Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
31. mar 2010

caute, maciatko no ale ved to je super, po clostyle taky pocet folikov je vyborny, len nezabudni - nemusi byt aj tolko vajok, foliky mozu byt aj prazdne, vajka nezrele, takze treba vzdy dufat v co najvyssi pocet, ved ak nebudes chciet PK tak nemusis, mozu ti na 3.den vlozit 1-2 najlepsie embryjka (= najviac bunkove) a ostatne kultivovat a mozno mrazit.. u mna sa PK vzdy osvedcila, lebo prave ten 3-4.den bol to sito ked vacsina embryjok sa prestala vyvijat, bez PK sme sli len 1x a to sa nic neujalo, inak pri PK s hatch. blastocystou to bolo vzdy tehu.... takze ja hlasujem za PK pokial je dost embryi, samozrejme, ked su iba 2-3 embrya tak treba vlozit na ten 3.den....
takynka ahoj a nepracuj vela, od zajtra fajront 😉 😵

betianka
31. mar 2010

ahoj 🙂
pozdravujem a prajem krásny aj jkeď upršaný deň 🙂 .
chcem popriať stimulantkám šťstný koniec stimulky, a novým tehuľkám gratulujem k úspešnému začiatku tehu.
My máme po poradni, ale múdra nie som, len som naštvaná, lebo nikdy sa neopýtam, čo mám pripravené, vždy polovicu zabudnem, a pripadám si ako blb. Mám povysadzoať utroš, aj prednison, šak ale neviem ani dokedy ani ako rýchlo, no nejako to už regulujem, prednison na 1/2 a utroš som stiahla z 3x2 na 2x2, hádam nič nepokazím.
Mačiatko Lenka má pravdu, hatchujúca blastocysta = tehu 🙂 🙂 🙂 🙂 takže oni sa vyfiltrujú neboj
🙂

mircalla
31. mar 2010

ahojte...anty, betianka.... som rada, ze sa drzite

maciatko moja statistika je 5 IVF - 3xPK (zakazdym tehu) a 2xnebola PK (test negativny - nebol dovod na PK kvoli malemu poctu embryi)
hlasujem za PK jednoznacne, je to aj odporucane lekarmi....pokial nechces PK, preber to s doktormi....povedz im svoje dovody, radi ti vysvetlia pre a proti...mozno mas na to dovod.....

mircalla
31. mar 2010

maciatko a ku komu chodis?

mirinda10
31. mar 2010

caute babulky, tak dnes sme mali prvu poradnu a mame 3 tyzdne a 3450gr a 52 cm, no mliecka stale je malo tak bezime tak 70% na UM a dnes nam dr dala aj recept na Nutrilon tak aspon nemusime platit celu sumu, inak sa mame dobre a idem pridat par novych foto mala je poklad len zaspaba az okolo 23.00 nocny vtak ale potom spi 4 hodky, flasa a dalsie 4 hodky ale ten vecer je dost kruty ked je hore aj 5 hodin a nevie uz co ma robit ale inak cez den si predriemkava a relaxuje

inak k porodu, sekciou mozem rodit kazdy rok, nakoniec som isla na plnu narkozu odporucil mi to moj dr odporucil a este ked mi kamoska inak tiez ma Emmku z Brna povedala po spinale mala 2 dni silne migreny tak som nevahala
pred operaciou prisiel moj dr pokecali sme a dopochodovala som na kozu, umyli ma a spytali sa na meno dietata a uz si nic nepamatam, prebrala som sa na ARe a jedine co ma dost bolelo bolo brucho kde som mala vak s pieskom a isli mi infuzky, o 2hej som volala tatikovi nech mi posle mms nech vidim nas poklad aspon takto aj ked som stale dobiedzala do sestricky, ze chcem vidiet svoje dieta tak o 17.00 prisli z detskeho a na 5 min mi dali moje vysnivane dieta aj ked som na jednej ruke mala infuzku ale ten zazitok aj ked kratky bol nadherny iba slzy mi tiekli len som nemala ako ich utierat
po 12tich hodinach som trvala na tom aby ma postavili na nohy aj ked moc asi nechceli, ze dfo rana budem na ARe a potom pojdem na sestonedelie ale ja nie a uz som pred 22.00 stala a na stolicke putovala na nadstandard na sestonedelie
mala som stastie nakolko som bola na izbe sama a super som sa vyspala a malu mi doniesli hned pre 6tou rano ale najhorsie bolo, ze mi stale isli infuzky, antibiotika, glukoza a este nieco na stahovanie maternice,takze nejake prikladanie moc neslo ale sme sa aspon mojkali a potom som ju mala este poobede asi 6 hodin ale na noc mi ju opat zobrali
na druhy den rano pred 6 tou uz prisla princezna ku mne na trvalo
rez ani moc nebolel ako ta maternica ked sa zmensovala a to som dostavala aj injekcie do zadku aby to brucho opadlo
inak ja som nemohla mat vetry skoro 3 dni,tak som nic nejedla ale stale mi davali nejake infuzky a glukozu az nakoniec svokra poradila vypit colu a vetry prisli a keby som to vedela skor,tak mam o par infuziek a glukoz menej
ked ma pustali domov v pondelok,tak ma uz nic nebolelo a beham stale ako srna mama nechape preco nespim s malou ale nejak zatial vladzem ale asi aj preto, ze mala je spokojna na UM a ja celkom slusne v noci spim a nemusim vstavat kazdu hodku, dve na kojenie aj ked v noci odsavam a niekedy nad odsavackou zaspavam este, ze to huci inak neviem neviem

moc si uzivam materstvo uz sa tolko nestresujem, ze mala je na UM dufam, ze sa to moje mliecko umudri a bude ho viac tak budeme nakoniec mat viac MM ako UM ale mala je spokojna a ja tiez

vidim, ze mame tu nove adeptky tak vam moc drzim palce nech sa dockate takeho pokladu ako ja mam teraz pri sebe v kociku este, ze mam volne nohy a mozem hojdat kocik 😀 a mala pekne spinka a mama moze byt na PC

lenik rychlo sa uzdrav

zuzik uz budes mat coskoro 30tt to je super ako sa krasne drzite 🙂

diorka, taky nadhera tie vase ttcka robite mi velku radost len tak dalej u mna po 30tt to slo velmo rychlo 😉

betianka
31. mar 2010

mircalla ďik, ty a vlastne ostatné tehuľky tie stresy s vyšetreniami máte už šťastne za sebou, čomu vám blahoželám, ja už stresíkujem, nechcem amnio, a neviem ako sa to dá stihnúť, lebo amnio je do 18tt, a morfo uzv od 20tt, teraz ešte ok do 16tt, ale potom ten kolotoč začne, a dúfam že šťastne aj skončí

mačiatko tak prezraď ku komu chodíš 🙂

mirindík, maličká je náááádherná, krásne priberá, spokojná, a ty určite tiež. Nevadí že viac prikrmuješ, hlavne že malinkej nič nechýba a ste obe ok, tak sa držkajte. A sekcia je ok? to je dobrá správička .

pozdravujem všetky, idem ešte hoďku vychádzky využiť 🙂 🙂 🙂

olympia
31. mar 2010

Mirindik, takze si v super kondicii, to je skvele. A aj malicka krasne rastie, tak si to užívaj a davaj navnadzovacie reporty aj nadalej. 😵
Maciatko, drzim ti palce, uvidis, kolko bolo zrelych, kazdopadne pri viacerych je predsalen aj sanca vacsia. A s tou kvalitou a kvantitou - neviem, ci tieto pocty platia aj pri tejto veci. Ja mam skor opacnu skusenost. A k PK neviem moc povedat, raz mi vkladali hatchujucu blastocystu a nič z toho nebolo, ale to som nebola v Brne, tu je všetko inak. 🙂
Betianka, aj ja mam prednison, nebyvalo ti z neho zle? Inak skvele, ze si uz v druhom trimestri, gratulujem! ;)
Cavik, mas dobre spravicky?
Ja ano, zatial su vsetky ok.

betianka
31. mar 2010

olympia dík, nie že zle to mi nebývalo, ja som mala žravku od neho, priberala som z neho a som rada že ho vysadzujem, lsíce neviem či je to v pohode, je vraj na vysadzovanie dosť háklivý, ale dúfam že sa ho čoskoro aj keď pomaličky zbavím.

mircalla
31. mar 2010

betianka, no ved netreba riesit amnio, vsak si pockaj na vysledky screeningu....uz ti brali krv ci buduci tyzden? ono aj ti budu merat NT a pozerat nosovu kosticku...byva to okolo 12-13tt...potom tripple testy tak v 16tt
mirinda, tak vidim, ze aj ja by som sa nedala na cisarsky dlho prehovarat....mala je zlatucka, pozerala som nove fotos
vidim, ze si to uzivate
maciatko - k tej PK - podla mna sa najlepsie urobi selekcia po 3 dni. samozrejme neviem kolko pokusov mas za sebou, ale si osobne si aj tak myslim, ze PK je vacsia sanca...u mna napr. pri prvom pokuse boli po 3. dni 4 rovnako kvalitne vajka...no asi by som nevedela, ktore vlozit...

tanitta
31. mar 2010

ahojte..
miri... vidis spokojna mamicka=spokojne babetko;)... dobre je to takto...a super oddych treba.. vsetko so vsetkym suvisi...
baby ono je to tazko s tou PK... nam sa napr. ani raz nepodarlio otehu s PK ale 2x som bola tehu bez PK... babo rad 😅
pozdravujem vas vsetky do jednej 😉

mircalla
31. mar 2010

no vidim, ze to je individualne s tou PK...maciatko - najlepsie prebrat s doktorom....mozno mas kratsi cyklus, neviem, ci su aj nejake specialne dovody...

takyna
31. mar 2010

pozdravujem

ja len tak narýchlo, mne sa podarilo otehotnieť aj s PK aj bez PK takže tak....

Mirindík krásne idete hore váhou 🙂

dior
31. mar 2010

maciatko- ja som tehu po PK +PiGD 😉

mirinda ajoj, no dobre śi nam opisala priebeh, ja uz som sa videla po cisarskom, ja ´to poznam-bola som operovana...ten den-´dva sa musi vydrzat,ale potom sa to zlepsuje. princezna je kraaasna a ta fotka s tatom- no perfektne - neviem vazne ze kto koho uspava 😅 -ta sa vydarila, inak je to take chutnucke babatko- vydarilo sa vam 😵 😵 😵

betianka a aki ste velki ?musis si pisat -ja to uz tak robim, lebo ako mi ukazu deticky na ulz, tak zabudam aj hlavu 😅 -najradsej by som si ulz zobrala domov 😀

mircalla-ako vyzera vase byvanie, mate nieco? aby si sa pred porodom nestahovala, to uz nech si vo svojom

taky zajtra sa aj unudis 😀 zrazu tolko volna 😉

ja som v noci nemohla spat- deticky ma budili- po celom bruchy ruky nohy kopkali -uz sa to aj tak nadvihuje 😵 😵 😵 -dnes im tatinko poperie nejake vecicky 😵

mircalla
31. mar 2010

ach dior, ani nespominaj....ja sa zufalo snazim nieco najst, ale nevidim zaujem z partnerovej strany....akoby si neuvedomoval...nechcela som to tu nacinat, ale ked uz sa pytas...uz aj uvazujem nad tym, ze sa nase cesty rozidu, nejako to neklape...absolutne ho netankuje, ze som v 23tt a sme v jednoizbaku na tretom bez vytahu...a tam aj ine veci, co nechcem rozoberat....neviem ako to zvladnem, ale ked sa niekto nestara, tak ine nezostava. videli sme uz tolko bytov a on akoby snad ani nechcel nic nekupit, nechapem ho.

mircalla
31. mar 2010

poviem to tak, ze posledne tyzdne si to tehu zrovna moc neuzivam a dost sa trapim. asi ho neprerobim k nejakej zodpovednosti.

betianka
31. mar 2010

taky tanit ahoj
áno, mircalla nejaké meranie NT mi robil, vraj je ok, 1,4. či v norme, a potom ten 16 tt afp, ale samozrejme amnio mi už navrhol, ináč by som to neriešila, jasné, ale ja budem robiť všetko preto, aby som tomu predišla, a stihla najskorej morfo, a dúfam že to bude všetko ok
diorík ahoj to máš pravdu som tam ako vymetená 😀 sme 4,8cm merané 11+4tt. Čo ti mizla ti fotečka?

mircalla
31. mar 2010

tak to mas dobre...a krv ti brali...tam sa este sleduje Papp a beta hcg...tiez sa to odobera tak v 12tt ci 13tt...prvotrimestralny screening
a preco amnio moja? kvoli veku??

betianka
31. mar 2010

nie nebrali mi krv, to mi brali pred dvomi týždňami, to asi spájať nemôžu?? 😒 ano koli veku (38)
to mi je ľúto s tým bytíkom, ja by som ti vybrala hneď výhodný pre oboch, ja sa venujem v tejto oblasti..

mircalla
31. mar 2010

skus sa opytat...zvycajne sa berie krv na papp a beta hcg...aspon teda vacsine robili toto vysetrenie
2 tyzdne dozadu je moc skoro...a kedy mas najblizsiu poradnu? tam ti asi zoberu

ohladom amnio tu bolo vela popisane v teme tehotenstvo....niektore su zastankyne, niektore nie....skor to druhe....ja osobne by som sla na amnio len ak by vyslo ozaj vysoke riziko z krvnych testov, inak nie...to NT je tiez dolezite a mas ho super

betianka
31. mar 2010

ano aj ja mám taký názor, tiež len ak by riziko bolo vysoké, idem až 16tt, ale už nebudem stresovať dovtedy si dám pauzu to je mesiac 🙂

mirinda10
31. mar 2010

betty nestresuj ja som mala v 16tt na DS 1:5 a mala je zdrava ale aj amnio dopadlo dobre ale tie krvne testy su dost klamlive a uz super, ze si za 12tt pekne ti to tam rastie

dakujem za Emmku je to nas poklad, teraz krasne spinka a ked pride vecer, tak sa budime presne sme ako som myslela je cela na tatinka

mircalla no ak nezmenite byt aspon na 2izbak tak chlap po mesiaci skolabuje, nebude mat kde ujst a to asi nevie co ho caka ale urcite to zvladnete len treba verit a nestresovat sa drobec to citi a to nie je dobre

diorka to kopkanie je asi to najkrajsie z celeho tehu ja som si tu nasu votrelkynu moc uzivala ani TV som nepotrebovala aj ked niekedy mi to chyba

idem sa pochvalit, ja uz mam moju povodnu vahu tych 10kg som uz schudla po 2 tyzdnoch od porodu v nemocke som nechala 8 kg a doma dalsie 2 a to papkam a pijem aspon 6lt vody vinea a caje a stale dookola 😀

mircalla
31. mar 2010

mirindi, viem, ze toto neni dobre...uz som z toho na infakrt....odidem k nasim
ja uz som to tu vysvetlovala - jemu nedochdzaju veci - on si akoby byt vyberal skor pre seba, a hlavne sme ich uz videli asi 100 (to myslim vazne) a na kazdom nasiel nejaky detail...asi to o niecom svedci...okrem toho ja som ta aktivna, co stale hlada...a poviem ti, ze hladam take, ake by vyhovovali jeho predstavam. ja by som najradsej nieco tiche a nemusi byt take luxusne ako on chce.
inak betianka - mojej segre dokonca vysla amnio zle a maly je uplne zdravy...tak ja uz aj pochybujem, ze to ich 100% je ozaj 100%, ale bolo to 9 rokov dozadu...mozno boli vtedy ine metody atd
ale fkat sa nestresovat, naco ked neni z coho....kolko zien dnes rodi vo vyssom veku....moja kamoska bola prvorodicka ako 42 rocna a vsetko ok

mirinda 10 kilo???? to si dobra covece....zavidim....🙂)))))))))

takyna
31. mar 2010

Mircala ja som byvala s muzom v 1 izbovom byte bez balkonu a prezili sme to aj mala behala uz v 9 mesiacoch, kamoska ma byt 4 poschodie bez vytahu a zvladaju to, hlavne bud v klude nestresuj sa , skus to nechat plynut a netlacit na klinec, chlapovi to tak skorej dojde, oni ked su pritlaceny k muru tak zvyknu byt tvrdohlavy a neoblomny, a ty teraz potrebujes hormaniu a klud, hormony s nami robia divy 🙂

pekny vecer dievcence, vsetky pozdravujem a zajtra pisem , vsak je prvy april no nie? 😉 🙂

mircalla
31. mar 2010

taky, moj zaraba 5500 eur mesacne, neni slovak....na ucte ma pol miliona...mohol by akykolvek kupit byt, keby chcel..neni to ani financna otazka, len nejaky ten pristup: kaslem na to, neriesim...myslim, ze to male si zasluzi lepsie podmienky ako na hlucnej a extremne znecistenej ulici v jednoizbaku so susedom alkoholikom...som zufala ozaj

mirinda10
31. mar 2010

mircalla no ale mam este 15kg ako talizman zo stimuliek, tak sa musim potom vrhnut na ne nech ako talizman ostane Emka a nie kilecka 😀

inak taky ma pravdu ked chlapa do niecoho tlacis tak je ako osol zatne sa a nepohnes s nim nechaj to tak ved ked sa drobec narodi uvidis ako rychlo bude hladat byt a dnes mas sluzby na balenie a stahovanie tak to zvladnete nebojkaj hlavne ziaden stres iba pohodicka uzivaj si tehulkovanie ved si na to dlho cakala

mircalla
31. mar 2010

no ved pri emke zhodis aj to...vybehas🙂
ja tiez dufam, ze schudnem....potom....

mircalla
31. mar 2010

Taky inak ale mas pravdu...cim viac tlacim, tym horsie...Uz 3 dni radsej neriesiem...
Ale ved mozno mu to dojde, ked kupim postielku a dam si odviezt nasim na Zahorie....nasi maju rodinny dom, tu by som v tomto byte aj tak neostala...uplne nevhodne prostredie...za prve nemame vytah, je tu hrozne hlucno a prasno, pod nami je bar....husta premavka, ziadna zelen...a hlavne v jednej izbe...tak ja si to neviem predstavit🙂 a ani nechcem. u nasich budu lepsie podmienky a mamina aj pomoze

rebeka33
31. mar 2010

mirinda malá je prekrásna a pekne rastie. Veľa zdravíčka.
Mircalla nerieš to. keď sa 3 dni nevyspí, uvidíš ako rýchlo zľaví zo svojich požiadaviek. Sám bude behať zháňať byt. 😵
Prajem ešte pekný večer.

mircalla
31. mar 2010

to sa v pohode vyspi, kedze tu bude sam...ako som pisala, ja tu neostanem.

avaka
31. mar 2010

Caute kocky 🙂
Mircalla,to ma mrzi,ze mas teraz taketo starosti,zrovna,ked by si mala byt v pohode.. 😒 ,ale verim,ze Tvojmu drahemu docvakne a naozaj spusti z narokov...chlapi sa naozaj tazsie prisposobuju novym zivotnym podmienkam..

Mirinda,kukla som Emmku,krasne dievcatko to je,len si ju uzivaj...tak to velmi leti,ze ja ani nestiham sledovat ako dni bezia,este som sa nespamatala a mala uz mala 2 mesiace. Uz par tyzdnov sa chystam stiahnut nejake foto,tak dufam,ze sa mi coskoro podari.. 😅

maciatko,ja som tiez otehu s PK,bud rada,ze tak pekne reagujes,tiez som mala ako Ty,kvantitu na ukor kvality,ale v R boli vsetky vajka pekne.. 🙂 ,dokonca som tiez ako Mircalla mala tak,ze 3-4-ty den by vraj nevedeli ktore vlozit,lebo boli vsetky rovnake . Inak mate vsetky krasne embryjka,aj Cavik a Olympia,drzim palce na vysledok 😉
Nasu malu zase trapilo brusko,nech uz ma 3 mesiace a dufam,ze to naozaj prejde...Vcera zaspala o 22:30.Dnes uz nastastie viac ako hodinu spinka,ale som rada,ze aspon v noci pekne spi,normalne potiahne aj 5 a pol hodiny a potom este 3 h ,a niekedy aj dalsie 3 🙂
Juli,vy sa ako mate?Co nove?
Pozdravujem vsetky stimulantky ,tehulky aj maminky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre