Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
17. okt 2010

@olympia - vdaka, verim tomu ze to bude ok 😉

@callex - mala som 5 folikov 18-19 mm. Mne v jednej lekarni povedali ze mi ho vedia objednat, ale dodanie az v pondelok. Bolo u nas otvorenych 5 lekarni, v tretej ma uz chytala panika ked nemali a napokon v poslednej som zohnala. Mali posledny kus. A este som musela tetu lekarnicku uprosit ze nech mi to preda bez receptu, ze recept v pondelok donesiem.
Drzim palce nech mas cim skor vysledky a nech su ok, aby si mohla zacat

@julietka - si zlata. Ja som to zistila na poslednu chvilu ze ho budem potrebovat.

@rebeka33 - diky. Urcite sa zajtra ozvem ako sme dopadli. A ako som pisala vyssie, pregnyl vedia objednat.
@zufalka - je mi to velmi luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Cavik - som zvedava na spravicky od vas

Majte sa vsetky fajn, idem sa na zajtra vyspat. Vyrazame skoro rano. Dobru nocku mamicka, detickam, snazilkam i vsetkym spriaznenym dusiam 😉

mircalla
17. okt 2010

@julietka zda sa ze to je lepsie klop klop
@rebeka33 ten nasivin som uz teda radsej prestala davat, tiez sa mi to zdalo dlho

@zufalka chudatko moje, ako som ti uz pisala do IP, som z toho nevyslovne smutna, nevedala som prestat plakat, toto je krute, nemam ani slova utechy...dufam, ze sa z toho co najskor psychicky dostanes a pojdes na KET. ako pise @tanitta, asi to bolo na telo dost a privelka zataz, ach boze

orsulka
18. okt 2010

@zufalka 😢 😢 😢 😢 😢 pre pána jána!!!!!!!! akurat včera som si spomenula na teba, že ako sa držite.....a dnes rano čitam toto.... je to naozaj tak smutne, že ani neviem co napisať....naozaj ma to velmi mrzí......a prajem ti vela síl do dalsieho boja a života.....

danutta
18. okt 2010

@falin..........vela stastia tfuj,tfuj,tfuj.......... 🙂

danutta
18. okt 2010

@zufalka,strasne mi je to luto.........tak velmi som ti drzala palceky 😢 😢 😢 je to nespravodlive..............zelam ti vela sil a zdravicka,aby si to vsetko zvladla.... ☹

callex
18. okt 2010

@zufalka musela som si to precitat viackrat ..nemohla som tomu uverit co citam. ☹ a mam smutok na dusi.je to hrozne nefer.verim vsak ze si silna osobka a odrazis sa od dna a pojdes do toho znova ked sa rana na dusi trocha zahoji.

callex
18. okt 2010

tak ta sprava o zufalke + to uzasne pocasie tak to ma teda dnes dorazilo.

rebeka33
18. okt 2010

@zufalka som otrasená, 😔 😔 😔 .Po tom všetkom ešte aj toto. Posielam Veľa energie ,aby si to dokázala prekonať aj keď to bude veľmi tažké.Myslela som na teba a budem ešte viac. Musíš to zvládnuť ,ty si silná. Drž sa.
@cavik a ty sa čo neozývaš? Dúfam,že si O.K.
No toto musím predýchať ozvem sa neskôr.

zuzla80
18. okt 2010

pánečky takáta smutná informácia hneď z rána @zufalka slová útechy asi nemajú žiadnu cenu, musíš sa s tým vysporiadať ty sama. Aj keď to veľmi bolí, raz to prebolí i keď nezabudne. Prajem veľa síl...

@mircalla ešte stále vás trápia soplíky, my sme sa takto trápili týždeň. My sme zo začiatku použili Pamycon a hneď po ňom na druhý deň sa soplíky zredukovali. Potom som už viac aplikovala tiež roztok s morskou soľou a paradoxne je, že keď som nepoužila nič, tak už žiadne soplíky neboli, ako by sa s tým telo popasovalo samo. Čo sa týka papkania, u nás bol podobný problém - Ninka moje mliečko chcela, no BEbu absolútne odmietala, hneď ako z Beby ochutnala vytláčala cumlík a dosť máličko pila a priberanie súvisí s tým. Možno počkaj pokiaľ malému soplíky neprejdu a ak aj naďalej bude odmietať Nutrilon ja by som skúsila vymeniť mliečko - z vlastnej skúsensoti odporúčam Sunar, ale počula som veľa dobrého aj na France Lait prípadne sa poraď s pediatričkou, len Nutrilon nemeň za Bebu - toť môj názor
Inak Mircalik aj naša malá je 25 ale jún 😉
@takyna takynečka gratulujem k výročníku, aj my sme mali 11.10. 😉 Ako sa inak máte? Už aj my sa pretáčame, síce nám ešte trošku chýba do úplneho sa pretočenia na bruško, ale verím, že je to len otázka času. Inak naša malá sa už normálne dvíha do sedu. Keď ju nechám buď opretú o zahlavčok, alebo v sedačke prípadne ak je opretá o moje brucho, hneď sa dvíha a sedí. Nechcem ju nechávať v sedacej forme príliš dlho, bojím sa, aby sme nenarušili chrbtičku.
Inak sme poslednú dobu dosť nekľudný, stále kričíme, ruky máme stále v ústach a mám taký silný pocit, že sa nám tlačia predné dolné zúbky. Normálne je až nervózna keď si ručky nemôže dať do ústočiek. A včera som jej prechádzala po ďasienkach a normálne vytŕčajú tie dva zúbky a na jednej strane, ako by už vykúkal von, lebo tam cítim niečo ostré. Neporadíte baby nejaký gélik?
@falin držím dnes tak silno paľuchy. Mrzí ma to s tým pregnylom, ešte, že sa ti ho podarilo zohnať. Nech to všetko dobre dopadne, veľa šťastíčka prajem.
@cavik ako ste moja dopadli? Myslela som na vás, i ked som nepísala. Verím, že sa embryjka majú k svetu 😉

baby pýtali ste sa na betianku, tak trošku sme si písali a 12.10 mala nastúpiť do nemocky, buď jej mali vyvolať pôrod, alebo cisársky. Ešte sa neozvala, ale zrejme, @takyna smska čo ti prišla bola od nej, čakala dievčatko - tak dodatočne @betianka gratulujem 😉 a verím, že sa príde pochváliť 😉
Pozdravujem všetkých nespomenutých

mircalla
18. okt 2010

@zuzla80 dik za info. ja maleho prikrmujem, tak 150 ml denne, maximalne 200 ml, ale ked to nechce a nema, chyba mu to...viac mlieka nemam....teraz sa mi stalo, ze mi stvrdol prsnik a snazim sa to riesit obkladmi a masazami...uz som to zo 3 razy mala, maly mi z neho vsak nechce pit....je to asi retencia mlieka a daco tam je zdurene, malemu to zrejme vadi....no furt daco
@cavik ozvi sa

nemozem prestat mysliet na zufalku, som z toho uplne mimo ☹ ☹ ☹

inak som vypatrala, ze maahuliena je v 17tt....asi si na nu pamatate 🙂

takyna
18. okt 2010

@zufalka moja , držím palce nech to čím skôr prebolý ,verím, že sa pustíte znova do boja, ale tentokrát vám to dopadne s úspešným koncom 🙂
@mircalla odsávaš mu soplíky na vysavač odsávačkou?, lebo to je super vec, odporúčam vrelo, inak nie je šanca soplíky zlikvidovať, moja malá máva pravidelne obdobie , že menej papká , a zase naopak riadne je, ale je plne kojená, malý ti nechce ťahať prsník len z toho dôvodu, že mu dávaš flašku , tam je úplne iná technika úchopu , ako pri bradavke, kolko ti pribral?, keď píšeš , že málo? , dieťa má pribrať 125g týždenne , samozrejme môže aj viac 🙂keď máš mliečko svoje, by som ho nedokrmovala na tvojom mieste, žiadnymi umelými mliekami, radšej by som zvýšila produkciu mliečka, častejším prikladaním na prsník. Proti zápalu prsníka je dobré si prikladať kapustné listy na prsník, to ti krásne vytiahne, a jednoznačne skús aj odsávačkou mliečko uvolniť z prníka.
Sorry za dlhé litánie , ale ja som jednoznačný zástanca kojenia a materského mliečka 🙂

Zuzík skús na tie zúbky toto http://www.najlekaren.eu/detske-zubky/2423-dent...
my tiež sa ťaháme do sedu, už začnete s príkrmamy?, vy pomaly môžete už , aj ja by som chcela ale my ešte musíme trošku počkať 🙂 aj keď malá keď nás vidí papkať tak by hned jedla s nami 😉
Zuzík mne od Betianky ale prišla smska 11.10 to je skorej ako mala ísť do nemocky ☹ tak neviem...

pozdravujem 😵

zuzla80
18. okt 2010

@takyna nie, ešte neprikrmujeme, podľa lekára máme začať až od ukončeného 5te mesiaca, skôr nechcem. Rozmýšľam ešte nad kašičkou na večer od ukončeného 4yeho mesiaca, ale len zatiaľ uvažujem.

takyna
18. okt 2010

@zuzla80 aj ja by som chcela tak začať od 5 mesiaca, ale s mrkvou najprv

mircalla
18. okt 2010

@takyna odsavacku na vysavac samozrejme mam a pouzivam. co sa tyka vlastnej produkcie mliecka, jednoducho viac nie je. pijem vineu, beriem homeopatika, prikladam, beriem dost drahe tabletky motherlove more milk plus, hipp caj na podporu kojenia.
zacala som davat aj nutrilon, ked mal maly 5 tydznov, pretoze bol chudak stale hladny a plackal, od hladu nespal, moje mliecko mu nestacilo. skusali sme vydrzat a dost dlho sme sa trapili, ale pribral malo a aj lekarka vravela, ze niet inej cesty. urobila som pre to maximum, viac ozaj nemozem. nemozem ho nechat hladovat. v tom case bol na prsniku stale a bol napriek tomu hladny
podla mna jednoducho niekto nema to stastie ze moze dieta plne dojcit, je to individualne a moze sa clovek aj roztrhat, nic nepomaha.
maly mi prsniky taha v pohode, teraz len dnes nechcel ten lavy, kde mam problem, on praveze nechce moc nutrilon.
pribral 250 gramov za 2 tyzdne, podla mna to je malo, podla tabuliek ma 150 - 250 gramov.
inak som rada, ze ma aspon vacsiu cast mojho mlieka

takyna
18. okt 2010

@mircalla podla mna super pribral, uplne v pohode, nemusi priberat 250g, nechceš tučné dieťa nie?, jasne keď sa nedá kojiť tak sa nedá 🙂 , hlavne , že predsa cez všetky perepetie kojíš, tak nech sa ti maličký čím skor dostane s tých soplíkov, inak je riadne velky, ako dlhý dosť, peknučky 🙂

takyna
18. okt 2010

@mircalla a ešte jedno som ti chcela napísať, neposudzuje sa týždenný prírastok na váhe, ale mesačný, čiže môžeš byť kludná, čo sa tohoto týka, uplne je to v norme, dôležité je sledovať počet pocikaných plienok , atd...nejdem sa rozširovať o tom nie som Anag 🙂

mirinda10
18. okt 2010

@mircalla priemerne ma dieta pribrat za 1Q 30gr denne ale je to priemer, niektore deti su hladosi a niektore nie a nie je to v tom ci je kojene alebo nie ja mam 2 priklady synovec sa narodil 4,3kg a v 3 mesiacoch mal 8kg 100% kojeny kazdu hodku na prsniku a v roku mal 11kg zacal od 10tich mesiacov behat a schudol ( bol kojeny do 1 roka), sesternicin syn mal v 6mesiacoch 9kg a je este stale kojeny ma rok
potom v 2Q ma priberat priemerne 20gr a 3Q iba 10gr
inak ani nam nechuti ak sme chori teda dospelim, takze sa netrap on to dobehne a neviem aku mate vahu ale urcite mate cez 5kg, tak ak za tyzden nepriberie vela tak je to ok

@takyna my teraz priberame viac ako 125gr tyzdenne a neviem co mam robit aby nepriberala
na desiatu ma ovocie na obed ma asi 2/3 zeleninu a malicky zemiacik a masko, olovrant jej davam 120ml kase a pije 2x 180ml mlieka a to kolko sa prevaluje a nasupe po zemy stale je v pohybe a pribera uz som prestala aj vazit inak ma picne

@zuzla80 aj my sme zacali od 5teho mesiaca uplne staci a kasu som davala v poradi ako 3prikrm najkor zelenia po 2 tyzdnoch ovocie to som uz zacala davat aj masko a neskor kasu
tak to budete mat velmo skoro zubky ale je to individualne, u nas ani naznak aj ked od 3 mesiacov slintame a stale nieco zuzle v puse ale uz mam asi 2 mesiace kupeny gel Calgel ( poradila nam to lekarnicka ) ale zatial sme ho nepouzili 😀

inak ja sm prekvapena Emu som nenakazila, 2x som jej strekla morsku sol sprej a potom prestala nemala sopliky, tak som to nechala tak. to som moc rada nakolko som s nou skoro stale sama a prskala a kasla som doma statocne, uz som zdrava cibulovy sirup a sinupret zabral

zatial sme iba raz odsavali aj to som jej odsala iba to co som jej nastrekla do nosa, ziaden soplik tam nebol, tak som uz dalej ju netrapila, takze az na hnacku co mala asi zo spinavych ruk co som bola v praci a kazdy ju nosil na rukach tak je zdrava ako ryba 😵

takyna
18. okt 2010

@mirinda10 a vela vazite?, ale bud rada ,ze tak pekne papka 🙂 , je krasnucka, o chvilu to vybehate, my sme taky zase modelovsky, ale je spokojna a to je hlavne 🙂

mirinda10
18. okt 2010

@takyna ano vazime urcite uz mame 8,5kg
preco chces ist tak skoro na prikrm, pockaj aspon do 6teho mesiaca nech ti mala aspon co to pribera
no u nas nema byt pokom modelka ale ked dostala hnacku tak schudla aspon mala z coho aj ked porodnu vahu nemala hroznu 3,27kg ale teraz dobehla urcite aj 4kg deticky 😀

uz vieme tap tap tapusky je zlata ako sa raduje ked zacnem spievat a tlieska

mircalla
18. okt 2010

no vcera dal 40 gramov za den, ale predtym 10 gr za 3 dni tak som sa zlakla. dnes mu moc nechuti,ale vcera pekne papal. mame 62 cm a 5950 gramov, prave sme skoncili 12tt

takyna
18. okt 2010

@mirinda10 to mate peknu vahu, co chces , akurat 🙂 , musi byt podarena 🙂 , ked si takto uz vie tapuskat
my zatial škriekame 🙂 , a to ju bohove bavi, az jej obcas do kasla ide, ked jej slinka zaskoci
ked budeme mat 6kg, tak chcem ist na prikrm, aspon tak mrkvicku , zemiacik po lyzicke poskusat 🙂

@mircalla krásna vaha co chces, my mame teraz 5500 a 65cm a meme 15tt

mirinda10
18. okt 2010

@mircalla to neries ma peknu vahu aj u nas to nie je stale rovnake niekedy nepriberie nic a na druhy den aj 30gr to vies staci sa viac vykakat a sup uz nepriberie ak moc nekaka tak je to viac
podla vahy mu nic nechyba a krasne pribera

@takyna kolko ti tak mala priberie za mesiac, je to super, ze nabera aj ked ide to pomalsie ale pribera a to je hlavne
nasa vaha nie je akurat ale cosi navyse 😀 akurat by bolo keby mala tak 7,5kg nosit ju uz teraz mam dost a hlavne ked idem po schodoch doma, ruky uz mam pekne namakane ani posilovnu netreba 😵

to musis mat minimalne 6kg skor naozaj nechod je to skoro a co ti povedala dr. mne povedala, ze mam cakat na 5mesiac a to som jej odsavala mlieko iba do 4ho mesiaca aj to mala neskor uz 2/3 UM ked tolko pila uz moje mala cim dalej menej a menej

betianka
18. okt 2010

ahojte kočky 🙂 🙂 🙂vidím že sta ma spomínali 🙂 🙂
tak dočkali sme sa aj my, máme zdravú dcérenku, s váhou 2,88 gr, a 49cm, pri odchode z porodky, robila som všetko za SC, dohoda bola síce s dr, že ak neporodím do 4hodín spontánne, tak ideme SC, ale nakoniec to stihol za 2 hodinky 🙂 , bolo to trošku husté, ale už som zabudla, a nakoniec teraz som celkom rada že som už úplne v pohode, a môžem sa plne venovať malinkej. Ďakujem všetkým, čo nám držali palčeky, tehulkám čo čakajú ešte na svoje pokladíky, aby boli trpezlivé, dočkajú sa určite a tím ktorím sa ešte sen nesplnil, aby naďalej skúšali, raz sa to určite podarí, držím všetkým palčeky ahojte, idem sa venovať 🙂 🙂

mirinda10
18. okt 2010

@betianka tak si sa mojka dockala, moc gratulujem a tesime sa s tebou 😵 😵 😵 😵 dalsia princezna
len si ju pekne uzivaj, rychlo to uteka 🙂 🙂 🙂 🙂

takyna
18. okt 2010

@betianka srdečná gratulácia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Bety pridaj fotečku prosím 😵 😵 😵 😵

takyna
18. okt 2010

@mirinda10 za mesiac zhruba pol kila mi priberie 🙂 , ešte som sa s doktorkou o tom nerozprávala na buduci tyzden mame poradnu, tak to ti verim, ze mas co nosit, nasa je tintinko a vsetci ked ju dlhsie drzia na rukach vzdychaju ze aka je tazka 😉 🙂

falin
18. okt 2010

@danutta - dakujem 😉
@zuzla80 - diky moc za drzanie palcekov.
Ninka je sikulka, ked sa uz dava do sadu. Na zubky sme malej davali ten gel co pisala takyna

@betianka - blahozelam k princeznicke

falin
18. okt 2010

este kratka sprava s dneska: mala som 7 vajok, z toho 6 velmi peknych. Ale spg bol nic moc, malo a zla morfologia. Tak snad sa im podari nejake pekne pohladat.
Zajtra volam ako sa oplodnili, transfer bud vo stvrtok alebo v sobotu

takyna
18. okt 2010

@falin dosť vajíčok, tak nech sa vám pekne oplodnia, a nech to vyjde 🙂 držím palce 🙂

mirinda10
18. okt 2010

@falin pekna urodicka, tak thuj thuj nech sa krasne oplodnia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre