Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
23. máj 2009

Avka gratulírujem k "excelentným" blastocystám - to hovorí za všetko - úspech je zaručený 😵 Opatruj drobčekov nech sa pekne zahryzkávajú. Avka a môžem sa opýtať, platili ste PK - tých 6tis navyše?

Lahel mojko - mne atk odporučil Koudelka v Repráku, lenže ja som chcela hneď v ďalšom cykle stimulovať, tak som mu povedala, že chcem rovno stimulku a nie atk, lebo s ňou nemám dobré skúsenosti - stále mi rozhádže cyklus. Tak som sa atk vyhla. No a po neúspešnom softe som chcela, aby mi mrcha došla načas a nemusela na ňu vyčkávať ako vždy, tak som si nasadila atk sama, ale napísala som to aj Koudelkovi.
Koudelka mi ešte na prvom pohovore povedal, že ak sa nasadí atk pred stimulkou, tak jediné v čom to má výhodu je, že si vedia soft lepšie naplánovať, lebo veľakrát sa im stáva, že pacientky, tým, že majú začať stimulku sú "rozrušené" a zvykne im mrcha meškať - on to odôvodnil takto, ale nepovedal, že by mohli vaječníky lepšie fungovať resp. sa dať lepšie nastimulovať. Možno pri endometrióze to má nejakú lepšiu funkciu, ale fakt ti moja neviem poradiť. Mne ju chceli v R. nasadiť ešte pred 1.softom, ale len kvôli tomu, aby vedeli cyklus lepšie resp. presnejšie naplánovať.
Ja by som na tvojom mieste počkala na Macháča, predsa vie o tebe viac a nech on povie, či ísť do ďalšieho softu, alebo zvoliť atk.
Inak Lahel a čo ti povedala na tú cystu doktorka v R.? Ona ju videla, či nie?

Pozdravujem vás všetučky 😉

lahhel
autor
23. máj 2009

Zuzlik, prave ze doktorka mi nepovedala nic na cystu...len na UTZ sa ma pytala, ci som mala na lavom vajecniku cystu..tak mozno tam boli nejake pozostatky, ale nejde mi do hlavy, ako sa mohla dostat do folikulu endometriozna tekutina...Do papierov pre mna nenapisala nic, len ze bol OPU,ziskane 0 oocytov..neviem, ci nieco napisala do internych papierov. Bola som z toho trosku sklamana, lebo ona tam v podstate tu cystu alebo pozostatky cysty videla,ale Machac nie...Takze mi to vlastne potvrdili 2 ludia - moj gynekolog a Vitouskova.. Som trosku teraz z toho nejako mimo, mozno by som isla radsej Vitouskovej ako Machacovi, momentalne mam take pocity...Aj to ze odisiel prec na 2 tyzdne akurat pocas mojej stimulky, aj ta komunikacia cez smsky bola taka slaba..Mam taku neistotu v hlave..

lahhel
autor
24. máj 2009

Dobre ranko babulky 🙂

Som mierne preskocena, lebo som pisala Machacovi ohladom novej stimulky a odpisal mi, ze je do 1.6 na dovolenke, takze dakuje za pochopenie. Pritom dr. Vitouskova mi povedala, aby som mu kludne napisala,ze je stale na meily a pracuje aj takto na dialku. A ze mu mozem hocikedy zavolat alebo napisat ohladom stimulky. Citim sa teraz dost trapne a blbo...a dost sa mi to z jeho strany nepaci. Asi prvykrat citim z tohto centra sklamanie...Pisala som mu preto, lebo neviem kedy pride mrcha, doktorka povedala ze do 10 dni, a to mi vychadza akurat do 1.juna, tak som chcela byt poistena, aby som mala lieky a mohla zacat...Som strasne sklamana, akurat mne sa to muselo stat.
Myslite, ze keby som napisala Vitouskovej,ze chcem chodit k nej, aby mi nastavila novu stimulku, to by bolo sproste?

bea77
24. máj 2009

Ahoj Lahhel,
keď chceš ísť ku Vitouškovej, tak jej podľa mňa kľudne môžeš napísať. Ale ja by som sa byť na tvojom mieste tak neunáhlila. Asi každý má obdobie, keď je toho veľa a potrebuje si oddýchnuť a vypnúť hlavu. To isté sa Ti môže stať aj s iným doktorom v centre. Daj si predpísať lieky a počkaj na mrchu. Veď mrcha nemusí prísť presne za 10 dní. Alebo napíš Vitouškovej, že Machač Ti neodpovedal a že ju prosíš o radu, či si máš pripraviť lieky na takú istú stimulku, alebo máš niečo zmeniť.

Ja stále čakám na mrchu, takže sa mi tá stimulka nejak posúva.

Prajem Vám všetkým peknú nedeľu

avaka
24. máj 2009

Ahojte babulky 🙂
Dakujem 😵

Zuzlik,platili sme aj za PK tych 6000,spolu 24.tic KC,ale ked si zoberiem kolko sme mali embryjok,tak je to fakt super cena 🙂

Lahhel,myslim,ze by si sa mohla dat preradit k Vitouskovej,aj mne robila teraz transfer,je fakt uzasna,prijemna...
S Machacom som este neprisla do kontaktu,tak neviem,ale tiez som taka,ze by mi to bolo trapne,keby som sa tam s nim potom stretla..Ale je pravda,ze mas uz dost toho za sebou,aby si na to mala brat ohlad.
Na druhej strane ma Bea pravdu.Aj tak vacsinou,odber,Et...Ti robi lekar co tam prave je..

Kocky Kosicanky,ja som vcera na Vas myslela,aku to vy mate streku,cestovat do Brna...fakt obdivujem.

lahhel
autor
24. máj 2009

Bei dakujem..asi pockam ci mi napise sam, ked sa vrati a uvidim...vie, ze cakam na novu stimulku, tak snad mi napise. Predpisat si nemam ake lieky, lebo neviem co budem brat...To je pravda, ze mrcha nemusi prist za 10 dni, len som sa chcela poistit, keby nahodou prisla skor...nechcela som cakat, chcela som ist do novej stimulky hned dalsi cyklus..
Viem, ze kazdy ma pravo na dovolenku, ani by som mu nepisala, keby mi doktorka nepovedala, ze mu mozem napisat, lebo odpoveda na meily a pracuje aj takto na dialku. Teraz sa citim blbo, ze som ho otravovala...

A kedy si mala dostat mrchu?

bea77
24. máj 2009

Mala som dostať už streda-štvrtok. Ale stáva sa mi, že mám dlhší cyklus a to hlavne vtedy, keď chcem, aby prišla načas.
A vôbec sa nemusíš cítiť blbo, že si mu napísala. Napíš mu znova toho 1.júna. Ja by som sa nespoliehala na to, že sa ozve sám. Určite nebude spätne čítať všetky maily, ktoré dostal cez dovolenku.

julietka
24. máj 2009

avaka gratulujem ti k embriskom v brusku, ked boli take exelentne tak verim ze o 9 mesiacov bude z teba mamina.
Drzim palce aby si konecne ako prva prelomila tuto nasu smolu, ktora tu v poslednom case zavladla 🙂

tanitta
24. máj 2009

ahojky...
avaka... tak tomuto sa vravi trefa do cierneho 😉 ... uplne vsetko idealne.. super...
lahel... no tak toto zas je ten opacny extrem 😔 to je skoda.... pokial citis ze chces zmenit lekara tak to sprav lekar je tu preteba nie opacne.. aj ked oficialna zmena dr v R asi nevedie k nicomu aj tak ved ked tam mach nebude automaticky ides k niekomu inemu vlastne ide len o to ci chces len cisto machaca a ty sa prisposobis alebo ides dotoho co by bolo asi uplne to iste akurat bez machaca 😎 ..teoreticky.....kazdy ma svoje nevhody a vyhody.. ti "nie ze lespi" ale vlastne "veduci" dr musi sa pocitat aj s tym ze su viac rozlietany...ja som oficialne patrila ku koudymu a pocas stimulkay a opu som presla aj machacom aj stelcom 😉 ... bolo mi to jedno pretoze som vedela ze vsetci su dobri...
nejak velmi nestiham.. takze baby drzte sa a uspesne stimulky a cakatelky riadne prosperujuce // 😉

julietka
24. máj 2009

lahhel mojka, nerob si prosim Ta z toho nic ze takto machac zareagoval, ak mozem povedat za seba, ja som tiez ale velmi neprijemna ked mna niekto rusi s pracou na dovolenke, dokonca si niekedy spravim filter hovorov na drzovku nech mi daju vsetci svety pokoj..takze tak..zober to tak ze aj oni su ludia a potrebuju naozaj niekedy vypnut tak ako pise bea 😉 podla mna dr.vitouskova ti ani nemala hovorit aby si mu pisala sms, jednoducho mala respektovat ze ma dovolenku a tak..
na tvojom mieste by som napisala mail na tu ich oficialnu stranku a tam maili stale niekto kontroluje tak si myslim ze najneskor do dvoch dni ti odpisu. napis ze chodis k machacovi, ale momentalne ma dovolenku a velmi rada by si zacala so stimulkou ze nechces stratit jeden mesiac len tak..urcite ti niekto odpise a naordinuje ti stimulku 😵

lahhel
autor
24. máj 2009

Julietka, ano mas pravdu, ze ked je na dovolenke, tak by som ho nemala otravovat..len ked Vitouskova povedala, ze kludne mozem napisat, ze vybavuje aj takto na dialku...A dokonca aj machac mi povedal, ze mu mozem kludne napisat, tak som napisala...a vyznelo to tak, ze ho otravujem. Ked pre nas su to take citlive veci, tak cakame aj taky pristup a toto ma trosku sklamalo...
Mne islo len o to, ako pises, aby som nestratila ten mesiac. To ze mozem ist hned dalsi cyklus na dalsiu stimulku, bola pre mna naplast na to, ze mi ta prva nevysla a tesila som sa...tak ako ty si pisala, ze sa tesis ze mozes ist hned na dalsiu...nie je to take bolestne.ako zase vyckavat..
Mne to tiez nevadi, ze ma zobral iny doktor na UTZ aj OPU, to je uplne v pohode...len som chcela mat zoznam liekov a byt pripravena, keby ta mrcha dorazila skor...
Bojim, ze ked napisem na tu ich oficialnu stranku a daju mi nejaku stimulku, aby sa machac zase neurazil, ze som nemohla pockat...oni to asi nechapu tak ako mi, ze kazdy jeden den je pre nas stratovy a ze to chceme naplno vyuzit..

lahhel
autor
24. máj 2009

Baby a mali ste po OPU spinenie? lebo ja uz druhy den mam take hnede spinenie, neviem ci je to bezne..

julietka
24. máj 2009

lahhel 🙂 skus to aspon prosim, naozaj napis na tu stranku, ide o to ze ked napises ze si doteraz chodila k machacovi a vsetko okolo toho, oni to s nim urcite skonzultuju. Aj mna konzultoval machac so stelclom, viem o tom 😉
a neverim ze machac by to bral tak ze si ho "obisla" nemyslim ze oni trpia takym komplexom aby si musel takto nieco dokazovat, beru vsetko uplne v pohode a v najhorsom pripade aj ked viem ze k takemu nepride, jednoducho im vysvetlis ze si musela ist do tej dalsej stimulky hned teraz, lebo si velmi nestastna z toho neuspechu a taketo radikalne riesenie ti jednoducho pomaha a basta 😎

lahhel
autor
24. máj 2009

Dakujem julietka, ani neviete ako mi to velmi pomaha, ked si takto navzajom piseme...uz som sa stihla aj s muzom dnes povadit, ze som kvoli meilom od rana v strese, tak je pekna nedela 🙂
Mozno by stacilo napisat Vitouskovej, ze som bola u nej a ze machac na dovolenke, ci by mi ona nemohla nastavit protokol...

julietka
24. máj 2009

lahhel, prosim Ta uz nekombinuj, zbytocne si minas energiu na veci ktore ty nejako neovplyvnis. jednoducho napis ten mail a cakaj cca do utorka, stredy a ak ti z toho mailu nikto neodpise tak potom napis vitouskovej, ale urcite uz nepremyslaj zbytocne si kazis den 😉

lahhel
autor
24. máj 2009

Julietka, mas pravdu, nic tym nevyriesim ani si nepomozem, akurat si pokazim den...Ja som uz asi taka, vsetko komplikovat, ked clovek nechce nikomu ublizit ale ani sebe nechcem zle...tak tam napisem zajtra a uvidim co odpisu...dakujem, si zlata 🙂

A ty uz stimulujes, tusim druhy den, vsak? ako sa citis, hormoniky este necitis?

julietka
24. máj 2009

lahhel ja som prvykrat pisala v nedelu po obede a navecer som mala uz aj odpoved, od machaca dokonca 😉
takze hned teraz tam napis, uvidis ako ti odlahne 😅
ano ja som uz dnes druhy den stimulky a 3DC a mala som taku divnu mrchu, iba 2 dni, bezne mavam 5 dni a po neuspesnom IVF vzdy dlhsie a aj viac. Tak si naivne namyslam ze mozno mi neodisla vsetka sliznica a budem ju mat na UTZ v piatok pekne narastenu 😉 😵

lahhel
autor
24. máj 2009

Tak drzim palce, aby to tak bolo a sliznica bola pekna...a skus pit tu alchemilku, uvidis, ze pomoze 🙂 Ako to rychlo uteka, este sme len cakali na tvoj testik, a ty uz frcis na dalsej stimulke a v piatok na UTZ...tentokrat asi pojdes na UTZ len do Brna, nie?

julietka
24. máj 2009

no ja by som rada, lebo teraz mam ist na 8DC na UTZ predtym som bola na 7den, takze budem tiez dufat ze pojdem len raz ak sa bude vsetko dobre vyvijat 🙂 pisala som v piatok po obede Stelclovi ci moze ist na UTZ k nim, zatial mi neodpovedal, ale ak sa neozve do stredy ja mu zavolam

lahhel
autor
24. máj 2009

Julietka, no ale to by si mala zavolat skor ako v stredu, lebo ked som sa ja objednavala na UTZ, mali v ten den volne uz len dva terminy, resp. casy - jeden doobeda a jeden poobede. Sestricka mi hovorila, ze maju vela UTZ ..A to som volala asi 4 dni dozadu..
A uz som aj napisala meilik, a fakt mi odlahlo...uvidim co odpisu..

julietka
24. máj 2009

no vidis lahhel, takto sa mi pacis 😉 neboj sa odpisu ti 🙂
tak ja pockam ci mi v pondelok odpise a ak nie zavolam mu 🙂

lahhel
autor
24. máj 2009

Julietka a ty nakoniec co pichas, merional alebo menopur...nieco som pochytila, ze menopur ti chyba...a aku davku si pichas?

julietka
24. máj 2009

lahhel picham kazdy den jednu ampulu menopuru a papam clostil 2-0-2. mam 3 menopury z predoslej stimulky a budem to doplnat merional, zvysok kuk IP

julietka
24. máj 2009

avka a ty kedy budes volat ci budes mat aj mrazacikov? verim ze ano 😉

avaka
24. máj 2009

Julietka,zajtra poobede mam volat,som zvedava.. 🙂
Tak Ty uz 2.den stimulujes?Boze,to je fakt rychlost...

Lahhel,dufam,ze Ti co najskor odpisu,aby si v klude,bez stresu mohla ist do dalsej stimulky.. 😉 A myslim,ze je to fakt v pohode,ak Ti ju nastavi niekto iny,ved sa normalne zastupuju,ci cez dovolenky,alebo PN.
Inak s tym spinenim,je to asi normalne,ja spinievam skor po Et,ale raz som spinila aj po opu...Aj tej kocke,co bola som mnou,vravel Stelcl,ze mu to trocha krvacalo,ze bude...

mirinda10
25. máj 2009

dobre rano babenky moje no prave som Vas docitala. Ja mam dnes den bez tabletiek vybrala som davku 5 dni a dnes nemam robit nic a zajtra rano sa uvidi. Ani neviem, ze mam stimulku ked nepicham dufam, ze nieco bude v tych vajecnikoch no uvidim necham sa prekvapit 😉 ako moje telo zareaguje
lahhel dobre to dopdane neboj mas este cas, ked prestanes brat utros tak mas este dva dni na to aby prisla mrcha
juli tak ides v piatok na utz no si dobra urcite teraz bude vela vajok ale som rada, ze ides do Brna na utz je lepsie aby si to tam oni koordinovali uz sa neviem dockat aj ked ta cesta zajtra ale co sa ja stazujem ked zuzli musi ist az taku dlhu cestu ved 130km nie je tak vela

prajem krasny slnecny den 🙂

lahhel
autor
25. máj 2009

Dobre ranko vsetkym 🙂
Mirinda, tak ty uz ides na UTZ zajtra, boze ako to vsetko uteka..zajtra ti drzim palceky aby boli pekne vysledky..stracam prehlad, ty beries kolko tabletok clostilu denne?

Tak ja som vcera poslala meil ohladom stimulky na vseobecnu adresu do Reprofitu...no necakala som, ze to preposlu iniciativne Machacovi, tak sa opat citim dost blbo. Pisala som priamo do Reprofitu, aby som ho neotravovala na dovolenke a nakoniec to aj tak skoncilo unho. A nakoniec mi predpisal opat tabletky - Clomhexal 3x1 denne - to je to iste ako clostil. Myslela som, ze mi da aj nieco k tomu pichat..bojim, ze to z tabletok dopadne ako stimulka predtym...MOzno mu este napisem, ale az ked sa vrati a bude v praci (ak dovtedy nedostanem mrchu), ze sa bojim, ze budem slabo reagovat....takze tak..C 🙂 o si o mne mysli, uz neviem... 😒

zuzla80
25. máj 2009

Pekné ránko baby 🙂
Lahel moja - verím, že sa všetko rýchlo vyrieši a ty dostaneš odpoveď k tvojej spokojnosti. Ja keď si píšem s Koudelkom, tak jeho odpovede tiež niesú rozsiahle ale vystihujú podstatu a to je dôležité. Neboj či Macháč, alebo niektorý s lekárov sa na tvoju dokumentáciu pozrú a určite sa to porieši a verím, že budeš spokojná - uričte 😉
Julietka ty si iná šikovnica 😉 Nech je v piatok pekná úrodička 🙂 Počuj moja podarilo sa ti nakoniec zohnať lieky? Ja som tu stále pre teba aj s Gonalom - ak ho potrebuješ - dnes dokonca vyrážame do BA, lebo tam budeme prespávať, aby sme mali ráno kratšiu cestu do Brna, tak ak náhodou kľudne sa mi ozvi. Rada ti pomôžem 😉
Miri tak teba zajtra čaká kontrola čoooo? Aj tebe krásne a veľa vajúcha 😉 No to s tým cestovaním je dosť únavné, ale ver, že ak by som mala cestovať na kontroly každý druhý deň, tak to by som asi Brno nezvolila. Ale keďže stačí len zo 3x tak sa to dá v pohode zvládnuť 😉
Avka tak ako detičky poslúchajú 😉 Na tú PK som sa pýtala preto, lebo aj mne teraz K. spomínal, že budeme platiť PK, lebo tým, že tých vajok bude veľa, tak budú potrebovať viac roztokov na kultiváciu, tak si to budeme musieť zaplatiť. Ale to už je jedno, nech to stojí čo chce, len nech to už konečne výjde, no nie 😉
Bei tak čo ako mrcha, ešte sa nerozbehla?

mirinda10
25. máj 2009

zuzli tak dne uz vyrazate ne cestu moja je to dialka no my asi pojdem najneskor pred 7,00 ja radsej budem cakat ako prist neskoro presny opak mojho draheho ten ma stale cas
Lahhel ja som brala clostil 3x1 tak uvidim co povie ale u mna to na PK urcite nebude hned by som sla to je moja meta PK a nech idu dnu iba blastocysty ale toto kolo to urcite nebude ale co za pokus je to dobre
Uvidim ci povie ist na dalsi utz alebo pojdem aj ja tak rychlo na OPU uvidim ale nemam vysoke davky tak sa necam prekvapit co ine mi ostava ale som dost dobre naladena som nejaka spokojna a kludna co je u mna dost nezvycajne
v nedelu som bola pomojkat moju tyzdnovu neter je nadherna malicka ale krasna no ved aj my sa uz dockame baby za to male vonave treba bojovat oplati ten pocit to mat v rukach je to krasa

zuzla80
25. máj 2009

Miri ideme dnes, prespíme v BA a ráno vyrazíme do Brna. Minulý soft sme neprespávali, ale vyrážali sme ráno o 1hod z KE a videla som už na mužíkovi, že je to na neho veľa. Tak teraz sme zvolili radšej takýto spôsob. Inak nezvykneme prespávať.
Miri a čo vieš koľko vajok bude, uvidíš, či nebudeš zajtra zaskočená, ako my minulý týždeň 🙂 Ty si ešte nemala vkladané embryjka v štádiu blastocýst? Ono tá predlžená kultivácia má svoje výhody ale aj nevýhody.

Lahel takže sa ti nakoniec predsa len ozval Macháč - no to je sranda, asi to fakt posúvajú tomu, kto ťa má na starosti. Ja by som sa na tvojom mieste netrápila tým, čo si o tebe bude myslieť alebo myslí Macháč, určite má toľko pacientiek, že si takéto niečo nebude pamätať. Fakt sa nad tým už netráp. Dôležité je byť v kľude a nestresovať sa nad takto nepodstatnými vecami. Vieš, že ti chceme len dobre 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre