Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
17. aug 2016

@buba08 ja som mala takto vklad v marci..vsetko bolo perfektne este aj embryjko zvysilo svoj grad pred vkladom a ani tuk..nic..a co sa stalo? nik nevie ci bolo oki ono alebo ja? a bolo vtedy posledné a ja osm sa zapovedala že dalej nepojdem revala som a myslela že to cele nejak na mna dopahlo tolko pokusov vkladov a vždy som mala +hcg a teraz nic..
a aj stepan neni už taky otimista, ale vie dobre že na mna sladke reci neplatia a verim že min o rok budem mat svoj uzlik v naruci

nelly3
17. aug 2016

@tinkatinulka
presne tak, ja uz tie vklady ani neratam, ale stale verim, ze raz sa to proste musi podarit a ideme dalej, bojujeme 😉

buba08
17. aug 2016

@tinkatinulka ach Tinka,kedy uz príde aj na nás rad,uz tu strasime viaceré dosť dlho, ale som rada,ze aspoň ty si pozitívne naladená,budem velmi držať palce,aby si mala pravdu a skutočne si mala o rok bábätko v náruči.Ja som si uz prestala robiť plány,toľko ich uz bolo,ze stačilo,nebudem sa uz tryznit žiadnymi plánmi.Ja mam v Rf uz 3-tieho doktora,najprv Marcel,potom Koudak a teraz Vrana,asi je najvyšší čas odtiaľ odísť,neviem,zvažujem.

gagirl
17. aug 2016

@buba08
@vlasatica ale nie..do kelu..to neni mozne..kocky je mi to velmi luto:(ja nechapem co vsetko suvisi s tym ze to proste klapne..Asi sa to ale nikdy nedozvieme..Hovori sa ze treba len skusat,ale keby niekto zarucil ze raz to urcite vyjde..Je to velmi tazke na psychiku,tolko neuspechov..Prajem vam vela sil,a viery ze raz sa vsetko na dobre obrati a budete stastne maminy..Kym vladzete bojujte..nadej je vzdy..Posielam vam velke objatie..

cheeky82
17. aug 2016

@buba08
@tinkatinulka
@vlasatica dievcata co vam povedat, tazko sa hladaju slova.....spravne v takomto pripade asi ani nie su ☹ opatrujte sa a nevzdavajte sa, ci uz dalsieho pokusu, adopcie, zmeny priorit, cohokolvek, co by vam co i len trosku mohlo zivot sprijemnit

vlasatica
17. aug 2016

Ďakujem vám dievčatá za povzbudivé slová, ale tentokrát cítim že som to uz fakt vzdala. Som z toho celkom vyčerpaná ☹

vlasatica
17. aug 2016

A ďakujem vám za srcdiecka,velmi má potešili 😉

gagirl
17. aug 2016

@vlasatica verim ti moja..teraz neries nic..daj di pauzu od vsetkeho..a uvidis za par mesiacov ..ja verim ze raz budeme vsetky maminy..zasluzime si to..drzkaj sa..

nelly3
17. aug 2016

@vlasatica
cas vsetko zahoji, uvidis, poznam to, aj vsetky ostatne a potom zase budes vymyslat co podniknut 😉

tinkatinulka
17. aug 2016

@buba08 ak mas pocit že sa nikam neposuvaš tak chod inam, ja keby som nebola spokojna so stepanom indem dalej ale on dokaže vždy najsť nové možnosti a kým ich nevycerpá a my nebudeme mat babo tak to nevzdam asi som teraz "frajerka" ale v živote ma v poslednej dobe nakoplo strasne vela udalosti a mam pocit že sme už zvládli važne zlé udalosti a toto nas len tak nepoloží, chcem opat vidiet to malinke ako mi bude kývat rucuckou a ako si bude cuckat prstik..nasadila som ružové okuliare lebo niekedy to inak nejde..vychutnala som si to zle už dosť

nelly3
17. aug 2016

@tinkatinulka
mas recht 😉

buba08
17. aug 2016

@tinkatinulka @cheeky82 @gagirl kocky dakujem za povzbudive slova aj srdiečka, nevzdávame to, len to musíme cele stráviť a budeme bojovať ďalej

gagirl
17. aug 2016

@buba08 prajem ti vela sil a viery ze vsetko nakoniec dobre dopadne..bude to tak;)

buba08
17. aug 2016

@gagirl dakujem Majka, aj ja ti prajem, aby si sa dočkala svojho vonaveho uzlicka

saldiv
17. aug 2016

@nelly3
@buba08
@vlasatica dievčata, pridavam sa k vam. Pocet pokusov uz nerátam. A uz neviem co zmeniť. Stale vsak vo vnutri citim, ze to vyjde. A dosiahnem po com túžim. Ci to bude trvať mesiac alebo dalsi rok. Toto je velmi pozitívna skupina a mame tu niekolko úžasných príkladov

evadek
17. aug 2016

@tinkatinulka
@saldiv
@buba08
@gagirl
@nelly3
@vlasatica boze dievcata ked to citam tak mi je smutno...stale rozmyslam co som spravila zle...ze hcg po ket nula..po roku a pol som sa dockala....a vysledok nula...a to boli ukazkova hodnoty imuno...tsh....embryjko sa krasne rozmrazilo..sliznica ukazkova bez liekov....
A vidim,ze nie som sama :((..tolko bolesti co si musime vytrpiet..nepochopenia....
strasne vam to zelam kazdej ...aby ste sa kazda dockala...

gagirl
17. aug 2016

@buba08 dakujem pekne..aj za srdiecko od teba..budeme bojovat dalej spolu a verim ze sa coskoro dockame aj my nasho vytuzeneho diatatka 🙂

sisikiki
17. aug 2016

@evadek ...stalo sa mi to iste..keby niekto povedal, co robit inak, urobila by som to 100 nasobne viac. Vsetko bolo idealne a vysledok hcg....cista nula. nic :-/

evadek
17. aug 2016

@sisikiki mrzi ma to..:(
nabuduce nam to uz musi vyjst....

marculik
17. aug 2016

@vlasatica ahoj je mi to luto,tiez mam za sebou jedno prirodzene mimomaternicove tehu a 4ivf neuspesne plus dalsi ket neuspesny,same vysetrenia no ,vela krat som pocula ze po adopcii ta zena vypne po tuzbe po babetku a nakoniec sa im podarilo prirodzene ,ktovie mozno budes aj ty patrit knim ,vela stastia

gagirl
17. aug 2016

Ahojte kocky..aky mate nazor a postoj k darovanym bunkam,vajicku,spermii alebo embryju?zvolili by ste tuto alternativu alebo adopciu?diki za nazory a skusenosti..

vlasatica
17. aug 2016

@marculik dakujem, aj tebe prajem veľa šťastia a hlavne veľa síl bojovať k vytúženému cieľu 🙂

vlasatica
17. aug 2016

@gagirl my sme rozmýšľali nad darcovkymi ale nevieme kde je chyba či v spermiach,aj keď ich je málo ale sú, alebo sú vajíčka na prd, tak už ostalo v úvahe celé embryo. Ale nakoniec sme šli do adopcie,ked nemôžem vynosiť vlastne, keď boli naše embryjka krásne.a vzhľadom že s mojím byvalym som bola tehu prirodzene ale potratila som, tak u mňa by asi ani darcovske neuspelo. A dokonca sme rozmýšľali nad náhradnou matkou,lenze na sk je to zakázané. Toto som navrhla Stelcovi,ked som bola v zúfalom stave po ivf 🙂

gabika2015
17. aug 2016

@gagirl ahoj, my cakame babatko z darovaneho vajicka. Ja uz vlastne zial nemam a partner o adopcii nechcel ani pocut. Som rada, ze sme sa rozhodli takto 🙂

gagirl
17. aug 2016

@vlasatica takze ste zapisani uz do poradovnika?od kedy?ja tiez uz asi zacnem podnikat kroky k adopcii..uz mam dost rokov,cerstvych 40,a ked by naozaj nevysli ani dalsie pokusy aby sme nezostali uplne bez dietata..Ja si zivot bez nich neviem predstavit..A nemala by som ani adopciu moc odkladat kvoli veku,lebo aj to trva nieco..Co sa tyka darcovstva skor asi nie co sa mna tyka,a asi ani manzel,ja by som skor prijala este vajicka ako spermie,ale tiez nevieme ci je problem vo vajkach alebo spermiach,alebo v niecom inom..Momentalne riesim v hlave ze zacneme s adopciou,alebo si kupime psika..ale pri mojej praci by mi ho bolo luto nechat tolko doma..Kolko mate rokov s manzelom ak sa mozem opytat?

gagirl
17. aug 2016

@gabika2015 blahozelam..a prajem bezproblemove a pekne tehulkovanie..Aj to je jedna z alternativ,ako mat vytuzene dietatko..kazdy sa rozhodne podla toho ako to partnerom vyhovuje🙂

gabika2015
17. aug 2016

@gagirl dakujem pekne 🙂 ja by som nebola ani proti adopcii, ale s chlapmi je to niekedy tazke 😉 Prajem Ti aj ostatnym babam, aby sa vam splnil sen, viem aky je to tazky boj, nam to trvalo 4 roky a zazili sme aj velmi neprijemne situacie, je to na psychiku obrovska zataz. Ja som uz ani neverila, ze sa nam to moze podarit. Treba bojovat dalej a nevzdavat sa.

vlasatica
17. aug 2016

@gagirl obaja máme 34rokov.psika máme asi 4roky,takeho maleho maznaka,niekedy sa na neho pozriem či v ňom neni prevtelene nejaké dieťa,lebo sa tak správa,uz mi asi šibe 😀 zapísaný sme asi od októbra mín roku. Dlho mi trvalo manžela prehovoriť na adopciu,ale keď videl aká som po ivf nešťastná,a keď som mu vysvetlila, že by bolo pekné dať domov dieťatku,ktore rodičia nechcú a nám sa nedarí mat vlastne,tak súhlasil. Stále ešte sníva o vlastných deťoch,ale nedáva to najavo. Ale podporil má a súhlasil s adopciou. Bolo nám uz ponúknuté jedno dietatko,chlapcek taky mali ciganik.lebo máme v papieroch biele aj poloromske.. ale odmietli sme,bolo tam dosť vecí,co nám nesedelo,a profi matka bola divná a raz povedala niečo a potom úplne niečo iné,t akze nehovorila moc pravdivo.Ale verím že keď príde to správne dieťa tak nezaváhame ani na minutu

gagirl
17. aug 2016

@gabika2015 dakujem,verim ze sa coskoro dockame..aj vsetky dievcata co bojuju o dietatko..Ano,je to velmi tazke na psychiku,to pochopi len ten kto to zazije ze sa roky pokusa, aj cez ivf,a neide to..Tiez uz skusame dlho,v decembri bude 5,a zazili sme vela tazkych situacii,ale musime skusat dalej a verit ze raz sa to podari..ine nam nezostava..Bodaj by toto nemusela zazivat ziadna zena ktora tuzi po tak prirodzenej veci..Drzte sa,a uzivaj si tehulkovanie;)

buba08
17. aug 2016

@gagirl ja by som na tvojom mieste este skúsila s vlastnými, ale dajte ich na PGD, viem, ze to stojí vela, ale podľa mna je to dobrá investícia, lepšia ako neustále podstupovat nove stimulky, my dame určite pri ďalšej stimulke PGD, nie je to síce záruka, ze to vyjde, ale väčšie šance tam su

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre