Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tuqanqa
13. feb 2018

@sweetrevenge Ja som na radu skusenejsich pred asi 3 tyzdnami posielala vsetko z Reprofitu plus vsetky lekarske vysledky. Vsetko som si okopirovala kdyby sa to na ceste stratilo. Posli doporucene.

sweetrevenge
13. feb 2018

@tuqanqa dakujem a ked nemam lekarske spravy? su na klinike a ja si ich ani nemienim ist zobrat?
mam len spravu o prefuku vajcovodou a odobratie vajicok .... a prosím ta adresu mas?

tuqanqa
13. feb 2018

Tak mu priloz to co mas dostupne. Adresu by si mala mat na papieroch z CAR. Niesom teraz doma tak adresu neviem. Ak tak neskorsie ti ju napisem...

tuqanqa
13. feb 2018

@sweetrevenge
MUDr. Martin Petrenko, CSc.
Univerzitná nemocnica Bratislava
1.gynekologicko-pôrodnícka klinika LK UK a UNB
Univerzitné pracovisko reprodukčnej medicíny
Nemocnica sv.Cyrila a Metoda
Antolská 11
851 01 Bratislava 57

tuqanqa
13. feb 2018

@sweetrevenge aaaa, nasla som 🙂

sweetrevenge
13. feb 2018

@tuqanqa si zlata dakujem velmi pekne a v akom si stadiu teraz vybavovania? ci uz len cakas?

sweetrevenge
13. feb 2018

@tuqanqa my mame zajtra prvu konzultaciu v brne s Dr. Kneszlovou ci ako sa vola 🙂

mimika1973
13. feb 2018

@luciatt ahoj, si tehu? 😉

tuqanqa
13. feb 2018

@sweetrevenge cakam na poistovnu. Mame tiez Kneslovu 😉

luciatt
13. feb 2018

@mimika1973 ano 😊

miriamkaaaa
13. feb 2018

Ja mam Pospisilovu a cakam na potvrdenie od Petrenka baby uz sa neviem dockat🤩

babusik85
13. feb 2018

@sweetrevenge treba vypytat papiere z kliniky. Ved to su tvoje papiere,platila si zato.
Ak sa nemylim,tiez si chodila do Iscare,nie? Ja ano,a normalne som od nich vypytala vysetrenia.

sweetrevenge
13. feb 2018

@babusik85 ano do Iscare ale natahujeme sa o peniaze, tak absolutne tam nechcem a nemam v plane chodit pisat volat 🙂
@tuqanqa heeeej a ako prebiehala konzultacia ?

tuqanqa
13. feb 2018

@sweetrevenge doniesla som vysledky ktore si poprepisovala, navrhla riesenie - liecbu, vysvetlila postup, vysetrila ma. Mohli sme sa na vsetko opytat. To bolo zatial vse. Akurat som dnes 1dc tak nabudci uz chcem zacat stimulku.

babusik85
13. feb 2018

@sweetrevenge tiez sme boli tak,natahovali sme sa o peniaze . posledne papiere my poslali mailom. Ale ako chces,ale urcite je dobre ak mozu v Rf pozriet tvoje vysledky

sweetrevenge
14. feb 2018

@tuqanqa
@babusik85 tak dievcence uz sme doma po dnesnej konzultacii no tak pozrela ma ze naooko vsetko vyzera dobre drahemu spravili spermos, ale nic sa nekona lebo videla lekarsku spravu z iscare a ze zobrali vam 7 vajicok a 7 nekvalitnych takze neoplodnili ani a ja ze ale ano oplodnili tak bola ze z tohto vysledku naco ro robili ? Ja ze netusim nechcem ich ani vidiet no a zhodnotila to tak ze bude dobre spravit genetiku u nas na slovensku a az potom sa ozvat 😣 tak neviem kedy zacneme my vobec, ale povedala ze poistovna to preplaca ale v iscare mi povedali ze nie, neviete mi poradit kde by nam to v ba spravili? A nieco blizsie k tomu poradit?

babusik85
14. feb 2018

@sweetrevenge no viem si predstavit,ze vajicka neboli kvalitne a predsa ich oplodnili...
Nas este v Iscare poslali na genetiku do Reprogenu. Vtedy sme este nevedeli,ze by sme to mohli mat inde zadarmo. V Reprogene (robia tiez v Iscare) sme zaplatili 1000€!!! a este nam ani nespravili celkovu genetiku. Neskutocne nas nahnevali,uz to bola posledna kvapka.
Asi na Antolskej robia zadarmo,ale su rozne centra,ale neviem presne kde. Caka sa ale okolo 2-3mesiace

mimiqa
14. feb 2018

@sweetrevenge centram poistovna nepreplaca vysetrenia preto ich nerobia. A ked tak za plnu sumu.. Mne to lekar v centre vravel,ze neraz to riesili z poistovnami a oni proste nie. Inak by robili oni vsetky vysetrenia.. takto si ich my musime pobehat. Co poviem..su to mrchy tie poistovne. Skus tusim na Kramaroch robia genetiku

meadow1
14. feb 2018

@sweetrevenge ahoj, genetiku vám urobia zadarmo v železničnej poliklinike (teraz už procare) na Trnavskom mýte. Tiež nám najskôr bola neskutočná palka povedana za to vyšetrenie ale už ani neviem ako sme sa sem dostali. Len si vypytaj od všeobecného lekára výmenný lístok. Ak ťa pošle CAR alebo prídeš len tak bez papiera tak asi zaplatíš, ale aspoň moja lekárka nemala vôbec problém mi vypísať lístok. Ja som inak bola najskôr tam na tej genetike sa opýtať že čo a ako a tam mi povedali nech prinesiem lístok a nie je problém. A robili nám podrobné vyšetrenia, nie len povrchne.

sweetrevenge
14. feb 2018

@babusik85
@mimiqa
@meadow1 ste tak zlate, no mala by som to zacat riesit, polovicka videla ze ked povedala ze genetika a ja hned prepocitala tie mesiace hned slzila uz tak naschval zle vyplnal dotaznik na 4 x so slecnou recepcnou ma hned rozosmiali a ze bude lepsie spravit vsetko aby to vyslo, len som smutna troska, v brne ze 500 eur to stoji nam povedali ale ze na sk nam to preplaca poiatovna

meadow1
14. feb 2018

@sweetrevenge Predĺži sa vám to, ale radšej mať vyšetrenia hotové, nech aj v Brne potom nevaria z vody. Nech vedia ako na tom ste a ako sa zariadiť. Nás na tom Trnavskom mýte objednali cca o 2 týždne na to ako som sa tam prišla prvý krát pýtať. Zobrali nám krv a mali sme s veľmi milou pani doktorka Mihalikovou alebo tak nejak sa volala dlhý pohovor, kde sa pýtala na naše rodiny, choroby v rodine, kto odkiaľ pochádzal a podobne, aby vedela aké presne testy treba urobiť. Všetko nám krásne vysvetlila, že napr. aj v rámci Slovenska sú zmapované oblasti kde sú niektoré genetické ochorenia častejšie a preto sa pýta aj na takéto veci že ktorý dedko z ktorej dediny pochádzal a podobne 🙂 cca o 4-5 týždňov sme mali výsledky, žiaľ u nás odhalili problém, takže si nás opäť zavolali a dorobili ešte omnoho podrobnejšie vyšetrenia u mňa, aby vylúčili že aj ja budem mať nejaké mutácie ktoré by v spojení s manzelovymi spôsobili vážne poškodenia dieťatka. Na tieto sme potom čakali tuším ďalších 7-8 týždňov. U mňa sa našťastie nenašli ☺️ Pani doktorka povedala, že kľudne môžu prísť na vyšetrenie aj súrodenci manželovi a aj rodičia, lebo práve kvôli tým mapam by im to pomohlo aj do budúcna a že aj naše bábätko vyšetria. My sme potom ešte riešili aj kopec iných vyšetrení, takže sme sa k stimulácii dostali až tento mesiac po takmer roku odkedy sme sa dali na tento boj, ale ak u vás problém v genetike nebude, tak je to aj s tým objednanim sa cca na 2 mesiace a to za to predsa stojí, toľko ešte na bábätko počkáte, len nech je a je zdravé 😉

blue_horsetalk
14. feb 2018

@meadow1 pripajam sa k debate, nakolko manzel by si mal spravit genetiku,ja mam v cr poistenie, takze mam zadarmenko. Celu dobu sme si lamali hlavu, ze ci vobec na Sk taketo robia. Kazali nam urobit testy na nosicstvo cistickej fibrozy a analyzu karyotipu. Chapem to spravne, ze staci ked mne vyjde negativne tak manzel by tie testy nemusel obsolvovat? respektive nesmu byt obaja partneri nositielia, ked je len jeden, tak je to ok?

meadow1
14. feb 2018

@blue_horsetalk no u nás išlo práve o tú cysticku fibrozu. Manželovi na ňu prišli až v dospelosti, našťastie sa u neho doteraz nijak výrazne neprejavila, ale nie je iba prenasac ale normálne ju má. To znamená, že má dve mutácie spôsobujúce CF. Preto sa u mňa nemohla vyskytnúť žiadna, lebo ak dieťa zdedí od jedného takúto mutáciu (od môjho muža na 100 percent, keďže má 2) a od druhého nie, tak je iba prenasac lebo CF patrí k ochoreniam, kde ten zdravý gén prevýši nad zmutovanym. Ale pre niektoré ochorenia stačí, ak iba jeden z páru má nejakú mutáciu a môže sa u dieťaťa prejaviť. Už si nepamätám ako sa to presne volalo ale vysvetľovala nám to tá geneticka tuším že CF je recesivne ochorenie či ako, že sa prejaví len ak od oboch rodičov dieťa zdedí ten gén, ale nie pri všetkých ochoreniach to platí, takže podľa mňa radšej sa dajte vyšetriť obaja. U nás tie prvotné vyšetrenia robili rozsiahlejšie skôr mužovi, ale keď sa zistilo u neho toto, tak sa u mňa ešte hlbkovejsie zamerali týmto smerom.

meadow1
14. feb 2018

@blue_horsetalk vyjadrujem sa asi trochu nezrozumitelne ☺️ pri tej CF je viac možností. Každý človek má dva gény alebo čo vlastne, pričom ak je to ako v našom prípade, tak od muža dieťa môže zdediť iba zmutovany a odolnosť mňa zdravý, čiže určite bude prenasac. Ale môže sa stať, že napr. budete obidvaja mať len jeden zmutovany, tak dieťa môže zdediť od oboch zmutovany a byť choré, alebo iba od jedného zdedí zmutovany a bude prenasac alebo zdedí iba zdravé a dieťa bude úplne zdravé a nebude ani prenasac. Alebo sa u teba nemusí nájsť žiadna mutacia ale u muža môže byť a tá u neho môže spôsobovať problémy ak máte náhodou nejaký problém v spermiograme. Až 98% mužov s CF má vážne problémy s plodnosťou a to môže byť aj ak sú iba prenasacmi samotného ochorenia.

petajan
14. feb 2018

Dievčatá na ktorý deň ste mali KET? a aká bola výška sliznice? Ďakujem

babusik85
14. feb 2018

@petajan mne na 16dc,sliznica bola 12mm.
Ale kazda ma iny cyklus. Vklad robia aj na 22dc..

petajan
14. feb 2018

@babusik85 a vyšlo?👶 ja som dnes 12 dc a sliznica je 7,5mm.takže v utorok na 18 den má byť vklad

babusik85
14. feb 2018

@petajan ano 😊mam 5dni k porodu.
Vysiel ale druhy vklad.
Drzim palce 😊

petajan
14. feb 2018

@babusik85 tak držím palce.aj mne nevyšieel et,ket a teraz bude druhý ket

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre