Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
26. apr 2009

Myslim, ze tymto testom sa da najrychlejsie z krvi zo dna na den zistit, ci je tam endometrioza...Ja som bola na laparke len jediny raz v r. 2000, vtedy mi zobrali cystu a robili prefuk vajcovodov...odvtedy som nebola, tak ani nechcem vediet aku pliagu tam mam..ty si bola kolkokrat na laparke?
My sme objednani k MUDr. Machacovi...No asi si to myslim aj ja, ze ma poslu najprv na laparku a az potom na stimulku...Ty ides k MUDr. Koudelkovi, vsak....pocula som ze su dobri obaja, ale urcite su vsetci vyborni...Ty si sa pytala priamo k nemu? Mna sa ta pani pytala, komu chcem ist, a kedze som nevedela, tak ma nahlasila k Machacovi..

tinka12
26. apr 2009

endometrioza sa neda uplne vyliecit. mne vlastne tie krvne testy ani nemusia robit, je jasne ze ju mam. 😕 potvoru jednu 😠 Zastavuje sa jej sirenie len tehotenstvom alebo liekami, ktoré ta uvedú do umelého prechodu. A tie ja nechcem, to radsej pojdem kazdy rok na laparku 😠 ja som bola na prvykrat na diagnostickej laparke v oktobri roku 2007, tam mi nasli velke loziska endometriozy. druhu som mala teraz vo februari. a uvidime, ci v maji bude dalsia. ale dufam, ze ano, aspon ma dobre zasa vycistia a budem pripravena na IVF.

no mna sa sestricka v RF spytala, ze ci mam lekára, ku ktorému chcem ist, a mne to bolo jedno, ale potom som povedala, nech mi pozrie volny termin u koudelku a tak som unho 🙂 ale su tam skvelí vraj vsetci.
musis mi zajtra vsetko vyrozprávat, ako to tam prebiehalo 😵

Ides na nativ, soft, alebo klasicku stimulku?

lahhel
autor
26. apr 2009

Aj ja viem ze ju mam, tie testy mi robil asi len kvoli tej cyste...Ani ja nechcem tie lieky brat, lebo mne tie lieky predpisali na pol roka po tej prvej laparke..No najlepsie by bolo pre nas vsetky to tehotenstvo a verim, ze v tomto centre sa nam to nam novym profertackam podari 🙂
Chcela by som urcite zacat softom, teda co najmiernejsou stimulkou ( a aj ta cena je privetiva) a ked sa bude dat radsej viackrat taku slabsiu stimulku a keby sa nedarilo tak klasicku...Ale to asi zavisi od dokiho co odporuci...Takze zajtra uvidim a urcite ti vsetko potom vyrozpravam. Idem uz pomaly spat, lebo zavcasu vstavame...takze dobru noc a zajtra si napiseme... 🙂 🙂

marione74
26. apr 2009

ahoj lahhel, som zazrela Tvoje meno na konikovi, drzim palceky, ozvi sa cez IP ako ste dopadli v Brne, zajtra idete?

lahhel
autor
26. apr 2009

Ahojcek Marionka, aj som ti pisala na IP, ze mozno aj vdaka tebe sme sa tak rychlo rozhodli....Ano, zajtra mame konzultaciu, tak uvidime...urcite ti napisem..a ty mi tiez napis ako sa mate 🙂 a dakujem za palceky...

tanitta
26. apr 2009

marione.. myslim ze sa matne na teba pametam 😉 ... tak predsa ste tiez skusili R?... kocky to je super naozaj nebudte lutovat tuto volbu 😉 ... stastnu cestu lahel 😉 tesime sa na tvoje dojmy 🙂 ... dobru noc kocky....

zuzla80
27. apr 2009

Ahojte 🙂
Lahhle som zvedavá na tvoje dnešné dojmi z Repráku 🙂 , určite budú pozitívne. Inak si sa pýtala kedy sa chystáme do Reprofitu, tak ak sa rozhodneme pre stimulku už v ďalšom cykle, tak niekedy koncom mája. Uvidíme ako sa budem cítiť a aká bude chuť 😉
Adra my napr. chodím ku Koudelkovi a ten sa nás hneď na konzultácii spýtal, či nám ostali nejaké lieky k dispozícii, ktoré by sme vedeli pri stimulku využiť. Mne ostal napr. Puregon 600 celé balenie a to mi vystačilo na skoro celú časť stimulky - chýbalo mi len na dva dni a to mi predali v Reprofite. Inak ja som stimulovala od 3DC Puregon po 100IU a posledné dva dávky boli Menopur 150IU. Teraz by som mala začať so 150IU a zohnala som si Gonal. Je úplne jedno, čo budeš mať, oni sa ti prispôsobia. Čo je super 😉

Tánittka pozdravujem 😵 😵

A zdravím zvyšok reprofit klubu 🙂 , inak Bea aj my sme z KE, takže to máme narovnako 😉

renusa
27. apr 2009

Ahojte reprofiťáčky 😉
našla som túto tému a nedá mi to niečo tu nenapísať 😎
takže my čakáme naše drobčiatka taktiež odtiaľto.....na doporučenie Tanitky sme sa rozhodli po neúspešných 3IVF na SK pre Reprofit ........ďakujeme Tanitka 😵 😵 ešteže existuje MK, inak by sme sa tam asi nedostali 😕 buď by sme to už vzdali, alebo by sme sa ťahali do nekonečna tu s "konskými dávkami" liekov 😝
My sme chodili k Macháčovi, najskôr sa opýtal, že či máme nejaké lieky k dispozícii, ja som mala iba 3 Menopury, tak navrhol od 3DC Clostil 5 dní, potom 3 dni Menopur.....a potom už iba Pregnyl a OPU....a výsledok 5 vajok (čo sme nikdy tu na SK nemali 😔 )

Držím všetkým palce a verím tomu, že všetky čo ste tam ešte neboli budete určite spokojné 😵 😵

Tanitka, Zuzla ahojte 😎 😵

bobjan
27. apr 2009

Ahojte, aj ja o Reprofite premýšľam, ale ešte mám 1 IVF cez poisťovňu na Sk, tak len tak si vás čítam 😉

tinka12
27. apr 2009

jaaaj kočky, to je také povzbudivé, co tu píšete 🙂 ja som si síce "neminula" poistovnou hradene pokusy na Sk, no aj tak chcem Reprofit a malé reprofitáčkatá 😀 😀

bobjan
27. apr 2009

počula som, že sa dá chodiť do Olomouca a do Brna sa ide na OPU a ET. Viete o tom viac? Chodíte tak niekto?

zuzla80
27. apr 2009

Tinka aj ja už chcem reprofičatkáááá 😀 😀
Som zvedavá Lahhlel dojmy, ale verím, že budú pozitívne.

Bobjan - v Olomouci majú ambulanciu, kde sa robia iba ultrazvuky a robí ich práve Macháč, ale tuším iba niektoré dni v týždni - takže na kontroly sa dá v pohode chodiť aj do Olomouca, ale OPU a ET už len v Brne 😉 So mnou pri OPU ležala kočka, ktorá chodila na Olomouca na utz

bobjan
27. apr 2009

Zuzla, ďakujem 😉

tinka12
27. apr 2009

lahhel kde si? nevieme sa dočkat... 😉
Bobjan, kde si absolvovala tie dve IVF?

tinka12
27. apr 2009

zuzla, neboj, v máji ,ci v juny ked pojdete na stimulku budes mať aj ty reprofičatá 😀 😀 a mozno nakoniec budeme stimulovať aj spoločne 😉 ktovie.... 🙂
baby, platila ste niektorá nieco za prvú navstevu v RF, vstupný pohovor?? Labus mi vravela, ze ona neplatila nic, a aké mate skusenosti vy?

zuzla80
27. apr 2009

Tinka - už by sa to konečne mohlo podariť 😉 a to každej.
Ani my sme za konzultáciu a ani za kontrolné utz neplatili nič. Tiež som mala info, že sa neplatí, ale pre istotu sme sa opýtali a fakt sa nič neplatilo. Tam platíš už len za konkrétny úkon ako IVF Soft, ICSI atď.
Chystáte sa na pohovor - možno, že si aj písala, len akosi mi to ušlo 😅

tanitta
27. apr 2009

ani my sme nic neplatili 😉 .. a este nam dalli zadara aj puregon na jeden den 😉 ..

tanitta
27. apr 2009

inak ahojte....kocky... tinka, zuzla...renuska tehulinka 😵 ...bobjan... ty teraz nic mas pause? ten olmik na utz by bolo dobre nie?..

bobjan
27. apr 2009

Tinka, 1.IVF som mala v Heliose, minimálku v Olomouci, 2.IVF vo FC v BA.

Tanitka, mám pause, lebo som mala len jednu mrchu od tej po ET. Tak ešte dve a mohla by som pichať, ale to vyšlo tak na jún a to ma už nevezmú, lebo v júli majú dovču...
inak ten Olmík by šiel, lebo to máme bližšie 😉

tanitta
27. apr 2009

aha.. takze idete do R 😵 ....myslela som ze este chcete skusit fc...ale ono ej to dobre ze netreba tak casto tie utz... to je aj vyhoda......

bobjan
27. apr 2009

Tanitka, dobre si si myslela, ....ideme v auguste do FC a R. bude ďalšia alternatíva....

adra17
27. apr 2009

Ahojte, ďakujem Vám všetkým za zodpovedanie mojich včerajších otázok, všetky ste veľmi zlaté! 😉

tanitta
27. apr 2009

Bobjan... ono je dobre ved vies co som vzdy pisala mat v zalohe plan B 😉 ...ale bodaj by nic nebolo treba.... vlastne treba 😉 ...drobceka v naruci...nepise sa mi to lahko lebo viem ake je to tazke...

bobjan
27. apr 2009

tanitka, musí byť 3 mesiace pauza... ☹

tinka12
27. apr 2009

zuzi, no my mame dohodnute stretko s dr. koudelkom na zajtra 😉 tak preto sa pýtam ohladom toho platenia
sa tešíííím 😵 😵 😵

tinka12
27. apr 2009

adra, mate uz dohodnutú konzultáciu? alebo zatial len uvazujete?

tinka12
27. apr 2009

tanita, Strasne ma povzbudzuje, ze je medzi nami mamina malilinkého reprofitáčika 😀 Renusa - detto 🙂
tani, ty si pisala, ze si mala 5 pokusov na SK. V reprofite ti tehu vyslo na prvýkrát? V com vidis najvacsi rozdiel oproti slovenským centrám?

bobjan
27. apr 2009

tinka, jéééééj, ty už zajtra ideš do Brna? Držím palce, a teším sa, že sa ti to rozbieha, aj ja by som už šla....

zuzla80
27. apr 2009

Tinka takže s Koudym ideš zajtra randiť - inak veeeeľky fešáčisko 😀 😀 😀 Inak nezľakni sa toho jeho rýchleho rozprávania - ale inak je fakticky fajn. My keď sme s ním mali prvýkrát pohovor, tak mali strašný frmol a bolo na ňom badať, že je trošku unavený, ale dohodli sme sa na čom sme chceli a to je základ. Tak sa držte zajtra, som zvedavá ako sa ti bude páčiť 😉

Inak Bobjan pri softoch nemusíš mať 3mesačnú pauzu - čo je ďalšia výhoda 🙂

zuzla80
27. apr 2009

Až teraz som si všimla koľkokrát som použila slovo "inak" 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre