Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
28. mar 2011

@rienok ja sa bojim, aby rastli, lebo pri prvom ivf sa mi vstrebali a boolo len jedno 😒 Ale to som mala cisty clostil, nic viac. Inak sa som dofrcala s mm domov a este cestou sme sa stavili vo vinoteke po cervene vinko 😵 mnam 😀 Na sliznicu mi nedal nic, lebo mi povedal, ze ten merional vsetko zabezpeci, aj rast vajok aj sliznice. Ale pijem k tomu aj alchemilku. Ozi a vo stvrtok by si nemala cas? Ja mam volno, mozeme dat kafe 😉

naduska
28. mar 2011

@cecil36 neboj dorastu ,ked si zacala pichat merional ,mozno budes len dlhsie stimulovat a to bude mozno to prave orechove 😉

rienok
28. mar 2011

@cecil36 áno môžeme vo stvrtok, účtovníčku mám dohodnutú na stredu takže v kľude. Inak som si písala aj s @ninockaskv a že ona môže po 17,00 tak možno spravíme take trojstretnutie 🙂
neboj vedia čo robia (si myslím), ja som sa zakaždým zabudla pýtať na sliznicu až po OPU som si spomenula 😀 takže neviem, ako to bolo počas stimulky (tiež som stimulovala clostilom a mala som aj bravelle, ty si nemala nič len ten clostil?

cecil36
28. mar 2011

@rienok super, stvrtok po 17,00 moze byt 😉 Len navrhnite miesto 😉 ja som mala clostil a teraz picham merional 4 dni a v piatok kontrola.
@naduska asi o par dni bude dlhsia, lebo co ja viem, tak baby chodia na cca 12DC na OPU a mne povedal, ze OPU vidi na nedelu alebo pondelok, co je 14Dc alebo 15DC. Ale ak by to pomohlo k mimi tak to vydrzim 🙂

ninockaskv
28. mar 2011

@gabinkaa ked ta pali pri moceni, tak to bude mechur... ak mas len taky pocit, ze horuce podbrusko..tak hadam stelcl vie, co pise a ako vravi rienok, to bude kombinacia vsetkeho

a tak dlho by som nevydrzala byvat.. dufam,z e teraz to uz mate vsetko na poriadku 🙂

@rienok, tak drzim palce.. nech su to dve stastne embryjkaaa

@cecil36 .. joj, co ta sliznica??? ten alchemilkovy caj + vino by mohlo zabrat .. intenzivne na tu tvoju sliznicu myslim, ze nech sa nerobi chrumkavou xixixi

@rienok, @cecil36 baby, stvrtok mozem 😉 po 17.00 a mozem prist do centra, nie je problem, ja som v poluse

rienok
28. mar 2011

@cecil36, @ninockaskv tak niekto by mal určiť súradnice 😀 ja som mobilná prídem kamkoľvek. Tu na obchodnej je taka útulná kaviarnička volá sa St.Germain (má aj web tak to očíhnite) tak aj tam by sme mohli. ak máte iný tip tak sem s ním 🙂

ninockaskv
28. mar 2011

@rienok moze byt z mojej strany, kde presne na obchodnej to je?

cecil36
28. mar 2011

@ninockaskv cajik pijem od 1DC a dnes pridavam vinko 😀 Ale zas asi aj ta alchemilka zabera, lebo v starych papieroch z 1ivf som nasla, ze v case ET bola sliznica 5,5mm a to mam uz teraz na 8DC 😉 Ale chrumkavou sliznicou si zabila 😀 😀 😀 😀 😀

cecil36
28. mar 2011

@rienok @ninockaskv aj z mojej strany to na obchodnej moze byt 😉

rienok
28. mar 2011

@ninockaskv je to na začiatku obchodnej (keď ideš od poštovej na ľavej strane , vo dvore ale majú tabuľu vonku ... idem teraz dačo vybaviť na uršulínsku tak si kuknem čo je také výrazné pri tom 🙂
@cecil36 tak tá sliznica dorastie určite, neboj 🙂 má to dobrý vývoj určite je to lepšie ako pri 1ivf

ninockaskv
28. mar 2011

@cecil36 no super... na alchemilku je tiez spolah, ja som ju pila minuly cyklus do mrchy.. a ked som bola v RF na sone, aby sme sa vedeli zariadit, tak som ju mala "vraj krasnu" a uz vitouskova riesila, ze co by sme kde by sme s tym vajkom, co tam bolo schovane.. tak som ju musela stopnut 😉 ale je pravda, ze som mala od homeopatky aj homeopatika .. tak to mozno aj z toho 😅

stela75
28. mar 2011

@gabinkaa to poznam - mna pri minulom ET museli uspat. Ja nemam cely krcok a doktor ma nechcel vystresovat bolestou, tak ma uspali. 😅 ale to je vynimocny pripad. myslim na teba, aby to preslo.

@rienok SUPER!!!! drzim palce na zajtra.

@cecil36 to este budes mat viac, som si ista! Na rast sliznice ze pomaha ananasovy dzus - 100% bez pridania cukru(nie cerstvy ananas) a brazilske orechy...

baby, ja sa uz neviem dockat velkej noci - teda dovolenky na Slovensku. Poslala som email Stelclovi, a ak mam pravdu povedat, som velmi milo prekvapena jeho odpovedami. Mam uplne iny pocit ako pri klinike tu v Anglicku.

leamax
28. mar 2011

ahojte dievcata. mozem sa vas tu nieco spytat? robili vam pred IVF aj laparku, ci nie? je potrebna, ked je problem u manzela?
dakujem za vsetky odpovede

vrabcek24
28. mar 2011

gabinkaa, rienok, luly3, tinna13,minockaskv ĎAKUJEM
Ach kočky ste fakt zlaté, ale dnes som bola u doktora a ten mi povedal, že síce skúšať to môžem, ale nemám rátať, že sa to podarí. ☹ Vychádzal z mojich vyšetrení, aj z toho, že som bola na IVF 4x a ani jediný raz sa nič nechytilo, hoci dutina materice je v poriadku aj výstelka a aj nastavená liečba a aj prenesené embryá. Snažím sa to predýchať. ☹
Ale vám babulky držím palce, aby ste mali viac šťastia a teda aj dôvodov na radosť. 🙂

ninockaskv
28. mar 2011

@vrabcek24 nerozumiem... a v com je teda problem? 😕

stela75
28. mar 2011

@leamax muslim si ze nie. laparoskopia sa pouziva len ak zistuju ci je problem na tvojej strane. 🙂

vrabcek24
28. mar 2011

@ninockaskv no to naozaj neviem, možno to má súvis s tým, že mám chronický zápal vajcovodov, no nie som z toho múdra 😒

cecil36
28. mar 2011

@leamax netreba laparku, IVF- kom sa to vsetko obide 🙂 Laparka je potrebna ak sa hlada pricina alebo ak ides na IUI 😉

leamax
28. mar 2011

@stela75, dakujem. a co hystreoskopiu? robili vam tam niekomu? mame za sebou jedno neuspesne IVF a doktorka mi navrhla hysteroskopiu aby sme vylucili nieco, co by mohlo branit uchyteniu embryjka. ale ze nepredpoklada, ze by sa nieco ukazalo, ze nic tomu nenasvedcuje.

ninockaskv
28. mar 2011

@vrabcek24 mne sa to nejak nezda 😒 .. a to si ale nebola v reprofite?? urcite su riesenia a moznosti.. ked sa ti krasne robia vajicka a vyvijaju sa.. tak nechapem, preco ti davaju taketo katastrofalne zavery.. ja nemam ani jeden vajcovod (2x mimomaternicove) tak teraz uvidim, co bude najblizsie.. 😅
ja by som to na tvojom mieste este nevzdavala .. 😉 urcite skus ineho lekara, ine centrum, iny nazor

vrabcek24
28. mar 2011

@ninockaskv toto mi povedal môj gynekológ, o názor z reprofitu som požiadal mailom zatiaľ mi neprišla odpoveď. na stránke www.iscare.sk som našla toto:
" Laparoskópia je akceptovaná ako zlatý štandard v diagnostike chorôb vajcovodov a ostatných brušných príčin neplodnosti pred započatím liečebných procedúr. Obvykle sa nerobí u pacientov s plánovanou IVF, alebo ICSI, kde sú choroby vajcovodov a brušné nálezy na okraji nášho záujmu, okrem prípadov, kde sa predpokladá chronický zápal vajcovodov, alebo endometrióza. Predpokladom úrovne práce sterilitných ambulancii je, že od vstupu manželského páru do vyšetrovacieho procesu samozrejmou súčasťou je vyšetrenie spermiogramu partnera. Štatistický nepriaznivým momentom je doba trvania neplodnosti a predchádzajúce neúspešné liečebné cykly, kým predchádzajúce pôrody a úspešne absolvované cykly štatisticky poukazujú na vyššiu šancu otehotnenia. Mnohé štúdie poukázali na negatívny vplyv chronického zápalu vajcovodov na úspešnosť liečebných cyklov IVF a nižšiu schopnosť uhniezdenia. Odstránenie vajcovodov môže mať priaznivý dopad, odklad IVF zákroku napríklad u vyšších vekových skupín však môže byť zničujúci a v týchto prípadoch je na zváženie jednoduchší postup."

stela75
28. mar 2011

@leamax hysteroskopia je len vysetrenie - kamerou sa ti pozru dovnutra - ako doktorka povedala, ci na stene maternice nie su neake zmeny. To by som si dala urobit 🙂

gabinkaa
28. mar 2011

@ninockaskv museli sme čakať kým betón vyschne, prerábali sme rod. dom, teraz už je to Ok, len nemáme záclony a všade nejaké lampy, to sú maličkosti,
nie práve mechúr pri močení ma nepáli, teraz mám kľudový režim, ležím v posieľke a cítim bolesť a občas aj žalúdok sa otáča, brucho mám akési tvrdé ako kameň, tak dúfam, že Štelcl vie čo mi napísal

ninockaskv
28. mar 2011

@vrabcek24 necitaj.. este aj mna zdepkujes.. ja mam endometriozu a teda to nebalim.. a tvoj gynekolog predpokladam, ze nie je odbornikn a neplodnost.. v ziadnom pripade ja nekoncim 😉 ja sa drzim hesla, ze ked su vajicka aj spermie v poriadku, skor ci neskor sa nejaky ten drobec uhniezdi 😀
bola tu jedna baba, ktora uz nebola najmladsia, mala toho viac za sebou, doporucili odstranit vajcovody a teraz maju doma mimco.. 😉 takze ako hovorim, n ic nie je stratene.. 😀

@gabinkaa hm,no mne sa taketo nieco zatial nikdy nedialo a to mame za sebou 4 ET 😖 mozno je to kombinacia vsetkeho aj punkcia.. hadam to do zajtra prejde, ak nemas teplotu, tak to bude ok, 😉

leamax
28. mar 2011

@stela75, dakujem. budem nad tym rozmyslat. aj ked sa bojim trosku toho. ja viem, ze ani neni coho, ale aj tak.
kazdopadne, dakujem za odpovede a zelam aby ste tu vsetky uz privitali leto s fazulkami v brusku 🙂
pekny zvysok dnicka

ninockaskv
28. mar 2011

@vrabcek24 pockaj na odpoved z RF.. alebo ak sa ti da, chod rovno na konzultaciu, myslim, ze tam mali aj horsie pripady ako sme my 😉 neboj.. 😉

vrabcek24
28. mar 2011

@ninockaskv ja som práve po neúspešnom IVF v Reprofite Brno. Stimul som začala 24.02.2011 a skončilo to v sobotu 26.03.2011 krvácaním. A v tejto súvislosti som požiadala Reprofit o názor, čo sa stým mojím stavom dá ešte urobiť, keď to vyzeralo tak nádejne aj stimul a aj ET, všetko bolo v najlepšom poriadku, len výsledok bol negatívny. opäť a ja chcem vedieť prečo.
a nechcem vás tu depkovať, veď vy nie ste ja, tak do toho

rienok
28. mar 2011

@vrabcek24 no určite to nevzdávaj, ja som mala tiež 4 IVFka bez akéhokoľvek tehu ale teraz mi dali aj prednison aj anopyrin tak verím že už bude všetko OK. Neviem ale keď máš chronický zápal vajcovodov tak to bude asi ten problém ... ja by som konzultovala v RF a myslím že Ti odporučia dať ich preč .... nevešaj hlavu, aj na nás sadne šťastie.
a ešte nikoho nedepkuješ , ved na to sem chodime .... pre podporu a silu pokracovat 😉 a keď to vyjde podeliť sa o radosť. tak prajem veľa síl, teraz to bolí viem, ale verím že nazbieraš ešte silu ...inak mam kamosku co na 7 IVF ma trojicky 😀 takze netreba hadzat flintu do zita 😉

stela75
28. mar 2011

@vrabcek24 mala si neake testy na imunitu? ak je vsetko ine v poriadku, niekedy staci malickost a da sa to napravit.
mne bolo zase povedane, ze kvalita mojich vajicok nie je 100% - pricina: VEK!!! Takze ak si nemala ziadne testy tak sa na ne opytaj. Viem, ze sa momentalne citis hrozne. je to vsetko cerstve, ale nechaj si to rozlezat v hlave a napis si vsetky otazky a ked pojdete na dalsi pohovor do RF tak sa na to vsetko opytaj. nebud sama so svojim smutkom, lebo to je najhorsie. 🙂

stela75
28. mar 2011

@leamax Aj tebe 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre