Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yeliel
6. mar 2011

baby aby nedoslo k nedorozumeniu to som pisala ake som mala skusenosti v Car na Antolskej Ba.

yeliel
6. mar 2011

@nemko ahojky.. ako ide stimulka?

nemko
6. mar 2011

@yeliel cauko,prosim ta, stimulka dobre - zahadne mam malo vajec.Hroooooooza 😀 uz nech to mam za sebou, aj tak viem, ze skoncim v Brne 😀 😀
ty ako sa mas?

lianka7
6. mar 2011

@maticap. No my mame len fragmentaciu DNA,zlu a tiez uvazujeme nad dalsimi genetickymi testami,lebo z tej DNA vieme,nakolko ma mm poskodenu strukturu spermii. A neviem ci sa mame do toho pustit pred konzultaciou v Reprofite alebo mame pockat co nam oni poradia...
@yeliel To je sila,az sa mi to cele zle citalo!Ja dnes poburena vsetkym co sa okolo mna deje som napisala list do poistovne,viem ze lady sa asi nepohnu,ale nech maju aspon tusenie,ako vyzera situacia centier tu na Slovensku,ktorym preplacaju liecebne procedury...

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 uprimne ja uz nevladzam bojovat z tym co sa deje okolo mna beriem to ako velku krivdu ☹
chcem ta poprosit to DNA fragmentaciu spermosiek,vysetria pri normalnom spg? alebo za kym mame ist?

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 Ja som volala do pistovne velmi casto kedze som mala take trampoty,ta Pani co to tam vybavuje,bola velmi mila a naozaj mi pomohla ako sa dalo.

lianka7
6. mar 2011

@yeliel Nam ju urobili pri normalnom spg zdarma v Zdruzenej tkaninovej banke v Kosiciach.Baby pisali,ze v centrach sa za to priplaca cca 150 eur.Chapem ta,po tolkych skusenostiach by som asi ani ja nemala energiu a chut...ja som len na zaciatku a nech vedia aj tam hore ako to tu chodi!

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 cize bezne v Car sa to nerobi...potom Vam to aj vysvetlili?..ze co to pre Vas znamena? je to o tom ako su poskodene spermosky?..Ja uz neviem kam mam ist. 😝

yeliel
6. mar 2011

@nemko malo? cim stimulujes?
som naserkana na cely svet 😝 a smutna ale uz kujem plany 😅
Dorzila uz aj mrcha ,hned na druhy dne po vysadeni crinone.

lianka7
6. mar 2011

@yeliel Bezne to nerobia v Car,nam to dodatocne vysvetlil moj gynekolog,jemu poslali vysledky z tkaninovej banky.Ano nakolko je poskodena struktura DNA,normu uvadzaju do 30% my mame 35%...teda aj keby som otehotnela,plod sa prestane vyvijat.Preto potrebujeme PICSI...

nemko
6. mar 2011

@yeliel mam bravelle, od 6 dna Menopur a od 7 dna cetrotide.o naserkani ani nehovor, uz nech je to za mnou.Prosim Ta najskor mi Valky tlacil do hlavy, ze musime mat max 10 vajec kedze som vzdy mala okolo 20 a teraz ked je ich do 10 tak zase ma stresuje, ze malo.Mam uz toho plne zuby, ale snazim sa byt v pohode.V piatok malo jedno vajo 10 mm a ja neviem co chce aby malo ci uz 16 ved len v nedelu som zacala pichat.

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 tak ja to dam vysetrit,myslism si ze u nas to neako tak bude..
to PICSI ma aky rozdiel v ICSI?
Cize ak to budeme mat hrosie ako 30% je ta struktura DNA poskodena tak,ze je treba PICSI? a tam vedie vybrat zdrave spermosky?
Alebo nemozu priam v Car v den OPU spravit taky spg na tu strukturu DNA a vybrat len zdrave spermosky?
Prepac sa pytam ako dilinko 😀 ale nerozumiem tomu. 😝

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 som rohodnuta ideme na vylet do Ke 😀 😀 😀 ako dlho si cakala na vysledky?

lianka7
6. mar 2011

No baby mi pisali,ze v Car nie su tomu velmi nakloneni...do KE mi vypisal odporucanie gyndos,musis tam mat odporucanie od zenskeho. Cakala som mesiac,tam mu robili aj imunologiu aj fragmentaciu a na to sa caka dlho.Ale je to zadara. Moj gynekolog mi odporucil aby som hladala len centra s PICSI,kvoli tej zlej fragmentacii...aby nedoslo k potratu a zlemu vyvinu plodu. Ja pisem tiez ako laik,lebo len zbieram infosky,ale ako pises PICSI je zalozena na tom,ze vyberu na ET len zdrave a schopne spermosky,ci minimalizuju riziko potratu atd... 🙂

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 a v Reprofite robia aj PICSI?

lianka7
6. mar 2011

@yeliel Ano robia...verim,ze tam nam pomozu! 🙂

yeliel
6. mar 2011

@lianka7 aj ja verim,na SK sa tu uz 3krat nepodarilo..tak tam sa uz musi 🙂

gabinkaa
6. mar 2011

@yeliel nie mala som krátke protokoly, dokonca pri druhom IVF som pichala iba 8 dní a mala som iba 5 vajíčok, pri mojej nespokojnosti mi Dr. Behúňová povedala, že čakali sme viacej, neviem čo to malo znamenať, tak uvidím ako to dopadne v RF, ak ste nemali dobré spermie, tak si zbytočne hazardovala so svojími vajíčkami, ale to mali lekári v centre vedieť podľa spermiogramu, dúfam, že si na tom už lepšie

gabinkaa
6. mar 2011

@luly3 no mne okolo 12, ale tuším teraz na mňa niečo lezie, boli sme v sobotu na chate, ale iba chvíľu, len sa tam nekúrilo, vonku bolo teplejšie a doteraz som sa nemohla zohriať, nejako som do seba naťahali ten chlad, snažím sda všelijako liečiť, aby to bolo v pohode, Tebe už tuším mala prísť nie?

gabinkaa
6. mar 2011

@lianka7 ďakujem Ti, ale ako som si robila ten výpočet a vyšla som na nejakých 11 %, tak ma to naľakalo, len som to skúšala všetko nejako preklikať a na nejaké vyššie percentá som sa ani nedostala, tak neviem či som to dobre pochopila

yeliel
6. mar 2011

@gabinkaa ahojcek,ked oni ma prave odhovarli od ICSI hodinu,,ma presviedcali ,ze netraba ☹
Uz je to jedno..naberiem energiu a pojdeme do Brna 🙂

gabinkaa
6. mar 2011

@yeliel však jasné, rýchle na nich zabudnúť a nabrať energiu do ďaľšieho boja,

lianka7
6. mar 2011

@yeliel Musi to vyjst 🙂

rienok
6. mar 2011

@callex tak ako, už stimuluješ alebo budeš čakať ešte mesiac?

rebeka33
6. mar 2011

@lianka7 tak držím palce ,aby si do leta bola tehuľa. 😉 Určite choď najprv do Brna na konzultáciu a oni ti povedia čo je treba a čo je blbosť a ťahanie času a peňazí. Mne veľa vysvetlili až oni.
@callex ďakujem 🙂
@yeliel hrozné skúsenosti. Aj to čo tu baby píšu, vklad na 6mm sliznicu. Ja by som zavrela väčšinu centier na SK. Ale je hrozné,že takto vyzerá celé naše zdravotníctvo. 😖

rienok
6. mar 2011

@rebeka33 @yeliel to zdravotníctvo resp. hlavne CAR je také aké sme dovolili aby bolo 😒 myslím, že aj tu na koníku sa dá pekná práca spraviť (recenczie a tak 😉

falin
7. mar 2011

@yeliel - vitam ta na fore 😉 . Je mi luto ze vam nevyslo 3.ivf. Verim ze v brne budes spokojna, su tam perfekrny dr. a velki odbornici. A maju ludski pristup, co je tiez velmi dolezite. Pri objednani si mozes vybrat dr. ku ktoremu budes chodit. Ako si sa rozhodla s nacasovanim? Ja by som asi o nejaky mesiac zvolila konzultaciu a na stimulku mozes ist kludne aj o 3 mesiace.
Sila to centrum na Antolskej, total "profesionalita" 😨

@zufalka - som rada ze si sa rozhodla ist dalej. Velmi ti fandim a drzim palce aby ste boli tentoraz uspesni. Velmi ti to prajem

@callex @martini - diky za Jonasove tabulky. Mne by termin ketu sedel v marci presne s terminom najlepsich dni, ale rozhodla som sa ze v marci na ketko nejdem, telo potrebuje oddych

@rebeka33 - vsetko najlepsie k narodkam, nech sa vam aj s drobcekom dari

@lianka7 - kolko vychadza PICSI v RF? Urcite vam tam pomozu

Baby viete mi poradit kde na zapadnom SK sa robi ta fragmentacia? Iba v CAR-och alebo sa da aj v nejakom labaku?

krasny den vsetkym

callex
7. mar 2011

@yeliel @nemko tak som teda maximalne poburena tym novym centrom na antolskej..o to viac ze ho poistovne uprednostnili pred CAR v piestanoch. tam minule leto vzniklo centrum ktore malo svoje vsetko,nadherne prostredie,zariadenie,labak..a neskutocne vyborneho lekara-cecha. len bohuzial poistovne nechceli s nimi uzavriet zmluvu..rok prosili..ale nie.ale ked sa o rok otvorilo na antolskej tak nebol problem.predpokladam ze je zazmluvnene poistovnami.a tak car v piestanoch skoncilo svoju put..co je naozaj velka skoda.a aj ked nemali zmluvu a clovek si to tam platil stale mali zakroky ako PK,.mrazenie a podobne lacnejsie ako GF a Iscare.
no veru neviem neviem ci aj ja nesformulujem nejake psanicko niekde.do toho centra v BA asi presli najvecsie hyeny z ostatnych centier.fuj. no a o tlak mam postarane.
@rienok veru odlozilo sa to o mesiac. manzel v sobotu vyzeral tak vselijako len nie tak zeby o par dni mohol soferovat do brna.dnes ide na stichy,,a uvidime co mu povedia.ale uz chodi lepsie..ale co z toho ked uz je neskoro.ale nevadi..aj tak som nebola nejako vnutorne nastavena.plus v sobotu som bola u jednej homeopatky-gynekologicky a dala mi nejake homeopatika na 3tyzdnovu pripravu pred dalsou stimulkou.tak aj preto som to odlozila.za ten mesiac chcem cvicit mojzisku..ist na mobilizaciu chrbtice..a absolvovat kontrolu u endokrinologa.a hlavne sa naladit na to ze v aprili som tehula.vykukne nam hadam dovtedy slniecko a svet bude krajsi.

luly3
7. mar 2011

ahojte @gabinkaa hej hej mne dorazila včera 😉 tak od dnes už pichám 🙂
ale inekciu si nechám až na večer bo akosi nemám chuť si ešte spôsobovať
bolesť 😀 😀 😀
@callex mnooooo teda tak ty si sa rozhodla na apríl 😉
stimuluje tu už niekto teraz?????? tebe gabinka nech čoskoro príde mrcha a
pripojíš sa 🙂

callex
7. mar 2011

@luly3 no veru tak nejak to vyslo..najprv som bola z toho nestastna ale potom som si povedala ok..urobim teraz maximum aby sa to podarilo a budem mat ciste a kludne svedomie.
drzim palcuchz nech si maximalne produktivna 🙂 a potom aj tehotna.a ja pojdem v tesnom zavese za tebou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre