Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
21. mar 2011

@kajka39 ďakujem moja, dúfam, že to bude všetko OK 😉

rienok
21. mar 2011

@gabinkaa neboj sa, to do bruška si máš pichnúť? myslím že áno ... nič to nie je to zvládneš 😉

gabinkaa
21. mar 2011

@rienok však musím, to je posledná, včera mi pichal môj drahý dve a dnes ráno ja dve a teraz večer pregnyl, zajtra potom voľno.........Tebe kto pichá?

gabinkaa
21. mar 2011

@rienok a červené vínko piješ? ja som dnes kúpila hriešne drahé vínko, ale ešte mám alibernet

rienok
21. mar 2011

@gabinkaa ja si stále pichám sama ...môj drahý odpadáva keď vidí ihlu 😀 no a vínko pijem ...ako inak ale ešte aj počas dňa alchemilkový čaj

gabinkaa
21. mar 2011

@rienok no ja už mám aj pregnyl za sebou, mám pocit ako keby sa mi všetko vo vnútri popukalo, neviem či je to správny pocit, každé centrum je iné, v GF mi dávali antibiotiká pri OPU, tu nič, musíme nejaké formuláre vyplniť, ešte sme ich nečítali, vždy na poslednú chvíľu, Tebe držím palce, aby kontrola dobre dopadla 😉

cecil36
21. mar 2011

@gabinkaa @rienok baby aj ja uz som zacala s cervenym vinkom aj s alchemilkou.
@rienok a kedy idete na kontrolu?
@gabinkaa ani mne v RF nedavali antibioticku tabletku, v Unice ano, asi to fakt zavisi od centra 😉

gabinkaa
21. mar 2011

@cecil36 asi, lebo v Ba som musela ísť aj na predoperačné, tu chcú iba dotazník vypísať, tak uvidíme, ale nočná košeľa, papučky a ponožky treba, tak ma informovali

cecil36
21. mar 2011

@gabinkaa ano ano tak kosela, papucky musia byt. Ja si nejaku musim kupit, lebo kosele nenosim a v letnej by mi bolo zima 😀

rienok
21. mar 2011

@cecil36 ja mam kontrolu zajtra o 10,45 🙂 no uvidime vysledok. Alchemilka a červené vínko 😉 to je dobra poistka a ja ešte aj tú splnovú vodu pijem 😅
@gabinkaa ďakujem, budem informovať 😉. že popukalo 😀 to by si necítila. No a ja som sa tiež pýtala v RF či nepotrebujú predoperačné a štelcl písal že nie len tie krvné tessty robia

gabinkaa
21. mar 2011

@cecil36 ja mám letnú, nechce sa mi nejakú inú kupovať, dúfam, že tam nebudú mať zimu a že to zvládnem aj v tej 😀

rienok
21. mar 2011

@cecil36 to ani nestihneš 🙂 zaregistrovať či tam je zima. teda ak tá letná nie je saténová na ramienka a ultra mini 😀

tinna13
22. mar 2011

dobre ranko
@rienok drzim palce na kontrolu aby bola uroda bohata a kvalitna
@gabinkaa dnes to mas bez pichania a zajtra na teba budem mysliet aby sa ti vsetky vajicka pekne oplodnili
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@lulu3 vela stastia na dnes aby sa drobec hned silno zavrtal TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT a bola
si prva jarna tehulka
@lianka7 blahozelam 🙂 zachvilu budu mat prirodzene tehulky v tejto teme prevahu 🙂 , drzim palce aby vsetko dobre pokracovalo

callex
22. mar 2011

dobre ranko babulky..
@rienok s tou alchemilkou uz opatrne..vyvolava stahy maternice..ja by som ju uz nepila na tvojom mieste.
@cecil36 ja takisto nemam poriadni koselu a tak som si dala take letne jednoduche minisaty ktore su pod prsiami nazberane..a bolo to v novembri a nebola tam zima...navyse po OPU ta suchnu pod paplonik.
@gabinkaa kam si si supla ten pregnyl... ja mam info ze sa picha do zadku, napriklad v dvoch centrach mi povedali ze ak mi to nema kto pichnut do zadku doma tak treba ist na pohotovost. brusko ta taha lebo tam mas peknu urodu vajicok.takze tie pocity su ok.
inak mne sa paci ze v RF netreba antibiotika ani cipky do zadku na ukludnenie ani predopracne..to su stresy navyse a to nam nie je treba.

lulu10
22. mar 2011

@ninockaskv krásna myslienka o Kolárovi-tehu aj bez vajcovodov, tlieskam ti 😀 😀 😀

cecil36
22. mar 2011

@callex ja som mala prve OPU v RF v septembri. V tej izbe co som bola sa pokazila klima a este aj vetrali, no kosa ako das 😀 tak ja len pre istotu aspon sveter beriem k letnej kosielke 😉
@rienok nie satenova ultra mini nie je 😀
Baby ja sa tak bojim ci to PICSI bude ucinne 😒

gabinkaa
22. mar 2011

@tinna13 veru dnes voľno s pichaním, môj drahý mi povedal, že som ako narkoman, konečne som to všetko doupratovala 😀 zajtra ráno vyrážame, dúfam, že narkóza bude OK tak ako minule a prežijem to, ráno musíme skorej vyrážať, ale to neva, vírusíky som papala, tak dúfam, že nakazia 😵 😵 😵

gabinkaa
22. mar 2011

@callex šupla som si ho do bruška, dr. Vitoušková povedala, že tam a že to zvládnem sama, že nemusím na pohotovosť, že to nič nie je, tak som to urobila, nechcelo sa mi ísť do mesta na pohotovosť a keď som pichala tie predtým, tak už tú poslednú som nejako zvládla, tak tie čípky to je pre mňa stres, mne to nejako vadí a potom ma aj ten čípok tlačí a nemôžem si sadnúť, no fakt stres, ale divím sa, že prečo sa to u nás dáva a v RF nič, len nám dali kopec dotazníkov, ešte sme ich ani poriadne nečítali, dnes musíme podpísať, aby to zajtra bolo, inak s Dr. Vitouškovou sme si dobre pokecali, tu sa mi páči, že každý ma tvári úsmev a to je veľmi dôležité, možno nemajú práve náladu na úsmev, ale sú profesionáli a nedávajú to na sebe poznať, dokonca mi to vysvetľovala všetko po lopate a opakovala viackrát, aby som nezabudla

callex
22. mar 2011

@cecil36 neboj..urcite bude..ziadnu inu myslienku si nepripustaj.
@gabinkaa ano mas pravdu ten pristup je uzasny..taka oaza v porovnani s GF.neboj narkoza bude fajn..ani nebudes citit ze si nejaku mala.a rano v aute si pospis.

tinna13
22. mar 2011

@gabinkaa aj ja som si pregnyl pichla do brucha, predtym v inom centre do zadku. neviem od coho to zavisi.
Pre mna bola narkoza v RF velmi lahucka, hned som sa prebrala a uz som si ani nepotrebovala lahnut a do 15 minut sme uz aj odchadzali. cakala som nejake bolesti ako som mala predtym ale nic, uplne super. OPU mi robil Stelcl.
Zelam ti aby aj u teba to bolo take bezproblemove. Dr. Vitouskovu som mala na kontrolnom sone na ten 8 den, bola zlata.

lulu10
22. mar 2011

@cecil36 ahoj takze moje super rady: nemysli na to a mysli pozitivne 😀 😀 ale nie srandujem, ja si myslim ze bude ucinna a kedze sa nu tiez chystam tak musi byt lebo ja chcem byt tento rok bruchata 😀 , ta metoda sa mi velmi pozdava a v RF su teda fakt profici takze sa spolahni na nich a v kombinacii s tymto plodnym obdobim to nemoze zle dopadnut 😉

gabinkaa
22. mar 2011

@cecil36 určite bude, musíme veriť a na nič zlé nemyslieť, veľa závisí aj od stavu našej mysle, takže len pekné myšlienky, ja sa tak snažím nastavovať a zlé od seba dávať preč

gabinkaa
22. mar 2011

@callex mne nevadí menej spánku, s tým nemám problém, len vždy mám pred nárkozou rešpekt, či je už malá alebo veľká

gabinkaa
22. mar 2011

@tinna13 keď som bola po minulé razy tak som bola na pohotovosti a pichali do zadku, ale takto ma dokina nasmerovala, tak som urobila, tiež neviem kde je najlepšie pichať, lebo aj stimulku som pri druhom IVF mala do ramena, ale radšej sa nad tým nezamýšľam
uvidím kto mi bude robiť OPU, Vitouškovú som mala tiež na kontrole na 8. deň a fakt veľmi milá, tak verím, že to bude OK a Ty sa ako cítiš?

lulu10
22. mar 2011

@ninockaskv ahoj ja som bola u liecitelky a dopadlo to fajn, ja som k nej sla hlavne kvoli tomu ze sa neviem zbavit ureaplazmy, uz beriem druhe antibiotika a mam pocit ze teda moc nezaberaju, a ona na mna kukla a hovori ze antibiotika ani nezaberu lebo mam v krvi candidu a ze z toho mam vsetky tazkosti-vytoky a tak ( co aj teda asi moze byt lebo mam uplne biely jazyk a neviem sa toho zbavit uz dost dlho a nevedala som z coho to je) takze mi nasadila riadne ocistnu kuru a este mi povedala ze mam velmi prekysleny organizmus (odporucila mi take tabletky prirodne, hned som si ich aj kupila a bol tam aj indikator pH a mne vyslo pH 8,5) inak ani neviem presne ake pH tela je ok 😅 okolo 6? takze tak...

cecil36
22. mar 2011

@gabinkaa @lulu10 @callex baby dakujem 🙂 Uz sa zacinam bat, je to uz nase 3ivf, ale musim sa pozitivne naladit. Inak som si pocitala, ze kedy by sa mimi mohlo asi narodit a vyslo mi, ze mozno na NOvy rok. No neoplati sa to risknut, ked viem, ze mi Ftačnik potrasie pravicou 😀 Ale nie srandujem 😉
@gabinkaa drzim palce na zajtra 😉

cecil36
22. mar 2011

@lulu10 ti nasi lekari, mna od decembra liecila obvodacka na zapal dutin, vybrala som troje antibiotika, ktore nic moc nepomohli, tak som si vydupala krciara a ten hovori, ze ziadny zapal dutin nemam a vsetky moje problemy su silna alergia. A inak na prekysleny organizmus je vraj dobre vylucit cukor a sladit javorovym sirupom 😉

tinna13
22. mar 2011

@gabinkaa mam sa fajn, byvam dost unavena a leniva, takmer cely den prelezim. obcas mi je aj trosku nevolno, ale iba mierne.

miminkad
22. mar 2011

ahojte holky,s mm sme objednany do martina na prvu konzultaciu,ale zvazujeme,ze pojdeme radsej do brna.mate niekto podobne skusenosti?viete mi prosim poradit?dakujem 😉

lulu10
22. mar 2011

@cecil36 o lekaroch mi ani nehovor, ja sa uz citim ako velka nadoba naplnena liekami a to mam 28r. Zasa musim pouzit to prirovnanie zeby som uz zjedla aj "hovno z nutrie" keby to pomohlo lebo liekov mam uz fakt dost 🙄 a samozrejme moj gyndoktor dal antibiotika aj manzelovi a ten ich s "ohromnou radostou" konzumuje-aj dnes ich zabudol doma na stole 😖
Chapem tvoje obavy, su namieste ale co nam ine zostava... nic, len skusat a verit ze to vyjde, a u teba to vyjde, citim to v mojich preliekovanych kostiach 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre