Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
11. máj 2011

@leamax ja nemozem ziadnu,iba v minimalnych mnozstvach.napr pol rajciny za den a uz potom ani ziadnu zeleninu moc.max este mozem banany

leamax
11. máj 2011

@miminkad jaaaaj, tak to mas tazkde teda. ja lubim zeleninu, neviem si ani predstavit, ze by mi ju zakazali. tak potom ti ostava uz len to vinko - ako vyhovorka dobre 😀 😀 😀

gabinkaa
11. máj 2011

@rienok takže už máš kontrolu za sebou, ja idem zajtra, uvidím čo mi povedia, ale to ideš fakt rýchle v sobotu na OPU, u koho si bola na kontrole? neboj ale všetko sa ne dobré obráti, treba veriť, nič iné nám nezostáva, je to ťažké ale fakt nič iné, tak sa pekne drž a neplač, aby si sa zbytočne nerozrušovala

rienok
11. máj 2011

@gabinkaa bola som u Vitouškovej, strašne dlho hľadala ľavý vaječník a nakoniec mi povedala že tam je len 1 maly folikul. Vieš, ja som si hovorila že teraz s menopurom to bude lepšie... ale oni mi už inak nevedia pomôcť to je na tom to najhoršie,,,, nikto nevie prečo sa neuchytia nikto nevie prečo slabo reagujem na stimulácie. Nechápem prečo nemôžem mať jeden logický, lekármi vysvetliteľný dôvod... Ja som jej vravela že sa mi zdá skoro 11 dc ale vravela že tak sa to robí vždy ale ja viem že ti štelcl hovoril že potiahnu stimulku dlhšie aby si mala viac vajok a mne to teraz idú robiť ešte o deň skorej ako minule tak dúfam že to nepobabrú lebo sa mi to vôbec nepáči. no a ešte fasa prekvapko že OPU mi bude robiť zase Pospíšilová tak už teraz sa mi tam nechce. Všetko je úplne zle. Síce sa všetci usmievajú ale z toho sa mi deti nenarodia, všakže ... no nič som tak nahnevaná a sklamaná že to ani neviem popísať..

gabinkaa
11. máj 2011

@rienok ja som tiež naposledy bola u Vitouškovej, bola veľmi príjemná, ale niečo sa mi na nej nezdalo, ja som mala 7 oocytov, ale boli nezrelé, teda okrem jedného a potom sa ešte jeden prejavil, takže mi vkladali dve, tiež som sa pýtala, prečo boli nezrelé, prečo keď sa uchytilo neudržalo sa, tých prečo bolo veľa a ani on mi na to nevedel odpovedať, čo sme sa dohodli, že predĺžíme stimulku, aby dozreli všetky vajíčka, len neviem čo sa deje, lebo ma dosť bolia vaječníky, neviem či je to správne alebo nie, tiež mám z toho všetkého obavu, dúfam, že tam zajtra Štelcl bude, lebo vraj si ho mám vyžiadať, tak uvidím, ale je mi z toho všetkého do revu, vždy len stimulovať a stimulovať a žiaden mrazáčik, aby som to nemusela odznova podstupovať, je to veľmi náročné, pýtam sa prečo niektorí ľudia majú všetko jednoducho a ja musím tak strašne bojovať, vieš aj gyn som mala na figu, už dávnejšie sme to mohli riešiť a nie sa spoliehať prirodzene, vekom sa to tiež sťažuje, keby som nevymenila gyn, tak určite sa týmto zaoberáme neskorej, lebo vraj máme ešte pol roka skúšať a potom sa uvidí, tak som aj z tohto dôvodu odišla a to mám tiež sťažené lebo gyn mám od seba 35 km, takže na porazenie, mám teraz nejakú melanchodlickú náladu ☹

rienok
11. máj 2011

@gabinkaa no ja som po menopure taká rozcitlivená a furt plačem, ale ako vravím vôbec sa mi nepáči že mám mať OPU o deň skôr ako zvyčajne ...minule som bola aj 10.dc na kontrole a OPU bolo 12 ja sa asi naozaj budem len modliť aby to všetko dobre dopadlo. Toto je moje 6 IVF a mam pocit ze ho prezivam najhorsie a aj to zatial najhorsie vyzera zo všetkých... teraz si vravím zlatý GF nič mi nepovedali a bola som až do OPU kľudná... no nič asi napíšem Štelclovi čo on na to

jada1
11. máj 2011

@rienok
@gabinkaa kočky a prečo vám kontrolu raz robí jedna lekárka, potom zase OPU alebo ET druhá, keď chodíte k Štelclovi? Nepýtali sa ho na to? Ja som práve kôli tomuto nešla do UNICI, ale do Reprofitu. Pretože v Unice sa tí lekári točia a to sa mi nepáči. Keď si už vybudujem dôveru k jednému, tak chcem riešiť všetko s ním. Ja som mala zatiaľ to šťastie, že všetko mi robil Štelc.

gabinkaa
11. máj 2011

@rienok určite mu napíš, aby vedel čo sa deje, mám pocit, že vitoušková to trocha fláka, ale ak sa takto cítiš, bude to Tvoje posledné IVF a budeš sa vytešovať z pozitívnych testíkov, budem silno silno držať palčeky, aby to dobre dopadlo 😉

leamax
11. máj 2011

@rienok najlepsie veru bude, ked napises stelclovi aby sa ti k tomu vyjadril a vyziadaj si este jeden utz. mne sa tiez zda, ze OPU na 11DC je dost skoro. ako velke su tie foliky, nevies?
@gabinkaa
@rienok neplacte. ja viem, ze je to tazke, ale vsetko sa na dobre obrati. urcite, verim tomu. ja mam tiez dnes taku melancholicku naladu, este ma aj house rozplakal. co je toto dnes za den 😠

gabinkaa
11. máj 2011

@jada1 vysvetľujú to tým, že nemôžu robiť všetci lekári všetko, robí to ten kto má službu a hlavne ak je to cez víkendy, vtedy tam nie sú všetci, len konzultácia je u toho istého

gabinkaa
11. máj 2011

@leamax Ty len pekne oddychuj, nestresuj sa a žiadna melancholická nálada, ale úsmev a radosť, veď detičky to cítia a potrebujú 😉

rienok
11. máj 2011

@leamax no veď práve mi prídu malé len nejakých tie 3 majú 14 -15 mm a tie malé 10 mm. No nič napísala som mu, že sa veľmi bojím aby som neostala bez zrelých vajíčok a že by som chcela aby mi robil OPU on.
ja za to nemôžem, za to môže ten sprostý menopur... je drahý jak sviňa, nepomáha mi a ešte ma spravil aj ľútostivou 😢
no nič skúsim niečo robiť čo by ma rozptýlilo 😅

rienok
11. máj 2011

@leamax a správne, Ty pekne oddychuj a vôbec sa ničím nestresuj a nesmutni. Ty sa teraz musíš tešiť a drobcov povzbudzovať 😉

jada1
11. máj 2011

@gabinkaa cez víkendy mi je to jasné, ale cez pracovný deň by to nemal byť predsa problém!
@rienok nechcem ťa deprimovať ešte viac, to božechráň, ale nerozmýšľala si nad testom AMH? Je to test z krvi, niečo ako FSH, ale je presnejší a poukáže na to, aká je zásoba a kvalita vajíčok vo vaječníkoch. Na Slovensku sa to začalo robiť len pred pár mesiacmi a myslím , že ho robia v ISCARE.

leamax
11. máj 2011

@gabinkaa no tak ani vy tu nepiste smutne veci 😉 lebo inak budem nutena vas vypnut 😅 deticky stale hladkam, tak snad citia radost z toho, ze ich mame v brusku 😵
@rienok a kolky DC si teraz, ked ti robili to sono? ja som mala tiez na 9DC 3 vo velkosti 13, 14 a 15mm a 3 male a aha kolko z nich nakoniec bolo vajok. nestresuj. ale kazdopadne si dobre urobila, ze si napisala stelclovi. som zvedava, co ti odpise

gabinkaa
11. máj 2011

@jada1 neviem, možno aj trocha, lebo sa musia vymeniť, pripraviť a tak, tak je jednoduchšie, ak to robí jeden, záleží však akú má ruku, ja som bola raz u muža ešte v BA a to bolo v pohode, nič som necítila, 2. v Ba robila žena a už to bolo cítiť a tu v RF zasa žena a bolo to najhoršie, cítila som to aj 4 dni
@leamax my nepíšeme smutné veci ale realitu a vieš, že keď to tak vyznieva je to najhoršie? ale tiež musíme byť optimistky, inak to nejde

rienok
11. máj 2011

@jada1 vieš mne je to vlastne už jedno teraz bude OPU a potom si to zvážim čo ďalej. ono ak by rastli folikuly o 2 mm denne tak to vyjde na sobotu ale ak nebudu rast tak rychlo tak budu nezrele. Nie je dôležité koľko ich mám, vždy ak nejaké boli tak sa oplodnili a boli 1-tkovej kvality ale sa nikdy neuchytili a na to mi nikto nevie dať odpoveď.
Sme sa bavili so Štelclom aj o darcovských ale vravel že by to zatiaľ neriešil tak neviem. No napísala som mu a uvidím od teraz budem trvať na tom že on mi bude robiť všetko. Som zvedavá kedy a čo mi odpíše

rienok
11. máj 2011

@leamax no ja som dnes 8 DC tak neviem, uvidíme už to pomaly prechádza zajtra bude lepšie 🙂

leamax
11. máj 2011

@rienok no to som rada, ze to zacina prechadzat 🙂 som zvedava, co ti napise.

@rienok
@gabinkaa, tak aby som vas trosku rozveselila - dnes nam prisli zamerat dom geodeti kvoli kolaudacii. baba prisla a hovori, ze: to o tento dom ide? reku ano. a ona, ze ale na stavebnom povoleni je cislo parcely a to je vlastne ta vedlajsia. reku dokelu, zas to niekto pohnojil na stavebnom urade a ja tam zas budem musiet behat. a ja blba som jej omylom dala susedove stavebne povolenie? no uznajte 😀 😀 😀 kukala na mna jak puk 😀

jada1
11. máj 2011

@rienok tak hlavne kľud a myslieť pozitívne. 😉

ofinka
11. máj 2011

@rienok ja som ta chcela len povzbudit, ze ja som mala OPU minule tiez uz 11 den a bolo vsetko v poriadku. ty si dnes 8. den, ja som na 9. den mala minule velkosti 18 a 17 a pri odbere na 11. den boli zrele, takze sa toho terminu neboj.

rienok
11. máj 2011

@leamax to sa ti podarilo, ja teraz zmätkujem skoro pri všetkom ešte že mam mm a on ma postraži 😉
@ofinka ďakujem veď hej, doteraz som slepo doverovala doktorom a nič z toho tak teraz sa zase asi príliš vzdelávam a škodí to 😅 snáď t bude v poriadku... bude ma mať Štelcl za hysterku 😀
@jada1 no veď to sa snažím od rána od 10,30 😉 musím sa vyrevať tu vám , mm nemôžem ukázať ako mi je lebo on to potom znáša ešte horšie ako ja 😝 teda trápi sa kvôli mne

ofinka
11. máj 2011

@rienok ja som mu tiez dnes pisala depkoidne maily, asi ma z nas dost, mal by mat priplatok za psychologicku mailovu poradnu. 🙂

leamax
11. máj 2011

@rienok ved to je preto, ze mm vsetko okolo toho nechal na mna, on to zas nema kedy vabybovat, ked je prec, ze. tak ale sa nepobavis 😀 😀 😀 hlavne, ze som potom nasla to nase a som jej to dala 😉

rienok
11. máj 2011

@ofinka tak má tam byť keď prídem na kontrolu 😝 mne to je jedno ak mi napíše že všetko bude v poriadku a som zvedavá čo povie na to OPU ... no čo už. Hovoril že tam majú špecializovaného psychológa, ale že tam nikto nechodí lebo stojí 800 Kč/ hodina.
@leamax hlavne že to je v poriadku 🙂

ofinka
11. máj 2011

@rienok 800 hodina? tak to je iny borec. este ho nenapadlo, preco tam nikto nechodi? 😀

rienok
11. máj 2011

@gabinkaa a ozaj a už do mňa Vitoušková narvala aj orgalutran ... takže budem mať 2 v tomto cykle toto ma vyjde riadne draho 😝

rienok
11. máj 2011

@ofinka no veď to sám Štelcl okomentoval nejak podobne 😀

callex
11. máj 2011

@rienok ako myslim si ze ked mas OPU na 11 den tak predcasne prasknutie nehrozi a ten orgalutran mi pride zbytocny.poslednu dobu ho tam nejako vsetci zacali davat.ale uz ked ti ho nadelili tak ho zaplatis..jedine mozno ze by si ho priniesla naspet.

callex
11. máj 2011

ked som chodila do Piestan do CAR tak tam bol psycholog takisto..myslim ze ako doplnok k umelemu, neplatilo sa a dokonca ponukali zvyhodnene 2tyzdnove kupelne pobyty pocas ktorych boli procedury nastavene tak aby pomohli vsetkym veciam okolo IVF.To uz bolo ine kafe.
inak mohli by kupele zriadit taky nejaky balicek ,,priprava na IVF,,...to by mohlo byt super.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre