Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
21. máj 2011

Tak dievčence my sme už doma. V brušku opatrujem dve hatchujúce blastocysty. 😵 Dr.Kuřecová je veľmi milá osôbka . Hneď na začiatku nás potešila, že má pre nás veľmi dobré správy, že také krásne embryjká už dávano nemali. Všetkých 7 oplodnených vajíčok sa pekne vyvíja, 4 hatchujúce blastocysty, 2 expandované a 1 morulka. Vraj to vyzerá, že sa všetky ostatné budú mraziť. A že či sme uzrozumení s dvojičkami, lebo, že vyzerajú fakt veľmi dobre. Žeby sme sa konečne po 14 rokoch dočkali voňavého uzlíčka? No darmo, darkyňa mala kvalitné vajíčka, však je mladunká, rok nar.1991 čo ja s tými mojími made in China. Aj mm mal dobrý SPG, 210 mil/ml. To ešte nemal nikdy. Tak teraz už len poručeno Pánu Bohu ako sa hovorí. 🙂

miminkad
21. máj 2011

@jada1 tak to su super spravy 😵 teraz uz len krpani nech zabojuju a krasne rastu.je super,ze budete mat aj mrazacikov 🙂

rebeka33
21. máj 2011

@jada1 gratulácia,super správy v poslednej dobe.To má naozaj veľkú šancu, tak teraz pekne oddychuj a tehotnej 😵

rebeka33
21. máj 2011

@miminkad pekne sa delia tak mmožno budú aj mrázikovia pre súrodencov.
@rienok nestresuj moja,už to nezmeníš. uvidíš budú tam //. Mne sa zdá,že pk robia pri zlých sprmiogramoch.-y ste mali aký už nepamätám?

jada1
21. máj 2011

@bayley
@miminkad máte tiež veľmi pekné embryjká. 🙂 My sme mali na tretí deň 3x8b, 2x7b,a 2x6b. Embryjká, ktoré majú 6-8 buniek na 3 deň sú jednotkovej kvality. Tie naše mali dnes ráno zhruba 117 hod. po oplodnení a už niektoré boli hatchujúce. Podľa toho letáčika, čo mi dali, mali byť ešte len blastocysty.
Takže aj vaše sú veľmi šikovné a držím vám palce na ET 😵 .

jada1
21. máj 2011

@bayley
@miminkad máte tiež veľmi pekné embryjká. 🙂 My sme mali na tretí deň 3x8b, 2x7b,a 2x6b. Embryjká, ktoré majú 6-8 buniek na 3 deň sú jednotkovej kvality. Tie naše mali dnes ráno zhruba 117 hod. po oplodnení a už niektoré boli hatchujúce. Podľa toho letáčika, čo mi dali, mali byť ešte len blastocysty.
Takže aj vaše sú veľmi šikovné a držím vám palce na ET 😵 .

jada1
21. máj 2011

@rienok oni robia PK len pri väčšom počte vajíčok. ALE ty si mala šikulku morulku, tak kľud 😎

cecil36
21. máj 2011

@rienok ahooj ja som PK nemala 😵 Takze pokoooooj 😀

cecil36
21. máj 2011

@jada1 super spravicky, drzim palce 🙂

lenka_21
21. máj 2011

@cecil36 Cecil, tu je ten kontakt na Dr.Cunderlik treba tam volat po 15 hod. 02/54792509. Ked ides na prvotrimestrovy skrinining tak treba mat vysledky AFP testov. Zavolaj tam cim skor, lebo na ten skrining sa musi ist v urcitom tyzdni a maju vela objednavok. Pokial viem tak sa tam aj plati a tusim je to 100 EUR.
V KE je to asi ten Dr. o ktorom pise Rebeka. Ja viem, ze su na Slovensku len dvaja co maju takuto specializaciu. Inac tu na konikovi je o tom diskusia, vela som si precitala, lebo ma ten skrining cakal a vraj ked on povie, ze je to OK, tak amnio netreba. Drzim palceky, ale som si ista, ze to bude v pohodke 🙂 🙂 🙂

lenka_21
21. máj 2011

@miminkad Super, blahozelam k dobry vysledkom ... pondelok je uz pred dverami 🙂 😉 🙂 a jasne, ze musis pozitivne mysliet, ved aj ujo Harabin (kt.az tak nemusim) tvrdi, ze Ak na nieco pozitivne myslim, tak sa to musi pozitivne vyriesit.
@rienok Mne vsetci tvrdili, ze PK sa robil len ked je vacsi pocet vajicok ... neviem u nas sa Koudelka divil, ze sme isli do PK ked boli len dve ... no som z toho jelen 😀 , ale neboj bude babetko 😉
@jada1 Blahozelam a drzim palceky 🙂 😉 🙂

Inac baby, tak je to tu super rozbehnute, ze pozdrav Do oplodnenia nebude aktualny a zanedlho sa vsetky zdravime Do porodu 🙂 😉 😀 😝

cecil36
21. máj 2011

@lenka_21 si zlata, velmi pekne dakujem za kontakt, urcite sa mu hned v pondelok ozvem 😉

rebeka33
21. máj 2011

@lenka_21 ja som v Ke priplácala pri prvom 29 pri druhom 39e a vraj to závisí aj od poisťovne. no ba je vždy drahšia 😉 je potrebné sa nahlásiť poriadne dopredu,J asom sa hlásila 3-4 týždne vopred.

lenka_21
21. máj 2011

@rebeka33 Tu sa plati preto tolko, lebo on ma aj sukromnu ambulanciu a tam asi poistovna nic nepreplaca ... da sa ist k nemu aj do nemocky, ale vraj nie je sanca sa tam dostat ...

@cecil36 Ako pise Rebeka, cim skor tym lepsie ... daj vediet ci sa ti podarilo v pondelok objednat.

callex
21. máj 2011

@leamax ja sa stale umyvam len cistou vodou..pouzivat mydla a vselijake tie intim zalezitosti mam zakazane.a parfumovane vlozky mam takisto..ale to su tesco...a vobec ich necitim.
@miminkad ja mam tiez sem tam alergiu a bud si dam rhinalergie co je homeopatikum alebvo sprazy do nosa ktory mi dala alergologicka ze mam uz len to pouzivat po ET.
@luly3 homeopatika si neskusila na alergiu?

callex
21. máj 2011

@lenka_21 tehula som a mam len jedno mimco.
@rienok nestresuj tehotni..mate vzdy jednotkove kvalitne embryjka tak nie o com.tentoraz to vyjde ja tomu verim.
@rebeka33 ze 29tt...to uteka.uz nakupujes?aspon cez net?

leamax
21. máj 2011

dievcata, uz mam doma muzika, tak vas ani nestiham citat. ale len aby ste boli v obraze - dnes je to uz normalna krv, ziadne spinenie. nie su to sice ziadne jatky ale na wecku vidiet kusky krvi, ci sliznice, neviem, co je to. utros dalej davam, resp. jem, tak ma brutalne uspava 😀 a pondelok idem na krv, tak uz bude potvrdene, co uz od vcera tusim. zatial ma to nijak zvlast nevzalo, mozno aj tym, ze nie som sama ale mam muzika pri sebe a mozno to na mna dolahne, ked vysadim utros a budem potom plakat. uvidime. kazdopadne vzdat sa nevzdavam, chceme hned tento tyzden skocit do RF a dohodnut sa na dalsom postupe. ale sme sa dohodli, ze prejdeme od kurecovej asi ku koudelkovi, machacovi alebo stelclovi. ja by som najradsej kuodelku, snad ma zoberie. kurecova je sice zlata, ale...
takze nekoncim, urcite sa ozvem, ale teraz to bude asi trosku zriedkavejsie - to viete, konecne je mm na tyzden doma - no nevenujte sa mu 😉 😀

callex
21. máj 2011

@jada1 nic ine ako waaaaaaaaaaaaaaaaaw ma nenapadlo po tom vysledku.uzasne..kocka sa teda vysvihla.mali by si ju v RF predplatit. 🙂 toto takisto urcte vyjde.musi.

callex
21. máj 2011

@leamax do kelu...ten utros mozes vysadit.tie kusky to je sliznica cize telo sa cisti. ☹ to mi je luto..a dobre ze mas mm pri sebe a ze sa nevzdavas.tak sa pekne sebe navzajom s muzikom venujte.

leamax
21. máj 2011

@callex dakujem. no co uz narobim
kurecova mi povedala, ze ho mam brat aj ked krvacam a aj pichat fragmin. je to uz len zajtra, tak to este vydrzim a po krvi ho vysadim. mam ho dost, tak uz ten jeden den z neho tak moc neubudne 😉

miminkad
21. máj 2011

@rebeka33 bolo by fajn,keby su aj mrazikovia.lubim ich uz teraz vsetkych 🙂
@jada1 dakujem,dufam,ze aj nase budu take iste.tiez moc drzime palce 😉
@lenka_21 budem sa teda drzat slov uja HaRABINA 😀
@callex len ja som potravinova alergicka. 😒
@leamax ☹ ☹ je mi to luto

leamax
21. máj 2011

@miminkad dakujem

babulky, viem, ze ste sklamane, verte, ze ja este viac. ale beriem to tak, ze Boh to teraz nechcel, ze chce aby sme to skusili este raz. je mi to luto, je mi smutno za embryjkami ale neberiem to ako velku tragediu, nie je to ako MA. nechcem aby to vyznelo nejako necitlivo, ale jednoducho to tak citim. citim to ako kazdy iny neuspesny cyklus, aj ked, ako vravim, mi je luto, ze sa embryjka neudrzali. snad ma chapete a neodsudite ma za to 😔

miminkad
21. máj 2011

@leamax nemyslim,ze je dovod ta odsudzovat....

lenka_21
21. máj 2011

@leamax Je to v pohodicke a dolezite je, ze to nevzdavas ... nie je kazdy den nedela a ty urcite cakas na mna, aby sme boli spolu tehulky 🙂 😉 😀 Ja idem buduci mesiac na IVF Nativ a tak sa kludne pridaj 😉 My sme dostali Koudelku a nebol to velky problem, myslela som, ze budeme cakat dlhsie, ale termin bol v pohodicke.... Drz sa a uzivaj mm!!!
@miminkad To je asi jedina mudra veta co ten pan povedal a tak sa toho drz 😀 😝
@callex Aha, neviem preco som si myslela, ze budu mozno aj dvojicky...ale aj jedno potesiiiii 🙂 😉

leamax
21. máj 2011

@miminkad
@lenka_21 som rada, ze ma chapete.
no neviem, ci pockam na teba, my sa musime dost riadit tym aby sa OPU stretlo s mm, co je u nas dost obtiazne, kedze chodi prec na dva tyzdne. a asi si dame mesiac pauzu, tak ci tak - ak je toto mrcha, tak uz by som vlastne musela stimulovat, takze. a neviem, ci by to moja pecen zvladla, aj tuto stimulku ma dost bolela.
ale ty sa na mna nedrz, moja, kludne si tehotni a ja sa potom v auguste pridam 😵

miminkad
21. máj 2011

@lenka_21 budem sa snazit 😉

inak baby myslite,ze je vitouskova dobra na ET?trosku mam z toho obavy...

miminkad
21. máj 2011

@leamax jasne,ze sa pridas 😉

lenka_21
21. máj 2011

@leamax no ved ja idem buduci mesiac iba nativ, takze ziadna stimulka ... to by si mozno dala aj s mm 🙂 😉 Az ten dalsi mesiac idem soft 🙂 Ja ta chapem, lebo po tom vsetkom co sme s mm prezili som uz dost imunna a berem to z nadhladu ... My cakame na adopciu, takze bud tak alebo tak k babetku sa nakoniec prepracujeme 🙂 😀 😉
@miminkad Nepoznam ju, ale urcite je 😀 .... len chvilku tu nie som a uz zabudas na p.Harabina a pozitivne myslenie 😝 😝 😝

leamax
21. máj 2011

@lenka_21 no presne. keby sme tiez nemali za sebou MA tak placeme aj teraz. ale tiez to preto beriem s nadhladom.
no uvidime, kedy sa zase stretne mm s idealnym casom na OPU. a mozno nevydrzim a pojdeme aj skor ako v auguste ak nam to vyjde 😉 😵

miminkad
21. máj 2011

@lenka_21 😀 ze pan harabin 😀 my sme mali teraz nativ

lenka_21
21. máj 2011

@miminkad nechapem, ako to myslis s tym nativ??? Vies ja som blondinka a tak mi to obcas dlhsie zapaluje 🙂 😉 ... inac ten vyrok naozaj povedal Harabin, znie to divne, ale je to tak...

@leamax tak sup sup nech tam ten jun a jul mam spolocnost 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre