Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
6. máj 2011

@leamax ty jo to bol krasny ulovok 😵 Tak moc drzim palce, nech sa k nam tehulkam rychlo pridas 🙂

callex
6. máj 2011

@rienok nakrv uz nepojdem urcite nie k tomu mojmu gyn ked je taky mily,...nebudem si nim nicit nervy,na to mam inych ludi. 🙂
@martini no moj mm sa zamyslel nad tou konverzaciou a hovori ty si si vlastne myslela ze lezis vedla niekoho ineho a sondovala si kde ma manzelku.a uz do mna rypal. 🙂 najhorsie je ze ja si tieto nadherne dialogy nepametam iba rano sa smejem v aute ked mi hovori co som zase potarala.
@leamax myslim ze ja som OPU bola jeden den protivna..ale to je ok..to tie hormony ti davaju zabrat. dnes po 13tej podaj hlasenie.
@miminkad ak ste obaja ok nie je dovod preco by iui nevyslo.oni tiez pri tom vyberaju tie najlepsie spermijky.
@ninockaskv aha vtip od ninocky ake krasne..len tak dalej moja,..robis mi radost.

callex
6. máj 2011

@cecil36 ten tvoj drobcurik sa na aku schovku hra..si dava na cas betar jeden..pockaj vyrastie z neho veeeelky pohodak.

leamax
6. máj 2011

@miminkad no to aj ja 🙂 ved dam hned potom vediet 😉
a co davas muzikovi? mojmu najviac pomohol profertil - nerobim reklamu 😀 aj co sa tyka sex. chuti bol po nom nezadrzatelny 😀 😀 😀 alebo zinkosel 😉
@cecil36 ved to su dobre spravicky 🙂 neboj, nabuduce uz bude srdiecko ako zvon 😉 hlavne, ze rastie. mozno ma menej kvalitny usg

cecil36
6. máj 2011

@callex @leamax dik baby 🙂 Ja si myslim,ze chrustik sa zahniezdil neskor a tak ma taky tyzden sklz alebo je fakt pohodak a na vsetko ma cas 😀 😀 😀
@callex a ty kedy ides do RF?

leamax
6. máj 2011

@cecil36 dakujem, budem sa snazit 🙂
@callex ja som si aj myslela, ze to tie hormony, dnes uz je to ok. minule som to nezazila, tak som bola z toho sama sokovana, ze co tak blaznim. ale nedalo sa to ovladat 😅

miminkad
6. máj 2011

@callex mame horsiu morfologiu,99%
@leamax ja mu davam profertil v drobnom,ma bioaktivny selen a zinok,vit e,kys.listovu,koenzym q 10.moj sa jedine rozjedol 😀

cecil36
6. máj 2011

@miminkad ahoj vy idete na iui ci si to pletiem?

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 hej,mame ist na iui

leamax
6. máj 2011

@miminkad ty brdo a to neprotestoval uzivat tolko preparatov? ja som mojmu radsej dala ten profertil, lebo keby mu to takto rozkuskujem, zarucene by nebral poctivo vsetko 😀
@cecil36 jasne, neboj, chrustik je uz teraz maly vymyselnik a schovava sa 😉 bude ok

cecil36
6. máj 2011

@miminkad fuuu, osobne ja by som s morfou 99% do iui urcite nesla. Preco? V lepsom pripade vyhodene euraciky a v horsom oplodnenie zlou spermiou..... My sme mali morfu 95-97% ako kedy. 99% je rozhodne indikacia na IVF PICSI alebo IMSI. Ale to je len moj nazor 😉 Bolo by super keby to iui naozaj vyslo 😵 Drzim palce 😉

callex
6. máj 2011

@miminkad mojmu mm na spg dost pomaha zensen v ampulkach z dmky.tak preco pri takej morfologii navrhli vobec IUI?ved keby to bolo nemozne tak to nebudu doporucovat.
@leamax to neovladanie velmi dobre poznam..najlepsie je niekam zaliezt a robit si svoje veci..kaslat na inych.na mna uz svokra minule ze tak ako ja nemavam svoje dni tak aj ona nema svoje.lebo som jej vravela ze vyzera nahnevane..ale ze nie iba nema svoj den.
@cecil36 no na moj ultrazvuk si pockame krasnych 13dni.uff 😒

miminkad
6. máj 2011

@leamax som mu povedala,ze ked mozem ja,tak moze aj on
@cecil36 no ja mam tiez odbdobny nazor ako ty,ale vitouskova sa po vysledkoch spg neozvala,tak asi chce skusit to iui.ved uvidime,co povedia.ale na ivf by sme aj tak mohli zacat stimulovat asi az v auguste alebo septembri ☹ vam tiez navrhli iui?ono ja sa este moc v tom nevyznam,ani v rozdieloch ivf.vitouskova nam len povedala,ze jej staci aj jedno percento dobrych,tak uvidime

miminkad
6. máj 2011

@callex dakujem za radu,skusim este ten zensen.my ked sme boli na konzultaciu,tak sme este nemali vysledky zo spg.mali sme jej ich potom poslat.vravela skusit raz,dvakrat iui a potom premyslime ivf.predbezne sme jej vraveli,ake su vysledky

leamax
6. máj 2011

@callex pozeram, ze ty mas dobry vztah so svokrou, ze?
no uz to mam nastastie za sebou, ale tie hormony teda vedia riadne zamavat 😎
@miminkad ja mam tan isty nazor ako @cecil36. vitouskova aj nam povedala, ze jej staci jedno %, mali sme 4% a kurecova hned, ze ona by s tym do iui nesla, ze jednoznacne ivf.

cecil36
6. máj 2011

@miminkad jedno percento dobrych asi vitouskova myslela na ivf. Na iui musi byt spg dobry alebo len malicko vychyleny. 99% vsak je podla mna uz dost. Nam nikto iui neodporucal, nas neposielali ani na ivf ale rovno na ICSI. Dokonca nevyslo dvakrat ani to. Az s PICSI sme sa niekam pohli. Ale my sme mali aj zlu fragmentaciu DNA spermii (to byva caste pri zlej morfe). Skus vitouskovej napisat maila 🙂

leamax
6. máj 2011

@cecil36 co je to PICSI?

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 co myslis,ze jej konkretne mam napisat?dnes som jej pisala,kvoli terminu na hsg a som sa pytala,ci dostala spg.mozes mi prosim vysvetlit rozdiely medzi ICSI,PICSI.este sa v tom nevyznam.ako pre mna je kazda rada dobra

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 pohyblivost a mnozstvo mame dobre

cecil36
6. máj 2011

@leamax vyber spermie pomocou latky hyaluronan, na ktoru sa naviazu iba zrele spermie a az z tych vybera embryolog tu najlepsiu. Pri ICSI vybera len podladom a tak sa do vajka moze tostat taky maly trojan 😀 pekny obal blba DNA. Nam sa podarilo otehu az po PICSI, dovtedy ani tuk. Je mi jasne, ze pri nasich spermosoch este nemame vyhrane, ale pokrok to je 😉

leamax
6. máj 2011

@cecil36 a ako vam na to prisli, ze potrebujete PICSI? no uz som zase v stadiu, ze co ak to budeme aj my potrebovat ☹

cecil36
6. máj 2011

@miminkad no ze ci naozaj myslela ist na iui. Vies, aj zla spermijka moze oplodnit vajko, ale zvycajne to konci nedobre, pripadne poskodenim babätka. Ja som chcela PICSI zvysit sance na zdrave mimco, i ked istota neexistuje. Rizdiel PICSI a ICSI som vysvetlila vyssie 😉

cecil36
6. máj 2011

@leamax neprisli nam na to nijako, nasdudovala som si studie, popytala sa genetika a ked som prisla do RF tak som machacovi oznamila, ze si teraz prosim toto 😀 😀 😀 😀 A neboj nestresuj, vsetko bude ok, mate vela vajok. 🙂 A tiez ste mali horsiu morfo?

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 myslela iui,povedala,ze raz dvakrat to skusime a potom ivf.viem,co myslis,tou zlou spermijkou aj ako to dopadne.co myslis,ze by som jej mala napisat.

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 normalne teraz neviem,co spravit 😨 😕 😢

leamax
6. máj 2011

@cecil36 my sme tiez mali 96-99%, takze na figu 😠
to som nevedela, ze v RF robia aj toto. vy ste boli aj na genetike? ci to s tym nesuvisi?

leamax
6. máj 2011

@miminkad normalne jej napis, ze chces ist rovno na ivf a nestracat cas iui. kolko sa uz snazite?

cecil36
6. máj 2011

@leamax toto s genetikou viac menej nesuvisi, i ked my sme mali spravenu aj genetiku a ta vysla ok, cize karyotypy su v poriadku a nemame ziadne ochorenie braniace otehu (npr. cysticka fibróza a pod.) Fragmentacia DNA spermii, je vlastne to, ako ma spermia potrhanu DNA. Ak vyjde nad 30% odporuca sa darca. My sme mali 23% a norma je do 10%. Cize mali sme to na h...o 😅
@miminkad suhlasim s @leamax , napis jej, ze nechces stracat cas s iui. Naozaj to pri tej terato nie je velmi bezpecne.

leamax
6. máj 2011

@cecil36 a to robili vysetrenie v RF?normalne idem kuknut, ci nemame nieco take spomenute v spg

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 z heliosu je na spg napisane odporucenie TW,IUI.co je to to TW?
@leamax snazime sa skoro 2,5 roka a okrem toho som nikdy neuzivala antikoncepciu a sme spolu 7 rokov
@cecil36 lenze,co teraz,som 1DC,doma mam len soju a jedno balenie clostylu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre