Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bea77
26. máj 2009

Ahojte všetky!

Miri, to je super 4 folíky rovnakej veľkosti. A sliznica po vínku určite dorastie 🙂 .

julietka
26. máj 2009

miri ja sa nemozem vratit do prace, lebo som objednana na UTZ az 10.30 co je taky nejaky cas, ani rano do roboty ani poobede 😒
miri a ty si chcela zobrat dovolenku po ET?

mirinda10
26. máj 2009

juli no to chapem ale ja som rovno dokimu povedal, ze chcem prist o 8´mej a hotovo tak ma tak sam rovno objednal a dnes ako som pisala som bola objednana 9,30 sestricka mi chcela dat tiez termin okolo 11tej a ja co najskor aj tak tam nikoho nemali a isla som uz o 9tej doki ma hned zobral

no ja som minule bola doma par dni (5) ale robila som viac ako keby som bola v praci nakolko sedim za PC ale ked som doma tak neobsedim robim na zahrade , v dome stale nieco tak asi budem radsej v praci neviem uvidim ako sa budem citit ale asi to vidim na pracu

😀

mirinda10
26. máj 2009

bea a co mrcha nikde, hmmmm ta si dava na cas, ja som tiez na nu cakala ako na spasenie robila drahoty 😠
ja tiez dufam, ze pekne porastu a budu tam aj vajka nie, ze budu prazdne ☹

lahhel
autor
26. máj 2009

Neboj miri, urcite tam bude nejake vajko, musis byt v klude a verit tomu, potom aj tak bude 🙂 U mna to sice nevyslo, tiez som mala 4 foliky, ale ziadne vajko..tak dufam, ze tentokrat to bude ine 🙂

julietka
26. máj 2009

baby to si ai neviem predstavit ze nemat vajko vo foliku, to som prvykrat pocula po 2IVF ked to oznamovali jednej kocke co bola so mnou na izbe, som ani nevedela ze nieco take sa moze stat..a teraz aj lahhel sa to stalo 😔

miri a doteraz si tiez s tym mala problem ze ti niekedy vo foliku nanasli vajko? 😕 lebo ak sa to doteraz nestalo preco by sa to malo stat teraz..uvidis vsetko bude v poriadku

julietka
26. máj 2009

uz som strasne zvedava kolko tych vajuchov mala napokon zulka, mozno ze ich bolo este aj viac ako 20 😅 dufam ze hyperstimulak ju obide zdaleka 🙂

budem sem nakukat ci sa zulka prihlasi, zajtra tu budem najskor po tretej tak budem cely den nedockava na spravicky 😵

mirinda10
26. máj 2009

inak zuzli moze mat aj viac vajok mne na 1IVF doki povedal 8 a mala som 16 vajok tam mozu byt jeden za druhym vidis iba 2D obrazok a nie 3D takze su ako keby v schovane

ja som take asi nemala aj ked neviem vzdy mi povedali kolko som mala vajok a nie kolko bolo folikul tak babo rad ale dufam, ze aspon 2 budu no uvidime uz aby bol stvrtok

julietka
26. máj 2009

miri ale ked ides na UTZ tak ti vzdy doki povedal kolko mas folikov, no a potom ti povedia po odbere kolko mas vajok a podla toho vies ci boli plne 😉
mne vzdy doki povedal pocet folikov a presne sa mi ten pocet vzdy zhodoval aj s poctom vajok ktore mi oznamili po OPU, takze asi boli vajucha v kazdom..aspon nieco pozitivne v tychto peripetiach.. 😅 😵

avaka
26. máj 2009

Ahojte koceny 🙂
Zuzlik nam este nedorazila..?Cakaaame.. 😎

Mirinda,4 rovnake foliky su super,ja som mala presne tak a dalsie mensie,ani neviem kolko a akej velkosti a nakoniec 8 😎 a vsetky zrele..Oni urcite este z menopuru nejake dorastu 😉 A sliznica,tiez asi dobra,ved este potiahnes stimulku,tak dorastie...Dr.rata odber 12DC?Ja som mala 11DC a foliky o 2mm vacsie,tak to presne vychadza.. 😉

A oni urcite robia aj v nedelu..si myslim.. 🤐

Pozdravujem Vas vsetky,kocky 😵

julietka
26. máj 2009

ahojki avka a ty sa ako citis? 😵

zuzlik spominala ze ak sa dnes neozve tak zajtra urcite 🙂 ako nas vsetky natahuje 😉

baby teraz trosku z ineho sudka...ja som si davala robit geneticke vysetrenia pred 2 mesiacmi a stale ked tam volam povedia zavolajte o tyzden, pritom mi povedali ze do 3 tyzdnov to bude 😠
aj dnes som tam volala tak mi nejaky lekar zasa povedal ze uz nema cas a ma vypnuty system a ze urcite su uz vysetrenia davno hotove..baby keby som vedela kde tak sa budem stazovat 😠 tak welmi mi na tych vysetreniach zalezi, co ak je tam pricina ze sa nam nedari a zbytocne vyhadzujeme bubaky za IVF 😕 ☹
nemate s tymto skusenost? aj vam tak dlho trvali vysetrenia?

lahhel
autor
26. máj 2009

Julietka moja, ja som na genetiku cakala 6 mesiacov 😒 Aj my sme tam vyvolavali kazdy tyzden, tiez som to potrebovala k IVF este do Ferticentra...Stale mi tam hovoili, ze tam nie je lekar, ze tam nie setricka, ze maju dovolenku...ani nechci vediet ako sme sa tam povadili so vsetkymi moznymi...ale nastastie vysledky boli dobre, nic nam nezistili.. 🙂

tanitta
26. máj 2009

julie... my sme mali genetiku dost daaavno.. resp. aj 4-5r...urcite to trvalo cez dobrych 6tyzdnov... 😕 ..takze neporadim 😔 ....

avaka
26. máj 2009

Julietka 😉
citim necitim.. 😕 najradsej by som nieco citila.. 😅 este mame cas..
My mame genetiku urobenu,ale uz si nepamatam,kolko trvali vysledky,mam pocit,ze asi 6 tyzdnov,no ja som si este doplnala,nejake vysetrenia a to uz do toho casu neratam..Zalezi asi aj na tom,co vsetko vam vysetrovali..

No,Zuzli si dava nacas,ale chapem,aj my sme sa vratili az vecer a to nemam taku dialku.. 😉

lahhel
autor
26. máj 2009

Avaka, tak to su uz 4 dni od OPU vsak, tak to uz sa tam museli mimiskovia krasne zabyvat 🙂 Avaka uz si nepamatam, tvoje IVF-ka koncili nejak este tesne pred tym, ako si sí robila test, alebo sa to u teba uchytilo v pohode a potom to skoncilo?

avaka
26. máj 2009

Lahhel,3.den od ET,ak neratam den ET 😉
Nam sa nikdy neuchytili 😒

lahhel
autor
26. máj 2009

Avaka, teraz vam vkladali krasne bambulky, tak urcite to vyjde...neboj.. 🙂 A ake lieky beries, teda ake lieky ti predpisali po ET v Reprofite? mas nejaky heparin - fraxiparin?

avaka
26. máj 2009

Lahhel 😉
Beriem utrogestan,Prednison a anopyrin,tak dufam..
Inam,my mame imuno o.k,aj genetiku,,a hemato nemam..

avaka
26. máj 2009

myslim,hemato nemam robene

julietka
26. máj 2009

babulky tak dik za odpovede 🙂 ja zajtra este raz budem volat priamo na tu genetiku a aj lekarke na hematologiu kde mi brali krv preco este nemaju vysledky a budem asi dost neprijemna..
lahhel to je neuveritelne ze 6 mesiacov, to je sila...mojmu muzovi poslali do 6 tyzdnov..

avaka nebojkaj tentokrat to vyslo 😉 ved takee kraaasne embrijka co ti vlozili, to uz by bolo proti prirode aby sa neuchytili 😵

julietka
26. máj 2009

baby anopyrin a heparin, to nema podobny ucinok nahodou?

julietka
26. máj 2009

avka urcite si to uz pisala, ale nechce sa mi hladat 😅 ty si stimulovala iba tym merionalom, alebo si este nieco papala? a kolko si denne pichala ?

avaka
26. máj 2009

Ja s heparinom nemam skusenost..to je tiez aj na riedenie krvi?

avaka
26. máj 2009

Julietka,tak nech to zajtra dobre vybavis. 😉
Pichala som len merional 150 UI,a od 7DC cetrotide k tomu 🙂

avaka
26. máj 2009

od 8DC

lahhel
autor
26. máj 2009

Obidva lieky su na riedenie krvi, takze je to asi podobne..

julietka
26. máj 2009

heparin je fraxiparin, fragmin, clexane a pod..to je na riedenie krvi a som myslela ze aj anopyrin sa predpisuje na riedenie krvi

mirinda10
27. máj 2009

dobre ranko babulky, no muzik rano pichol druhu davku menopuru ale citim, ze sa tam vo vajecnikoch nieco deje asi sme s tym menopurom zvysili rychlost tak sa viac nastartovali ved uvidime

no zuzli nas natahuje ale asi prisli vcera neskoro v noci tak uz bola mojka unavena dnes sa urcite dozvieme vsetky infosky 🙂

baby moje ja nemam genetiku nic ani imuno ja dufam, ze som zdrava 😎

zuzla80
27. máj 2009

Ahoooojte, tak sa hlásime🙂

Takže moje obavy z narkózy sa potvrdili - hneď po OPU som hádzala tyčku a bolo mi príšerne zle, brucho - neskutočne bolesti, našťastie mi pichli infúzku od bolesti, ktorá síce nezabrala, tak mi ešte pichli niečo do žili a to našťastie zabralo a dnes cítim dobre.. Ale musím vám povedať, že čím ďalej tým viac som si obľúbila Kouďáka - neskutočný prístup, fakt baby - prišiel ma pozrieť hádam 5krát No ale asi čakáte na čísielko, čooo? Takže hlásim osobný rekord - 27vajok To som ani pri IVFku nemala a nie to pri Softe. Dnes volám, koľko vajok sa podarilo oplodniť a K. to chce nechať kultivovať až do 6teho dňa až na hatchujúce blastocysty - transfer by potom vychádzal na pondelok.

Ste zlatučké, že ste na mňa mysleli a držali palce 😵 😵
Miri idem pozrieť ako ste dopadli, ešte som nestihla prečítať, ale verím, že dobre 😉

mirinda10
27. máj 2009

zuzli no tak to je vykon klobuk dole no to by nam stacilo pre 4 cakatelky na stimulku tolko vajok nepozicias 😉 zuzli a to este pojdu blastocysty aj do mrazu bude na surodenca 😉 ale teraz uz je to tutovka budes tehu to je jasne teraz len klud a priprav perinku pre krasne dve babulky jupiiiiiiiiiiiiiiii tesim sa s tebou moc 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre