Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuz123
9. aug 2012

@holly74 najprv clostilbegyt 5 dni po 2tab/den + 1xbravell 75 do pprvej kontroly, potom zvysena davka na 2xbravell 75 plus otralgutran a pregnyl 5000. To bolo 1. IVFko, z neho boli 2 vajka, 1zrele a 1 nezrele. K ET na 3. den bol 8 bunkac spickovej kvality.
Do 2.IVF som tiez dostala clostilbegyt na 5 dni po2 tab/den + 2x menopur75 do prvej kontroly , potom sa to zvysilo na 3xmenopur75 + cetrotide a pregnyl 5000. Z toho vysli 2 vajka a doktorka bola sklamana, ze vraj som mala luxusnu stimulaciu, ze z toho malo byt viac vajicok. Ale tesili sme sa s manzelom ze su zrele. Len jedno sa podarilo oplodnit ICSI. A zial to nam dnes 3. den odislo ☹

zuz123
9. aug 2012

@ria191 presne viem o com hovoris ja so mala tiez jednu holku na izbe, ktora sa tesila z 1 zreleho vajicka. Bola velmi zlata a 2hod.cakania na opu som zvladla len vdaka nej a jej pozitivnemu pristupu. Keby som bola sama tak sa uz skrabem postene od nervov 🙂.
Dokonca aj my spolu s Koudelkom sme sa pri prvej stimulke tesili z 1 zreleho ale teraz mi to bolo oznamene ako zla sprava a sposobom ze viac nedame.

ria191
9. aug 2012

@zuz123 tak to ja som 12 dní pichala 225 jednotiek menopuru, ale ja mám endometriózu a to mi Štelcl na rovinu povedal, že to bude veľmo ťažké 😖, ale nevzdáme to, že nie?

zuz123
9. aug 2012

@ria191 budeme sa snazit 🙂. A kolko si mala po tejto davke?

ria191
9. aug 2012

@zuz123 tri vajíčka, ale to jednotkové vydržalo až po ET až vo mne asi nastala chyba, lebo sa neuchytilo ☹

zuz123
9. aug 2012

@ria191 jej pekna uroda, skoda jej

zuz123
9. aug 2012

@ria191 mne hovoril Koudelka ze to neovplyvnime ci sa uchyti alebo nie. To je proste priroda 🙂

ria191
9. aug 2012

@zuz123 Koudelka má pravdu, ale toto som bola v Heliose a embryologička vychvaľovala embryo až do neba a prízvukovala maximálny kľud až tak, že som sa týždeň nemohla dať dokopy čo mi tak podvedomie pracovalo a búšilo srdce o sto šesť. S nervami som bola v koncoch, lebo sa tomu nedalo zabrániť. Takže ja som taký blbý typ, že musím upozorniť doktorov, aby mi nehovorili akej kvality embryo je a aké šance máme, lebo mňa to maximálne rozhodí či chcem alebo nie. Keby sa dalo na tie dva týždne uspať 😀 😀 😀

zuz123
9. aug 2012

@ria191 s tym uspanim som rozmyslala aj ja. Ale Koudelka nam odporucal robit po ET vsetko normalne, dokonca hovoril ze aj ten kazdodenny stres telu nevadi lebo je zvyknute. Tvrdil ze nie je nic horsie ko ostat doma a rozmyslat nad tym ci to vyjde alebo nie. Dokonca odporucal kludne si da poharik dobreho vina. On ma dost ukludnuje, ja som zase taka blba ze potrebujem pocut ze je vsetko ok, podla planu a potom aj pozitivne myslim. Tazko sa pozitivne mysli ked niekto pride po Opu a vo dverach na teba vybafne, mam pre vas zle spravy. Bola som taka zaskocena ze som sa rozplakala az po niekolkych minutach.

zuz123
9. aug 2012

@ria191 zial my s manzelom uz lekarom tazko doverujeme, vdaka jednemu nemenovanemu andrologovi v Ba mal manzel rok azoospermiu. To sme nemohli ist ani na ivf. Takze od vtedy sme dost nedovercivi a ked uz sa najde dobry lekar tak sa ho drzime ako kliest 🙂

zabka1124
9. aug 2012

@tinaorchid ahojky, no podla dr.Vitouskovej, ked som bola 25.7.2012 som bola 6tt+3, teraz by som 8tt+4, mala som ist vcera na sono, ale moj dr. ma volno,tak za tyzden, hadam mi presne povie v ktorom tt som!!

tinka9075
9. aug 2012

@javi37 ahoj bola som 2x v Ginfiv v Blave ale tam mi to pripadá ako na bežiacom páse 😒 😒 ja verím tomu že v Brne sa to podarí 🙂 🙂

nelly3
9. aug 2012

@ria191
hmm ja mam tiez endometriozu IV. stupen - najhorsi a koudelka nic takeho nespominal, zeby to bolo nejako tazke, podla mna pokial mas oki maternicu, sanca je 😉 a aj bude 😵

deinad
9. aug 2012

@rot presne, kazda si tu oblubi toho svojho lekara a tak to bude aj u Teba, tak skus dat na prvy dojem 😉 kazda volba je krokom vpred 🙂

deinad
9. aug 2012

@macko79 dakujem za tvoje postrehy, za kazdu pozitivnu reakciu, aspon sa utvrdzujem, ze ist tam je dobre rozhodnutie 🙂.

ria191
10. aug 2012

@nelly3 no mne to Štelcl povedal, keď som mala na každom vaječníku 4 cm cystu a trval na ich odstránení. A fakt zle reagujem na hormóny a pritom mám hormonálny profil úplne v poriadku a aj v Martine mi tvrdili, že kvôli endometrióze. A ty reaguješ normálne?

ria191
10. aug 2012

@zuz123 vidíš každá sme iná a každá potrebujeme počuť niečo iné a k tomu sa aj prispôsobujeme 🙂 🙂 🙂 . Dôležitý je aj tak výsledok, no nie?

lulu10
10. aug 2012

@holly74 soft sa neda preplatit iba klasice ivf

nelly3
10. aug 2012

@ria191
no na SK ked som bola tak som mala 19 oocytov a z toho 13 oplodnenych prirodzene, a to mam na lavom vajecniku 5 cm cystu uz dlhu dobu, ktoru mi aj pri opu odsali, ale ona sa vzdy naplni. takze si myslim, ze dobre reagujem, ale ved uvidime co bude v brne 😉

nelly3
10. aug 2012

@lulu10
hmmm baby tu pisali ze im preplatili tak neviem, asi treba sa ist popytat do zdravotnej poistovne

falin
10. aug 2012

@zuz123 - stilulovala si iba clostyom alebo si aj dopichavala? Neboj, Koudelka ti nasije stimulku na mieru, musia aj oni odskusat ako reagujes, lebo kazda zela raguje inac. Drzim palce do dalsieho boja. Viem ze te neuspechy cloveka "nicia", ja tiez vzdy po neuspechu rozmyslam ci ist dalej, a napokon sa pozbieam a idem.

lulu10
10. aug 2012

@nelly3 soft asi nie ci sa mylim?

nelly3
10. aug 2012

@lulu10
no ved baby co chodia sem do fora maju povacsine len soft, tak potom neviem, ved nech sa nejaku ozvu ako to je 😉

falin
10. aug 2012

@zuz123 - tak uz som si precitala aku si mala stimulku 😉

@ria191 @nelly3 - baby ja som mala tiez endometricku cystu, dr. mi neodporucal ket, ze cysta musi ist prec, bola som na laparke kde mi ju odranili a doporucili mi co najskor otehotniet (co v nasom pripade nie je az take easy 😎 ), hned po dalsej ms som isla na ket a zadarilo sa, mame nasu bambulku 🙂

macko79
10. aug 2012

@deinad myslim ze aj moj drahy mal urcite lepsi pocit v RFako tu na slovensku.Tam sa na vsetko dr.pytal ci to tak moze byt ci s tym suhlasime a tu ? Tu ti jednoducho daju to co uznaju za vhodne oni a ani sa nestaraju ci na to mame alebo nie.Tam bola prva otazka taka ,ze hlavne kolko sme do toho ochotny dat.A podla toho ti aj navrhnu nejaku tu stimulku.Ja som dnes zacala s liekmi a 16.8 idem na ultrazvuk tak uvidime ako to bude pokracovat.Mozem ti potom postupne popisat ako to vsetko pokracuje.Ale hlavne nech nam to vsetkym dobre dopadne.

holly74
10. aug 2012

@lulu10
@nelly3 no, ved to, že baby chodia do čiech na softík 😕

pufa
10. aug 2012

@lucka_220809 dakujem ti velmi pekne za mile slova 🙂 ono to inak ani nejde, len sa otriast a ist dalej. Ja zasa verim, ze ty budes z tych stastnych, ktora si tym bude musiet prejst iba raz 🙂

ria191
10. aug 2012

@falin @nelly3 tak ja také šťastie nemám. Ja som stimulovala prvý krát 17dní 225 jednotiek menopuru a iba 7 oocytov, ale u mňa je problém, že sa nedostanú k druhému ováriu, lebo je prirastený k maternici. Tak po neúspešnom prvom IVF som išla na laparku, aby mi odstránili cysty a ten jeden vaječník uvoľnili a záver ten uvoľnený vaječník nereagoval vôbec ani jeden oocyt nič taká som bola sklamaná, lebo iba preto som absolvovala laparku ☹ ☹ ☹ a nič z toho. No taký je život. Ale som rada, že kočky s endometriózou môžu mať viacej oocytov to je super 🙂

nelly3
10. aug 2012

@ria191
mne uz ani nechcu operovat lebo ja som bola na laparotomii (rez cez brucho) lebo ze laparkou by sa to nedalo, mala som tam riadny bordel v bruchu ☹ takze tak a mala som pri 1.IVF aj 3 x KET a nic. verim, ze to brno to isti 😉

falin
10. aug 2012

@ria191 - ono je to ozaj individualne. Ja som na klasicku stimulku reagovala podobne ako nelly, az na to ze som bola tak prestimulovana, ze som mala oohs ☹ , potom mi uz davali slabsie stimulky a v rf iba softiky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre