Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
25. mar 2015

@speranza1 dakujem 🙂
@haimi vies co, sme na 4 lozkovej izbe 5, lebo maju plnku.. som proste na gyn. Oddeleni, eu tu baby, babky co idu na operaciu aj tehotne co maju rizikove, ale v pohode , sranda je 🙂inac, 😖 vcera este prisla vizita, tak este som vyzvedala poriadne ze co so mnou, tak mi doporucili zvysit pitny rezim, lebo to moze byt ajz toho no a este ze kedze ma to boli na tej pravej strane, takze mam spat na lavej..ako rano mi aj bolo lepsie teraz rank...hmm no a ten urolog, dufaju ze dojde dnes, ked nie dnes tak zajtra, :-/ tak ale dr co mal aluzbu mi povedal, ze ak sa liecba infuziami a s tym pitnym rezimom nezlepei, tak mi zavedu nejaku hadicku cez mocovu trubicu, proste daco co mi ma pomoct...ze to je v krajnom pripade ..vraj sa to robi pod lokalnou anestezou...no mam strach uz len pocujem slovo hadicka :-/...zfam ze tu nwbude nutne..

haimi
25. mar 2015

@diska mam za sebou sono. Krcok zacina maknut, zvnutra sa otvoril trochu viac. Uz sa vsetci dohodli svorne na tej serklazi, ale nemozu mi ju urobit, lebo mi nasli zase nieco vo vytere. Nasadili mi zase macrimor a mozem cakat. Potom mi uz len primar motivacne povedal, ze keby tie bakterie sposobili odtecenie plodovej vody, tak by ma previezli do novych zamkov. Uplne son nastavena pozitivne. Prepadol ma opat brutalny strach. Kokos, kde sa stale vo mne beru tie svine. Ja sa ich asi nezbavim.

diska
25. mar 2015

@haimi to mi je luto,ze mas tie bakterie co to komoplikuju ,inac to mam aj ja a nevedia ich znicit,tak sa obavam presne toho isteho,pretozee krcok mi uz makne,ja som este aj na ten macmiror alergicka,tak mi nedavaju nic z coho mam tiez paniku,ze co sa to potom deje ked to neliecia,presne aj mne povedali,ze ak sa krcok skracuje a otvara koli bakteriem tak sa neda robit serklaz.Na ten macmiror baby reaguju dobre a prelieci to,verim ze aj v tvojom pripade a bude to dobre..

diska
25. mar 2015

@lemoni86 cauko,tuto trubicku zavadzali jednej babe ked som bola v nemocke,velmi sa jej potom ulavilo a ze to bude mat az do porodu ale jej zistili tusim ladvinove kamene .

speranza1
25. mar 2015

@haimi ach jaj...nechapem naozaj z coho tam vznikaju tie bakterie, svine hnusne...drzim ti palce zlatko...drz sa..

lemoni86
25. mar 2015

@haimi Moja zlata, ta to zly sen ☹....ved uz to bolo v pohode..Ach tak Len ti silno drzim place nech ten cirkus skonci a nech uz si v klude, ved to nie je normalne ☹ drz sa silno

lemoni86
25. mar 2015

@diska Ja som daco o tom citala, ze to vie narobit aj sarapatu :-/ stale pocit na mocenie, proste pocit ze mam cudzie teleso v mocovej trubici...och

diska
25. mar 2015

@lemoni86 to neviem moja,ale ta baba bola spokojna,ozaj nepijes nahodou vela mineralok?

dorotka66
25. mar 2015

@haimi skús vynechať, ale úplne biely cukor a minimalizovať príjem všetkého sladkého (med, trstinový cukor) cukor spôsobuje raj pre baktérie. Dokonca jedz viac zeleniny a menej ovocia. Asi to vieš, ale pre istotu 😉 držím palčeky

dorotka66
25. mar 2015

@santeema 😉 ja stále verím na zázraky 🙂

lemoni86
25. mar 2015

@diska aha, no snazim sa pit a Aj mineralne vody...ale kazali mi cistu vodu hlavne,tak tu pijem...uvidime no ze co bude dalej, ak to bude nevyhnutne tak budu mi musiet robit aj twmten zakrok

haimi
25. mar 2015

@diska snazim sa drzat, ale s tou plodovou vodou ma nemusel zrovna vystresovat, aj ked clovek s tym podvedome pocita.

diska
25. mar 2015

@haimi no nemusel ale aj mna tak vystresovali asi si to niekedy neuvedodmuju,neboj musis verit ze tie bakterie sa az tam nedostanu aj ja verim,aj ti povedali co za bakterie to su?

zabka1124
25. mar 2015

@haimi Ahojkaj, drzte sa! Myslime stale na vás! Chcem sa opýtať nemas náhodou streptokoka typu B? Viem, ze na Slovensku sa to kontruje az v 36tt, tu v irsku uz od 16tt.Pytam sa lebo práve tato svinucha moze spôsobit odtecenie plodovej vody, ja som ho mala pri 1tehu a hned mi davali ATB a pri porode infuzku, aby maly nedostalsepsu! Skus sa opytat alebo kuknut do papierov.

santeema
25. mar 2015

@haimi aj ja som mala 2 krat po sebe nejaku bakteriu, co sposobuje to co tebe a este aj strreptokoka, brala som aj 2 krat antibiotika. a nemala som ziadne príznaky, tak sa to stava aj druhym neboj.

diska
25. mar 2015

@santeema ahoj,ja ju mam stale 😝 ake si mala atb?

haimi
25. mar 2015

@speranza1 @lemoni86 dakujem baby, nic ine mi nezostava len mysliet pozitivne a lezat dalej

haimi
25. mar 2015

@diska nasli mi bakteriu klebsiella a k tomu este e-coli. Pred tym som mala aj streptokoka, tak toho mam k tomu mozno este stale tiez

haimi
25. mar 2015

@zabka1124 mam aj streptokoka, ale to tu z nejakeho dovodu neriesia, okrem toho mi teraz nasli klebsiellu a e-coli. To je to super sterilne nemocnicne prostredie. Pred tym som brala antibiotika, tak mi to mozno oslabilo tie dobre bakterie. Neviem

haimi
25. mar 2015

@santeema dufam, ze bude vsetko ok. Len tym ze som uz otvorena dost zvnutra, tak sa lekari boja ze sa moze infekcia lahsie dostat do maternice

diska
25. mar 2015

@haimi jaj moja ta svinu mam aj ja presne ale inac ono to je aspon u mna uplne bezpriznakove ,ja verim,ze to zvladnes a tyzdne nabiehaju ,este dobre ze ta nesili nech sa toto prelieci.

haimi
25. mar 2015

@diska ved aj u mna je to bez priznakov. Ti zavidim ty uz mas ukonceny 26tt, ja ho len dnes zacinam 😉 kazdy den dobry. A nedavas si aspon nejake probioticke cipky?

haimi
25. mar 2015

Dakujem za srdiecko 🙂

diska
25. mar 2015

@haimi nedavam moja,ja mam takmer na vsetko alergie 😝 opuchne mi to tam dole,zacne stipat no nic prijemne to nieje ,ako tak znasam polygynax a to candibene ale to je na kvasinky a tie nemam nastasite.
Mne doktor povedal,ze do 32tt musim vydzrat,do 36tt to bude idealne ale do kelendara ak dobre ratam si znacil az 38tt.optimista 🙂 ale tak to clovek nikdy nevie,lezime robime co kazu a musime verit.

haimi
25. mar 2015

@diska tak mne dnes povedal, ze ked mesiac vydrzim ta uz bude vysmiaty. Zlaty. Takze u mna to je 30tt. Lezis poctivo? Kedy mas poradnu?

santeema
25. mar 2015

@diska augumentin ten najsilnejsi kazdych 8 hodin

kris121
25. mar 2015

@monicka79 dakujem ja som nakoniec zvolila prvy pokus tu pod nosom mam nitru tak uz obieham jak taka druzica hore delo tam na krv hentam tam imunoalergolog hentam hemato no na vsetky strany este do blvy po onko vysledky a ked sa to da dokopy uvidime. tak reku vyskusame tu predsa toto vsetko si neviem predstavit ako ma nahanaju tu co vsetko treba ake testy a vysetrenia ze by som obiehala tam hore dole furt brno tak hadam ak tu uz vycerpam poistovaciu moznost do decembra hadam aspon raz stihnem tak potom pojdeme urcite tam a zo si predstavujem tak ze tu mi daju vystky vysledky a idem 😁 dufam ze to nieje naivna predstava
ceske koruny mi nic nehovoria len vela bab spomynalo ze to tam vide lacnejsie preto ma to zaujimalo ci je to veeeelky rozdiel. zas cena asi v situacii ze sa nedari nieje prvorada 😃aspon pre mna nie pre mna je jasny ciel uspeeeech
tak drzim vam velmi palce aby sa vam s partnerom zadarilo 👍

zabka1124
25. mar 2015

@haimi aha,tak hadam vediet co maju robit!Moja este 2 tyzdne a budete v 28tt, to rychlo zbehne 😉 !Ja si davam take mety, ze vydrzat do 24tt, potom do 28tt -to uz je super, babatka dokazu zachranit, casto be nasledkou, teraz som mala metu 30tt a teraz si davam 34tt a Nakoniec 36tt,potom uz mozem rodiiit! 😀

haimi
25. mar 2015

@zabka1124 aj ja tak fungujem. Teraz mam 28, doktor ma 30. Urcite budes pekne rodit min v 38tt 😉

zabka1124
25. mar 2015

@haimi no moja uvidime, lebo moj Matusko sa narodil v 35tt a poviem ti, nic mi nebolo a zrazu ze kontrakcie.Moja meta je aspon tenn 35tt.ZA tyzden mi idu pichnut preventivne steroidy na vyvin plucok.Vraj je az 99% sanca, ze aj toto male mrnatko bude skor!!Hlavne nech je zdrave. Moj maly bol inak zdravy, len sme museli chodit plavat na chrbtove svalstvo. Detska primarka v BB nam prikazala, zlata to zena aj sestricky🙂!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre