aj druhy, ktory mu bude dobrym tatom 🙂 . no a samoska zdravicko a stasticko obom.
ninocka, aj tebe chcem poblahopriat ako cerstvej vydatej zienke, aby ste sa lubili minimalne tak ako doteraz, ak nie viac 🙂
lenik, tak predsa len zajtra sa dozvieme? uz teraz som nedockava 🙂 🙂 , tfuj, tfuj, tfuj
monulik, niekedy tie horsie sa lepsie uchytia ako jednotkove, takze by nevzdavaj 🙂 , zazraky sa obcas deju 😉
babulky tak u nas dve blastocysty v brusku, jedna krasna jednotkova expandovana a druha dvojkova. inak dnes tam bolo tooolko ludi na transfery a sami anglani...no a co sa nam zas udialo, tak mi dr. pospisilova urobila transfer, zazelala vela stastia a po chvili prisla, ze sa ospravedlnuje, ale ze jedno embrijko zostalo v katetri 😀 , tak sme si to cele zopakovali znovu 😀 😀 , mne sa furt musi cosi extra prihodit...to by som nebola ja. no este ze ten kateter kontroluju....chudiatko nase malinke 😅
vsetky vas pozdravujem, idem oddychovat, lebo zajtra uz do prace, bleeeee

moni19
28. jún 2010

@shandy no, super. Tak nech tam krásne buničia 😅 alebo ako sa to nazýva. Určite budú. 😵
Ešte že fakt kontroluju ten katéter. Chudáčik malý. 😵
Ja neviem, my keď tam chodíme, vždy je tam prazdno. Max. 1 pár okrem nás. Chlap ani neverí, keď mu hovorím, čo píšete.

Leni, jasne že tie príznaky aj ja beriem s rezervou. 😉 Len Ty prosím ťa nemyslí nijak negatívne. Myslím, že HCG bude pekne vysoké. 😵 😵 😵

@ninockaskv krásne šaty, krásne všetko... Tak nech Vám to vydrží. 🙂 🙂 🙂
@mircalla a na záhu možu tehotné niečo? Nemám predstavu. No, to si mala noc. 😕

moni19
28. jún 2010

Leni a všetko dopadne dobre. Až do konca. (som zabudla dopísať vetu, koli futbalu) 😝

mircalla
28. jún 2010

moni berem taky sirup, co sa moze...ale nepomaha....vracanie je u mna na dennom poriadku

shnady ta pospisilova .........uz neviem...ved to ma skontrolovat okamzite po transfere, ci su obe embyjka v brusku
no hlavne, ze su tam, drzim palce

moni19
28. jún 2010

@mircalla tak to už musí byť riadny masaker, keď sirup nezaberá. 😨 To ti nezávidím.
A to chodenie na WC si mala už od 3 dňa? Ja len aby sa z toho nakoniec nevykľul močák.

@shandy a kto Ti robil transfer? 🙂

moni19
28. jún 2010

@shandy aha Pospišilová. Šak som ju tam úplne prehliadla. 😝 😅

lenka20
28. jún 2010

fuuj mircall to este aj teraz grckavas? som myslela, ze uz ti to preslo, inak aj ja mavam posledne dni zahu po hocicom, fuj hnusne je to..
monicek ja som len pozitivna 😉 😵 😵 verim tomu, ze to tentokrat vyjde tak ako ma 😵 uz od zaciatku, manzel len kuka ze kde som od zaciatku brala tu istotu 😝
shandy velka gratulacia k 2 krasnym embrijkam v brusku 😵 😵 😵 😵 😵 a este raz thuj thuj thuj 😉 no baby ja len k jednemu zo starej party, aj ked sa ma pytaju, ci chcem ist aj k inemu alebo pockam na koudyho tak vzdy pockam na neho.. pre istou, no ale hlavne ze sa krpcek dostal kam patri a ze uz tam zostane 😉
ninocka krasnucki ste, zlaty parik, budete urcite velmi stastni, ked ste spolocne preskakali take tazke chvile tak to bude krasne manzelstvo...

shandy
28. jún 2010

mircallik, ono to je fakt, ze to nie je vidiet volnym okom, ci je tam jedno alebo dve. az potom ked skontrolovali pod mikroskopom ten kateter, tak zistili, ze tam jedno zostalo...no ale hlavne, ze uz su tam obe, pekne spolu 🙂
no leni problem bol, ze tam nikto nebol...koudy s machacom su na konferencii a stelcla som videla len na sekundu, ale musel mat toho dost, lebo vyzeral dost unavene a letel ako sarkan 🙂 .
tak co uz, nebolo na vyber 🙄 , dufam, ze su obe v poriadku....
mircall chudiatko, ty furt grckas? no toto....
lenik dakujem 🙂 , urcite to tentokrat dobre dopadne 😵 😵

mircalla
28. jún 2010

preslo veru, mesiac pokoj a mam to spat
to neni take grckanie ze zaludocna nevolnost....ale dakedy je ta kyselina taka silna a neni ulavy, ze si to radsej vyvovam

olympia
28. jún 2010

ahojte,
čítam tu (a aj vidím na fotkách) samé krásne novinky. 😵
@ninocka, velmi vam to svedčí, bola si prekrásna nevesta! Prajem veľa šťastia a nech sa vám splní váš najkrajší sen. 😵
@lenka, ja tiež nepochybujem, že hcg budeš mať krásne vysoké. Tuším už na teba prechádzajú moje nevoľnosti - sorrryyy. 😎
@shandy, úžasné, teraz len nech sa embryjká pekne zahniezdia a už sa teším, ako nám oznámiš dvojčiarkový test. 🙂 (Inak trošku prúser s tým "zabudnutým" embryjkom 😠 , ale zas oceňujem, že si priznala chybu a napravila ju. Ale neboj, to bábo bude bojovníček jedna radosť! 😵
@mircallka, dodatočne ti chcem aj ja zaželať všetko najlepšie k narodeninám, nech máš už čoskoro vytúžené bábenko v náručí a nech si v živote šťastná. 😉

Inak ja mám za sebou úspešnú kontrolu, som v 16. tt, bábo rastie a darí sa mu, veľmi sa tešíme, je to ako sen, po tom všetkom, čím sme prešli.

shandy
28. jún 2010

olycek ahooooj, no to je kraaaasa, ze 16tt, super, len tak dalej 😵 😵 😵
no ja rozmyslam, ze to napisem zajtra koudymu, lebo mam pocit, ze som ich trosku predcasne pochvalila.... 🙄
teraz budem mat zbytocne obavy, ci nahodou to prve embrijko s tym katetrom neposkodila 🙄

mircalla
28. jún 2010

shandy to hadam nie...ale kurnik baba co robi, ved kuknem na monitor po ET, ci su tam obe...to je zaklad
no od pospisilovej radsej ruky prec ako vidim....

ale dufam, ze ta uz caka len pozitivny test a nebude dovod

@olympia - jezis to uz 16tt, to leti...ved nedavno bol ET...ktovie ako sa ma orsulka, asi je este v nemocke
a diorik keby aspon riadocek napisala....

shandy
28. jún 2010

tak budem im verit, ze su v poriadku, drobcekovia moji....
tak ale po tom vsetkom cim clovek prejde, este aby mal dalsi strach navyse...hruza s nimi. ale koudymu to napisem, nech vie, co sa udialo....pretoze napisal, ze dal instrukcie a ze nemusim mat obavy, ked tam on nie je....ano vidiiiiim...
no veru, ja som tiez uz zvedava na babatka nase nove 😅

mircalla
28. jún 2010

shnady - suhlasim s tebou....lebo inak bude stale nepozorna....nic sa nestalo embryjkam, neboj. horsie by sa stalo, keby si to vsimli neskoro, ze uz ste nebodaj na ceste....alebo vobec .....ale pruser to povazujem za dost fatalny, toto sa nema stavat

avaka
28. jún 2010

Ahojte 🙂
Ninocka,nadherna nevesta si bola a velmi Vam to pristane spolu,tak este raz vela stastia 🙂

Leni,no Ty to naozaj beries nejako lazo-plazo,dokonca ani na hcg by nesla... 😨 ,zaspi si po teste...no ale zabera to,ta pohoda-istota,ze 😉 Tak nech je krasne vysoke,som rada,ze Ta Tanitka prehovorila,sme zvedave 😵

Mircallka-tehu bulimicka? 😀 Ale nie,robim si srandu,musi to byt nechutne..Mna nastastie zaha velmi netrapila..Ved uz to mas za par,vydrz 😉

Oly,to Ti verim,ze sa Ti to zda neuveritelne,mne sa to zda niekedy este aj teraz..Super,ze sa babatku dari 🙂

Shandy,gratulujem 🙂 a neboj,urcite je embryjko v poriadku.Inak,myslim,ze sa nic hrozne nestalo a preto to po transfere vzdy kontroluju ten kateter,sa pamatam,ze aj nam to vraveli pri ET,ze este pozru,ci tam nezostalo...No tak sa tam asi male pricuclo,aspon sa aj u Teba pekne pricucne,ked je take lepave 😉

My sme sa boli prihlasit na plavanie,tak som zvedava,kedy nas zaradia,ale uz moc tesim... 😵 Dufam,ze doma natrenujeme,ale zatial sa tam mala vyskierala na bazen,ked sme kukali a sliny jej kvapali pritom....smiesna bola.. 😵
UZ sa neviem dockat foteciek miminkovskych novych...

pikha
28. jún 2010

babky a neviete, kto bude robit transfery zajtra? 😅 lebo ako tak pozeram, tuto pani doktorku by som asi moc nechcela dostat 😕

lenka20
29. jún 2010

ahojte babule, tak ja uz pomaly letim na tu krvicku 😉 ale vysledky aj tak budu az poobede zvedavky 😝
shandy to sa lahko moze stat s tym embrijkom, viem, ze aj v heliose vzdy kontrolovali, ci nieco nezostalo v katetri, ide o to, ze embrijka su v takom roztoku a ten ti akoze vstreknu do maternice, no a nikdy to nedostanes uplne vsetko von, troska roztoku vzdy zostane v katetri a akurat v tom zvysku plavalo embrijko, neboj, nic sa embrijkam nestalo, toho sa bat nemusis a ani sa to neda skontrolovat na monitore, lebo tam vidis len tu tekutinu, embrijko nie... jeeej baby keby ste vedeli co vsetko povyvadzala gatova v heliose ked tam bola nova a teraz ju kocky taaaak vychvaluju 😉 aj mlada sa vypracuje casom...
avuska super ze idete plavat, ja myslim, ze malinkej sa to bude pacit 😉 urcite 😉
olycek gratulujem k dalsim super vysledkom, ste sikulky aj s babatkom, pekne vam to odsypa 😵 😵
a tie nevolnosti - no ved sme sa dohodli, tak dik 😀 😀 😀
mircal fujto zaha je svinucha, veru niekedy lepsie saa vygrckat 😝
pozdravujem vsetky, musim bezat, este nie som ani oblecenaaaaaaa 😅

mircalla
29. jún 2010

no ja mam zase opacnu skusenost....ze doky mi vzdy ukazal na monitore take male bodky po ET, ze embryjka su vnutri...jedno a druhe, jasne ich blo vidiet
jednoducho stelcl urobil ET a hned potom si to skontroloval, ci su tam a ukazal mi ich aj
ale sandy neboj, nic sa im nestalo
tak to bude dnes pekne vysoke HCG lenka

danissa
29. jún 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem vstupuju, ale mám takový dotaz. Mimochodem, taky chodím do Reprofitu 🙂 jsem 11 den od KETu, včera jsem měla slabounkou čárku - duch na testu, dnes čárka znatelně zesílila, ale pořád je slabší, než ta kontrolní. Citlivost 20. Navíc mám takové špinění, jakoby růžový výtok. Tak se modlím, aby se nerozjela MS. Nemáte s tím některá zkušennost? Myslíte, že můžu mít naději, že se zadařilo? Předem moc díky za odpověď a všem snažilkám držím palečky 🙂

mircalla
29. jún 2010

@danissa gratulujem🙂 vypada to dobre
jasne, ze je slabsia, to sa ani v tomto stadiu neda, aby bola ako kontrolna, podstatne ze zosilnenla

spinenie byva dost caste po ET....ale pre istotu zavolaj svojmu doktorovi a informuj ho....mozno ti zvysi davku liekov. a v kazdom pripade kludovy rezim.

danissa
29. jún 2010

@mircalla Díky moc za odpověď, jdu zavolat Štelclovi, uvidíme, co mi řekne a zítra si zajdu na krev, to bude jistota 😉 Je to už můj čtvrtý ET (celkem jsem měla jeden nativ, jedno klasické IVF a dva KETy), byla bych ráda, kdyby se na mě konečně obrátilo štěstí.

mircalla
29. jún 2010

ja som inak slabunko spinala daky 9 a 10 den po ET....cize uz boli embryja uhniezdene....take nic...potom to preslo
ono tam mozu plaskat vseliake cievky a zilky na maternici....podstatne je, ze nekrvacas a ze ciarka zosilnela

lenka20
29. jún 2010

baby ja som dnes spravila osudovu chybu ze som sa rano nenajedla, tak mi bolo zle cely cas a zaha svinucha ako hrom, fuj... teraz som sa vratila, v heliku dnes prekvapivo malo ludi... vysledky budu okolo tretej, som zvedava aj sama na cislo, aj ked uz som 15.den po ET...
danisska prajem ti vysoko pozitivnu krvicku a nech spinenie prestane, doky ti urcite zvysi davku utrogestanu a bude to ok, hlavne ze hcg stupa 😉
pikha ty mas zajtra ET? ako sa vyvijaju embrijka, ani som nepostrehla 😉 tak thuj thuj thuj nech sa pekne zahryznu...
tak a teraz uz sa musim ist napapat lebo umriem 😝

tanitta
29. jún 2010

ahojky 😉
@lenka20 ty si nejaka zrava 😀 😀 😎
@danissa dolezite je ze je tam a zosilnela... 😉 vizera to fajn neboj 😉
@shandy krpcovi sa nechcelo dobruska?? 😅 no takze ked sa zapelesi nebude sa mu potom chciet ani von z bruska 😉 ....a stane sa...aj v heliku sa stalo a bolo z toho nakoniec tehu co si pametam 😉

ninockaskv
29. jún 2010

caute koceny. .

@lenka20, ved ty mas seriozne tehu priznaky, ani som nevedela, ze sa to da tak krato po .. 😅 ja som nic nemala prve tyzdne, len som mala strasne brucho napuchnute xixixixi mi ho chlap musel masirovat a nevolnosti a zvracanie sa pridruzili neskor, takisto zaha az v 6 alebo ktorom mesiaci.. a krce tiez tak neskor... ja som ani na zachod casto nechodila, v noci som spala ako batola, horucavy mi vobec nevadili.. maly ma si nechcel moc trapit 😔 😔
drzim palce na tu krv, ale vyzera to byt jasne... 😵 😵 😵 😵 , ze preberas stafetu 😉

ja som dnes v centre videla taku babu, ktora vysla z uzv a zacala plakat, tak ju chlap objimla, sestricky, ze co je.. a on ze nic, len je stastna.. mali dvoch drobcov 😵 😵 😀
@shandy, tazko na cvicisku lahko na bojisku.. mladi to mali tazke, ale urcite zabojuju 😝

avaka, oly dakujem.. eluska uz ide plavat? boze, fakt ten cas leti, si pamatam, ako si tehulkovala.. 😵 😵
oly, fajn, ze sa ti lepsi, dobry cas si vymakla, velke brusko budes mat, ked nebudu teploty 😝

@mircalla, ja si nepamtam, co som robila so zahou, ja som ju hlavne nemala taku silnu.. pamatam si, ze by mala pomahat voda s citronom.. alebo v lekarni nemaju homeopatiu? tam by sa mohlo nieco najst .. uz vydrz, uz len chvilocku.. 😀 😀 baby niekedy hovoria, ze ked si to zena "uzije" pocas tehu, tak porod a po byva vsetko super 😉

shandy
29. jún 2010

ahojte dievcence,
vy ste take zlate, vy vzdy utesite a povzbudite 😵 😵 😵 , no ved hej, chyba sa obcas stane, hlavne ze sa napravila a ako pisala avuska, ze sa snad lepsie prilepi 😅
avuska malicka si to bude urcite uzivat, este ju budes mat problem dostat z vody 😉 🙂
leni urcite to bude velke cislo, verim tomu...tfuj, tfuj, tfuj...uz nech je poobede. ja budem este dnes volat, ci mame nejakych na zamrazenie...tak hadam aspon jeden drobcek bude vhodny 🙂
danissa ja myslim rovnako ako kocky, ze je to na dobrej ceste, drzim palceky 🙂
ninocka, to hej, budu to bojovnici od sameho zaciatku 😅
pekny den vsetkym babulkam 🙂

lenka20
29. jún 2010

tanicka ale praveze nie som zrava, lebo mi byva tazko po jedle... ale bez jedla este horsie 😝
ninocka tak aj ty si bola dneska na krvi? jaaaj, dufam velmi velmi drzim palce nech tam mas pekne hcg 😉
shandy ten lenivec co sa mu nechcelo, to je urcite chlapcek 😉 ved uvidime o par mesiacov, vsak on sa ukaze 😎 😎 😎
este 5 hodin!!!!!!! ninocka ty kedy budes vediet vysledky?

takyna
29. jún 2010

Ahojte kočany 😵

Zdravíme vás už obe vo dvojici 🙂 , včera nás prepustili z "basy" 😉 nemocničnej, takže bol doma šialený a hektický zahrievací chaos. Ale nakoniec sme to s mužíkom nejako zvládli 😒 aj keď sme sa spotili obi Traja 😀 😝 ,

Rodila som spontáne nakoniec, v stredu pred pôrodom ma hospitalizovali, a doktor môj ma vyšetroval a už ma tak pootváral, že som postupne prišla až k číslu 6cm, a potom som si lahla späť a vo štvrtok nad ránom o tretej zrazu PUK
a plodová voda sa začala zo mňa valiť von.

Hneď ma začali baliť na porodnú sálu, začali kontrakcie zhruba 2minútové , no hrôza , fuška ☹ , manžel urýchlene
bežal pre moju porodnú sestricku na chatu, lebo mala dovolenku 🙂 len čo stihli prijsť, začala som rodiť, čiže za hodinu dvadsať bola malá Bibuška na svete 😵 . Ale keby ste ma videli, kričala som ako taká besná, prosila o epidurálku 😀 , vety typu " JA TO NEVYTLAČÍM" 😀 , boli ako na páse.
Ale nakoniec som pekne tlačila do bruška, a malá bola predsa len von 🙂 Bola celkom pekný kúsok 3720g a 54cm,
vlasy čierne dlhé husté 🙂 fešandička, len ako ju vyberali praskli jej kĺučnu kosť lebo bola zle otočená, našťastie nemala okolo krku šnúru.
Popri šiti čo mimochodom bolelo strašidelne, dodnes nemôžem sedieť ☹ som sa začala všetkým vo spolok ospravedlnovať 🙂 a nakoniec som to dovŕšila tým, že som doktora spolu s porodnou sestričkou vybozkávala 😵

Síce som stále ubolená, ale som rada, že cisársky som nakoniec nepodstúpila, lebo boli po nom ženy niektoré v dosť zlom stave.

V BB bolo v tomto čase celé odelenie plné, nemali nas kde umiestniť, ale nakoniec nás s Bibuškou dali predsa spou na izbu.

Bibušku , ale klesla hladila cukru, čiže mi ju urýchlene brali na infúzie k sestričkám, a tam trávila 3 dni, čiže som revala ako dášť, a do toho jej vybehla žltačka , ale našťastie iba II stupeň.
V nedelu sa nakoniec dostala znova ku mne na izbu, a včera nečakane po velkej vizite s pani primárkou nám zrazu povedali , že predsa len ideme domov 😵

Tak sme tu 🙂

Veľmi vám všetkým DAKUJEM 😵 za držanie palčekov, a krásne priania 😵, či už na koníku či smskou, pripájam sa tiež k Zuzkinej gratulácii a narodeniu Ninky 😵, Leník čo som tak rýchlo stihla námatkovo prečítať vidím, že posledný náš mohykán je tehula čiže
Gratulírujem 😵

postupne si vás poprečítavam, a pošlem aj fotku Bibušky, držte sa mi pá 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre