Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lilyianka
18. sep 2017

@luciatt PK mi neodporucili z dovodu ze predtym ked som bola na ET a KET tak vraj bolo vela "odpadu"...cize embryolog po dohode aj s gynekologickou sa zhodli,zr v mojom pripade bude lepsie ich vlozit skor,nie po 5 dnoch...mam ich v stadiu prvojadier...
Ja mam este ovela horsie priznaky ako ty...som z toho nestastna 😐😐 kolko mg denne beries a odkedy? Ja od aprila a max do konca novembra..uzivam 12mg denne

lilyianka
18. sep 2017

@babusik85 mam v stadiu prvojadier a PK mi nebola odporucena,lebo pri predchadzajucich vkladoch sa ich malo zacalo vyvijat...pred ET mi dali na PK 4 vajka a vyvinulo sa len jedno do stadia blastocysty a pred KET mi na 5 den po PK vzisla zase zo 4 len jedna a aj to len morula 😐 preto mi ich teraz chcu vloziy skor,aby boli v prir.prostredi

luciatt
18. sep 2017

@lilyianka Neboj niesi sama.Mám už za sebu všeličo za 4 roky.Ja som brala 12mg ale teraz mam 8 mg.pisala som doktorke že mi nerobia dobre tak mi stiahla davku že stačí 8mg keď mám dobre výsledky.beriem od maja.

lilyianka
18. sep 2017

@luciatt a ku komu chodis na imunologiu?

luciatt
18. sep 2017

@lilyianka Bergendiovej.A ake máš priznaky?

babusik85
18. sep 2017

@lilyianka aha, vedela som ze v Gynfiv robia aj takto, ale ze aj v RF, to nie. drzim palce

babusik85
18. sep 2017

@lilyianka odporucam skupinku IVF 2013 - rady, skusenosti. Tam je vela bab.

lilyianka
18. sep 2017

@luciatt dvojita brada,chlpy na brade..aj na rukach sa mi zhustli a narastli dokonca aj na ramenach 😐😐 tskisto vyrazky na brade,odkedy ich beriem tak 6kg hore a to sa snazim max.krotit,palenie zahy,vlasy v chumacoch vypadavaju...a ta obrovska bravcova hlava...do placu mi je...u nas je zakazane fotit a fotky mi ukazovat

lilyianka
18. sep 2017

@babusik85 my chodime do GF...az neskor som si vsimla ze tuna sa jedna o Brno...len som sa chcela popytat par veci ked som videla ze luciatt ma rovnake problemy ako ja

erijan
18. sep 2017

@luciatt
@lilyianka dievcata ak sa mozem opytat ake hodnoty zvysenych cytokinov ste mali? neviete cislo? a aku davku Medrolu beriete ako dlho? dakujem pekne.

babusik85
18. sep 2017

@lilyianka tak zato, lebo toto nerobi ani jeden centrum, len GF. ostatni bud kultivuju do 3 dna, alebo daju na PK. prvojadra mrazi len GF.
a neriesili, ze preco sa nevyvijaju? ci su dobre spermosky, alebo vajicka?

rada2002
18. sep 2017

@luciatt
@lilyianka dievcata nic v zlom ale Medrol je svina. Ja som to uzivala pol roka a presne to co vy. Vypadavanie vlasom (mala som rovne dlhe a krasne huste a teraz mam riedke kratke mysela som ich dat ostrihat a kucerave). Kadernicka nechapala. Uplne sa mi zmenila struktura vlasom k horsiemu. Tiez som bola opuchnuta ako by som zjedla sklennu vatu a vredy som mala ma chrbate take ze som na nom nemohla v noci lezat. A kila isli samozrejme hore. Teraz som cca polroka po vysadeni Medrolu a velmi pomaly sa davam dokopy na povodnu podobu. A samozrejme mi nepomohol. Takze pozor neberte to je to svinstvo. To mi povedal aj moj obvodak.

lilyianka
18. sep 2017

@erijan tam kde mala byt hodnota max 44 som ja mala v jednom 52,5 a v druhom 53,6
Najprv som prve 2 tyzfne brala 20mg potom 2 tyzfne 16mg a potom az doteraz 12mg

rada2002
18. sep 2017

Ktora ste mali darovane vajicka a pomohli vam? Dnes som bola skusit 1x GF chodim do Brna a tam ma nahovara iba na darovane nakolko pri velkom odbere mam dobre iba 1 max 2. Som z toho sklamana a neviem ci mam ist dalej. Bola dom u Harbulaka v BA a bral to ako na beziacom pase. Odradilo ma to. Co vy na to?

lilyianka
18. sep 2017

@babusik85 jasne,ze neriesili..najprv povedali ze problem mpze byt v spermiach a potom zase ze aj vo vajickach..ale to bolo cele...len sa k yomu takto slovne vyjadtili...ziadne vysetrenia nic

luciatt
18. sep 2017

@rada2002 Dr.Harbulak nikdy viac ani gyn-fiv.Môj názor.

erijan
18. sep 2017

@lilyianka dakujem za odpoved...cize ako dlho beries ten liek? a ides aj na kontrolny odber alebo rovno IVF?

lilyianka
18. sep 2017

@erijan beriem ho od aprila a na kontrolne odbery chodim kazdych cca 8 tyzdnov...na ivf mozem ist az ked budrm mat ok vysledky z imunologie,vo mam a hematologie...co vraj tiez mam...terax som chcela ist tento mesiac na KET ale nastali u mna ine problrmy a cele to je otazne

lilyianka
18. sep 2017

@rada2002 ja tiez viem ze je to riadne svinstvo...iz sa tesim ked to vysadim...zaujimave je,ze to ma pomoct k uhniezdeniu...mnr min.mesiac meskal ms a vraj som mohla byt tehu ale ze sa neudrzalo a same odislo..tak naco sa dopujem medrolom?? Popravde mam chut s tym seknut a na ziadny ket neist..pri mojom stasti i tak zase nic z toho a bojim sa ze si este viac dokafrem zdravie!

cistomilka
18. sep 2017

@luciatt suhlasím.

lilyianka
18. sep 2017

@luciatt ja som tiez povedala ze uz miniem mrazakov co tam mam a dovi dopo...ale uz nikam nepojdem

babusik85
18. sep 2017

@lilyianka ak budes mat este silu, tak skus potom iny centrum. snad nebude treba a KET bude uspesny 🙂
ja som bola nestastna z Iscare, nikdy viac. presli sme do RF a podaril sa nam druhy vklad

zuzaana18
18. sep 2017

Baby, davate na sebe zarabat bezcharakternym individuam, ublizujete svojmu zdraviu a zabijate embrya... 😢

lilyianka
18. sep 2017

@zuzaana18 a co mame robit ked to prirodzene nejde?

zuzaana18
18. sep 2017

Odporucam clanky k teme, od strany 37 ... nezalezi na tom, ci je clovek veriaci, alebo nie, tym sa netreba zaoberat, sustredte sa na fakty... http://milujte.se/storage/dalsi/milujte-se-2017...

zuzaana18
18. sep 2017

@lilyianka http://milujte.se/storage/dalsi/milujte-se-2017... od str.47 ... nejdem tu moralizovat ani nikoho sudit, od toho mam daleko, chapem tu tuzbu po dietati... len chcem povedat, ze niekto sa na tom strasne nabaluje a pritom su efektivnejsie metody... nam stacila ovulacna (meranie teploty), prvy mesiac zaznamenavania do tabulky a sup, bolo to...

blackswan12
18. sep 2017

@zuzaana18 videla som vyjadrenie lekára ktorý robil v car a je kresťan zhrnul tam všetky proti s ktorými som sa aj ako nie veľmi veriaca stotoznila áno zabíja sa kopa embryí a zvasty.... Ale pán doktor zabudol jednu vec (toto co si ty dala som nečítala)... Zabudol nám teda poradiť že keď to nejde že ČO teda máme robiť keď nie car.... Je pekné že zmenil názor ale keď ma muž 20% pohyblivých spermií čo mám akože robiť? Rozviesť sa? Tu píšeš ako keby jediný problém bol že nevedia ženy kedy je ovulácia..... To už sme tu snazilky co sme toto asi skúsili najskôr, potom bežali do car....

lilyianka
18. sep 2017

@zuzaana18 presne ako pise blackwoman...ja som si dala namahu a precitala to...a ked je zly spg co treba robit?? Jedine spomenute tam bola strava,ziv.styl

zuzaana18
18. sep 2017

Baby ja nie som doktor, len sa snazim premyslat logicky... Nemyslim, ze problem je v ovulacii, uviedla som len svoj priklad. Ak sa pytas, co robit a necitala si moj link, skus mrknut, mozno Ti to pride zmysluplne...

zuzaana18
18. sep 2017

@lilyianka mozno hladat alternativne riesenie niekde inde, vidiet veci celostne... pytat sa ludi, ktori nasli ine riesenie, prestat hladat v slepych ulickach...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre