Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kristinabianka
14. jún 2016

@gagirl dakujem 🙂

mimika1973
14. jún 2016

@ssegra wow, veru je! 😀 Toto nebude len jedno embryjko vo vyvoji, ale dve! 😉 😉 Mne sa tiez jedna pekna HB rozdelila na dve, ale hcg som mala nieco cez 1000, len bohuzial tehotenstvo sa ukoncilo pred 12 tt 😒 ....
Uvidis prekvapko na utz 🙂 Toto bola HB vlozena? v Brne?

ssegra
14. jún 2016

@mimika1973 to na mrzi ze to nedopadlo dobre, snazite sa dalej ci to jedno dietatko je vyskedok snazenia? Toto bola uz vyhatchovana blastocysta..no uvidime co za sidlo sa vykluje z vreca na tom utz 😀

ssegra
14. jún 2016

@mimika1973 ano v brne v reprofite

ssegra
14. jún 2016

Baby nevolali ste dnes nahodou de reprofitu? Snazila som sa tam dovolat dve hodiny a nedalo sa. Tak neviem co sa deje ci je problem na mojej strane alebo ci mali oni nejaky.

mimika1973
14. jún 2016

@ssegra a nepisala si mail? cudne, ze ti nikto tam nedvihal, nebrali to, ci bol obsadzovaci ton? rano, poobede? hmmm....nejak sa uz pokazili ked tie zmeny nastali 😒

mimika1973
14. jún 2016

@ssegra aha, tak si uz mala FHB potom, to posledne stadium, ked embryjko uz vychadza z obalu a uchytava sa vlastne a hned v maternici 🙂
No mame este dvoch nanucikov (XB a B), chceli by sme v lete po ne ist, ale sa neviem rozhodnut ci jedno ci dve, uz sa bojim dvojiciek! 😔 A doki navrhuje dat len jedno...tak neviem, lebo to dalsie tam nechcem nechat, a uz mam aj svoj vek, hmmm.... Mam Otevrela

mimika1973
14. jún 2016

@ssegra ak budes mat aj dvojky ty to zvladnes, neboj 🙂 À le to vysoke hcg nemusi byt pravidlo, ze su dve, treba pockat to sono 😉

ssegra
15. jún 2016

@mimika1973 bol tam stale ako keby obsadzovazi ton. Hadam trikrat som kontrolovala ci mam dobre cislo 🙂 skusim dnes a ked mi to nepojde napisem mail

ssegra
15. jún 2016

@mimika1973 my mame este 2 FHB a 1 HB, ano bolo to embryjko uz vylezene z obalu vyzeralo ako keby boli dve. Aj my mame otevrela. Som kdesi citala ze je lepsie dat dvakrat po sebe jedno embryjko ako dat naraz dve. Vraj je tam vyssia uspesnost

ssegra
15. jún 2016

@mimika1973 moze byt ze sa rychlo uchytilo ked uz bolo vylezene z obalu a preto je take vysoke HCG.. my sme prave nechceli dvojicky,podla mna si to nevies tak uzit lebo stale behas od jedneho k druhemu 😀

dancura
15. jún 2016

Caute kocky. Co beriete po vklade? Mne naposledy davali Utrogestan vaginalne, no v 9.tt som potratila a k tomu sa mi spravil vysev (vyrazky) na tele. Alergolog tvrdi, ze to moze mat suvis s tym, ze mozem byt alergicka na Utrogestan a to mohlo sposobit aj potrat. Avsak zistit sa to neda zo ziadnych alergologickych testov. Taktiez to mohol byt vysev z potratu...proste sa nevie zistit co z toho bola pricina a co dosledok.
V juli ci auguste si chceme ist pre nasu zamrazenu bublinku, len sa bojim, aby sa to neopakovalo. Stretli ste sa uz s niecim podobnym? Co ine ako Utrogestan mozem brat?
Dakujem pekne

cheeky82
15. jún 2016

@dancura ja ked som bola tehotna, tak sa mi tam dole urobili take biele flaky, asi dva. sla som s tym k DR a povedal, ze nevie co to je, vylucil vsetky pohlavne choroby, herpes, aftu (fakt to vyzeralo ako afta). Chytil tampon a len to zotrel. bolo to tam akoby prilepene. brala som utrogestan. teraz som po vklade a beriem utrogestan a nieco take male sa mi tam dole zasa urobilo. v CAR na Slovensku povedali, ze by to mohla byt alergicka reakcia na utrogestan, ale s istotou to nevedeli potvrdit, lebo ked som sla k nim na kontrolu, tak som to uz nemala. mne to same zmizlo za par dni. a utrogestan beriem cez usta.
Pytala som sa Kozumplika ze co ine okrem Utrosu sa dava (lebo podla neho vraj na Slovensku sa utrogestan neda zohnat-netusim ci je to pravda), tak povedal (nazov si nepamatam) nejaky gel, zavadza sa zo spodu alebo Duphaston, ale ze ten Duphaston je najslabsi, lebo to neni cisty progesteron ako Utrogestan alebo ten gel.

marculik
15. jún 2016

@cheeky82 ja som tiez minuly rok mala take pluzgieriky ,zo zaciatku moc ma svrbeli ,dr.mi dal taku masticku a zmizly,tiez som brala utrogenstan mohlo to byt stoho?ci stepla sa mi mohla zaparit?

dancura
15. jún 2016

@cheeky82
@marculik
Ja som to mala skor ako Marculik...vyrazky po tele, ktore po urcitom case zacali svrbiet. Marculik a ako ti to vtedy dopadlo s tehotenstvom? Ja sa bojim, aby sa to uz nezopakovalo..alebo vlastne zopakovanie vyrazok mi nevadi, ale nechcem prist o babatko potom.
Cheeky82- tebe sa podarilo pekne dokoncit tehotestvo s utrogestanom?

cheeky82
15. jún 2016

@dancura nepodarilo bohuzial☹ ale mne nasledne zistili ze mam problem so silnou imunitou, takze ani kilo utrogestanu denne by mi nepomohlo.
Viem, ze ja som mala trosku ine vyrazky, len som chcela povedat, ze to mohla naozaj byt alergicka reakcia na utrogestan.....

cheeky82
15. jún 2016

@marculik myslim, ze sme mali nieco podobne... Ja som si to natierala s canestenom a po par dnoch to preslo. mna to svrbelo len na dotyk (na WC a ked sa mi to dostalo do kontaktu s nohavickami). Podla mna te nebolo nic vazne, len naozaj nejaka alergicka reakcia.
Z tepla asi nie, mne sa to objavilo hned na zaciatku teho a to bol April, nebolo este horuco.

marculik
15. jún 2016

@dancura no mne tie vyrazjy vysli iba na posve,tak som si myslela ze mozno vtedy boli horucavy stale vlozka ci to nebolo stoho no teraz sa bojim ,vtedy mi to nevyslo,nakoniec mi zistili alergiu na spermie tak asi preto no teraz som po vklade a beriem utrogestan az 8denne tak sa uz bkjim vsetjeho mozneho

marculik
15. jún 2016

@cheeky82 ja som to mala v jul august nejvecsie tepla ,tak neviem ale aj mna to svrbelo na dotyk

cheeky82
15. jún 2016

@marculik neboj, 8 denne musi zabezpecit dostatok progesteronu!

dancura
15. jún 2016

@marculik neboj, mozno to spolu nesuviselo. Teraz mysli pozitivne a drzim palceky aby vsetko dobre vyslo 🙂

cheeky82
15. jún 2016

@marculik testovala si niekedy po IVF doma? Ak ano, kolky den by uz test mohol ukazat pravdivy vysledok?

dancura
15. jún 2016

@marculik
@cheeky82 inak baby aj ja mam slabu alergicku reakciu na spermie..hmm nejako vela spolocnych priznakov mame 🙂
Cheeky a ked sa smiem spytat, ako sa prejavu ta silna imunita? Kde ti to zistili?

cheeky82
15. jún 2016

@dancura mne sa od piateho tyzdna robili krvne zrazeniny v maternici, nakoniec ta zrazenina zobrala cely plod. Nasledne mi zistili zvysene hodnoty Annexinu V (ten sposobuje krvne zrazeniny), zvysene NK bunky -zabranuju uhniezdeniu alebo sposobuju potrat (problem je na strane muza; preto sme sli do darcu. Ja mam vsetko OK a napriek tomu 8 IUI a ani tuk). takisto mi zistili imunitnu odpoved na bunkovej urovni voci spermiam (mozno preto nevyslo ano jedno IUI) a trofoblastu. Annexin a trofoblast som po poslednej kontrole mala OK, ale NK bunky mam stale 18,8. Norma je do 12 ( 15 je tolerovatelne), lenze mne tie NK bunky nechcu klesnut ☹ Preto sa bojim ze to teraz nevyslo. Nie kvoli embryu, ale kvoli NK bunkam ☹
Zistili mi to, vdaka Dr. Kozumplikovi, ktory na zaklade vsetkych mojich vysledkov skonstatoval, ze mozem mat problem s imunitou kedze po gyn stranke som OK. Poslal nas do Dzurilla Centra v Nitre, kde mi robili velmi podrobne vysetrenie

dancura
15. jún 2016

@cheeky82 to mi je luto. Velmi drzim palceky, aby vam to tentokrat dobre vyslo. Hej, tiez sme uz boli u Dzurillky kde zistili, ze manzel vytvara protilatky voci vlastnym spermiam a ja vytvraam slabe protilatky voci jeho spermiam tym padom. Voci trofoblastu neboli zistene protilatky.
A neporadili vam kondomovu ochranu pokym sa nedopari ivf? Nam to tak v Nitre vraveli, aby sme sa chranili pocas ivf

cheeky82
15. jún 2016

@dancura nie, povedali, ze nemusime. ale ja aj tak prirodzene s takym spermiogramom neotehotniem ,takze to je zbytocne. nam neostava nic ine len IVF s darcovskymi spermiami.

marculik
15. jún 2016

@cheeky82 ja som stale na 10 den zacala krvacat a vedela som ,teraz minuly rok na posledy ze ked som 10 den nekrvacala ,ze je to asi o.k a tusim som testovala asi 12 alebo 13 den

cheeky82
15. jún 2016

@marculik aaa, tak to ja nevydrzim dovtedy. ja som na 7 den po KET mala HCG 246 alebo 264, uz nepamatam presne,takze to by uz aj na domacom teste malo byt vidiet, nie? ak mi nepride MS, tak najneskor na 12 den idem na krv, co je utorok buduci tyzden. Inak reze ma dole po stranach brucha, je to dost ostre, ale tusim to mavam aj pred MS. no nic, musim len cakat, nic ine aj tak nepomoze.

evadek
15. jún 2016

ahojte...stalo sa vam niektorej ,ze z pekneho poctu embrii sa nepodarilo rozmrazit dost velky pocet?...ze proste sa po rozmrazeni nedelili?..dakujem

cheeky82
15. jún 2016

@evadek ahoj, mne nie ale zhodou okolnosti som sa o tom bavila s kozumplikom. Vraj 3 percenta embryi neprežije rozmrazenie. Dúfam ze sa ti to nestalo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre