Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

majinka81
3. nov 2015

@mircalla ahoj
Dakujem ti.
18tt
Tiez iba sem tam posvrbi ale ja to take rusive tiez nechcem z toho robit vedu ale v tehu musi byt clovek opatrny.
Cez vikend som jedla bryndzu a potom ma tri dni prehanalo uz je to ok.
Zajtra idem ku gyndosovi tak som zvedava co mi povie.
Potom napisem este raz dakujem
Pa

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 nemala som predtym zysene. stimulku som nemala, mam darcvoske....ake hodnoty pocas tehu boli predtym, tiez neviem...mala som utros, estrofem, medrol a frxik...ale vsetkodpo 12tt resp 16tt

sasa1983
3. nov 2015

To staci,ved aj to su hormony,je jedno,ci ich mas kvoli OPU,alebo KETe,alebo...ale zas dake vysoke to az nie je,moze sa to same stiahnut,alebo aj mat zvysujucu tendenciu.podla mna s tym nikto teraz nic robit nebude,aj sono by bolo vzhladom na vysoky stupen tehotenstva nepriekazne v takom rozsahu,v akom treba. Pockat do porodu a potom to doriesit. Kazdopadne by som ale dala hepatoprotektiva,porad sa s gyndosom,ktore mozes,Lagosu tusim nie,ale napr.Essentiale Forte by asi asi mohla.

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 dakujem

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 lekar mi dal prothazin, ale berem len jednu denne asi 7 dni

sasa1983
3. nov 2015

@mircalla to je jablko a hruska. Prothazin je na to svrbenie hociakeho povodu,je to len antihistaminikum vseobecne
Hepatoprotektiva ochranuji a povedzme podporuji cinnost pecene,tiez neriesia priamo problem,ale su schopne aj zvysene hodnoty hepatalnych.enzymov pekne stiahnut

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 ach vobec neviem, preco mi to dal.....:( naviac citam, ze v tehu to teda rozvna vhodne nie je
dufam, ze sa nic nestalo....mam inak aj nizsi hemoglobin (zrazanlivot), zeby preto....ale uz to idem vysadit....som mu doverovala, ze vie, co robi

sasa1983
3. nov 2015

@mircalla hemoglobin nema nic so zrazanlivostou,teda aspon priamo nie. Nizsi hemoglobin mas,lebo si anemicka a to vela tehotnych a najcastejsie lebo je malo zeleza,sideropenicka anemia. Treba potom uzivat Fe
A ten Promethazin si len tak nevysazduj,ved si pisala,ze mas svrbenie,skriabe Ta po celom tele. Na to to prave indikovane je. Ja som len pisala,ze to neriesi problem so zhorsenym pecenovym enzymom.

amstelko
3. nov 2015

Dneska Machac hovoril,že zajtra ide do Ba,vraj ma stretnutie s MODRYM KONIKOM,viete o tom niečo?

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 zelezo mam tiez. ved toto, neriesi to tu pecen. nuz pockam do zajtra a poradim sa uz s porodnimkom. myslis, ze ten prthazin nemohol uskodit? brala som ho tyzden jednu tabletku. este mam vyssie krvne dosticky, toto teda asi suvisi so zrazanlivostou, som to domotala....prepac, ze sa tolko pytam

mircalla
3. nov 2015

@amstelko a my hlavne hviezdy RF o tom nic nevieme?🙂

amstelko
3. nov 2015

My sme ho pozvali ku nám domov,že keď bude na Slovensku,že nech dojde,ja som mu povedala,že nech sa neboji,že pred branou ho určite nijaká konickarka nebude čakať,že ja to nenapisem na kona,že príde ku nám,tak sa dobre zasmial,že to si vie predstaviť,aka by bola zapcha pred našim domom

sasa1983
3. nov 2015

@mircalla peceni uskodit? Nie. Tebe uskodit? Tiez nie. Plodu uskodit? Nie. Neboj sa,len si ustraz tu pecen...

mircalla
3. nov 2015

@sasa1983 myslela som plodu. dakujem za vsetky odpovede, tie vysledky mam so sebou, tak budem konzultovat zajtra s porodnikom

sasa1983
3. nov 2015

@mircalla ok,drzim palce. Fe uzivaj najlepsie spolu s k.listovou a vit.C,lepsie sa vstrebava. Kontrola hgb je dolezita,moze este klesnut.po porode. S.

scheflera
3. nov 2015

mircalla.Ahoj.A dr.ti ešte neplánuje sekciu,ked máš bábo tak popredu,a teraz ešte takéto problémy?

mircalla
3. nov 2015

@scheflera ku porodnikovi sa chodi od 36tt, idem tam zajtra prvy raz

scheflera
4. nov 2015

@mircalla Aha,tak potom napíš ako si dopadla.Môj gynekolog je zároveň aj porodníkom,ale ked vyslovene netrvám na tom,aby ma odrodil,tak poradí a zariadi,čo,kde,ako,porieši.Mne odporučil kvôli veku,aj kvoli IVF,aj kvôli krčku po konizácii,aj kvôli tomu,že bábo je veľké,nič neriskovať.Vraj mám na to právo,stačí len ukázať v pôrodnici papiere z klinika,ale ked chcem,dá mi písomne odporúčanie,len sa mám ísť mesiac pred pôrodom nahlásiť do porodnice. 🙂
V piatok idem na kontrolu,som zvedavá,čo ta moja slonica,myslím,že už je dole hlavičkou,najviac ma vytláča pod bránicou.

mircalla
4. nov 2015

@scheflera tiez si myslim, ze bude sekcia v 37 - 38tt.....okrem ineho este aj maleho som rodila sekciou. len ma trochu stve ta pecen
marcel mi napisal, ze to neni nejake zle podla neho. dam vediet co a ako

lienka_1
4. nov 2015

@mircalla Drzim palce, nech to mate stastne za sebou! Juj, ale to zbehlo! 🙂

mircalla
4. nov 2015

@lienka_1
@majinka81
@scheflera
Tak podavam hlasenie. Vypada to, ze nebudeme mat strelca ale skorpiona (skoda)....Sekcia cca o 2 tyzdne (budem 38TT), presny datum upresni. Bola som aj na anesteziologii sa poradit ci spinal alebo celkova (mala som zlomenu chrbticu), no ze nech im donesem operacnu spravu alebo nieco od ortopeda, rozhodne anasteziolog, ktory bude mat sluzbu...takze neviem....c
o tyzden mam este uzv sono kontrolu. pytala som sa na tu pecen @majinka81 vraj tato hodnota bezne zvysena v 3. trimestri,ze ziadne strachy....ono zase citala som pripady co mali baby viac hodnot zvysenych troj ci stvornasobne, to bolo vtedy ozaj vazne....ale pre klud duse, daj si urobit hepatalky, tipujem, ze to nic nebude

hovorim inak dokymu, ze ja si na prirodzeny netrufam....kukol do mojich papierov: ze ani my🙂)
no tak rodit v 43 rokoch tam nemaju asi vela pripadov

majinka81
4. nov 2015

@mircalla ahoj vdaka dnes som bola na krvi.
Vysledky zajtra.
Som zvedava dnes ma to tak nesvrbi.
Tak drzim palce nech to rychlo zbehne do porodu.
Paa

scheflera
4. nov 2015

@mircalla No parádka,ticho závidím,máš to zapár,a máš to už vyhraté.A presne ako mne povedal dr.že kto by chcel toto odrodiť,to by musel byť riadny hazardér.
Inak aj ja som škorpion 16.11. 😀

mircalla
4. nov 2015

@scheflera no vyhrate bude az po porode....ale uzavreta som, pozeral vaginalne, takze hadam to nebude skor

santeema
4. nov 2015

@mircalla velmi budem drzat palce kocka moja🙂..neboj vsetko dobre dopadne. som zvedava kolko malicka bude v skutocnosti vazit, lebo to sono moze aj trosku skreslovat. , aj ja som mala nejake hodnoty na peceni zvysene a tiez mi vraveli, ze to byva casto v tehotenstvo a nemam si to vsimat a mala som aj vytlacenu pecen vyssie , ci daco take a je to teraz uz ok. daj vediet ak bude malicka na svete🙂

gagirl
4. nov 2015

Ahojte.dievcata co ste chodili alebo chodite do Imunovitalu v Ba a mali ste kontrolne odbery na cytokiny alo dlho trva cca kym su vysledky?A este jedna otazka..tie co ste brali dexamed injekcie po akej dobe sa vam upravili vysledky?Viem ze to je velmi individualne ale ci mozem mat dobbre vysledky po 6 tyzdnovej liecbe..Picahm si dexamed jeden krat do tyzdna..dakujem

suzanecka1
5. nov 2015

@gagirl po 6 tt som mala výsledky v norme ale ja som mala cykokiny ok mne ho nasadila na zvýšené NK bunky, ale aj tak nič z toho ☹

suzanecka1
5. nov 2015

@gagirl po 6 tt som mala výsledky v norme ale ja som mala cytokiny ok mne ho nasadila na zvýšené NK bunky, ale aj tak nič z toho ☹

evadek
5. nov 2015

@gagirl jeden tyzden pri kontrolnych odberoch....🙂..mne sa po dexamede vsetky zlepsili...okrem tnf alfa-to je akuratne ten cytokin co sposobuje potraty...tak ten sa mi zvysil..:(

takze poracujem v uzivani a buduci tyzden idem zubarovi....mozno za to mozu kazy...

gagirl
5. nov 2015

@suzanecka1 aha..dakujem--to mi je luto ze to napriek tomu nevyslo..drzim velmi palce na dalsi pokus..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre