Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
20. dec 2011

@dalida myslim ze tu niekto pisal ze maju od 19 dovolenku 😕 mozno este odpise, mne prisla vzdy odpoved tak do troch dni-pracovnych 😉

dalida
20. dec 2011

@lulu10 no.. ono az tak s tou odpovedou nesuri. Mam nasadenu liecbu metforminom, l-thyroxin... len som chcela vediet jeho nazor a aj to kedy by sme mohli zacat stimulku... Pravdepodobne mi uz odpovie az po sviatkoch. Ved uvidime. Dakujem za info 🙂

lulu10
20. dec 2011

@dalida vy mate tiez zly spermiogram ze? co ti povedali v Rerpofite na ten spermiogram?

dalida
20. dec 2011

@lulu10 no... nam povedali, ze je v norme. Mame urcenu diagnozu hypoasthenoteratozoospermia, avšak podla Dr. Koudelku je vsetko v norme. S manzelom problemy nie su... ja mam PCO... momentalne je HP v norme, problem je vo vysokom inzuline, glukozu mam v poriadku. Podla endokrinologicky je problem prave v inzuline, mam ho 3x vyssi od normalu. Nasadila mi metformin... Uvidime... ako budem reagovat. Lieky znasam tazsie 😒 Je mi zle od zaludka, nadymanie, hnacky 😒 Momentalne mam volno z prace... takze je to O.K.

lulu10
20. dec 2011

@dalida niekde som citala ze ste mali 96%patologiu v spermiograme... lebo my to tiez tak mame a tiez nam v RF povedali dvaja lekari ze v spermiograme neni problem, preto sa pytam 😉

safarikovap
20. dec 2011

Ahoj holky 🙂 Chodím do diskuze Reprofit Brno, jen jsem Vám chtěla pisnout, že v RF mají letos i mezi svátky otevřeno (vím to od Vitouškové - říkala mi to teď v prosinci po ET). Takže kontroly a UTZ normiko, jen laboratoř bude do 8.1. uzavřená 😉 Mějte se. P.

lenka_21
20. dec 2011

Ahojte baby, tak ja vyrazam do BA ... no tesim sa a zaroven aj bojim ... verim, ze vsetko bude OK 🙂

zarabono
20. dec 2011

@lenka_21 drzime palce,neboj,vsetko bude ok 😉

lulu10
20. dec 2011

@lenka_21 drzime moc palce, neboj babo je urcite ok, tes sa ze ho uvidis a mozno sa dozvies co to bude 😵

leamax
20. dec 2011

@lulu10 tak mino zacina hned 2.1. robit. dnes tam mal naval - mna velice rychlo vybavil, urobil ster a ked som odchadzala, este ma zastavil, vyskocil spoza stola, vyobjimal a poprial krasne sviatky a aby sme sa po novom roku stretavali uz s bruskom 😵 som bola prijemne sokovana. potom som sa stretla s jeho zenou, som brala od nej probiotika a sme si hned aj potykali 😀 😀 😀 ze aky sok 😀 ale zlata je ona, fakt

lulu10
20. dec 2011

@leamax no ona je taka aktivna, aj ja som si s nou potykala, myslim ze to ona s kazdou novou zakaznickou 😀 ale je velmi zlata, my sme debatovali asi dve hodiny, aj plakala so mnou 😀 😀 😀

leamax
20. dec 2011

@lulu10 😀 😀 😀 tak to este mozem byt nakoniec asi aj rada, ze ma uz cakal muzik vonku, co 😀 aj si sa hned zaregistrovala? ja som bola z toho mina v takom soku, ze by som jej asi aj rozsudok smrti podpisala 😀 😀 😀

bettypo
20. dec 2011

@safarikovap ďakujeme. Ja viem od Štelcla, že embryol.laboratórium funguje od 4.1. 😒

lulu10
20. dec 2011

@leamax tak to si mala stastie ze ta mm cakal, inak by si tam este asi bola 😀 😀 😀 asi som sa zaregistrovala, co ti ja viem, tiez mi davala nejake lajstra podpisovat

leamax
20. dec 2011

@lulu10 to teraz niekedy? lebo so mnou si uz pomaly aj prezentaciu dohodla 😀 inak - som rozmyslala, ze ci tam nema aj nieco na tlak pre muzika. aj teba chcela odhovorit od IVF?

lulu10
20. dec 2011

@leamax ja s nou bola v lete, no ona neuznava IVF lebo je silne krestansky zalozena ale ma tri deti takze IVF ani nic podobne nikdy riesit nemusela takze asi preto ma na to taky nazor...

leamax
20. dec 2011

@lulu10 tak to mi nehovorila, len mi hovorila, ze by mi dala to aloe, ze to by urcite pomohlo. ale ked som jej povedala, ze povodne aj mino mi to chcel dat ale ked videl nase vysledky, tak povedal, ze u nas jedine IVF, tak povedala, ze aha, tak to potom ano, ved on pozna vysledky. tak myslim, ze uz nebude protestovat.

lulu10
20. dec 2011

@leamax ja este stale po tej laparke špinim, neviem ci je to ok alebo co...uz som aj prestala a v nedelu vecer som zas zacala,dokelu stale nieco, neviem ci napisat marcelovi alebo len cakat co bude a neplašiť zbytočne

dalida
20. dec 2011

@lulu10 mam pocit, ze je to pravdepodobne problem, ak by islo o prirodzene pocatie. Manzel ma dost spermii (co sa tyka mnozstva) a kvalitativne asi tie 4% dobrych staci na oplodnenie 😉 Inak, citala si spravne 😉

lulu10
20. dec 2011

@dalida no nam prave doporucuju prirodzene pocatie, na IVF nas nechcu pustit tak mam z toho zmiesane pocity, vraj ked dokazem otehu prirodzene tak tam problem neni...

dalida
20. dec 2011

@lulu10 pokial nemas ty problem s ovu, hormonmi a pokial to islo aj prirodzene preco tomu este nedat sancu? Ja som prirodzene nikde neotehotnela, ani ked sme skusili IUI... no aj tak... pokial nejdeme na to IVF do RF, tak predsa len dufam... Ved na tehotenstvo staci jedna jedina spremia a jedno jedine vajko, nie? Poviem ti mam uz vselijake pocity... Raz som v pohode, inokedy ma prepadne smutok... Je to take vselijake, ale co mam robit? Rozhodla som sa opat studovat... V januari podam prihlasku... zamestnavam sa inymi zivotne tiez dolezitymi vecami a dufam, ze niekde medzitym ma postrene aj dietatko.

lulu10
20. dec 2011

@dalida ja s prirodzenym otehu problem vobec nemam a s tymi naladami sme na tom uplne rovnako, ako na hupacke, teraz beriem hormony tak mam nalady teda hrozne, vsetko na mna dolieha...

dalida
20. dec 2011

@lulu10 mozno Boh da a otehotnies prirodzene 🙂 Preco riesis IVF, ak mozes otehotniet? A s tymi naladami? No... musime byt silne a trpezlive. Je to boj na dlhe trate, cakanie a cakanie, cas a cas a s neistym vysledkom. Boli by sme asi ovela pokojnejsie, ak by nam niekto povedal, ze vsetko bude O.K. a dietatko raz predsa len mat budeme, ze? 🙂

lulu10
20. dec 2011

@dalida pretoze som 3x otehu prirodzene a 3x potratila a mame tu morfologiu spermii asi taku ako vy a ja som to pokladala za pricinu tych potratov, a chcela som ist na IVF aby vybrali zdravu spermiu ale v RF mi dvaja lekari povedali ze to pricina urcite neni ked otehotniem...

leamax
20. dec 2011

@lulu10 joj, moja, tak to ti ja neviem povedat. ale asi by som sa radsej opytala marcela, ci je to v poriadku.
a ja som zas nervozna zo vsetkeho ako pes 😀 uz sa neviem dockat poslednej HAK 😀
@dalida
@lulu10 nebojte sa, babulky, rok 2012 je nas a nasich babatiek 😵

dalida
20. dec 2011

@lulu10 urcite vies, co robis a snazis sa rovnako naplnit tuzbu po babatku ako my vsetky ostatne.... asi by som suhlasila s lekarmi z RF, preco? Nuz ja som 3x otehotnela po IVF a 3x potratila (spln KE). Ak este nemas vysetrenia z hematologie, endokrinologie, genetiky,imunilogie... skusila by som este to.

lulu10
20. dec 2011

@dalida to uz vsetko mam, v RF mi nasli prepazku v maternici a prave som po laparke ked mi ju celu odstranili, a lekari tam tvrdia ze ta prepazka bol dovod 😉 tak im musim verit a presne toto mi hovorili ze aj keby som sla na IVF tak potratit mozem aj tak, ze IVF mi nezabezpeci uspene tehu...a tede kde zistili problem s inzulinom? na endokrinologii? ku komu chodis do RF?

zarabono
20. dec 2011

@leamax ja som pila aloe...

leamax
20. dec 2011

@zarabono kedy? a?

lulu10
20. dec 2011

@leamax aj ja som pila aloe

zarabono
20. dec 2011

@leamax vysledok si videla.asi pred rokom a pol alebo aj pred dvomi,pila som ho dost dlho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre