Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
12. jan 2010

orsulka ja som brala iba clostil a dopichavala len jednu ampulu merionalu a vysledok vidis 😉

zuzlik, tani 🙂 😵

julietka
12. jan 2010

falin myslim ze nepotrebujes hormonalny profil, ale ty sama vies ci si mala s niecim problem alebo nie tak ak chces sa s nimi dohodnes..
mne napr. v reprofite ani raz nebrali krv, ani nic,vyslovene som tam sla len na UTZ na kontrolu folikov a potom OPU a ET

mircalla
12. jan 2010

ja tiez len clostil a na konci som dopichla...

labus
12. jan 2010

Orsulka každá z nás má stimulku ušitu na mieru a dokonca može byt vždy iná ..
napr. 1 x som mala 2x2 Clostil a potom 2ampl. MENOPURU A SAMOZREJME cETROTIDE NA KONCI ..
2X -3X1 Clostil + 2ampl MENOPURU od 2DC naraz až do konca
teraz budem mat:od 2DC 3x1 Clostil +225 GONAL Až DO opu
ALE JA MáM VYššIE fsh-17 TAKL TIE KONSKE DáVKY PRETO.. TO JE LEN ABY SI BOLA V OBRAZE.. šIJU tI TO NA MIERU...

lahhel
autor
12. jan 2010

Ahojte babulky, ja mam na vas taku intinmčo otazku....manzelik je trosku chory, takze k sexiku a podobnym zalezitostiam sme sa uz davno nedostali...ak zajtra bude dobry UTZ, v piatok by sme mali ist na odber a neviem, ako to mam povedat, ci mame este dnes vypustit spermijky, alebo to mam nechat tak...no uz sme to fakt dost dlho nerobili, nevim ci to ma nejaky vplyv, ci nebudu tie spermie uz nejake prestarnute...poradte mi prosim, prosim...je to taka divna prosba,ale neviem co je lepsie urobit...

labus
12. jan 2010

Lahhel určite ich dneska vypustite... lebo staršie ako 5 dní niesu dobre a držím palcena UTZ aj na OPU

mirinda10
12. jan 2010

lahhelik spermijky by nemali byt starsie ako 4-5 dni len mu to tak povedz hadam na to pride sam co treba robit 😀 no moc som ti neporadila ale sexik este mozes mat tak co si to neuzit ved potom budete mat pauzicku a povedz mu, ze sa dobre vypoti a bude skor fit, musis ho zviest tak sup sup
ja mozem o tom iba snivat ale aj to pride 😎

julietka
12. jan 2010

lahelik pocas stimulky sa sexik vobec neodporuca, pretoze by mohli popraskat foliky..
ak myslis ci ma muzik vypustit spermijky inym sposobom 😉 tak sa odporuca pred odberom spermii cca 3 dni abstinovat, takze mozno by bolo dobre keby tomu este dnes sam pomohol, do piatku by sa mu mali vytvorit nove, najlepsie bolo este vcera, no ale ked ste to dlhsie nerobili, nech si dnes spravi ako to chlapi volaju "ancu dlanovku" 😀 😅
a vplyv to naozaj ma, pretoze spermie mozu byt prestarnute ak dlho nic nebolo 😉

mircalla
12. jan 2010

lahhel jednoznacne vypustit....naj spermie su 3 dni stare, starsie uz zase neni dobre. a ked sa dlhsie nemali keksik, tak urcite odporucam, ale este dnes podla moznosti

posledne sme to tak urobili 3 dni pred a priatel mal skvely spermiogram (mali sme odber v stredu a v nedelu vecer vies co), zatial co raz sme ich nechali 2 tyzdne stare a nebol az taky dobry. viem, zavisi to od viac veci...

niektore zdroje uvadzaju, ze abstinencia 4-5 dni, ine vsak ze len 3 dni, viac, ze neni dobre, lebo su lenive (ma to tak aj helios na stranke)...ja si myslim, ze dnes je idealny cas...ale tiez by som zvolila co julietka odporuca...

mircalla
12. jan 2010

a lahhel tiez nech sa da do piatku dokopy...vitaminy, caj, kludne aj on nich si da kyseliny listovu ak mas....

labus
12. jan 2010

Lahhel presne tak... a lepšie je to mužičkovy spravit pri mojkaní tak ručne ako riskovat prasknutie folíkov alebo nech si pomože sám ...ale hlavne som chcela dodat že som naštudovala..a to hlavne platí pre obdobie okolo stimulácii že nieje dobre ked je sex menej často cca 10 dní ..lebo presne ako kočky píšu spermoše su pomalšie a hlavne sa ich tvorí menej takže ak sa niekto chytá na stimulku chut ,nechut aspon raz za 5 dní ich nejakým sposobom treba poslat preč a zaručit si tak pravidelnu tvorbu kvalitých spermošiek...

labus
12. jan 2010

Lahhel na prechladnutie mám zaručený recept.. a upozornujem od Magistry farmacie rokmi overenáý a aj ked je z cesnaku ..nesmrdí..
pol hlavičky cesnaku očistit a dat varit do pol litra vody ,1 bobkový list a trochu pertžlenovej vnate sušenej alebo mrazenej a varit 20 min. potom precediut a vývar vypit horuci...

julietka
12. jan 2010

labusik zaujimavy receptik 😉 a pol hlavicky cesnaku sa mysli normalne cela hlavicka ktora obsahuje napr.8 kuskov a z toho vlastne uvarim len tie 4ks, napr...ano?

labus
12. jan 2010

Julietka presne tak ak obsahuje celá hlavička aj 12 ks tak 6 ošupat a varit... sama som to vyskušala už viac krát a zaberá to .. a hlavne to nesmrdí.. jáj a sakra zabudla som KVAPKU OLEJA ešte tam treba.. do kelu ..

lahhel
autor
12. jan 2010

Babulky, dakujem vam velmi pekne za rady, som teraz spokojnejsia, lebo som nevedela, co je lepsie...takze idem sa trosku povenovat manzelkovi, nech mame pekne spermijky...a potom urobim labuskin receptik, nech sme do piatku fit...
Takze este raz vem velmi velmi pekne dakujem...pomohli ste mi a zajtra mi moc drzte palce 🙂

julietka
12. jan 2010

labusik tak to si napisem a niekedy vyskusam 😉 dakujeme za receptik

lahelik pekny vecer zelame 😉

orsulka
13. jan 2010

dobre ranko....julietka, labus..... 🙂 🙂

dakujem vam za informacie.....julietka tak to je super, že len clostil a jeden menopur a cakas dvojicky!!!! to je krásne.....kiežby.....
ja som naposledy absolvovala akože pre istotu IUI a vytvorili sa dva celkom pekne foliky aj na tej spravnej strane, ale nakoniec nič....
vcera som už hovorila s drahou polovickou a suhlasil s Reprofit.....takže teraz už len rozlucka v starom Car a sup do Brna 😉 😉
prajem vsetkym pekny den 🙂)

labus
13. jan 2010

ahoj kočky,
Orsulka určite si sa správne rozhodla nebudete lutovat ,len pozerám že tomáte do Brna tiež riadne daleko...kolko to máte km?
kočky ja zsa neviem čo robit včera tá mrcha ráno začala a vyzerala že sa spustí a potom sakra celý den nič.. a večer trochu a znova celu noc nič...mám volat Štelclovy či možem ten den rátat ako prvý a dnes pichat ..alebo až dnešný mám rátat ako prvý ked až teraz sa začína riadne tak ako má .. len mi je to take nepríjemne sa vypitovat takuto vec ..mne sa to nestáva že sa mi nerozbehne mrcha hned.. to asi tými nervami z očakávania, poradte???

labus
13. jan 2010

NOOOOOOOOO ,tak ja som brnkla kámoške a ona povedala,že ked to začalo včera hned skoro ráno a vyzeralo to ako mrcha aj ked potom skoro nič..len večer trochu že to bol prvý den že 1 nebýva taký silný a dnes už je to mrcha.. normál tak som zobla Clostil a dobla 1GONAL..

avaka
13. jan 2010

Ahojte,
kocky,ja som sa neozyvala,lebo mam teraz velmi tazke obdobie,ale aspon nasa malicka je v poriadku..
Na utz ma asi 2440g a ktovie,ci nebude chciet aj skor vykukat,kedze krcok sa skracuje.Uz mam len 1,5cm,ale som stale zavreta..
Julietka,dakujem moc.. 😉
Inak tesim sa z Vas,Labus,ani nevies ako casto som na teba myslievala,velmi dlho si tu nebola a som rada,ze idete zase do boja..Mne sa stalo tiez pri stimulke,to co tebe.Vzdy sa mi mrcha spustila hned,ale vtedy zacala a znova prestala,tak som volala Stelclovi a povedal mi,ze mam pockat,kym sa naozaj rozbehne...Tak som pockala...a dockala...
Lahhel,aj Tebe drzim moc palce,nech sa uz mozes tesit,viem,ze je nie je vela vajok,ale nech su kvalitne,staci to na vonavy uzlicek..
Orsulka dobra volba 🙂 urcite neolutujete..
Tani,ako sa ma veduci?A o Lenke mame info?Uz su asi bobacikovia v perinke,tak cakame...
Miri,pozdrav Emku
Zuzlik,Taky,Mircalla,vsetky vas zdravim,uz aj vy budete cochvila balit do porodky,tak to leti.........

avaka
13. jan 2010

labus,ja som inak inokedy necakala,ci sa mrcha rozbehne poriadne,proste som hned zacala pichat,ved ked uz zacala....a vraj ked sa zacne pichat skor,je aj viac vajok,tak si asi dobre urobila... 😉

labus
13. jan 2010

Avaka no už je jedno ,ale pamatám si že toto iste sa mi stalo pri prvom IVF a vteda moj lekár povedal ked som sa ho pítala čo robit ak sa nespustí či čakt a on nie začni pichat.. a nič zle sa nestalo práve naopak mala som 4 folíky

avaka
13. jan 2010

ved prave,asi ked zacnes skor,bude viac folikov,ved mrcha uz zacala...To len my stresujeme,ci uz pichat,ci nie... 😉

julietka
13. jan 2010

avusik myslim na teba, drz sa aj s babulkou 🙂 uz mate krasne miery takze aj keby teraz vykukla bude vsetko v poriadku 😵

orsulka my sme sa ani so starym centrom nesli rozlucit, myslim tym neoznamila som ze tam nebudem chodit, ani som si nic od nic nebrala..jednoducho je to tvoja vec zdvihnes kotvy a ides "o dum dal" aj tak si platis vsetko sama..

labusik dobre ze si zacala, tak ako ti avka pise ked zacnes skor malo by byt viac vajok 😉

a ahojte vsetky ostatne mamulky cakatelky, mamulka s veducim a stimulantky 😵

mirinda10
13. jan 2010

super tak tu mame 2 stimulantky a este Lenku perinka ready, tak sa moze ist na vec takze tento mesiac mame 3 zastupenia thuj thuj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dnes mi volal moj dr co ma operoval z HK je to poklad, ze ako sa mame ci uz nahodou nie je mala na svete a tak je to super clovek, tak som mu poslala spravu z morfologie a aj malu Emu novu fotku
moja mama tvrdi, ze je to cely tatko tak uvidime ked sa narodi 😀

pytala som sa kedy rodit a on ak sa mala nebude chciet ist skor tak sup 38+1 mam ist na sekciu no len dufam, ze to iste budu hovorit na Kramaroch z toho mam najviac strach
idem 20.1 do poradne tak asi by som mala otvorit temu porod ci je este skoro?

avi drzkaj sa a meno uz vieme, nech mozeme pozdravit tvoju princeznu, teraz sa uz iba dusevne pripravuj mala ma peknu vahu to je dobre 🙂 🙂 🙂 posielame velku pusu 😵 😵

mircalla
13. jan 2010

Avaka presne tak, krasne miery.

Mirinda, a kto ta bude rodit na Kramaroch?

Orsulka, ja som sa tiez nelucila so starymi CAR. Pre mna je to slobodna volba, idem dalej. Naviac to tak beriem, ze maju tisice pacientiek. Jedini, kde si ma fakt pamataju, je Reprofit. Ked som tam bola po pol roku, doktor si pamatal vsetko, dokonca i o com sme sa posledne bavili. Neviem, ci Ti budu vobe ochotni prefotit dokumentaciu, ja som do Reprofitu doniesla akurat tie spravy o stimulke a ET. Podla mna ich testy a vysledky co robili aj tak neprefotia.

No ja som bola dneska na tych povinnych odberoch, dufam, ze to bude ok. Toxo som si dala testovat v auguste, bola negativna, ale este som ju nikdy neprekonala, takze nie som imunna...Tak bozechran, snad som ju medzitym nedostala....Ale tak nevarene maso nejem, zeleninu umyvam, s mackami v kontakte nie som...akurat sme boli na jednej navsteve, kde maju macku, ale je len doma, je to britka a poznam majitelku velmi dobre - wc cistia stale, maso ak aj daju, tak len 48 hod premrazene podla pokynov, von nikdy nechodi, ma vsetky kontroly. A aj tak som sa aj preventivne ani nedotkla a boli sme tam 3 hodiny.
20.1. by mi uz mali dat knizku konecne....dneska zacal 12tt.

zuzla80
13. jan 2010

Ahoojte 😵 ,
Avušik ja som si všimla, že sa tu už dlhšie neukazuješ - veď som sa aj na teba pýtala. Myslela som, či náhodou už nerodíte. A prečo si moja smutnučká, kvôli tomu, že sa krčok skracuje? Ak nechceš nemusíš písať, ale myslím si, že máte krásne miery a ak by aj maličká prišla na svet skôr, tak sa určite nič nedeje - veď koľké porodili predčasné, aj Taničkin vedúci a je všetko v poriadku. Myslím na vás, nech je všetko v najlepšom poriadku.

Lahelik tak čo spermijky vypustené 😅. Je to zaujímavé, ale u nás ak sme nechali plavcov trošku dlhšie, tak ich bolo viac a mali aj lepšiu morfo a pohyblivosť - inak bol spermio katastrofa, ale je možné, že to nemalo súvis, kto vie. A držím palce na kontrolu, nech pribudnú ďalšie folíky 😉

Labusik thuj thuj thuj nech to tentokrát výjde - úspešnú stimulku prajeme 😉

Orsulka určite Reprofit neoľutuješ. My sme dochádzali až z KE a dalo sa, síce ku koncu tá posledná stimulka už bola únavná, ale výhoda je, že na kontroly nechodíš tak často ako v Heliku. Ideš len 1 alebo 2x a potom OPU a ET.

Mirindik si rozhodnutá, že budeš rodiť sekciou? Či ti to odporúčili kvôli tomu zákroku, čo ste mali?

labus
13. jan 2010

dakujem kočky ste zlatuičke hnedsom kludnejšia 🙂

dior
13. jan 2010

mirinda- mala krásne rastie, to som teda necakala, ze uz bude taka velka, to su krasne miery 🙂 , ono sa stavaju take nahody, ze stretnes dr tam, kde ho necakas, ale on to urcite chape, ved je to normalne, skoro kaszda tehulka to tak robi, keby mali vsetci dobre ulz a aj skusenosti 😉

labuuuuus- gratlacia k 1. stipalke, nech uz je to posledna stimulacia-musi sa zadarit-ine si nepripustame ok? 😵

lahlel- nechodila si ty do ferticentra?

mirinda10
13. jan 2010

zuzik ja chcem mat istotu aby vsetko ok dopadlo a mam aj dost nizko placentu tak dr povedal ten moj z HK cez cisarsky iba ak by som prisla neskor a bola by som otvorena na 6 cm tak mam rodit normalne len sa nejak musim dohodnut, chcem aby ma rodil doc. Plank ja k nemu chodim do poradne a viem, ze je dobry len ma toho dost tak neviem ci bude chciet, musim zacat s nim o tom hovorit aby sme sa nejak dohodli ved kedy normlne sa prechadza od obvodneho ku porodnikovi 36tt alebo aj skor ja to ani neviem
ak nebude chciet tak musim hladat niekoho ineho

inak mame asi 55% vahy co by mala mat mam taky graf od Holana a je v norme keby sme vydrzali do 40tt tak predpokladana vaha by bola 3,8kg keby rastla tak ako doteraz a aj v 24tt sme boli podla grafu na 55%

diorka ked mas jedno babo tak ta vaha je vyssia ja som citala, ze dvojky do 28tt idu vahovo zarovnou ako keby s jednym a potom sa trosku spomalia na vahe ale vaha nikdy nie je dolezita ale ako je babo vyvinute to je najdolezitejsie takze dvojky treba potiahnut tak do 36tt optimalne, tak si pekne daj zavazok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre