Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
13. feb 2015

@lienka_1 ja sa urcite do kyretu nedam natlacit..iba ak by mi kleslo hcg...isla by som do Brna...a tam by som si dala poradit..inak budem bojovat...🙂

tlucka
13. feb 2015

@martinkaba12014 Myslím, že si si trošku zmýlila tému 😀 😀 Keď chceš robiť reklamu, nájdi si iné diskusné fóra a nemusíš vo viacerých témach na MK v kategórii Asistovanej reprodukcii dávať reklamu. Alebo más chceš príjemne rozptýliť od starostí, ktoré tu riešime??? 😀 😀 😀

lienka_1
13. feb 2015

@evadek jasne! Spravny pristup 😉 Ale ja tu ine baby ako bojovnicky ani nepoznam!

silvia545
13. feb 2015

@evadek dakujeeeem 🙂 bude to dobré uvidíš 😉 držím ti moc moc palce a každý deň myslím na teba a na drobčeka,,budete v poriadku,,takže hlavu hore moja 🙂 😉

speranza1
13. feb 2015

@tlucka aj mna stale bolela... A nebol to ziaden priznak..ani pri uspechu a ani pri neuspechu.... Uvidis, bude to v najlepsom poriadku☺

speranza1
13. feb 2015

@tlucka jaaaaj zaslalo mi 2x ten isty prispevok😁😁😁😁

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 Ďakujem Speri, už fakt nemám nato nervy... Ale vždy si poviem, že keď zvládli viaceré kočky odtiaľto oveľa viac vkladov ako ja, tak to budem skúšať dovtedy, kým nebudem tehotná aj ja 🙂 Si mi veľkým vzorom 🙂

speranza1
13. feb 2015

@tlucka no to budes stale ako na ihlach..kukni ja som momentalne v nemocnici...doma uz lezim od 6tt..kedy som zacala krvacat no a odvtedy striedavo_oblacno krvacam a spinim...este aj brusko mi zacalo tvrdnut.... V stredu na utz sa moji mali nezbednici v brusku bili....😁😁😁😁😁
...robia sarapatu a ja potom musim lezat v spitali 😂😂😂😂😂😂😁😁😁😁😁😁

bergalm
13. feb 2015

@evadek bude to dobre ja som mala pri uplne 1tehu tiez len prazdny obal a HCG som mala normu len po 2dnovych opakovanych odberoch to islo pomalicky hore a Ty mas HCG krasne nemyslim,ze to bude prazdne 😉 drzim paluchy

bergalm
13. feb 2015

Inak kocky,dakujem este raz za rady uz som na tom lepsie zo zapchou a pre istotu som dnes navarila makove sulance a mm hovori sak nasho drobceka uspis z tolkeho maku 😉 no a sa mi zda,ze zacina u nas obcas take to steklenie v podbrusku,zeby drobcek uz zacinal kopat???? 😉 😉 😉 uz nech to je sa tesiiiime moc a hlavne mm kedze pri nasom anjelikovi nikdy necitil 😔

bergalm
13. feb 2015

@speranza1 juj moja si v nemocke?hlavne,ze ste v poriadku a radsej si to tam odlezat a byt pod dozorom 🙂 aj tak Ta obdivujem ja pri tolkom spineni a krvacani by som bola hotova s nervami,si velky bojovnik a taky bude odmeneny za par mesiacov 😉

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 Tak si teda nakoniec išla do nemocnice? Lebo si písala, že ti krvácanie prešlo. Tak som myslela, že si zostala doma. Ale asi je byť lepšie aspoň nachvíľu v špitály, aspoň si pod dohľadom lekárov.
Verím, že všetko dobre dopadne a čoskoro budeš mať drobcov pri sebe. Inak stále ťa mužovi spomínam, aká si bojovníčka, čo všetko musíš pre drobcov vytrpieť. A tajne dúfam, že ťa s tými dvojičkami budem nasledovať (aj keď tvoje problémy by som nechcela).

ingrid0105
13. feb 2015

@evadek drzim palce aby to dopadlo dobre 🙂

ingrid0105
13. feb 2015

@speranza1 juj to som nevedela ze si v nemocke, dufam, ze len pre istotu ta tam maju na pozorovanie a vsetko je v najlepsom poriadku. drzim prevelmi palceky 🙂

speranza1
13. feb 2015

@ingrid0105
@tlucka
@bergalm aaaaale v stredu cely den som mala brusko ako kamen a k tomu som este aj krvacala...ale nie silno...moju gyndosku sme uz nestihli, tak som musela ist na pohotovost.... No a toto radsej rozoberat nebudem..spravanie nasich lekarov na sk....je to na zaplakanie.....mne uz je dobre...krvacanie/pricina neznama a na to tvrdnutie mi povedali, ze tak skoro ze to este nemoze.... Beriem presne tie iste lieky ako aj doma... Len s tym, ze tu si oddychnem menej ako doma...

sona_fit
13. feb 2015

@tlucka Lucka moja, ták sa teším že Ťa tu už vidím, už som sa nevedela dočkať kedy nastúpiš 😉
Nebojaj, hlava že bolí to nič, to prejde, kľudne to môže byť že si opäť začala brať utrogestan.
Tak si sa rozhodla pre dvojky 😉 Dobre robíš, keby som mala menej rokov tiež by som dala naraz dve 🙂
Uj, silno na Teba myslím celý čas a strašne moc dúfam že to teraz víde. Bude víkend, oddýchneš, dospíš a hlavy bôľ prejde,..
Držte sa!!!

ingrid0105
13. feb 2015

@speranza1 no urcite ta otravuju ze? odpocinies si ked pojdes domov a dufam ze to bude co nevidiet. hlavne ze deturence su v poriadku, drzte sa, posielam veeeeeeeeeeeeeeeeeelkeeeeeeeeeeeeeeeeee objatie moja 🙂

tlucka
13. feb 2015

@sona_fit Ďakujem Sonička. Dúfam, že ma čoskoro dobehneš 🙂 Ako pokračuje liečba?

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 To ma mrzí, že ešte k tomu zažívaš nepríjemné správanie lekárov... Musíš veriť, že tam budeš iba pár dní a doma bude lepšie. A ten hematóm sa už vstrebal? Alebo ešte ho tam máš?

speranza1
13. feb 2015

@tlucka neviem..ci mam este hematom...tu ziaden nevideli ani minule.... Raz ked som bola vecer a som krvacala...tak povedali ze nic tam nemam a na druhy den skoro rano moja gyndoska videla hematom o velkosti 5x3cm....dost zanedbatelny,na to aby ho videli vsak?????.... Hanba sk lekarom.... 🤐

speranza1
13. feb 2015

@ingrid0105 to ja neviem ci su deti v poriadku...doma som ich aspon popocuvala...tu ma od stredy viac nevysetrovali..

evadek
13. feb 2015

@bergalm vdaka🙂..ja dufam tiez🙂

speranza1
13. feb 2015

@ingrid0105 inak perlicka vecera bola ked sa ma opytala lekarka ci som normalna,ze som isla na ivf???? Ach jaj....tazko sa mi odpoveda navtakuto otazku....

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 Presne ako píšeš... Fakt je to smutné.. Ideš k lekárovi s nádejou, že ti pomôže a ešte sa k pacientovi správajú ako k teľaťu a tvária sa ako majstri sveta...
Ešteže v Brne som sa s takýmto prístupom nikdy nestretla..Česť výnimkám, ale dobrí lekári zo Slovenska už radšej asi odišli. Ja som po 1IVF mala OHSS a došla som do nemocnice na pohotovosť. Povedala som že som bola na OPU a mám hrozné bolesti, že mám asi OHSS a doktorka na mňa začala vrčať, čo trepem, či mám vyštudovanú medicínu, keď som si hneď diagnózu stanovila... Tak som jej iba povedala, že som bola poučená o hroziacich komplikáciách súvisiacich s IVF. Nakoniec ma na týždeň hospitalizovali a potom sa mi prišla ospravedlniť.. 😒

speranza1
13. feb 2015

@tlucka nemam slov moja....pre nich je aj 14tt len akousi skorou graviditou...a povedali mi, ved uvidime este ako to dopadne.....fiiiha....super pristup...

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 A nemáš poblíž nejakú inú nemocnicu, žeby si išla radšej tam? Hlavné je, že drobčekovia rastú, srdiečka bijú a na sprosté reči sa vykašli. Nedaj sa znechutiť ich nevhodným prístupom.

speranza1
13. feb 2015

@tlucka no tak ti poviem, radsej uz ziadnu nemocnicu...uz cely spital o mne vie... 😲 ...ak vsetko pojde ako ma, tak aj porodnika budem musiet hladat inde..no len kde...to neviem 😀

haimi
13. feb 2015

@speranza1 fuuuha, tak drzim palce nech ta pustia co najskor domov. Ja som nastastie v nemocnici mala fajn lekarov. A kde lezis, v akom meste? Dali ti na to tvrdnutie magnezko, alebo co?

ingrid0105
13. feb 2015

@speranza1 na blbu otazku mozes dat len blbu odpoved tym sa riadim ja 😉 no krava je to studovana co ti poviem. Bud kludna v ramci moznosti a drzte sa 😵 😵

speranza1
13. feb 2015

@haimi v den prijmu mi dali a bolo mi lepsie...ale potom dosiel iny lekar,ktory mi povedal ze to urco netvrdne brusko....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre