Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
1. sep 2014

@gagirl mne robil OPU Stelcl... a ma rovnaky nazor, ako ta doktorka. Uplne presne to iste mi povedal 🙂 uz zaciname byt viac nakloneni tomu,ze si dame jedno...predsa len je to bezpecnejsie a pri 2 by som sa asi cely cas bala,ci sa nenarodia predcasne nedovyvinute... takze asi dame jedno a budeme dufat,ze to bude to prave a ze sa uhniezdi. dali ti tiez ten Crinone?

crazybabenka
1. sep 2014

@ludinka dobre.....som absolútne nadšená....aj dobré aj zlé správy.....manželovi sa zhoršil spermiogram....takže IUI by bola "zbytočná strata času" takže sme sa dohodli....že ideme do softu.....mám fostimon a orgalutran.....a je na mne kedy začnem.....rozhodli sme sa....s manželom po ceste domov....že ideme hneď do toho.....takže začínam pichať cca o týždeň 😀 😀 😀 a Štelcl milý zlatý.....strašne mi pripomínal doc. Tomáša....keď sme chodili do Iscare MT

haimi
1. sep 2014

@tlucka ja som mala stimulacny protokol ako ty. Gonal som pichala len do 10dc, 11 uz len orgalutran a pregnyl, 12 nic a 13 som isla rano na opu. Zo 6 folikulov som mala 5 zrelych vajok. Podla mna sa mohlo stat, ze bol medzi nimi velky rozdiel a tie dominantne by praskli. Pokial ti doktorka po sone napisala velkost folikulov do papierov, tak by ti to vedel doktor kuknut.

haimi
1. sep 2014

Fuuha, vidim ze v rf brutal nestihacky. To som zvedava kto pri tomto stave pojde robit do svk rf centra. Inac uz po mojom julovom opu som volala na kontrolu len druhy a stvrty den. Asi nechcu embryjka kazdy den vyrusovat, nech su pekne v klude 😀

haimi
1. sep 2014

@tixx drzim palce nech do 5 dna vydrzia vsetky tri a nech su vsetky fajnove blastocysty 1 kvality 😉

gagirl
1. sep 2014

@tixx neviem preco mne nie on ked tam bol..asi toho mal vela..ale nevadi..hlavne ze mame nejake vajicka..Ano..dali mi crinone ale ja mam doma este nejaky utrogestan tak najskor doberiem ten a potom budem davat crinone..

ludinka
2. sep 2014

@gagirl ani mne nerobil opu stelcl ale kozumplik a pritom tam bol, podla mna zavisi ze kto ma asi sluzbu na operacke 😉
pekny pocet vajicok, drzim palce

ludinka
2. sep 2014

@crazybabenka tak som rada ze si spokojna 🙂
tak drzim palce nech ti stimulka sadne a mas krasne vajicka, s tym spermiogramom sa moc netrap pri ivf to uz nie je take dolezite

katka1710
2. sep 2014

@sona_fit drzim ti palce, nemusi ich byt vela, len nech tam su tie prave co z nas spravia mamicky.

speranza1
2. sep 2014

@crazybabenka drzim prevelmi palce.... 🙂

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 ahoj kocka tak ako dnes v praci..?

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka jaaaaj...ano.... tak prevelmi sa mi nechcelo.... ale ked som si spomenula, ze deti idu do skoly, tak som skodoradostne vyskocila z postele a tesila sa, ze ja uz do skoly nemusim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ( ako male dieta)
- matka...co si robila na boleti chrbtice, krizov, chrbta a krcnej chrbtice???? mna uz trapia bolesti viac ako tyzden a neviem co mam robit... asi cvicit a menej sa prezierat 😠 ...ach jaj....
- a ty? si v praci? ako si travila "volne" dni? 🙂

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 tak ja som dostala hojivy zazrak z čínskej medicíny..to je ale brutal..neboli ma vobec..ale aj cvicim..ale ta naplat palila bolela ale akoby tu bolet vytiahla von..no ja som sa vcera trosku prezrala..fuuj..ale do noci sme zavarali takže haha trebalo dopping..no ja stale makam jak furt najskor u rodicov..samozrejme bez vdaky ☹ a doma robota stala takže dnes sa už štartujem lebo zajtra zase smer cesty takže musim postihat vela veci naraz..

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka tak to ako keby si hovorila o nas.... ked nie sme u nasich, tak robime u svokrovcov, a tak dookola...mam pocit, ze nezijem svoj zivot, ale zivot vsetkych okolo mna 😲

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka a ten zazrak sa ako vola? da sa kupit?

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 no vystihla si to uplne presne..nem mna vytocilo že tak nejak vsetci naražaju na to že deti nemame tak nemame co robit..lebo segra a svagrina si tehulkuju a oni nic nemožu..a ja nemam starosti..

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 dostala som to darom ale hned som si pytala dalšie lebo že to je tak natajnaša 😀 😀 😀 popytam aj tebe ?

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka neskutocne presne si to vystihla..... presne aj pri nas maju ten pocit, ze nemat deti= nemat svoj zivot a starosti, lebo nam doma uprace upratovacka, navari kucharka, a pod.
a ja som si myslela, ze to len o nas si toto ludia myslia.... to ze sa nikomu nestazujem, neznamena, ze naozaj nemame nejake trapenia a starosti...ale co uz....

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka nooo... bola by som ti neskutocne vdacna... nenormalne ma boli chrbat... dost, ze mam problem so spankom vo vseobecnosti, teraz nespavam kvôli celemu chrbtu.... ja sa to hanbim aj priznat, lebo kazdy na mna kuka, jak na debila, ze taka mlada a uz sa stazuje, ze ju chrbat boli.... tak si tak tisko trpim a nikomu nic nevravim...ale teraz ked som sa nemohla ani zohnut, tak si to uz vsimli viaceri..lebo som uz nebola pri domácich pracach az taka vykonna...ale poviem ti ze je mi z toho do 😢 .... v nedelu ma troska prestal boliet chrbat, tak pre zmenu zacala hlava...ale tak, ze poriadne... tak som si sama poplakala a polutovala sa 😀 😀 😀 😀 ...aaaaale stale moze byt aj horsie...vsak?

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 my to už ani doma neriesime ze nemame deti..myslím ako s okolím každý menej inteligentný pochopí že ked sme spolu 10 rokov tak asi niekde hacik je..že, a mladší nebudeme..a lutostivé reči ma skor vytocia..

tinkatinulka
2. sep 2014

@speranza1 no vyzistim čo s tym a hned ako budem mať info tak panisem..das mi adresu a pošlem..niekde ju ešte mám ale pre istotu..a nemala si mi nieco posleť? 😝 😝 😝 inak zvyšné korčule dnes asi makaju a kaslu na nas..

speranza1
2. sep 2014

@tinkatinulka ved ani my to neriesime s nikym...ale ja mam ten pocit, ze ostatni nas beru, tak, ze kedze nemame deti, tak sme povinni pomahat ostatnym a na nic sa nevyhovarat.... 🙂

@tinkatinulka ved mala som ti poslat..ale to by som ti poslala fotky celého bytu..lebo mam pocit, ze by som ho chcela cely prerobit..... no nie steny...ale myslim pomoct so zariadenim.... hlavne kuchyna , obyvka a ta "detska izba"...momentalne pracovna 😉

crazybabenka
2. sep 2014

baby....ako "rýchlo" Vám objednali lieky v našich lekárňach....mne teraz volali...že fostimon až za mesiac.....normálne ľutujem...že som ich nezobrala v reprofite....alebo v tej lekárni ......len som sa trúba bála....že nebudú dlho v chladničke 😒

ludinka
2. sep 2014

@crazybabenka tak skus nejaku inu lekaren. prinajhorsom skoc do martina do lekarne pri heliose tam to budu mat na sklade urcite
veru skoda ze si si ich nevybrala v brne, ked by ti nieco ostalo tak si to tam mohla vratit a nemusela by si zato platit potom

crazybabenka
2. sep 2014

@ludinka no veď už pozerám ten Martin.....majú mi ešte volať....či sa im podarí "pozháňať"

ludinka
2. sep 2014

@crazybabenka zavolaj si aj do inej lekarne ktoru mas blizsie aj u nas su niektore lekarne lepsie a niektore horsie, asi zavisi z ktoreho skladu vozia, najlepsie su take tie stare lekarne, v hypermarketoch vacisnou nic nemaju

adkanr
2. sep 2014

@gagirl ahoj, docitala som sa tu, ze si sa stretla s doktorkou Pastorcakovou.chcem ta poprosit o info,ako na teba posobi,lebo ja som k nej objednana na buduci tyzdne na prvu konzultaciu do Reprofitu. predpokladam ze je mladucka, a trosku sa aj bojim ci ma dost skusenosti. 😒

lienka_1
2. sep 2014

@tinkatinulka
@speranza1 Uz som tu aj ja. Ranny naval ustpil, mozem cvalat 😀 😀

tinkatinulka
2. sep 2014

@lienka_1 no konecne stratena..sa pochval ako bolol na kontrole?

lienka_1
2. sep 2014

@adkanr Pani doktorka je mladucka a vyzera velmi prijemna. Myslim, ze do Reprofitu by niekoho laveho ani nezobrali, tak si nemusis robit staristi 😉 Tam ked si prejdes lekarov, tak rad za radom su to dobri lekari a prijemni ludia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre