Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
16. okt 2010

@julietka 😀 😀 😀 tak aj prijemne aj neprijemne zistenie 😀 😀 😀 v ktorom tt si rodila ?????

julietka
16. okt 2010

@orsulka 37tt+2, cize uz 38tt, ale v nemocke to brali neviem preco ze 37tt a tak mi to aj do karty pisali 😕

orsulka
16. okt 2010

@julietka krasne ...... klobuk dole 😵 dufam, že aj my tak krasne vydržime 😉 😉

callex
16. okt 2010

@orsulka krasne fotky..a to ako tam spinka..no parada.ani si neviem predstavit aky je to pocit ale verim ze ho coskoro prezijem. 🙂

@rebeka33 tak mozno pojdeme v novembri do toho spolu.
@shandy vdaka za zelanie skoreho uzdravenia.pilne na tom pracujem z postielky.

kdo vie ako dopadla cavik dnes na OPU.ktora je vlastne dalsia na rade so stimulkou?

shandy
16. okt 2010

@mircalla ved filipko uz sa aj riadny chlapisko narodil nie? si pamatam ako si prisla naplasena z ultrazvuku, ze ako ho porodis ked je taky velky 😀 😀 . ono asi niekedy tazko tie vecicky na oblecko odhadnut....ja to tak vidim aj na svojom, ze niekde napisu, ze 38 a nehrozi a niekde obleciem aj 36...
@takyna takynecka vy budete ake fesandy s quinny 😉 .
@mirinda10 mirindik to je mi luto druhej princeznicky, ale urcite teraz z nebicka dava pozor na vasu Emmusku...pamatam si ako som citala celu tuto temicku od zaciatku a slzy ako hrachy mi padali, ked som citala, co sa vam stalo....
@julietka no to s tou zahou caka asi aj mna. nikdy som to nemala ale teraz ked sa najem, nemozem si ani lahnut, lebo hned to vsetko citim v hrdle...to este bude sranda 😀
@callex mudro, pekne to vylez, nech mas silne telicko na stimulku 🙂

orsulka
16. okt 2010

@callex dakujem 🙂 auž ti je trosku lepsie???????

no cavik sa neozvala, ale verim, že to dopadlo na výbornu 🙂 🙂 🙂

mircalla
16. okt 2010

@julietka oni to akoze beru, ze dokoncene tt, preto len 37. ja som rodila 38tt+4, tiez to brali ako 38tt, lebo 39tt nebol ukonceny, filipko mal krasne apgar skore 10 z 10.

no inak @orsulka @shandy pri dvojkach zaha asi hrozi, viem, ze aj @dior mala. ja som mala brutalnu, mozno si pamatate, som sa stale stazovala, hned to porode po zahe ani stopy. filip bol dost aktivny v bruchu, kopal az do porodu, pohyby som citila ustavicne, tak mi tam aj dost tlacil.

@callex urcite sa dockas, ved si mlada, ja som zacala s pokusmi ako 35-rocna....

neviete co je s ninockou a lahhel?

falin
16. okt 2010

ahojte babulky,
ja som mala dnes strasny den, ale napokon vsetko vyslo. Absolvovala som uzv na pohotovosti, volala do brna, zohnala pregnyl a prave si ho idem pichnut.

S tym pregnylom to bola ina kovbojka, ale stastie ze ho mam

OPU bude v pondelok, dufam ze to nebude uz neskoro, dnes ma cely den boli podbrusko

falin
16. okt 2010

@orsulka - krasne fotecky, proste nadhera 😵

@callex - planujete v novembri soft?

falin
16. okt 2010

@rebeka33 - urcite si sa rozhodla spravne, takze v novembri drzime palceky

olympia
16. okt 2010

@falin aj mňa bolelo, neboj, všetko bude ok. 😉

mircalla
17. okt 2010

ahojte, potrebujem poradit. maly odkedy ma tu nekonecnu nadchu mi strasne zle papa, uplne odmieta nutrilon (zje velmi malo) a chce len moje mlieko, aj to nie vzdy. aj je hladny a potom, ked mu davam papat, nechce. v noci sa ale castejsie budi na papanie ako predtym, ale vzdy zje malo.
neviem, ci to je tymi soplikmi (z nosu mu bez odsavania nic netesie, ale dost chrci), ze mu to vadi pri jedeni, alebo to je nieco ine. co sa nadchy tyka, mam nervy, vobec to neprechadza, ma to 10 dni (mama od ktorej to dostal to ma este dlhsie napriek liekom). podla lekarky vsak pluca, dychanie a hrdlo (vyter) ma ok, dala mu len hedelix, libenar, nasivin a detske cecko, nic silne

takze som sa chcela opytat 1. moze byt zle papanie kvoli soplikom? inak nutrilon doteraz jedol celkom ok, ale vzdy ma ovela radsej moje mliecko 2. mam s nim ist opat lekarovi? prejavy choroby su dost mierne - chrci ma v nose dakedy, obcas zakasle, ci kychne, teplotu nema

dakujem za odpovede

mircalla
17. okt 2010

inak aj na vahe malo pribral:((

callex
17. okt 2010

@orsulka ci je lepsie neviem, este som nevstala z postele.ale pride mi hlupe lezat aj dnes v posteli, v podstate sa mi to vsetko uz usadilo na prieduskach a tak to potrebujem len uvolnit a vykaslat.nos je uz relativne ok, hrdlo neboli uz len tie hlieny.
@mircalla no stym vekom je to take vselijake. v UK napriklad zeny v 35 su bezne prvorodicky..najprv kariera potom dieta. u nas je to uz rizikovy vek podla lekarov.a u ludi ked nemas v tom veku deti tak si divna.
@falin kolko si mala folikov na ultrazvuku? no veru zohnat pregnyl je fuska lebo sa vraj uz nevyraba,respektive skoncila mu registracia,ale to bolo pred pol rokom tak mozno sa to zmenilo.mala si recept len problem ho zohnat v lekarni?neboj OPU stihas, po pregnyle sa spusti ovulka po 36hodinach.
teoreticky by som mala zacat stimulovat v decembri ale mozno to stihnem aj v novembri, komplikuju mi to vysledky od endokrinologa ktore budem mat niekde po menzese.2.11. to je 23dc idem na druhy odber krvi na stitnu, spytam sa lekara ako dopadli prve ci je tam nieco co treba riesit a ked nie tak pojdem do toho.
cez tyzden skocim k imunologicke aby mi dala lieky na imunitu,machac odporucil aby som ich brala.
@mircalla podla mna je super ak Filipkovi chuti tvoje mliecko teda za predpokladu ze ho mas dostatok.a aj my dospeli ked sme chori nechuti nam jest.a myslim si ze u deticiek to nebude ine.a to ze nepribral n avahe prikladam tomu ze jeho male telicko bojuje s bacilmi a tam ide energia. na tvojom mieste by som napriklad skusila doktorke v pondelok rano zavolat a povedat jej o tom papani a uvidis co ti povie.nebezala by som tam hned s nim cakaren bude urcite plna chorych deticiek.

julietka
17. okt 2010

@mircalla mircalik malemu nemusi tiect z nosteka, nasi drobci mali nadchu uz ako 5 tyzdnovi a tiez im netieklo nic, ale striekaj mu Physiomer, je naozaj super, nasim to velmi dobre skvapalnilo hlieny a potom sme ich dobre vysali a ani im to nesadlo na priedusky. Az ked nastriekas physiomer a vysajes sopliky, az potom sa maju davat kvapky do nosa.
Ale vraj detom by sa ani nemali ziadne kvapky davat, ale mal by sa len nostek vytierat balzamom. Ja som im kupila taky balzam do nosteka,je regeneracny na sliznicu nosteka a ma aj antisepticke ucinky a je pre babatka, ale davam si ho aj ja ked treba 😉 dobre sa po nom dycha

julietka
17. okt 2010

@orsulka nebojkaj vydrzite a mozno este aj dlhsie potiahnes 😉 len hlavne klud a oddychuj 🙂

@mircalla asi mas pravdu s tymi tyzdnami, lebo vsade nam pisali ze narodeni v 37tt, len nenapisu ze ukonceny
aj nasi na to ze boli dvaja mali krasne appgare skore aj pri prvom aj druhom merani plnych 10 bodov 🙂

julietka
17. okt 2010

@falin skoda ze som to nevedela, ja mam este dve ampule pregnylu mohla som ti darovat

inak babule ak potrebujete tak mozem vam niektorej darovat ten pregnyl je do r2010 a mozno mam este nejaku krabicku merionalu co mi ostala..

orsulka
17. okt 2010

@julietka oddychujem v klude...niekedy mi aj celom dlho 😀 😀 😀 ale viem, že je to treba 😉

mircalla
17. okt 2010

@callex no ja som zistila, ze nemozem otehotniet, az ked som mala 32, potom 3 roky nebolo s kym....nehovorim, ze 35 je ok, mala som sa snazit o dieta skor
@julietka a dostat to aj v lekarni? mne uz sa zda choe davat malemu tolko kvapiek.....inak pocitala som s tym, ze nadcha 5-6 dni, ale toto je vela. mama to ma este stale, tak neviem, ci to je ozaj nadcha

davam libenar, potom vysajem a potom nasivin, ako mi povedala lekarka....az tak toho v tej odsavacke neni na to ako chrci chuda

julietka
17. okt 2010

@mircalla mircalik ten postup co robis je spravny, akurat ze ja neviem co obsahuje libenar, ale viem ze ten Physiomer (jasne maju ho v lekarni a vola sa to presne Physiomer baby) obsahuje morsku vodu a je to cistiaci sprej, najskor sa da ten, potom sa odsaje a daju sa kvapky..ja som uz neskor ani neodsavala, len som striekala a hned ich otocila na brusko aby im nezatekalo..ale sa pekne uvolnilo a povytekalo. Tiez ked som este odsavala, tak som neodsala hned, ale nechala som ten Physiomer posobit nejake dve minutky a potom som odsala 🙂

julietka
17. okt 2010

babule ja som sa pomylila, ten Pregnyl je do roku 2012 a ak ho niektora chcete, rada ho darujem, ale len BA a okolie, nebudem ho posielat postou.

mircalla
17. okt 2010

@julietka dik moc za odpoved....libenar ma podobne zlozenie, tiez nejaka morska sol....ale skusim to s tym bruskom
a kolko im to trvalo ta nadcha?

rebeka33
17. okt 2010

Mircalla ak ti ten libenar nezaberie kúp obyčajný fyziologický roztok nakvapkaj počkaj 2-3 min. a opakuj až kým už nič nevtiahneš. Ja by som nasivin len pri veľmi zapchatom nose dávala, pretože poškodzuje sliznicu a potom sa to dlho hojí. A boli nejaké kvapky s vitamínom A,E na regeneráciu sliznice. A krmiť čo najskôr po odsaní nosa ,aby mohol dýchať nosčekom. Podla mňa bez nádychu nosom sa veľmi tažko saje. Ja mám chronický zápal nosa spôsobený dlhodobým podávaním kvapiek. Takým malým tam bolo ,že podávať 7dní. A mne to zožralo sliznice,že ich rok neviem dať do kopy. Ale toto mi pomáha. Tak skús. Skoré uzdravenie Filipkovi a mamke.
@cavik ako ste dopadli? Dúfam,že dobre. 🙂
@falin dobre ,že si zohnala ak sa nedováža. Ja si možno kúpim už teraz ak je to podpultovka. 😀 Na zajtra držím palce. A daj vedieť. 🙂
pekný večer.

callex
17. okt 2010

@julietka prosim ta ako sa vola ten balzam do nosa. mnet en physiomer pomohol..nos nie je upchaty ale stieklo to dole do priedusiek nakolko nemam mandle.

zufalka
17. okt 2010

ahojte,takže minulý týžden som prišla o obidve babatka 😢 dostala som vysoké teploty a skončila som znovu v nemocnici,pri UTZ sa zistilo že babatka už nežili ☹ asi sa tu už dlhšie neukážem,som z toho velmi smutná ☹ všetky pozdravujem a prajem vela štastia 🙂

tanitta
17. okt 2010

@zufalka preboha 😔 .. vela sil....telo tu zataz nezvladlo ..nesmierne ma to mrzi ☹ ....

tomka12
17. okt 2010

@zufalka 😢 😢 😢 😢 😢 😢

julietka
17. okt 2010

@mircalla mircalik jednemu trvala cca 7 dni, alebo 10 😕 uz ani neviem presne, ale viem ze dokopy nam to trvalo asi 15 dni, lebo ked sa uz jeden z toho dostaval dostal to druhy 🙂

julietka
17. okt 2010

@callex ale ten balzam ti nepomoze ak ti to stieklo na priedusky 😕ten balzam je len na vytieranie nosa,je regeneracny na sliznicu a antisepticky, ja to davam detom aj sebe na tycinku co sa cistia uska, posielam linku dufam ze sa to nacita
http://www.docsimon.sk/tovar/bio-karite-detsky-...

julietka
17. okt 2010

@mircalla mircalik ak nezabera libenar a ma aj podobne zlozenie ako ten physiomer tak skus to len prestriedat, niekedy nesadne jedno, sadne druhe, toto je izotonicky roztok

http://www.physiomer.cz/physiomer-baby.php

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre