Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
10. júl 2009

mirindik, u nas su uz babky zahovorene 😀 taki su zlati aj muzovi aj moji ako len planuju.... az sa niekedy bojim aby to vsetko nezakrikli..

inak ja som vzdy chcela mat 3 deti, aj som Stelclovi povedala ze sa este zastavime 😉 tak sa zasmial..
takze mirindi ak sa ti uchytia vsetky 3 tak to bude super a neboj vynosis ich 😉 a mas taku utlejsiu alebo zenskejsiu postavu tkau "krv a mlieko"? 😉 lebo vtedy by uz vobec nemal byt problem...ja som dost utla, takze ja sa aj preto bojim aby vsetko dobre dopadlo..

mirinda10
10. júl 2009

juli ja som krv a mlieko nemam byt po kom utla, takze tu problem nebude ale inak sa bojim tlak a vsetko ostatne takze o 3kach ani nerozmyslam to by bol zazrak inak dnes uz je 5ty den co mi dali nasich drobcov presne o 13,15 tak dufam, ze si uz vyhliadli miesto co im najviac vyhovuje 😉
to je dobre, ze babky sa pripravuju budes ich potrebovat aby si si trosku oddychla a je dobre, ze ich mas blizko a su mlade tak budu vladat skakat okolo deticiek

lahhel
autor
10. júl 2009

Ahojte babulky 😉

Vidim, ze prave tu prebieha skor tehulkovska debata...tak ako sa mame tehulky - Julietka a avaka? Pomaly uz k tehulkam ratam aj Mirindik, lebo tentokrat urcite bude tehula 😉

Inac aj u nas v NItre prsi uz od rana, taky smutny den je...Ja som dnes pisala machacovi ohladom dalsej stimulky, tak som zvedava co odpise. Sama som mu povedala, ze chcem pichat, tak uvidim ako zareaguje...Inac teraz ked je pod mrakom, nie je mi zle...ale ked svieti slniecko a je teplo, je mi z tej HAk dost blbo, este 10 dni to nejak vydrzim a bude 😒

Pozdravujem vsetky ostatne kočky 🙂

zuzla80
10. júl 2009

Ahojte babulky - pozdravujem vás takto narýchlo, veľa práce 😒 - 2kolegyne sú na dovolenke, tak to tu riešim aj za nich a neostáva mi veľa času na vás, čo mi je ľúto. Ale verím, že od pondelka sa to už napraví a budem sa vám plne venovať.

Držte sa mi tu a ak sa Miriček rozhodneš testovať - tak siiiiiilnoooo stínam päste, nech sú krásne diaľničky
😉
A pekný víkend vám všetkým 😵

zuzla80
10. júl 2009

Inak u nás na východe je krásne slnečno - zatiaľ, tak nám tu neposielajte zo západu žiaden dážď 😀

julietka
10. júl 2009

no mirindik mlade ako mlade, uz su pred 60tkou a uz maju co to odkrutene s prvymi vnucatami aj jedna aj druha, tak ja dufam ze budu este pouzitelne 😀

no lahhelik hormony robia svoje radsej nechodievaj von ked je take teplo....
ked je teplo ani von nechodim a vychadzky mi dali tak blbo ze od 10do12 a od 15 do 17 ked su najvacsie horucavy, som bola vonku ked bolo jeden den teraz tak strasne teplo doobeda a som sa ledva dovliekla domov ako mi z toho tepla bolo zle..takze chodim na prechadzku s muzikom kazdy vecer po zapade slnka a dufam ze mi nepride v tom case ziadna kontrola..

lahhel
autor
10. júl 2009

Ozajky, dnes isla Adri na kontrolny UTZ, tak vsetky ti drzime palceky a myslime na teba, aby boli pekne foliky 🙂

tanitta
10. júl 2009

ahojky...preibezne prechadzam tak som sa zastavila.. maly sa budi..uz...nic som netihla dokonca ani net 😅 ...
julie..ja som bola pn od stimulky...mala som vychadzky tiez ľh doobeda ľpoobede.. ale nikdy som sa dla toho neriadila...ved vzdy sa da potom nieco poriesit ked ti pride kontrola 😉 ... utekam uz place... paaa

mirinda10
10. júl 2009

juli tak to mas naozaj mlade babky no moja mam ma uz aj velke vnucata ale u nas sme nejak vsetky zacali neskor teda moja starsia sestra ked mala 27 a mladsia ked mala 33 a ja zacnem ako 40rocna teda uz chcem zacat maminkovat. Mo ale moja mladsia sestra ma teraz 36 a ma 2 mesacnu dcerku a babka- moja mam ma 65 a zvlada to jedno ale keby boli dve tak neviem inak ked ma vnucika 3,5 rocneho tak s nim spi aj poobede a vecer ho uklada a ide s nim spat o 21,00 co je taka ubehana z neho tak sa smejeme, ze ma rezim ako dieta

lahhelik dakujem, ze mi veris ale ja som zatial nie tehu nechcem nic zakriknut uz som tolko raz myslela, ze som tehu a nic tak ja teraz iba vyckavam

zuzli cez vikend este nebudem testovat nechcem sa stresovat ked na teste nic nebude ET som mala v pondelok tak pockam do buduceho tyzdna tak na 9ty alebo 10den musim to nejak vydrzat aj ked viem, ze to bude tazke ale nehcem mat ciarku a potom nic tak radsej bud nic alebo silnejsiu ciarku
musim si ist nakupit testy ved mam iba ten z Caru

julietka
10. júl 2009

mirindik tak to som potom ako tvoja mladsia sestra 😉 tiez budeme mat prve ked budeme mat 33, moj manzelik ma teraz v auguste a ja hned v oktobri, takze budeme mat darcek k takemu nasmu vyrociu ci ako sa tomu hovori "kristove roky" 🙂

mirindi netrap sa, ja mam takeho tusaka ze to vyslo, ked si urobis testik v utorok uz budes mat peknu ciarocku 😵

julietka
10. júl 2009

zuzlik u vas na vychode je vzdy opacne pocasie ako tu u nas na zapade 🙂 posli nam kusok slniecka 😉

lahhel
autor
10. júl 2009

Babulky, prave mi odpisal machac a som z toho trosku vedla...pisala som mu ze mam 800 IU gonal a 10x75 IU menopur, a napisal, ze "vysadit antiko a od 2 dna cyklu stimulovat 150 FSH???? a pridat Anopyrin a Prednison 1 tbl. UTZ naplanovat na 6-7 DC....Takze co je to vlastne FSH? to si mam akoze teraz vybrat z tych liekov? Ja beriem teraz antikoncepciu 7 den, to ju uz mam vysadit? no poviem vam mam z toho hokej 😉 poradte mi prosim..

adra17
10. júl 2009

Ahojte, dievčatá, takže až doteraz som čakala na vyjadrenie pána Dr., ktorý rozhodol, že odber nebude, lebo sa to kvôli jednému folikulu neoplatí ☹ Som smutná, ale dúfam, že nabudúce to bude lepšie... lahhelík, ďakujem, že si na mňa myslela, pozdravujem váš všetky a želám pekný víkend

lahhel
autor
10. júl 2009

Adri mojka, je mi to velmi luto, ale nesmut....na dalsi mesiac mozes ist do dalsej stimulky a ta bude lepsia, neboj 🙂 Viem ze ti je tazko a smutno, pre nas snazilky je to velmi tazke, ale musis ist dalej a bojovat, budeme ti drzat palceky 😉

tanitta
10. júl 2009

ahojky...
adra... ☹ ...je fakt ze s jednym vajkom to nie je to prave orechove....nabuduce bude lepsie 😉
lahel.. FSH je folikul stimulacny hormon(ovplyvnuje aj tvorbu estrogenu)...takze ja by som zacala puregonom a ked bude treba dopichne sa menopur... ten obsah obsahuje aj LH hormon(luteinizacny-tento ovplyvnuje tvorbu progesteronu)...
... oba lieky su urcene na tvorbu folikulov... 😉 n.. nenechaj sa zmiast tymito pouckami.. a kludne pichaj puregon 😉

julietka
10. júl 2009

lahhelik niee, on myslel ze ked doberies na ten 28 den ci ako ti to naplanoval vysadit a dostanes MS a potom zacnes to co ti napisal 😉

julietka
10. júl 2009

adri, nesmut, toto bolo len rozbehove kolo a lepsie je skoncit to hned na zaciatku ako byt potom nestastna ked by neprezilo ani to jedno odobrate vajko, takze mozno to vyznie moc realne, ale ver ze je to tak lepsie, o tom by ti vedela porozpravat aj lahhelik 😉
ja verim ze hned nasledujuca stimulka bude uspesna, ved je nas tu zopar takych co sme sli po prvej neuspesnej hned do dalsej a vyslo to!takze naozaj toto ber ako zahrievacie kolo, drzim palce do dalsieho ale uz uspesneho kola 😉

lahhel
autor
10. júl 2009

Tanittka, ja nemam puregon, ale mam len gonal a menopur...takze myslela si tym, ze mam zacat gonalom a dopichnut menopur?

Julietka, asi som trosku nechapava...asi to je tak. No antiko mam brat 21 dni, takze potom skoncim, pockam na mrchu a na 2. den zacnem stimulovat, dobre som to pochopila?

tanitta
10. júl 2009

hej myslela som gonal zacat... a ked sa ti minie gonal tak budes pokracovat menopurom..ale to ti ten gonal vijde do prveho utz(6dc) a tam ti po tom povedia co ako dalej ....aj ja som pochopila antiko dobrat a potom zacat...po ms... jjjjjjjnbbbbbbbbbbbbbbbbbb nmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm to veduci 😅 ....pa

lahhel
autor
10. júl 2009

Tanittka dakujem...ja som niekedy trosku nechapava. Ale ved kto to asi videl jest natiko tyzden a potom vysadit, vsak?...Sice ano ked mam 800 gonal, a pojdem na UTZ na 6 DC, vtedy si nepicham, takze na tych 5 dni mi to vyjde...boze moj, ani ratat neviem...Jeeej aj veduci sa k nam pridal, a co nam to napisal???? 🙂

julietka
10. júl 2009

lahhelik presne ako pises, doberies na ten 21 den a ked dostanes mrchu tak uz klasicka 2DC zacnes pichat 😉

jej veduci si chce s nami pisat 😀 pozdravujem ho a daj mu tanitka za mna velikansku pusinu 😵

adra17
10. júl 2009

Som smutná, ale verím, že nabudúce to bude lepšie. Veď mám medzi vami svetlé príklady 😉 Zase budem mať clostil, ale vyššiu dávku 2x2, bral ho niekto z vás takto?

lahhel
autor
10. júl 2009

Adri, aj mne dal machac na druhu stimulku opat clostil, dokonca to iste davkovanie...mala som 4 foliky, o jeden viac ako predtym...ale zda sa mi, ze tu mali baby aj takuto davku 2x2..Machac asi skusa najprv 2 simulky s tabletkami a az potom ide na injekcie...Takze na dalsi cyklus zacinas opat stimulkovat??

adra17
10. júl 2009

Áno, lahhel, chcela by som, ale nie je mi jasné, či si mám tie lieky dať predpísať svojmu lekárovi, či ako ste to riešili?

lahhel
autor
10. júl 2009

Adri, ano staci ked si das predpisat clostil svojmu dokimu, tieto lieky mozu gynekologovia bezne predpisovat, takze to by nemal byt problem..Tesim sa, ze ides do dalsej stimulky, uvidis bude lepsie...

lahhel
autor
10. júl 2009

..alebo si mozes pozhanat lieky tu na konikovi - pozri temicku mam/nemam lieky....

julietka
10. júl 2009

adri ano ja som stimulovala clostilom,ale pri druhej stimulke som dopichavala 75iu merionalu, teda 1ampulku

julietka
10. júl 2009

adri clostil som si tiez davala predpisat dokimu a injekcie som zohnala tu na konikovi a cela stimulka ma vysla lacnejsie ako na slovensku cez poistovnu

adra17
10. júl 2009

Takže keď zoženem lieky, zase sa ozvem dokimu, že som dostala menzes a začínam? Inak aj ja som si teraz dopichávala 2x 75 iu gonaul, zbytočne som ho otvorila. To sa už asi nebude môcť o mesiac použiť, že?

tanitta
10. júl 2009

adra....tak mesiac po otvoreni sa este moze.. kedy si ho otvorila?...musis zavolat dr ze masl ieky...a on ti odpise ze kolko a kedy zacinas pichat...resp. papat... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre