Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
17. feb 2010

mirindik uz to nejak vydrzkaj, uz len par tyzdnov a budes moct sa spokojne prevalit na brusko 😉 😵 to bude spanocek 😵 😵 😵

mirinda10
17. feb 2010

no to bude aj ten budicek kazde 3 hodky 😀 ale tak to ma byt ved som to tak velmo chcela tak co sa stazujem skor sa mi telo na to prisposobuje

lenik sikulka si tak v heliose to zmaknu lavou zadnou a riadne maternicu skontroluju, tam mas istotu, ze to neodflaknu ked ta poznaju

lenka20
17. feb 2010

ano mirindik, bude ma robit krajko, ved preto az o 2 tyzdne, bud.tyzden ma vraj dovolenku.... bol fakt zlatucky, velmi nam drzi palce a vobec mu nevadi, ze chodime teraz do brna, bola som z neho velmi dojata 😵 😵 😵

bonsai
17. feb 2010

Ahojte..my sme boli včera na morfologický utz..všetko je ok..len sme trocha menší..ale vraj je to ok..nakoľko aj my s manželom sme nižší a aj naše pôrodné váhy boli nižšie..ale neviete poradiť..dá sa ovplyvniť bábo aby dohnalo ten 6 dňový rozdiel?..ináč vážiili sme včera 232 g..celkom pekné nie?

mirinda10
17. feb 2010

bonsai, to vobec nie je problem nakolko na utz hmotnost je orientacna, tak sa netrap a dievcatka su vzdy mensie ako chalpci aspom statistiky to tvrdia a tiez ako pises to zalezi od toho ak si utla aj manzelik, tak nebudes mat princeznicku ako obra ale taku akurat
ale ak chces aby bolo vacsie tak niekde sa pise, ze ak jes vela tych vitaminov prenatalnych tak, ze babo je vacsie tak vyskusaj ale ja si myslim, ze ste v norme 🙂

bonsai
17. feb 2010

mirindik..ďakujem..aj ja si myslím, že to nie je až tak zlé..čo mám stiahnutú jednu stránku..alebo link..akademy tehotenstvo, či ako sa volá..tak tam je, že v danom týždni by malo mať bábo okolo 240 g..tak to veľa nezaostávame..no a tiež..ja mám 158 a manžel 170..tak obor asi nebude..a o akých vitamínoch je reč..nejak mi nedochádza..ja užívam femibion 400 a ešte mám dobrať duphaston..

mircalla
17. feb 2010

ahoj bonsai, prave vcera mi vravel gyndos, ze vychylky +- 2 tyzdne su v norme. my sme zase tyzden popredu podla vahy a merani. ste ok

a podla vasej vysky, niet sa ani comu cudovat, ze babo bude skor mensie

myslim, ze sa absolutne nemas preco znepokojovat

bonsai
17. feb 2010

tak ďakujem..nechcem už ďalšie stresy..najprv sa bojíš, na kombinované testy, potom na tripple testy, potom na morfologiu a ešte z čoho je treba čakať stres?

mircalla
17. feb 2010

no toto je naozaj ok....mne to vcera jasne povedal, ze tie 2 tyzdne plus minus su norma

ale mas pravdu, v kuse volaco testuju...nase mamy isli 2 krat za tehu na UZV a to bolo cele....a vascina mamiciek sa stresuje bezdovodne....

bonsai
17. feb 2010

to je pravda..sme +- rovnako vekovo..a je skutočne pravda, že predtým tak mamičky nestresovali, nakoľko nebolo toľko modernej techniky..a čím viac, techniky máme..tým sme viac vystresované..a v tvojom prípade..čítala som na predošlej stránke..je dosť nelogické, že pri testoch nezadávajú vek darkyne...ale V SR sa už niet čomu čudovať.. 🙂

mircalla
17. feb 2010

ved to...ale nejako asi nema cenu riesit, predpokladala som to, ale ze to nebudu vediet prepocitat, tak to uz nie

mirinda10
17. feb 2010

bonsai no ja viem o centrum materna a ja beriem od jamieson - prenatal ale iba kazdy 3 den nechem mat obra 😵

mircalla
17. feb 2010

fiha, ja papam maternu denne.....asi to trochu obmedzim 😉 predtym som brala do 14tt len kys. listovu

bonsai
17. feb 2010

skúsim sa na to pozrieť..mne ten femibion 400 vyhovuje..obsahuje aj DHA, čo je dobré na mozog..a tiež pijem tehu čaje..ktoré tiež obsahujú nejaké vitamíny..len ja som málo pribrala..zatiaľ len 1,5 kg.. ale nejak to neriešim.

mirinda10
17. feb 2010

bonsai tvoja vaha nie je dolezita, ja napr naviac priberam v 3 trimestri, babo si zoberie co potrebuje
a ake su to tehu caje nakolko ja som citala, ze nemozeme pit ziadne bylinkove caje iba ovocne tak pijem ovocne

maciatko31
17. feb 2010

Ahojte tehulky i cakatelky, na buduci tyzden ma caka prva konzultacia v Brne a tak by som vas chcela velmi pekne poprosit, aby ste mi opisali cestu ako sa tam dostanem. Autobus ma dovezie na Zvonarku. A potom co?????
Neviem ako daleko je Reprofit, ak by to bolo tak do 2 km, zvladnem v pohode aj pesko, ale bodlo by aj nejake dobre autobusove spojenie.
Dik!!!!

mirica
18. feb 2010

ja vám sem len vbehnem, chodím vás čítať , lebo je tu kopa babuliek ktoré poznám (a vďaka ktorým mám doma svoje čertíky)

bonsai-ležala som dlho v nemocke na gynde a aj detí mám viac než dosť -tak ťa snáď upokojím........rozdiel vo váhe nie je vôbec dôležitý ....v tom iston tt sa narodia deti s váhou 2,5 ale aj 4,5 kila a zdravotne sú na tom rovnako ...tvoje bábo bude skrátka menšie - (oceníč to pri spontánnom pôrode 😀 )

deti sa merajú preto , lebo zlé by bolo , keby dieťatko nerástlo rovnomerne ...alebo by nenarástlo za určité obdobie vôbec-to by hovorilo o tom , že je nedostatočne vyživované cez pupočník......
a to nerovnomerné .....oni merajú hlavičku , bruško a nôžky....každá z týchto častí by mala rásť rovnomerne....
príklad .....celé dieťatko je napr vývojovo 22tt......pri ďaľšej kontrole o 4-týždne....26 tt - to je OK ....zlé je ak je najprv celé vývojovo 22tt ..a o 4týždne je hlavička na 26tt , nožičky na 23tt a bruško napr na 24tt - toto nie je v poriadku...........
a druhý príklad .....bábo je vývojovo hlavička 22tt , bruško 22 tt , nožičky 20tt ....po meraní za 4tt .....je hlavička na 26tt , bruško na 26tt a nožičky na 24tt ......aj toto je v poriadku , lebo rasti rovnomerne -len bude mať kratšie nožičky

snáď si ma pochopila , čo som chcela povedať, lebo niekedy sa mi ťažko vyjadruje 😅 - a info mám pramo od doktorov , lebo so mnou na izbe ležala budúca mamička s týmto problémom -že dieťatku zaostal vývoj nožičiek o 2 tt........

mircalla
18. feb 2010

Maciatko, ak ides autobusom, tak prejdes napravo do Zvonarky je to aky obchodak Vankovka, prejdes cez neho a dostanes sa na zeleznicnu stanicu. prejdes cez zeleznicnu a na konci je miestna MHD, ale pozor na smer....nastupis na elektricku c. 1 (smer Reckovice). Vystupis na 6. zastavke priamo na tej ulici, kde je Reprak, je to uz kusok. Naspat tak isto.
Pesko to je dost daleko a aj by sa Ti to tazko hladalo, neodporucam. Musis si kupit listok, su tam automaty, mal by ti stacit 10-minutovy, i ked je to tak natesno. Potrebujes drobne, ale na stanici pripadne rozmenis.

dior
18. feb 2010

mirinda ze slonica-ale so slonicatkom 😵 no neviem si to predstavit ako ti uz musi byt,ale uz uz a bude babika von z bruska -ja som nikdy so spankom problem nemala -vstavala som na 10 do prace -to som si este suchala oci a teraz? pravidelne cez noc idem cvrk + nikedy uz ani nezaspim, len sa prehadzujem 😠

bonsai-tie prenat. vitaminy su na to dobre,ale ako pisu kocky,tak tie rozdiely su minimalne-to nie je aj tak presne meranie,moju kamosku tak vystraila dr ze ma mensie dievcatko,tak zacala papat vitaminy+ ryby tuk-to su take kapsule a mala je uplne v poriadku, len ta kocka s muzom su taki nizsi a utli ,no ale ich mala je teraz ako sumo 😀 😅

leni-teskam sa, ty si sikulka,vsetko mas raz-dva povybavovane 🙂 mas stastie na super dr 😉

maciatko31
18. feb 2010

Mircalla dik.

bonsai
18. feb 2010

mirindik..pijem čaj-nápoj od Hipp...je to určené pre tehotné a tiež si kupujem v tescu čaj pre tehotné..striedam tieto nápoje, aby sa mi "neprepili"..a tiež len ovocné..viem, že bylinkové piť je trocha problém..tie som vylúčila celkom..aj keď ich mám rada..
🙂
mirica..pochopila som..ja si tiež myslím, že je všetko tak ako má byť..len predsa ma lekár tak trocha vystrašil..
dior..nechcem mať doma malého suma...ono je potrebné to bábo aj nosiť..a pri mojej konštrukcii..neviem, neviem..
každopádne dievčatá ďakujem..a nech nám to všetkým dobre dopadne.. 🙂 🙂

mircalla
18. feb 2010

casovo od vystupenia z busu po prichod do repraku je to max pol hodina....samotna cesta elektrickou je 10 min, ale musis sa dostat na zastavku (tiez asi 10 min), pockat na nu (chodi ale kazdych 5-6 min), a potom asi 3-4 min peso k repraku

mirinda10
18. feb 2010

baby ja som bola happy aka som zdrava a vcera ma drapla nadcha ale riadna. tecie mi z nosa hrozne uz ho mam cerveny ako alkac, no musim si nieco aj v tehu uzit
celu noc som nespala, smrkala som nedalo sa mi spat upchaty nos hroza a mala to nejak citila a tiez bola stale hore aj som jej dohovaral, ze nech uz spi ale asi o 9 tej konecne zalomila aj ked som po ranajkach tak je ticho co normalne si uziva a muzik tomu hovori lapa omrvinky 😵 ale mala tazku noc tak to musi dohnat
idem si kupit asi sprej z mroskej soli nech sa mi to uplne pusti aby sa mi lepsie dychalo

inak muzik ma nakazil ale on je fit papal 3 dni feferonky ale ja nelubim tie feferonky a varila som mu bylinkove caje ani to nemozem, tak musim pouzit inu metodu

diorka no to je iba zaciatok, ja som tiez nemala problem so spankom pred tehu, mne sa muzik smial, ze ked som si lahla tak napocital to 3ch a ja som bola tvrda a mohol aj postel so mnou zobrat ani by ma nezobudil a spala som az do rana, teraz citam v noci knihu alebo pozeram do plafona 😀, tak si to spanie este uzi ak sa da

lenka20
18. feb 2010

ahojte baby, tak ja uz mam krvicku odobratu, zajtra budu vysledky, v pondelok by som chcela na interne..
bonsaika neboj sa, dobre ti mirica povedala, ze ocenis mensie babo ak budes rodit prirodzene..
maciatko este by sa mozno islo zistit kolko stoji zo zvonarky taxik, ci ti to neusetri zbytocny stres...
diorka no teda, a potom kedy dospavas ked v noci bdies? no, ja odkedy som doma, tak si dobre pospim, a ked mam potom vstat o pol siedmej ako dnes tak amen dolores, cely den som mimo 😎
ozaj pozdravujem miricku 😵 😵 😵 - miri, ako sa maju deturence, co ten najmensi, ma sa dobre? ako si na neho zvykli ostatni chalani?

bobjan
18. feb 2010

Ahojte🙂

Tak Lenka, už vybavuješ a kedy ideš do akcie? to si robíš predoperačné?

mirinda10
18. feb 2010

lenik si ako speede gonzales vsetko mas pod kontrolou kocka 😵 , to je dobre 🙂

lenka20
18. feb 2010

bobjan predoperacne si vybavujem, lebo idem na hysteroskopiu.. IVF az v maji zrejme..
mirindik no jasne, si niekedy o mne pochybovala? 😉 😀 no, ide to vsetko dobre, az sa tomu divim, dokonca aj co bolo najhorsie co sa tyka financii tak sa to vsetko nejak riesi, ako keby nam vsetci anjeli pomahali aby sme tie prachy nejak dali dokopy 😎

bobjan
18. feb 2010

Lenik, aha. Držím Ti mooooc palce 😉 Na jar aj my tak plánujeme...

shandy
18. feb 2010

ahojte babulky,
rada by som sa k Vam pridala, ak mozem 🙂
precitala som tak zbezne celu vasu temu, teda trvalo mi to dost dlho , 😀 😀 ale nechcela som Vas otravovat velmi otazkami, co uz ste mozno zodpovedali. aj ked ratam, ze tych otazok z moje strany este budeeee...
ja som taka snazilka zaciatocnik asi v porovnani s vami, ale vzhladom k tomu, ze roky utekaju, tak nechcem stracat cas a po precitani vasej temicky, sme sa rozhodli objednat na konzultaciu do Brna. Rozhodli Vase veeeelmi pozitivne ohlasy a chvaly na toto centrum, takze sme zavrhli aj moznost vyuzit 2 hradene pokusy na SK. Povedeli sme si, ze sa radsej vzdame dovolenky...
Inak tento rok budem mat 33 rokov, drahy 39, snazime sa cca 1,5 roka - zacala som merat BT, robit ovu testy, prebehol aj hormonalny profil a folikulometrie - vsetko ok, len ja mam trosku problem so stitnou, ktory sa ale lieci. drahy to ma trosku horsie - asthenoteratozoospermia na poslednom SPG v Prahe Podoli na imunologii + si tvori protilatky na spermiach, takze nam odporucili rovno IVF - ICSI. Neviem ci s tymto mate nejaku skusenost, ak ano budem rada, ak sa podelite, lebo ja vobec netusim, ci sa s tym protilatkami da nieco robit alebo nie...
|-
a chcem sa zaroven spytat, kedze pojde o moje prve IVF, ci je potrebne pred navstevou Brma urobit este nejake dalsie vysetrenia...
dakujem 🙂 🙂
a v zavere este musim povedat, ze vas vsetky do jednej obdivujem za to, cim vsetkym ste presli a aka pozitivna energia z vas a vasej temy ide 😵

mircalla
18. feb 2010

shandy, s tymto skusenost nemam

ja som z 3 pokusov hradenych poistovnom na slovensku vyuzila len 1, zacala som s IVF az ked som mala 35, ale neskoro som identifikovala, ze je problem, predchadzajuci partner deti moc nechcel, tak sme si davali pzoor, a kym som zistila, ze mam problem, mala som 32 a potom sme sa este rozisli, tak som bola 2,5 roka sama

ziadne vysetrenia netreba...vsetko urobia tam....ak bude este daco treba....za nejake krvne odbery som nikdy ani neplatila....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre