Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dena22
24. apr 2017

@malebaby preco by to zakazali? 🙂 ved to je super biznis...este nie sme uplne rozhodnutí, mam svoj typ, uz sme si my dve o tom pisali na inom fore, ak si spomenies...vyskusame ist najprv po cene, ak by nevyslo, tak asi Reprofit, ale nie pocitovo,len kvoli dobrym referenciam. Pocitovo by som isla do Heliosu Brno, ale su drahí jak slak.

malebaby
24. apr 2017

@dena22 viem ze je to biznis, ale ved napriklad v Nemecku je darcovstvo zakazane, tam nie su darcovske programy preto chodia do Brna. My dve sme si pisali? 😲 nepomylila si si ma s niekym inym? Ja tu nie som dlho a pisala som si len s babami tu v skupinke alebo v skupinke Reprofit.

dena22
24. apr 2017

@malebaby :D mas pravdu, pomylila som si ta s kockou, ktora ma velmi podobny nick :D
toto pocujem prvy krat, zeby to bolo v cudzine zakazane, pokial viem, jediny rozdiel je, ze tam nemozu byt darcovia anonymny...a to si pisem aj s kockami, ktore ziju v zahranici, volba Ciech je cisto z ekonomickych dovodov. Pokial viem. Aj Janet Jackson je v 50 tke tehotna s darcovskymi :D dokona Mariah Carey pokial viem :D.

malebaby
24. apr 2017

@dena22 aha tak to som nevedela 🙂 nam to povedal asi pred rokom jeden doktor v Brne v Unica ked sme boli konzultovat IVF a on nas tlacil hned do darcovskych vajicok a vravel ze v Nemecku je darcovstvo zakazane...tak super ak nie je. Este ze si sa ty pomylila...Uz som sa zlakla ze si nepamatam kde co pisem na Modrom konikovi 😀

dena22
24. apr 2017

@malebaby :D no, nechcem teda tvrdit nepravdy, ale toto citam po prvy krat...
pozri tu, toto su nejaky nemci

https://german-medicalgroup.com/page/encycloped...

malebaby
24. apr 2017

@dena22 ok,len neviem po nemecky, co su to za nemci? Ja som sa nikdy nezaujimala o darcovstvo takze naozaj meviem ako to je v ramci EU, ako to prebieha a v akych krajinach...len toto nam vtedy povedal ten doktor,ze maju vela Nemcov.

dena22
24. apr 2017

@malebaby tak asi to tak bude.., mozno je to fakt v nemecku inak..

cherrinka11
24. apr 2017

@osky ahoj osky, Dr.Vrana je veľmi milý a ženy si ho veľmi chvália, ja osobne som si s ním vymenila len pár emailov a bol veľmi milý a ústretový,lennakoniec nám nesefel termín,keďže on tam býva iba v pondelky,tak som šla k imemu,pozri si recenzie naňho všetky sú super, aj na Fb na ich stránke..Dnes išla k nemu Sussah na konzultáciu tak ona ti určite napíše dojmy 😊😉

ria294
24. apr 2017

@malebaby ano ja deti nemám, partner už ma dve dospelé 😉 Tak sa snažím o prvé babätinko 😘

malebaby
24. apr 2017
montblanc
24. apr 2017

@miskab ahoj moja. No my teraz nijako. Musime mat mesiac pauzu a potom dalsi cyklus native. Tak som si nakupila vitaminy za 100 eur a zacala chudnut a cvicit, nech sa zlepsi kvalita vajivok. Uzivam matersku kasicku, zinok, selen, D,E, kyselinu listovu + B6 a B12, nosifol, omega 3-6-9, antioxidanty, zelezo a tak 😁 ale ak sa vytvori tento cyklus co mame mat pauzu nejaky dominantny folikul, tak asi pojdem k mojmu gynekologovi aspon na IUI. Mozno sa zadari ☺ a ty ako?

cherrinka11
24. apr 2017

@montblanc ahoj Monte ☺ to s tou IUI je dobrý nápad, ja by som určite do toho šla,lebo bo stimulke v tele ešte veľa hormónov ostane tak by mohla motyka vystreliť,práve dnes som tu o tomto čítala niekoľko diskusii, že sa to kockam podarilo presne takto 😉držím palce 😉

osky
24. apr 2017

@cherrinka11

ja som si s nim este pred rokmi vymenila zopar meilov,vtedy som este netusila ze nakoniec skoncim predsalen v reprofite.
takze len v pondelok vravis,to by mi uplne vyhovovalo.
lebo ja mozem len v pondelok alebo v piatok.
a som pozerala ze robi aj v Rakusku,takze iste vie nemecky,co bude plus pre mojho muza kedze sme tiez v Rakusku.
a ked tak nad tym uvazujem,tak by sme to v podstate mohli teda este skusit mozno aj tu ,tam kde pracuje a tym pasom by sme mali este daku podporu poistovne...

no zatial som nedohodla v Brne Termin,mam taky pocit ze napisem rovno jemu a preberiem to s nim,co mi odporuci...

cherrinka11
24. apr 2017

@osky osky..veď to je znamenie 😉😍😍😍😍😍
To máte úplne ideálneho doktora..Le ľudský..je príjemný..A naozaj bude mať záujem o vás..tvoj muž sa s ním porozpráva..máte to bližšie..budete veľmi spokojní.. Napíš mu čím skôr..A nemusíš za ním ani do Brna.. Ak to máte v Rakúsku bližšie
..teším sa stebou 😍

cherrinka11
24. apr 2017

@osky a ešte niečo chcem napísať..vies,dnes som bola v práci a čítala som si čo ste tu s dievčatami písali o tom, ze tučná a podobne..dosť sa ma to dotklo..stále akosi nemôžem uveriť tomu lacnemu charakteru ľudí ako dokážu posudzovať alebo ohodnotiť človeka podľa výzoru..nerozumiem tomu..dosť som nad tým premýšľala..,podľa mňa sme každá jedinečná a úžasná nenahraditeľná bytosť..aj ty aj ja aj všetky tu..nik nemá právo súdiť..A vieš čo by som na to tým lacným ľuďom povedalala?Tučná??Vieš, moja duša je taká veľká,že by sa do chudého tela nezmestila..asi toľko..veľmi ti držím palce,si zlatá a spolu to dotiahneme všetky tam kde je náš cieľ..k bábätku.. Nič iné nieje podstatné ..

osky
24. apr 2017

@cherrinka11
tak ja som si prave popozerala ,to boli len 3 vymenene meily s nim,mam ich este v poste .-D
a je to zu 5 rokov dozadu...och ako to leti
on bol vtedy v reprogenezis a ja som Bola prave po 2.neuspesnom ivf
potom som nadabila na sukromnika a mal velmi dobre referencie.
no a hned prve ivf u neho sa podario,len potom odislo....
no a odvtedy som tam a zu sa nedarilo.
snad som ten cas mohla zu riesi v brne ale to zu riest nemozem.
rozhodla som sa ze napisem priamo jemu.

ale ta Klinika tu,to nie je ziadne Centrum,je to nemocnica-musim sa ho spytat ci tam riesia aj ivf.
takze nakoniec asi predsalen skoncim v brne ale tak kazdopadne u neho

montblanc
24. apr 2017

@cherrinka11 no super. Tak to skusim ak bude nejaky folikul ☺ achh keby to vyslo a ty ako?

cherrinka11
24. apr 2017

@osky napíš mu email on ti určite odpíše kde by ste sa stretli v Rakusku😘😉

cherrinka11
24. apr 2017

@montblanc hlavne si hovor,že to nevyjde 😀😀😀a ono to vyjde uvidíš 😉😀😍
Ja!som ešte v cakacej dobe..mam cas 😀😉
Čakám na Riu 😀

santeema
24. apr 2017

@cherrinka11 prepac, pisem neskor, som vcera toho mala viac. vobec nie je zac🙂, ja som velmi rada, ze su tu kocky ako ty, s ktorymi sa mozem aspon takto virtualne porozpravat, podporit, poradit...lebo neviem ako ostatne, ale ja som sa o ivfku a vobec o tom, ze nemam tak dlho deti, nerozpravala takmer s nikym, s maminou a sestrami nemam blizky vztah a kamosky som tym nechcela zatazovat, resp. stale davat info o tom ako pokracujem, ci sa dari a tak. mala som problem rozdychat ja sama tie neuspechy a bavit sa o tom s druhymi a znasat ich lutostive pohlady nebolo nic pre mna. tak som sa o tom bavila iba s priatelom a potom som objavila MK. tu je to take ine, ze nic nemusim vystvetlovat, lebo kazda sme si prezila velku cast toho, co preziva kazda kocka, ktora sa o babo dlho snazi a o nejake aj pride. ...tak som rada, ze som vas tu stretla🙂... nech sa to aj tebe podari co najskor🙂

santeema
24. apr 2017

@ria294 presne si to napisala ako to je🙂

santeema
24. apr 2017

@ria294 aj ja som z TO nie priamo, ale nebyvam daleko...sak my sme aka metropola🙂...daco k nas snad doleti🙂

ria294
24. apr 2017

@cherrinka11 Ivanka ty moje slniečko 😘 Ja viem, že ma v tom nenechaš samu 😉😘
@santeema Moje ja som priamo z TO 😉 tak to sme susedy 😘

sussah
25. apr 2017

@cherrinka11
@miskab
@ria294
@osky
Ahojte baby 😊
Tak som po prvej konzultácii. Dr znel a vyzeral veľmi profesionálne. Aj keď som si myslela,že bude trošičku starsi. Dohodli sme sa,že mi pošlú papiere pre poisťovňu a tak budem pokračovať ďalej. V podstate sme tam ani nemuseli ísť,ale chcela som si nechať urobiť prvý dojem. Cesta z Košíc bola náročná, trošku som si na tej konzultácii pripadala vymleta,ale našťastie som mala pripravené otázky,výsledky..Čo som chcela prekonzultovať. Zatial pocit dobrý tak uvidíme čo nám to prinesie 😉

miskab
25. apr 2017

Babulky vsetky sme v tom spolu a budeme sa podporovat ale mi to dame uz musime vsetky :* budeme sa tento rok gulat 🙂 :*

miskab
25. apr 2017

@sussah Ahoj tak to je dobre ze si mala z nich dobry pocit. a ides do celeho IVF? ja verim RF ze nas urobia stastnymi a budeme mat to vytuzene babatinko vsetky co sme tu sa to podari musi 🙂

cherrinka11
25. apr 2017

@sussah ahoj moja tak to ti verím tu cestu, my sme tam išli 2,5hod a už som nemohla obsediet, ešteže to počasie bolo potom dobre..Doktor síce mlady,ale veľmi šikovný 😉 A čo ten prolaktin?papiere na poisťovňu..takže ideš klasické ivf,už ti aj navrhol,dlhý alebo krátky protokol ci?

sussah
25. apr 2017

@cherrinka11 áno 6 hodinová cesta tam a späť..Na prolaktin mám stále brať tabletky až pokým sa nepotvrdí tehotenstvo. Dohodli sme sa na klasickom ivf a krátky protokol, pravdepodobne PICSI

sussah
25. apr 2017

@miskab áno idem do celého IVF, keďže som dobre reagovala pri prvom IVF, len sa neuchytilo ani jedno embryjko. Pravdepodobne preto,že sa nezaujímali o môj zvýšený prolaktin. Ešte máme aj zhoršený spermiogram..Takže dôvod môže byť aj tak. Ach jaaj treba len dúfam a veriť 💟

sussah
25. apr 2017

@miskab tomu ver 👍 že sa budeme gulat 😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre